Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#6776 Re: Xiaomi mobiteli

Post by rida1976 »

arnes_king wrote:Moze li se sada redmi note 5 ili redmi note 6 naruciti sa DHL dostavom a da se izbjegne carina, to jest da dodje ispod 300KM?
Može 3/32 sa Global ROM. Telefon je od 115 do 130 eura, zavisno od boje + DHL 18 eura. Znače uklapaš se bez problema

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 3692DdLl3x

Druga opcija ti je obična pošta. Tu biraš između 4/64 Global ROM ili 3/32 Global Version
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#6777 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

rida1976 wrote:
arnes_king wrote:Moze li se sada redmi note 5 ili redmi note 6 naruciti sa DHL dostavom a da se izbjegne carina, to jest da dodje ispod 300KM?
Može 3/32 sa Global ROM. Telefon je od 115 do 130 eura, zavisno od boje + DHL 18 eura. Znače uklapaš se bez problema

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 3692DdLl3x

Druga opcija ti je obična pošta. Tu biraš između 4/64 Global ROM ili 3/32 Global Version
Mislim da 4/64 Global ROM ne ide u crnoj boji ispod 300 KM sa običnom dostavom.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6778 Re: Xiaomi mobiteli

Post by arnes_king »

rida1976 wrote:
arnes_king wrote:Moze li se sada redmi note 5 ili redmi note 6 naruciti sa DHL dostavom a da se izbjegne carina, to jest da dodje ispod 300KM?
Može 3/32 sa Global ROM. Telefon je od 115 do 130 eura, zavisno od boje + DHL 18 eura. Znače uklapaš se bez problema

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 3692DdLl3x

Druga opcija ti je obična pošta. Tu biraš između 4/64 Global ROM ili 3/32 Global Version
A mogu li ja naruciti 4/64 verziju sa DHL, nasao sam na aliexpres gdje ukupno dodje 306KM sve a da pitam kineza da navede da je cijena malo manja npr 148€?
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6779 Re: Xiaomi mobiteli

Post by drndalo »

rida1976 wrote:
arnes_king wrote:Moze li se sada redmi note 5 ili redmi note 6 naruciti sa DHL dostavom a da se izbjegne carina, to jest da dodje ispod 300KM?
Može 3/32 sa Global ROM. Telefon je od 115 do 130 eura, zavisno od boje + DHL 18 eura. Znače uklapaš se bez problema

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 3692DdLl3x

Druga opcija ti je obična pošta. Tu biraš između 4/64 Global ROM ili 3/32 Global Version
Jeste li sigurni u ovo za DHL? Ja sam shvatio ranije, doduse prije ovog limita od 300 KM da kod njih ne mere proci bez spediterske papirologije za carinu, a to samo je tipa 50-ak KM...?
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6780 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Ako je navedena cijena usluge dhl recimo 20 $ na oglasu, to platiš, ovdje više ništa od toga ne placas. Tako nam je objasnio kolega sarajevo1970, koji je narucio dosta mobitela uz dhl.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6781 Re: Xiaomi mobiteli

Post by drndalo »

Ok, jer je prije kod dolazaka tehnicke opreme, osim carine i PDV-a, i sama papirologija speditera za zavrsetak carinjenja kostala...

I ni to nisi znao, niti je pisalo igdje, dok te ne zovnu iz npr. DHLa i kazu da im doneses to prije pustanja posiljke sa carinarnice ne aerodromu.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6782 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

arnes_king wrote: A mogu li ja naruciti 4/64 verziju sa DHL, nasao sam na aliexpres gdje ukupno dodje 306KM sve a da pitam kineza da navede da je cijena malo manja npr 148€?
On ti je i bez pitanja prodavca stavio nesto nisko, meni npr. stavili 48 eura ili dolara prije neki dan. Veci je problem ako ti carina bude gledala cijenu mobitela poslije otvaranja na stranici i ne nadju ispod 300 KM :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7280
Joined: 25/11/2013 16:48

#6783 Re: Xiaomi mobiteli

Post by ferratilis »

Kupio bi Redmi Note 5 3/32, ali citam ove dodatne napomene i ne znam da li je dovoljno da samo kupim ili im moram napomenuti da zelim originalnu verziju, bez kineskog ROM-a?
Image

Isplati li se kupiti verziju sa zastitom za displej, koliko je dobra ta njihova zastita?
Je li pametno odabrati standardni shipping? Kupovao sam dosad od Kineza bez problema, ali ipak je ovo malo skuplja porudzbina od sitnica.
Sorry sto sam naredao pitanja, ali ovo bi mi bio prvi kineski mobitel pa hocu da budem siguran. :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6784 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

ferratilis wrote:Kupio bi Redmi Note 5 3/32, ali citam ove dodatne napomene i ne znam da li je dovoljno da samo kupim ili im moram napomenuti da zelim originalnu verziju, bez kineskog ROM-a?
Image

