Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#6026 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Sehro wrote:
strongmen wrote:Recenzija: Xiaomi Mi A2
https://www.smartphonehrvatska.com/2018 ... omi-mi-a2/

PLUS
vrlo dobar zaslon
moderan dizajn
kvaliteta izrade i dojam u ruci
vrlo dobre performanse
dual SIM
čitač otiska prstiju + Face Unlock
podrška za USB OTG
IR univerzalni daljinac
maska u paketu
vrlo dobra cijena
čisti Android One (ko ga voli)

MINUS
nema microSD
nema 3.5 mm audio izlaz
nema NFC (kome to smeta)
sklizak pa bez maske neupotrebljiv
A "Odlična kamera" ništa :-?
Nigdje ni baterije u minusu, a dan max traje.
nemezis
Posts: 2858
Joined: 30/01/2011 12:08

#6027 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nemezis »

Humljanin wrote:
rida1976 wrote:
Sarajevo1970 wrote:Nisam imao A2 ali sam stvarno prezadovoljan sa svojim Note 5 AI :thumbup:
Kolega, imam za tebe pitanje: Po kojem kursu ovi iz carina računaju kad se naruči nešto? Mogu li biti siguran da se redmi note 5 koji je košta 151.55 eura uklapa u 300 KM? Po ovo nekom konvertoru iz unicredit banke je to 296 KM. Bojim se da nemaju neku drugu kursnu listu da me ne oderu.

Image
Nije meni namijenjeno pitanje, ali kad vec nitko nije da ti ja odgovorim. :lol:
U carini računaju tečaj na dan dospijeća pošiljke!
Malo glupo ali eto... Može se potrefiti da ti ispadne jeftiniji a može biti i skuplji... :zoka:
Kurs eura je uvijek 1,95583, zar ne?
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#6028 Re: Xiaomi mobiteli

Post by strongmen »

Sehro wrote:
strongmen wrote:Recenzija: Xiaomi Mi A2
https://www.smartphonehrvatska.com/2018 ... omi-mi-a2/

PLUS
vrlo dobar zaslon
moderan dizajn
kvaliteta izrade i dojam u ruci
vrlo dobre performanse
dual SIM
čitač otiska prstiju + Face Unlock
podrška za USB OTG
IR univerzalni daljinac
maska u paketu
vrlo dobra cijena
čisti Android One (ko ga voli)

MINUS
nema microSD
nema 3.5 mm audio izlaz
nema NFC (kome to smeta)
sklizak pa bez maske neupotrebljiv
A "Odlična kamera" ništa :-?
odlična kamera (mada je to relativno šta je za koga odlična kamera) dolazi tek u flagship klasi, konkretno MiMix 2s i mi8
marktwenbl
Posts: 27
Joined: 31/07/2018 13:31

#6029 Re: Xiaomi mobiteli

Post by marktwenbl »

Kurs eura je uvijek 1,95583, zar ne?[/quote]

Meni banka racuna kurs EURa 1,9954.
Tako vec na 10tak transakcija
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#6030 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zrakomlat »

marktwenbl wrote:Kurs eura je uvijek 1,95583, zar ne?
Meni banka racuna kurs EURa 1,9954.
Tako vec na 10tak transakcija[/quote]
Kurs je uvijek isti. Banka ti razmjeni eure po 1,95583 i naplati proviziju za konverziju a to se razlikuje od banke do banke.
testni_akaunt
Posts: 677
Joined: 26/06/2013 08:44

#6031 Re: Xiaomi mobiteli

Post by testni_akaunt »

Jel kamera na A2 bolja nego na A1?
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#6032 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hhaarree »

Pozdrav raja, evo ja se troumim oko nekoliko telefona koji da izaberem. Al zbunjuje me imenovanje modela od Xiaomija haos, posebno redmi (note) 5 model, znaci nalazim redmi 5, 5 plus, note 5, note 5 pro. Ukucam na google kad jedna stranica kaze da je redmi 5 ustvari note 5 :? pa onda ovo plus i pro je negdje naznaceno kao da je nesto od toga indijska/kineska verzija a nesto globalna :? jedna stranica cak kaze da redmi 5 plus nije ni izasao, tek se ocekuje krajem decembra, a ja ga gledam u prodaji :? :lol:

Et ako neko moze da pojasni koji je ovo telefon na linku, i da li ga preporucujete? Meni se cini po specifikacijama odlicno za ove pare, alternativa mi je mi a2

http://fontele.ba/proizvod/xiaomi-redmi-5-plus/
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#6033 Re: Xiaomi mobiteli

Post by strongmen »

pa to je to što su ljudi korektno i napisali u opisu na linku koji si postavio
Redmi Note 5 je suštinski isti mob samo ima noviji, bolji snapdragon čip i bolje kamere, duplu zadnju, i u fazonu ajfuna X

https://www.univerzalno.com/proizvod/xi ... 2073571781

Image
Image
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#6034 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sehro »

testni_akaunt wrote:Jel kamera na A2 bolja nego na A1?
Ako A2 ima kameru kao Mi Note 3 onda ima dobru kameru.
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#6035 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hhaarree »

strongmen wrote:pa to je to što su ljudi korektno i napisali u opisu na linku koji si postavio
Redmi Note 5 je suštinski isti mob samo ima noviji, bolji snapdragon čip i bolje kamere, duplu zadnju, i u fazonu ajfuna X

https://www.univerzalno.com/proizvod/xi ... 2073571781
Aha hvala, sad kontam. redmi 5 je sa 625 procom a note je 636. :thumbup:
nemezis
Posts: 2858
Joined: 30/01/2011 12:08

