Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#6376 Re: Xiaomi mobiteli

Post by rovac13 »

zateznistub wrote:Imanli na njemu (telefonu) oni USB debuginig ili nešto slično?
Cackao usb debuging nista se promijenilo nije.

Jos uvijek ne mogu prebacit slike.
Da stvar bude gora spojio zenin samsung ide sve normalno.
Znaci nije do racunara,sigurno je do telefona.

Instalirao sam nekakav driver.
Sad imam i nekakav program mipcsuite ali on prijavljuje da telefon nije povezan,i da treba m odraditi nekakav update.

Na telefonu je android 6.0.1 i miui 9.5.7.0 kad idem na update nema novih azuriranja,ako sam ja dobio razumio sve je abdejtovano valjda.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6377 Re: Xiaomi mobiteli

Post by arnes_king »

.
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#6378 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Nermin_BH »

rovac13 wrote:Ima li neko brzinski da moze pomoc ?

Spojio MI4 na racunar da prebacim slike sa telefona.
Koju god vrstu veze da izaberem racunar u folderu DCIM ne vidi nista.

Na telefonu u folderu DCIM postoji nekoliko albuma sa slikama.

Na windowsu u control panel je vec podeseno "show hidden files folders..."

Ne mogu i dalje do slika ?
Sta ciniti ?
To je do MTP konekcije, jer se nije azurirao cache.

Instaliraj ovaj ovu aplikaciju sa marketa "media re.scan"

https://play.google.com/store/apps/deta ... arescanner

Kad instaliras aplikaciju otvori je, idi advanced mode obirisi sve to sa spiska i onda idi add new directory i onda ovako dodaj i oznaci obavezno "all others" tj. gdje su svi ostali folderi kao kartica

https://prnt.sc/ks1o9u

Kasnije kliknes samo start scan i on ce azurirati cache i kad prikljucis na racunar pojavit ce se slike.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#6379 Re: Xiaomi mobiteli

Post by rovac13 »

Hvala za trud :thumbup:

Nije da mi je skroz jasno sta sam to uradio.
Ali uradio sam sve kako si napisao.
I dalje nema slika.

Racunar vidi sve foldere na mobu.
Ali kad otvorim onaj DCIM gdje su slike on je prazan,a treba da ima raznih foldera sa slikama.
Na mobu se svi folderi vide.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#6380 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

zateznistub wrote:
Tabijat wrote:Ma meni ništa nije vrijedila ni garancija iz Telecoma, tako da je ne pikam svakako, kojeg će mi vraga. Slažem se za bliski istok. Kad naručiš npr iz indije, pa sve i da platiš sva davanja, to je 400$ što je i dalje daleko manje od 799 km. Samo je pitanje koliko ti se čeka.
S tim da je eto za A2 manja cijena u Hustelu nego online+davanja.

Jedno pitanje za Hustel - jel im ista cijena i za kartično plaćanje ili je ko u Univerzalnom - dodaj još 20%?
Laž
Odnosno nije ti važila garancija samo ako si slomio telefon ili ga okupao. Za sve ostalo, aparat nabavljen preko telekom operatera ima punu dvogodišnju garanciju!
Evo nosila starog telefon prije koji mjesec. Baterija očigledno krepana. Pokušala kući vratiti na fabričke postavke, nije riješilo problem. Odnijeli u BHT, naglašeno im je da nije do postavki, vratili mi telefon za 3 dana formatiran. Trebam li naglasiti da problem nije riješen?
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#6381 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Normalno da su daleko bolji telefoni S9 i G7 ako imaš i ako ti se daju tolike pare. Ja ipak ne želim dati toliko za telefon te kupujem ovu srednju klasu.

Ali generalno ljudi ovde kako bi opravdali svoju kupovinu valjaju puno gluposti.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6382 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zateznistub »

Tabijat wrote:
zateznistub wrote:
Tabijat wrote:Ma meni ništa nije vrijedila ni garancija iz Telecoma, tako da je ne pikam svakako, kojeg će mi vraga. Slažem se za bliski istok. Kad naručiš npr iz indije, pa sve i da platiš sva davanja, to je 400$ što je i dalje daleko manje od 799 km. Samo je pitanje koliko ti se čeka.
S tim da je eto za A2 manja cijena u Hustelu nego online+davanja.