Isplati li se kupiti verziju sa zastitom za displej, koliko je dobra ta njihova zastita?
Je li pametno odabrati standardni shipping? Kupovao sam dosad od Kineza bez problema, ali ipak je ovo malo skuplja porudzbina od sitnica.
Sorry sto sam naredao pitanja, ali ovo bi mi bio prvi kineski mobitel pa hocu da budem siguran. :D
Ti sto zelis jeste global version, oni sa global ROM su jeftiniji, i sve je isto osim sto nemaju jednu frekvenciju za 4G, dok druga frekvencija regularno radi i ako budes u prilici da koristis 4G, radit ce ti koliko toliko normalno. Znaci nema velike razlike.
User avatar
ferratilis
Posts: 7280
Joined: 25/11/2013 16:48

#6785 Re: Xiaomi mobiteli

Post by ferratilis »

diablobih wrote:
ferratilis wrote:Kupio bi Redmi Note 5 3/32, ali citam ove dodatne napomene i ne znam da li je dovoljno da samo kupim ili im moram napomenuti da zelim originalnu verziju, bez kineskog ROM-a?
Image

Isplati li se kupiti verziju sa zastitom za displej, koliko je dobra ta njihova zastita?
Je li pametno odabrati standardni shipping? Kupovao sam dosad od Kineza bez problema, ali ipak je ovo malo skuplja porudzbina od sitnica.
Sorry sto sam naredao pitanja, ali ovo bi mi bio prvi kineski mobitel pa hocu da budem siguran. :D
Ti sto zelis jeste global version, oni sa global ROM su jeftiniji, i sve je isto osim sto nemaju jednu frekvenciju za 4G, dok druga frekvencija regularno radi i ako budes u prilici da koristis 4G, radit ce ti koliko toliko normalno. Znaci nema velike razlike.
Ok, hvala. Znaci da im napomenem da zelim "sealed box"?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6786 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Ne, dobit ces global ROM sto tebi i treba, tj. multilingual i OTA update. Ne brini se nista, tvoje da stavis u cart i platis, sve ce ti biti u redu.
cable_stayed_bridge
Posts: 145
Joined: 03/09/2018 17:46

#6787 Re: Xiaomi mobiteli

Post by cable_stayed_bridge »

ferratilis wrote:Kupio bi Redmi Note 5 3/32, ali citam ove dodatne napomene i ne znam da li je dovoljno da samo kupim ili im moram napomenuti da zelim originalnu verziju, bez kineskog ROM-a?
Image

Isplati li se kupiti verziju sa zastitom za displej, koliko je dobra ta njihova zastita?
Je li pametno odabrati standardni shipping? Kupovao sam dosad od Kineza bez problema, ali ipak je ovo malo skuplja porudzbina od sitnica.
Sorry sto sam naredao pitanja, ali ovo bi mi bio prvi kineski mobitel pa hocu da budem siguran. :D
Kao sto je @diablobih napisao, razlike izmedju global rom kineske verzije I globalne verzije je skoro nikakva, rekao bih zanemarljivo mala, tako da tu neces previse pogrijesiti. Evo da podijelim svoje iskustvo sa kupovinom telefona preko aliexpressa. Naime, telefon sam narucio sa Xiaomi Online Store radnje, u pitanju je Xiaomi Redmi 5 Plus 4GB Ram I 64 GB interne memorije. To je bilo 03.09., I bio je na popustu nekih 20-ak %, I izasao me sa shippingom 245 KM (na taj iznos banka uzela dodatnih 1% - 2.50 KM i postar 3.50 KM zbog otvaranja paketa na carini), dakle sve u totalu 250 KM. Postar donio Telefon na adresu 03.10. (30 dana od dana narudzbe) iako je estimated delivery bio 31-59 Dana. Uz to, pri kupovini odabrao Sam opciju sa dodatnim zastitnim staklom za displej, kojim Sam stvarno zadovoljan. Shipping je bio standardni preko Singapore post, tracking information preko track17 ili dodatno preko links koji Sam dobio u poruci nakon kupovini. Sve u svemu, nikakvih problema, telefon je odlican, uradio update na MIUI 10 neki dan (kao da se kamera malo popravila ovim Updateom) i tako. Prezadovoljan svim... Sad da mi treba Telefon, ne bi se dvoumio sekunde. P.S. Ovo mi je bila prva veca narudzba sa aliexpressa
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#6788 Re: Xiaomi mobiteli

Post by dadoka84 »