#6036 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nemezis »

zrakomlat wrote:
marktwenbl wrote:Kurs eura je uvijek 1,95583, zar ne?
Meni banka racuna kurs EURa 1,9954.
Tako vec na 10tak transakcija
Kurs je uvijek isti. Banka ti razmjeni eure po 1,95583 i naplati proviziju za konverziju a to se razlikuje od banke do banke.[/quote]
Tako je, a carina treba da racuna po srednjem jer je pitanje bilo za carinu.
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 463
Joined: 07/03/2018 18:22

#6037 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sefket_ramadani »

Kommdata Ljubljana

Sta preporucujete od ovih modela?
Image
Image
User avatar
konektovan
Posts: 40646
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6038 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

sefket_ramadani wrote:Kommdata Ljubljana

Sta preporucujete od ovih modela?
Image
Image
Redmi 5 plus i redmi note 5..
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#6039 Re: Xiaomi mobiteli

Post by purgatorio »

sefket_ramadani wrote:Kommdata Ljubljana

Sta preporucujete od ovih modela?
Image
Image
Po tim cijenama, ništa.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#6040 Re: Xiaomi mobiteli

Post by TRANCE »

hhaarree wrote:Pozdrav raja, evo ja se troumim oko nekoliko telefona koji da izaberem. Al zbunjuje me imenovanje modela od Xiaomija haos, posebno redmi (note) 5 model, znaci nalazim redmi 5, 5 plus, note 5, note 5 pro. Ukucam na google kad jedna stranica kaze da je redmi 5 ustvari note 5 :? pa onda ovo plus i pro je negdje naznaceno kao da je nesto od toga indijska/kineska verzija a nesto globalna :? jedna stranica cak kaze da redmi 5 plus nije ni izasao, tek se ocekuje krajem decembra, a ja ga gledam u prodaji :? :lol:

Et ako neko moze da pojasni koji je ovo telefon na linku, i da li ga preporucujete? Meni se cini po specifikacijama odlicno za ove pare, alternativa mi je mi a2

http://fontele.ba/proizvod/xiaomi-redmi-5-plus/
Redmi 5, 5 plus i note 5 su kineske verzije telefona.
Prilikom predstavljanja u Indiji, kineski 5 plus su preimenovali za indijsko tržište u note 5, a kineski note 5 su preimenovali u note 5 pro :mrgreen:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#6041 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

purgatorio wrote:
sefket_ramadani wrote:Kommdata Ljubljana

Sta preporucujete od ovih modela?
Image
Image
Po tim cijenama, ništa.
Istog sam mišljenja :)
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#6042 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hhaarree »

TRANCE wrote: Redmi 5, 5 plus i note 5 su kineske verzije telefona.
Prilikom predstavljanja u Indiji, kineski 5 plus su preimenovali za indijsko tržište u note 5, a kineski note 5 su preimenovali u note 5 pro :mrgreen:
E to mene jebe druze sudija, indija je kriva za sve :mrgreen: Skontao sam sad, uglavnom meni se pravo djasvi note 5, kodno ime whyred ako sam dobro upratio. Kontam da ga pazarim za sedmicu-dvije.
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#6043 Re: Xiaomi mobiteli

Post by PlusSA »

Update novi izašao 630 MB :thumbup:

Jos uvijek na 9 MIUI nije cener izasao :mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#6044 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zrakomlat »

Pratim na fb stranicu Balkangadgets, izbacuju često tekstove o novitetima kod Xiaomija i ekipe, obavijestavaju o akcijama na web shopovima i sl. Međutim, kad god pogledam neki artikal napomena je da se ne dostavlja u BiH, dok za okolne zemlje jest. Zašto to

Primjer:
Dostava je BESPLATNA i moguća u sve zemlje regije (HRV, SRB…) osim BiH. Na ovu cijenu nemate dodatnih nameta kao što su carina i PDV.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#6045 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

zrakomlat wrote:Pratim na fb stranicu Balkangadgets, izbacuju često tekstove o novitetima kod Xiaomija i ekipe, obavijestavaju o akcijama na web shopovima i sl. Međutim, kad god pogledam neki artikal napomena je da se ne dostavlja u BiH, dok za okolne zemlje jest. Zašto to

Primjer:
Dostava je BESPLATNA i moguća u sve zemlje regije (HRV, SRB…) osim BiH. Na ovu cijenu nemate dodatnih nameta kao što su carina i PDV.
Ima godinu da je TomTom trgovina najavila slanje i u BiH, al jos nista od toga.