Jedno pitanje za Hustel - jel im ista cijena i za kartično plaćanje ili je ko u Univerzalnom - dodaj još 20%?
Laž
Odnosno nije ti važila garancija samo ako si slomio telefon ili ga okupao. Za sve ostalo, aparat nabavljen preko telekom operatera ima punu dvogodišnju garanciju!
Evo nosila starog telefon prije koji mjesec. Baterija očigledno krepana. Pokušala kući vratiti na fabričke postavke, nije riješilo problem. Odnijeli u BHT, naglašeno im je da nije do postavki, vratili mi telefon za 3 dana formatiran. Trebam li naglasiti da problem nije riješen?
Hajde molim te, pronađi garanciju telefona i fino pročitaj koliko traje garancija i šta podliježe a šta ne podliježe garanciji. Pročitaj i koliko traje garancija pojedinim segmentima slušalice, punjač ... baterija
User avatar
korektno
Posts: 243
Joined: 31/08/2018 20:48

#6383 Re: Xiaomi mobiteli

Post by korektno »

citroen xm wrote:Normalno da su daleko bolji telefoni S9 i G7 ako imaš i ako ti se daju tolike pare. Ja ipak ne želim dati toliko za telefon te kupujem ovu srednju klasu.

Ali generalno ljudi ovde kako bi opravdali svoju kupovinu valjaju puno gluposti.
Samsung daje pare za reklame, zato je i skuplji od šaomija, a po kvaliteti su tu negdje.
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#6384 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Po kvalitetu u smislu trajnosti je sve to tu negdje. Fazon je što S9 trenutno ima najbolje specifikacije i u praksi najbolje kamere uz P20 Pro. Kome to sve treba, slobodno neka izvali 1000 KM.

Problem je što će sada ovi fanatici izjednačiti Note 5 sa S5 ili glupe priče o švercerima i garanciji koja ih ne zanima.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#6385 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

korektno wrote:
citroen xm wrote:Normalno da su daleko bolji telefoni S9 i G7 ako imaš i ako ti se daju tolike pare. Ja ipak ne želim dati toliko za telefon te kupujem ovu srednju klasu.

Ali generalno ljudi ovde kako bi opravdali svoju kupovinu valjaju puno gluposti.
Samsung daje pare za reklame, zato je i skuplji od šaomija, a po kvaliteti su tu negdje.
100% samo zbog reklame skuplji...
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#6386 Re: Xiaomi mobiteli

Post by exampLe. »

korektno wrote:
citroen xm wrote:Normalno da su daleko bolji telefoni S9 i G7 ako imaš i ako ti se daju tolike pare. Ja ipak ne želim dati toliko za telefon te kupujem ovu srednju klasu.

Ali generalno ljudi ovde kako bi opravdali svoju kupovinu valjaju puno gluposti.
Samsung daje pare za reklame, zato je i skuplji od šaomija, a po kvaliteti su tu negdje.
Tjesi se. :lol:
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#6387 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

Tabijat wrote:
zateznistub wrote:
Tabijat wrote:Ma meni ništa nije vrijedila ni garancija iz Telecoma, tako da je ne pikam svakako, kojeg će mi vraga. Slažem se za bliski istok. Kad naručiš npr iz indije, pa sve i da platiš sva davanja, to je 400$ što je i dalje daleko manje od 799 km. Samo je pitanje koliko ti se čeka.
S tim da je eto za A2 manja cijena u Hustelu nego online+davanja.

Jedno pitanje za Hustel - jel im ista cijena i za kartično plaćanje ili je ko u Univerzalnom - dodaj još 20%?
Laž
Odnosno nije ti važila garancija samo ako si slomio telefon ili ga okupao. Za sve ostalo, aparat nabavljen preko telekom operatera ima punu dvogodišnju garanciju!
Evo nosila starog telefon prije koji mjesec. Baterija očigledno krepana. Pokušala kući vratiti na fabričke postavke, nije riješilo problem. Odnijeli u BHT, naglašeno im je da nije do postavki, vratili mi telefon za 3 dana formatiran. Trebam li naglasiti da problem nije riješen?
pa garancija ti opet vrijedi, vrati im telefon, uz napomenu da nista nije napravljeno.

ako ti daju zamjenski telefon, uzmi zamjenski i reci da im neces vratiti dok taj tvoj ne poprave.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#6388 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