Xiaomi rn4x sa mtk procesorom nakon apdejta miui na 9.6 pobudalio i ne ulazi u deep sleep. Ne moze se koristiti, baterija pola dana traje i mora se ugasiti da se napuni... koliko sam skontao ima veze sa 3g karticom. Nasao sam neki rom iz brazila... sa miui 10 i instalirao ga i radi, ima nekih bagova ali je stanje dosta bolje. Ima li neko isti mob a da mu apdejti dolaze ota da provjeri ima li miui 10 nadogradnje jer sam negdje procitao da su ga najavili bili.
User avatar
ferratilis
Posts: 7280
Joined: 25/11/2013 16:48

#6789 Re: Xiaomi mobiteli

Post by ferratilis »

cable_stayed_bridge wrote:
ferratilis wrote:Kupio bi Redmi Note 5 3/32, ali citam ove dodatne napomene i ne znam da li je dovoljno da samo kupim ili im moram napomenuti da zelim originalnu verziju, bez kineskog ROM-a?
Image

Isplati li se kupiti verziju sa zastitom za displej, koliko je dobra ta njihova zastita?
Je li pametno odabrati standardni shipping? Kupovao sam dosad od Kineza bez problema, ali ipak je ovo malo skuplja porudzbina od sitnica.
Sorry sto sam naredao pitanja, ali ovo bi mi bio prvi kineski mobitel pa hocu da budem siguran. :D
Kao sto je @diablobih napisao, razlike izmedju global rom kineske verzije I globalne verzije je skoro nikakva, rekao bih zanemarljivo mala, tako da tu neces previse pogrijesiti. Evo da podijelim svoje iskustvo sa kupovinom telefona preko aliexpressa. Naime, telefon sam narucio sa Xiaomi Online Store radnje, u pitanju je Xiaomi Redmi 5 Plus 4GB Ram I 64 GB interne memorije. To je bilo 03.09., I bio je na popustu nekih 20-ak %, I izasao me sa shippingom 245 KM (na taj iznos banka uzela dodatnih 1% - 2.50 KM i postar 3.50 KM zbog otvaranja paketa na carini), dakle sve u totalu 250 KM. Postar donio Telefon na adresu 03.10. (30 dana od dana narudzbe) iako je estimated delivery bio 31-59 Dana. Uz to, pri kupovini odabrao Sam opciju sa dodatnim zastitnim staklom za displej, kojim Sam stvarno zadovoljan. Shipping je bio standardni preko Singapore post, tracking information preko track17 ili dodatno preko links koji Sam dobio u poruci nakon kupovini. Sve u svemu, nikakvih problema, telefon je odlican, uradio update na MIUI 10 neki dan (kao da se kamera malo popravila ovim Updateom) i tako. Prezadovoljan svim... Sad da mi treba Telefon, ne bi se dvoumio sekunde. P.S. Ovo mi je bila prva veca narudzba sa aliexpressa
Hvala puno. :thumbup: Mozda bi mi bilo bolje da sacekam kakvu akciju i kupim 4/64 verziju. :)
encony
Posts: 75
Joined: 06/11/2015 15:51

#6790 Re: Xiaomi mobiteli

Post by encony »

Može se i sada naći na Aliexpress-u za oko 290KM Global ROM verzija 4/64GB. Ovo je sa onim popustom od 4 dolara koji se dobiju uz registraciju.
Crna boja je najskuplja a ove druge se mogu naći i jeftinije.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#6791 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

encony wrote:Može se i sada naći na Aliexpress-u za oko 290KM Global ROM verzija 4/64GB. Ovo je sa onim popustom od 4 dolara koji se dobiju uz registraciju.
Crna boja je najskuplja a ove druge se mogu naći i jeftinije.
Neki dan naručio isti za 293 KM sa dostavom, zlatna boja.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#6792 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nlt »

https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 1c012xta7X
global version, zlatna boja sa popustom od 4 dolara dođe taman ispod 300 KM
User avatar
ferratilis
Posts: 7280
Joined: 25/11/2013 16:48

#6793 Re: Xiaomi mobiteli

Post by ferratilis »

Da sam znao koliko taj popust od $4 moze biti koristan, ne bi ga iskoristio na neku glupost prije par mjeseci. :lol:

Koliko znam, 11. 11. je najveci praznik u Kini, tad budu ogromne rasprodaje, pa se nadam da bi mogao ugrabiti 4/64 verziju.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6794 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Svakako ako ti nije mrsko cekati :D Mislim da vec sada mozes naci ispod 300 KM, jbg, rozi je bas jeftin, a i najvise se svidja djevojci, tako da meni to nije bio problem.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6795 Re: Xiaomi mobiteli

