Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#5976 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

dileja sad svršava
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5977 Re: Xiaomi mobiteli

Post by strongmen »

Conrad, Munich

Image
marktwenbl
Posts: 27
Joined: 31/07/2018 13:31

#5978 Re: Xiaomi mobiteli

Post by marktwenbl »

gdje se moze kupiti najpovoljnije Xiaomi Mi A2?
Vidim da je neko pisao da je cijena 255$ ali nigdje ne mogu pronaci po toj cijeni...pozz
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5979 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

marktwenbl wrote:gdje se moze kupiti najpovoljnije Xiaomi Mi A2?
Vidim da je neko pisao da je cijena 255$ ali nigdje ne mogu pronaci po toj cijeni...pozz
Na aliexpress Mi A2 ide od $255 (430KM)
Image

A i evo ti techtablets review:

strongmen wrote:Conrad, Munich

http://i.imgur.com/VGKbCHT.jpg
Ma ja, haman ista cijena kao kad narucis. Stvarno dobro izgleda :thumbup:
Image
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#5980 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

Sarajevo1970 wrote:
marktwenbl wrote:gdje se moze kupiti najpovoljnije Xiaomi Mi A2?
Vidim da je neko pisao da je cijena 255$ ali nigdje ne mogu pronaci po toj cijeni...pozz
Na aliexpress Mi A2 ide od $255 (430KM)
Image
Meni se čini da Mi A2 ne podržava memorijske kartice, pa vi trebalo to napomenuti kada se uzima model sa 32GB (upitno je koliko zauzme sistem).
To je jos jedan razlog zasto je meni puno bolja opcija Mi A2 Lite (to je samo moj dojam).
Dodatno, Mi A2 ima manju bateriju i nema 3,5mm izlaz... Ovo govorim po sjecanju, ako sam pogrijesio, ispravite me.
Ne zelim nikoga odvratiti od kupovine, samo da ljudi pogledaju i usporede modele, a ne da se zalijecu :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#5981 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

Mi A2 nema proširivu memoriju nit 3.55 headphone jack. ali je hardverski dosta bolji od A2 lite.

Nema smisla uzimati telefon sa 2 godine starim procesorom.

Ako hoces vec A2, skupis jos malo love sa strane i doplatis za 64GB verziju.

mada je A2 Lite lijepa solucija u nizem rangu jer dolazi sa Android One programom.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#5982 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

Quaresma wrote:Mi A2 nema proširivu memoriju nit 3.55 headphone jack. ali je hardverski dosta bolji od A2 lite.

Nema smisla uzimati telefon sa 2 godine starim procesorom.

Ako hoces vec A2, skupis jos malo love sa strane i doplatis za 64GB verziju.

mada je A2 Lite lijepa solucija u nizem rangu jer dolazi sa Android One programom.
A ukusi se razlikuju... :thumbup:
Slažem se sa većinom, ali moje je mišljenje da nije mana uređaju ako ima stariji čipset koji je dokazano dobar, brz i štedljiv. Ako uzmeš 4/64Gb verziju Mi A2 Lite , vjerojatno nećeš osjetiti razliku između jednog i drugog modela... A bateriju ćeš osjetiti.
A s obzirom da oba dolaze sa Android One softwerom , upitno je šta je tu staro, jer ćeš sigurno dobivati sve moguće upadate iduće 2 godine!
Čak je zbog malo manjih dimenzija u Lite verziji malo i bolja razlučivost ekrana.

Jedinu prednost većeg modela vidim u kamerama (ali to još u praksi nije potvrđeno).
Sve ostalo, od cijene, baterije, priključaka, dimenzija je po mome skromnom mišljenju na strani Lite verzije.

Ali dobro, rekao sam svoje mišljenje, pa da ne ispadne da ga sada namećem drugima, ovdje ću stati :thumbup:
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5983 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

Da ti kazem, I meni nebi smetao taj 'stariji' chipset nimalo. Bas me briga da li otvara neka aplikacija za 1.9 sekundi ili 1.2 sekundi. :lol:
Nisam ja neki prezauzeti biznizmen da su mi sekunda ili sekunda i po toliko bitna. Ja licno vise gledam ekran, ram i design telefona.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#5984 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

svakako, neka svako sebi vaga kako njemu odgovara, no valjda ce se Xiaomi sad popraviti sto se tice apdejta, nisu se bas proslavili sa Mi A1, bilo je tu problema i odgadjanja apdejta.
Sarajevo1970 wrote:Da ti kazem, I meni nebi smetao taj 'stariji' chipset nimalo. Bas me briga da li otvara neka aplikacija za 1.9 sekundi ili 1.2 sekundi. :lol:
Nisam ja neki prezauzeti biznizmen da su mi sekunda ili sekunda i po toliko bitna. Ja licno vise gledam ekran, ram i design telefona.
pa onda uzmes telefon star 3 godine, u cemu je razlika ako nije bitna brzina?