Ja sam isto jedan Sony vraćao u telekom par puta zbog pucanja signala..
Oni ga hrknu na fabričke postavke i tako.Veli nek pametniji popusti.
I uvijek naglasim da je već bio kod njih i da su radili factory reset i oni opet po svom,ha ja šta ti imaš njima govorit šta treba radit.
Taj Soby je bio i prvi i zadnji debelo preplaćeni uređaj koji sam kod njih kupio.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#6389 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

valjuga wrote:Ja sam isto jedan Sony vraćao u telekom par puta zbog pucanja signala..
Oni ga hrknu na fabričke postavke i tako.Veli nek pametniji popusti.
I uvijek naglasim da je već bio kod njih i da su radili factory reset i oni opet po svom,ha ja šta ti imaš njima govorit šta treba radit.
Taj Soby je bio i prvi i zadnji debelo preplaćeni uređaj koji sam kod njih kupio.
Onaj dan kad mi ga vrate ja bih im ga za sat vratio ponovo. Samo ne u telekom nego serviseru direkt.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#6390 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

Quaresma wrote:
Tabijat wrote:
zateznistub wrote: Laž
Odnosno nije ti važila garancija samo ako si slomio telefon ili ga okupao. Za sve ostalo, aparat nabavljen preko telekom operatera ima punu dvogodišnju garanciju!
Evo nosila starog telefon prije koji mjesec. Baterija očigledno krepana. Pokušala kući vratiti na fabričke postavke, nije riješilo problem. Odnijeli u BHT, naglašeno im je da nije do postavki, vratili mi telefon za 3 dana formatiran. Trebam li naglasiti da problem nije riješen?
pa garancija ti opet vrijedi, vrati im telefon, uz napomenu da nista nije napravljeno.

ako ti daju zamjenski telefon, uzmi zamjenski i reci da im neces vratiti dok taj tvoj ne poprave.
Ma stoji to sve, ali battery drain je nešto što je (valjda njima) teško uprtatiti i apsolutno neće da se peglaju. Nije to do telekoma nego do servisa ali opet, neću ni ja da se peglam s njima, lakše mi je naručiti bateriju s e-baya nego se raspravljat s šalterušama.
zateznistub wrote: Hajde molim te, pronađi garanciju telefona i fino pročitaj koliko traje garancija i šta podliježe a šta ne podliježe garanciji. Pročitaj i koliko traje garancija pojedinim segmentima slušalice, punjač ... baterija
@zateznistub, naporan si. ja sam vjerni pretplatnik BHT-a već 16 godina. Kupila sam najmanje 6 telefona kod njih, televizija, internet, telefon, sve mi je BHT. I dozvoli da ti kažem nešto, kao lojalni korisnik: podrška korisnicima vam je zakurac.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6391 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zateznistub »

Tabijat wrote: @zateznistub, naporan si. ja sam vjerni pretplatnik BHT-a već 16 godina. Kupila sam najmanje 6 telefona kod njih, televizija, internet, telefon, sve mi je BHT. I dozvoli da ti kažem nešto, kao lojalni korisnik: podrška korisnicima vam je zakurac.
Nam? :shock:
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#6392 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

Quaresma wrote:.......ako ti daju zamjenski telefon, uzmi zamjenski i reci da im neces vratiti dok taj tvoj ne poprave.
Ocigledno nikad nisi dobio zamjenski telefon od njih.
Eto ilustracije radi: prijatelj je kupio lg30 i ode zvucnik skoro pa odmah.
Dali su mu neki tesla kao zamjenaki dok mu ne poprave ovaj. Stoga znaju oni dobro sta ce ti dati kao zamjenu. Neces dobiti ekvivaletnt ili nesto skuplje.
User avatar
konektovan
Posts: 40062
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6393 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote:
valjuga wrote:Ja sam isto jedan Sony vraćao u telekom par puta zbog pucanja signala..
Oni ga hrknu na fabričke postavke i tako.Veli nek pametniji popusti.
I uvijek naglasim da je već bio kod njih i da su radili factory reset i oni opet po svom,ha ja šta ti imaš njima govorit šta treba radit.
Taj Soby je bio i prvi i zadnji debelo preplaćeni uređaj koji sam kod njih kupio.
Onaj dan kad mi ga vrate ja bih im ga za sat vratio ponovo. Samo ne u telekom nego serviseru direkt.
Ja sam nosio dva puta direktno u servis, treci nisam, jer bih se pobio sigurno.
Koja kolicina lupeza tu radi i lijenstina, to je nevjetovatno. Telefon ima par bugova, od trošenja baterije u sleep modu do još nekih gluoosti koje ometaju normalan rad.
Donesem telefon i kazem im fino, radjen je factory reset, nemojte se bakcat tim, obratite paznju na nešto drugo, ali jok, oni hladno urade reset i zovu da dodjem po telefon. Inace, servis mobis je u pitanju.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#6394 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Ja samo imao posla sa KimTec(hp laptop) i Agram(samsung tel).