Imaju dosta akcija jer ih urednik Balkangadgetsa stalno pegla da mu salju promotivne kodove, pa je nedavno isao Coolpad za nekih 60 ojra, fantasticna cijena, ali samo za okolne zemlje. :razz:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#6046 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zrakomlat »

fortaleza wrote:
zrakomlat wrote:Pratim na fb stranicu Balkangadgets, izbacuju često tekstove o novitetima kod Xiaomija i ekipe, obavijestavaju o akcijama na web shopovima i sl. Međutim, kad god pogledam neki artikal napomena je da se ne dostavlja u BiH, dok za okolne zemlje jest. Zašto to

Primjer:
Dostava je BESPLATNA i moguća u sve zemlje regije (HRV, SRB…) osim BiH. Na ovu cijenu nemate dodatnih nameta kao što su carina i PDV.
Ima godinu da je TomTom trgovina najavila slanje i u BiH, al jos nista od toga.

Imaju dosta akcija jer ih urednik Balkangadgetsa stalno pegla da mu salju promotivne kodove, pa je nedavno isao Coolpad za nekih 60 ojra, fantasticna cijena, ali samo za okolne zemlje. :razz:
Da, kontam to, nego zanima me razlog što nas toliko dugo zaobilaze jbt. Jel opet nešto do nas ili je do njih. Ko da gledam, neka je naša zajebancija pa im se neda peglati s nama :D može Makedonija ili možda i Kosovo a mi jok
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#6047 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

zrakomlat wrote: Da, kontam to, nego zanima me razlog što nas toliko dugo zaobilaze jbt. Jel opet nešto do nas ili je do njih. Ko da gledam, neka je naša zajebancija pa im se neda peglati s nama :D može Makedonija ili možda i Kosovo a mi jok
Mi smo ipak posebna sorta za izbjegavanje. :D
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#6048 Re: Xiaomi mobiteli

Post by TRANCE »

hhaarree wrote:
TRANCE wrote: Redmi 5, 5 plus i note 5 su kineske verzije telefona.
Prilikom predstavljanja u Indiji, kineski 5 plus su preimenovali za indijsko tržište u note 5, a kineski note 5 su preimenovali u note 5 pro :mrgreen:
E to mene jebe druze sudija, indija je kriva za sve :mrgreen: Skontao sam sad, uglavnom meni se pravo djasvi note 5, kodno ime whyred ako sam dobro upratio. Kontam da ga pazarim za sedmicu-dvije.
Whyred je trenutno best buy od mobitela u svijetu, jer nećeš nigdje naći procesor Cortex A73 s 4 jezgre, full HD IPS displej, Gorilla Glass zaštitu, bateriju od 4000 mAh i podršku za desetine custom ROM-ova za 290 KM. Takav Samsung bi koštao minimalno 600-700 KM. Pazi jedino da uzmeš globalnu verziju, jer globalna verzija podržava i europske frekvencije za 4G mrežu.
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#6049 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hhaarree »

TRANCE wrote: Whyred je trenutno best buy od mobitela u svijetu, jer nećeš nigdje naći procesor Cortex A73 s 4 jezgre, full HD IPS displej, Gorilla Glass zaštitu, bateriju od 4000 mAh i podršku za desetine custom ROM-ova za 290 KM. Takav Samsung bi koštao minimalno 600-700 KM. Pazi jedino da uzmeš globalnu verziju, jer globalna verzija podržava i europske frekvencije za 4G mrežu.
Vala bas, nista mu ne moze prici po specifikacijama i cijeni. A hvala na savjetu, upratio sam globalnu verziju u nekim piljarama pa cu skontat za koju sedmicu. Nadam se da cu se pridruziti klubu shaomijevaca :mrgreen:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#6050 Re: Xiaomi mobiteli

Post by strongmen »

TRANCE wrote:
hhaarree wrote:
TRANCE wrote: Redmi 5, 5 plus i note 5 su kineske verzije telefona.
Prilikom predstavljanja u Indiji, kineski 5 plus su preimenovali za indijsko tržište u note 5, a kineski note 5 su preimenovali u note 5 pro :mrgreen:
E to mene jebe druze sudija, indija je kriva za sve :mrgreen: Skontao sam sad, uglavnom meni se pravo djasvi note 5, kodno ime whyred ako sam dobro upratio. Kontam da ga pazarim za sedmicu-dvije.
Whyred je trenutno best buy od mobitela u svijetu, jer nećeš nigdje naći procesor Cortex A73 s 4 jezgre, full HD IPS displej, Gorilla Glass zaštitu, bateriju od 4000 mAh i podršku za desetine custom ROM-ova za 290 KM. Takav Samsung bi koštao minimalno 600-700 KM. Pazi jedino da uzmeš globalnu verziju, jer globalna verzija podržava i europske frekvencije za 4G mrežu.
tačnije, kod "ovlaštenih" za 880 KM
kolko Samsung A8 koji je ta klasa, košta u bhtelekomu uz tarifu mini15 na kojoj je 80% pretplatnika
https://www.bhtelecom.ba/mobini-telefon ... cd537.html

i još valja 24 mjeseca plaćat tu pretplatu po 17,50 KM
Post Reply