nikad nisam kontao ovakav argument
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5985 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

Quaresma wrote:pa onda uzmes telefon star 3 godine, u cemu je razlika ako nije bitna brzina?
Imao sam i telefona starije od 3 godina. Kao sto rekao prije. Meni je bitan ekran, ram i design.
Quaresma wrote:nikad nisam kontao ovakav argument
Nisam ni ja nikad kontao argument neki da neko pati da je procesor star 2 godine.

Kao da to toliko puno znaci. Moj stari S7 Edge iz 2016-e je bio samo pola sekunde sporiji otvaranjem neki apps nego Xiaomi Mi 8.
Znaci 0.5 sekunde.. Nedaj boze nikome da more cekati pola sekunde, zamisli tog belaja. :lol:
razvaljivac
Posts: 12
Joined: 23/06/2018 10:03

#5986 Re: Xiaomi mobiteli

Post by razvaljivac »

najmanja je stvar u brzini otvaranja aplikacije
kvaka je u brzini rada u samoj aplikaciji i da li laguje/šteka
to se najbolje vidi kod mapa (npr. sa navigacijama) npr. Osmand ili maps.me prilikom zumiranja mape ili otvaranja dokumenta/slike sa mapom u pdfu i zumiranja...kad je tanak chipset treba vremena dok zumira a pritom i trza/šteka
mob sa jakim chipsetom to radi tečno, glatko bez probema
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5987 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

razvaljivac wrote:najmanja je stvar u brzini otvaranja aplikacije
Ja samo uzeo otvaranje apps kao primjer. Meni sve jedno, neka svak sebi kupuje ono što voli i što mu novčanik dozvoli.
Ali reci da kupiti telefon sa procesorom od prije 2 godine nema smisla, to je meni fakat smiješno.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#5988 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

naravno da nema smisla, kad je nova generacija tu.

svasta
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#5989 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

Sarajevo1970 wrote:
razvaljivac wrote:najmanja je stvar u brzini otvaranja aplikacije
Ja samo uzeo otvaranje apps kao primjer. Meni sve jedno, neka svak sebi kupuje ono što voli i što mu novčanik dozvoli.
Ali reci da kupiti telefon sa procesorom od prije 2 godine nema smisla, to je meni fakat smiješno.
Ma slažem se. :thumbup:
Samo treba malo biti određeniji kada se o ovome priča.
Zavisi koja je klasa čipseta.
Naravno da se nemože uspoređivati entery-level (serija 4xx) i high-end (8xx) klasa čipseta.

Ako neki SoC nije valjao ili je imao grdnih mana kada je izašao, onda naravno da ne valja ni poslje.
Ali ako je neki SoC valjao i bio najoptimiziraniji čipset godine i ako je imao dobar omjer uloženog novca i brzine rada i grijanja, onda je taj isti SoC dobar i danas.

S druge strane, bilo bi lijepo da je svaka nova generacija bolja od prošle. Ali to nije uvijek tako. Ima dosta primjera gdje je starija generacija bolja od nove.

Da završim priču sa Mi A1.... Ako je taj mobitel do neki dan bio best buy budget smartphone... I ako se nitko nije žalio da je Mi A1 spor. Onda neznam kako može biti loš Mi A2 Lite koji ima IDENTIČAN čipset?!
Evo usporedbe:
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP ... hone2=8776

Ako je brz Mi A1 i ako je "best buy", onda ovaj mora biti još bolji jer ima veću bateriju, manje dimenzije, veću površinu i razlučivost ekrana i duže će primati update.

To je neko moje razmišljanje. Ne vrijedi to za svaki čipset. Ali snapdragon 625 se pokazao kao jako dobar , brz, ne grije se i štedljiv je sa baterijom.
Po mom mišljenju je ovaj mobitel novi "best buy"!