Cista desetka oba.
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#6395 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

zdruzdjo wrote:
Quaresma wrote:.......ako ti daju zamjenski telefon, uzmi zamjenski i reci da im neces vratiti dok taj tvoj ne poprave.
Ocigledno nikad nisi dobio zamjenski telefon od njih.
Eto ilustracije radi: prijatelj je kupio lg30 i ode zvucnik skoro pa odmah.
Dali su mu neki tesla kao zamjenaki dok mu ne poprave ovaj. Stoga znaju oni dobro sta ce ti dati kao zamjenu. Neces dobiti ekvivaletnt ili nesto skuplje.
Imalo Galaxy S3, S4, Huawei P9 Lite, LG G2, LG G3.

Imao sam ja itekako zamjenskih od njih, a Galaxy S3 i Huawei P9 lite su bili tek otpatkovani iz kutije meni pred ocima
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#6396 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

Quaresma wrote:
zdruzdjo wrote:
Quaresma wrote:.......ako ti daju zamjenski telefon, uzmi zamjenski i reci da im neces vratiti dok taj tvoj ne poprave.
Ocigledno nikad nisi dobio zamjenski telefon od njih.
Eto ilustracije radi: prijatelj je kupio lg30 i ode zvucnik skoro pa odmah.
Dali su mu neki tesla kao zamjenaki dok mu ne poprave ovaj. Stoga znaju oni dobro sta ce ti dati kao zamjenu. Neces dobiti ekvivaletnt ili nesto skuplje.
Imalo Galaxy S3, S4, Huawei P9 Lite, LG G2, LG G3.

Imao sam ja itekako zamjenskih od njih, a Galaxy S3 i Huawei P9 lite su bili tek otpatkovani iz kutije meni pred ocima

Oooooo impresivno. Zaista.
Meni su jednom posli dati neku nokiu birivaktilnu. Reko ovo necu uzeti jer meni telefon treba i za stvari osim telefoniranja.
Nisam uzeo, jer sam srecom imao drugi telefon.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#6397 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

konektovan wrote:
zdruzdjo wrote:
valjuga wrote:Ja sam isto jedan Sony vraćao u telekom par puta zbog pucanja signala..
Oni ga hrknu na fabričke postavke i tako.Veli nek pametniji popusti.
I uvijek naglasim da je već bio kod njih i da su radili factory reset i oni opet po svom,ha ja šta ti imaš njima govorit šta treba radit.
Taj Soby je bio i prvi i zadnji debelo preplaćeni uređaj koji sam kod njih kupio.
Onaj dan kad mi ga vrate ja bih im ga za sat vratio ponovo. Samo ne u telekom nego serviseru direkt.
Ja sam nosio dva puta direktno u servis, treci nisam, jer bih se pobio sigurno.
Koja kolicina lupeza tu radi i lijenstina, to je nevjetovatno. Telefon ima par bugova, od trošenja baterije u sleep modu do još nekih gluoosti koje ometaju normalan rad.
Donesem telefon i kazem im fino, radjen je factory reset, nemojte se bakcat tim, obratite paznju na nešto drugo, ali jok, oni hladno urade reset i zovu da dodjem po telefon. Inace, servis mobis je u pitanju.

Isto isto isto. jebogaviše factory reset, ne trebate mi vi za toga, ali džabe prićat. Al ja fakat vise omam 0% strpljenja za bilo kakve servise, zato me te garancije ne interesuju nimalo. Marku više ne dam za garanciju.

p.s. nama nisu dali NIKAKAV zamjenski.
User avatar
konektovan
Posts: 40062
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6398 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Ma nije loše kad imaš garanciju, koju su spremni ispoštovati. :mrgreen: U slucaju bh telecoma, bht ti daje zamjenski telefon, a ne servis bar su meni tako rekli.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#6399 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

Nikako da mi se javi onaj sto je kupio A2 u Hustelu. Zna li iko jel ista cijena za keš i karticu?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#6400 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Tabijat wrote:Nikako da mi se javi onaj sto je kupio A2 u Hustelu. Zna li iko jel ista cijena za keš i karticu?
Ne daju karticom, samo keš.
Post Reply