Post by drndalo »

uradio update na MIUI 10 neki dan
Moze li kratak kurs za nas neuke...? :cry:
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#6796 Re: Xiaomi mobiteli

Post by clio_dci120 »

Razbi mi se prije neki dan mobitel, a mislio koristiti jos godinu pa mjenjati (kontao na godinu sebe kakvim Iphonom pocastiti). Eh sad jos imam neke druge stvari rjesavati, tako da nemam mnogo love za telefon.
Bio je Samsung J2 prime, sad kontam uzeti nesto na godinu pa onda nesto bolje uzimati.
Sad za prvi momenat sta je bolje Xiaomi redmi 5a dual ili ovaj novi Samsung j2? Iste su cijene, oko 215KM, low budget telefoni.
Jel na Xiaomiju nezavisan mail interfejs (npr. na Lenovo tabletu mi se ne svidja sto ne moze kao na Samsung mobitelu u jednom interfejsu da budu svi mailovi, nego moram mjenjati koji cu).

Kada je u pitanju kamera, koja je bolja na ovome Samsungu j2 ili ovaj kinez?

Hvala na odgovorima.
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#6797 Re: Xiaomi mobiteli

Post by stachu »

clio_dci120 wrote:Razbi mi se prije neki dan mobitel, a mislio koristiti jos godinu pa mjenjati (kontao na godinu sebe kakvim Iphonom pocastiti). Eh sad jos imam neke druge stvari rjesavati, tako da nemam mnogo love za telefon.
Bio je Samsung J2 prime, sad kontam uzeti nesto na godinu pa onda nesto bolje uzimati.
Sad za prvi momenat sta je bolje Xiaomi redmi 5a dual ili ovaj novi Samsung j2? Iste su cijene, oko 215KM, low budget telefoni.
Jel na Xiaomiju nezavisan mail interfejs (npr. na Lenovo tabletu mi se ne svidja sto ne moze kao na Samsung mobitelu u jednom interfejsu da budu svi mailovi, nego moram mjenjati koji cu).

Kada je u pitanju kamera, koja je bolja na ovome Samsungu j2 ili ovaj kinez?

Hvala na odgovorima.
Znam da nije tema, al da probam izaci u susret.
Imam samsung J3, telefon je nov novcat, i dat cu ti za 150KM, kod mene samo skuplja prasinu. Dobio iz USA, zakljucan na at&t mrezu.
Trebas ga samo dekodirati, to ti kosta oko 30ak KM.
Ako budes zainteresovan javi se na pp.
https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_j ... .php#j327a
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#6798 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mirzakaric2016 »

Zna li neko da li je moguće platiti gotovinom ukoliko se porucuje sa aliexpress.com? Htio bih poruciti Samsung i Kingston 3.0 usb 64gb, pa se dvoumim da li da dodam karticu jer ne znam kakvi su AliExpress ili Gearbest po pitanju povrata novca i zastite kupaca od prevara? Paypal imam, ali nisam vidio opciju placanja putem njega pa ako moze pomoc bio bih zahvalan!
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6799 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

mirzakaric2016 wrote:Zna li neko da li je moguće platiti gotovinom ukoliko se porucuje sa aliexpress.com? Htio bih poruciti Samsung i Kingston 3.0 usb 64gb, pa se dvoumim da li da dodam karticu jer ne znam kakvi su AliExpress ili Gearbest po pitanju povrata novca i zastite kupaca od prevara? Paypal imam, ali nisam vidio opciju placanja putem njega pa ako moze pomoc bio bih zahvalan!
Pa ako usporedis Ali sa amazonom, uskoro ce biti veca kompanija Ali grupacija. Nema problema sa vracanjem para, slobodno kupuj kao i inace. Realno sa svima mozes poslovati normalno, niko te nece zakinuti.
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#6800 Re: Xiaomi mobiteli

Post by pepeljara »

diablobih wrote:
mirzakaric2016 wrote:Zna li neko da li je moguće platiti gotovinom ukoliko se porucuje sa aliexpress.com? Htio bih poruciti Samsung i Kingston 3.0 usb 64gb, pa se dvoumim da li da dodam karticu jer ne znam kakvi su AliExpress ili Gearbest po pitanju povrata novca i zastite kupaca od prevara? Paypal imam, ali nisam vidio opciju placanja putem njega pa ako moze pomoc bio bih zahvalan!
Pa ako usporedis Ali sa amazonom, uskoro ce biti veca kompanija Ali grupacija. Nema problema sa vracanjem para, slobodno kupuj kao i inace. Realno sa svima mozes poslovati normalno, niko te nece zakinuti.
Gearbest uredno sve vraca ako ne dobijes il se vrati roba i slicno
Post Reply