Ali ukusi se razlikuju :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5990 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Momcovi sorry na offtopičarenju, mala pomoć mi treba. Trebam da aktiviram reklamaciju na gear bestu, poslao sam im video, opis svih sranja koja se dešavajju i traze mi da im u atachment još pošaljem SKU?! Šta je to, skracenica za sta???
Nije telefon u pitanju, vec sat... :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#5991 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

konektovan wrote:Momcovi sorry na offtopičarenju, mala pomoć mi treba. Trebam da aktiviram reklamaciju na gear bestu, poslao sam im video, opis svih sranja koja se dešavajju i traze mi da im u atachment još pošaljem SKU?! Šta je to, skracenica za sta???
Nije telefon u pitanju, vec sat... :mrgreen:
Stock keeping unit :D
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5992 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote:
konektovan wrote:Momcovi sorry na offtopičarenju, mala pomoć mi treba. Trebam da aktiviram reklamaciju na gear bestu, poslao sam im video, opis svih sranja koja se dešavajju i traze mi da im u atachment još pošaljem SKU?! Šta je to, skracenica za sta???
Nije telefon u pitanju, vec sat... :mrgreen:
Stock keeping unit :D
I ja tebi... :mrgreen:
Kako da to nadjem, broj, sifra, nemerem se snaci..
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5993 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

konektovan wrote:
skafiskafsnjak wrote:
konektovan wrote:Momcovi sorry na offtopičarenju, mala pomoć mi treba. Trebam da aktiviram reklamaciju na gear bestu, poslao sam im video, opis svih sranja koja se dešavajju i traze mi da im u atachment još pošaljem SKU?! Šta je to, skracenica za sta???
Nije telefon u pitanju, vec sat... :mrgreen:
Stock keeping unit :D
I ja tebi... :mrgreen:
Kako da to nadjem, broj, sifra, nemerem se snaci..
SKU ti je broj artikla koji si kupio.

Davno je bilo kad sam ja zadnji put nesta sa gearbest-a narucio, ali cini mi se da odes na gearbest, login i pogledas narucbu (order) svoju,
kliknes na "download invoice" i tamo ces u taj PDF naci SKU broj. Ili odes na njihov live chat i pitas njih "how do i find the sku number?" :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5994 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Hvala Sarajevo1970, vec sam ih kontaktirao u vezi toga. Generalno, gearbest je pravo komplikovan u odnosu na ali, zaista....
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5995 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

konektovan wrote:Hvala Sarajevo1970, vec sam ih kontaktirao u vezi toga. Generalno, gearbest je pravo komplikovan u odnosu na ali, zaista....

Nekad sam cesto tamo narucivao, ali je ih odjednom (prije neki 1.5~2 godine) spao customer service
skroz na nulu a i shipping trajao vise od 3 puta nego prije, pa sam prestao tamo narucivati skroz.
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5996 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Sarajevo1970 wrote:
konektovan wrote:Hvala Sarajevo1970, vec sam ih kontaktirao u vezi toga. Generalno, gearbest je pravo komplikovan u odnosu na ali, zaista....

Nekad sam cesto tamo narucivao, ali je ih odjednom (prije neki 1.5~2 godine) spao customer service
skroz na nulu a i shipping trajao vise od 3 puta nego prije, pa sam prestao tamo narucivati skroz.
Ja sam prvi put narucio sa gearbesta, i za 11 dana mi došlo, što je duplo brze od Alija, ali nazalost imam problem, pa hocu da reklamiram. :mrgreen:
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5997 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

konektovan wrote:
Sarajevo1970 wrote:
konektovan wrote:Hvala Sarajevo1970, vec sam ih kontaktirao u vezi toga. Generalno, gearbest je pravo komplikovan u odnosu na ali, zaista....

Nekad sam cesto tamo narucivao, ali je ih odjednom (prije neki 1.5~2 godine) spao customer service
skroz na nulu a i shipping trajao vise od 3 puta nego prije, pa sam prestao tamo narucivati skroz.
Ja sam prvi put narucio sa gearbesta, i za 11 dana mi došlo, što je duplo brze od Alija, ali nazalost imam problem, pa hocu da reklamiram. :mrgreen:
11 dana je super, meni inace normalnom postom stizu stvari sa ali za neki 12 do 15 dana. Znaci da je se gearbest dobro popravio :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5998 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Ovo je bilo stvarno poprilicno brzo. Ali i pored toga, više koristim Ali za narudzbe, a realno, veca je i ponuda.
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5999 Re: Xiaomi mobiteli

Post by strongmen »

Sarajevo1970 wrote:
strongmen wrote:Conrad, Munich

Image
Ma ja, haman ista cijena kao kad narucis. Stvarno dobro izgleda :thumbup:
Image
pa i nije
taj tvoj je sa 256 GB interne i izgleda keramičko kučiśte, znači bolji za iste pare
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#6000 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

Vidi fakat stvarno, nisam nit skontao :lol:
Post Reply