Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#5201 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

sedma_7 wrote:Uzet DHL dostavu za narudžbu sa Aliexpressa ili ne?

Za telefon jel :D

Nije mi problem dati dodatnih 18 dolara, al kontam, ako nema mnogo prednosti u odnosu na običnu, zašto bih.
p.s. prvi put naručujem
Niti govora.
Milijardu sam telefona naručio :mrgreen:

Jedino ako si u EU,onda ima prodavača čiji su lageri u EU pa kad uzmeš DHL budeš oslobođen PDV i carine.
sedma_7
Posts: 711
Joined: 03/04/2007 18:24

#5202 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sedma_7 »

okey, hvala.
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#5203 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mirzakaric2016 »

Pozdrav opet. Stigao mi je fiskalni iz procomp-a za redmi note 4x. Mobitel je za svoju cijenu prava masina, ja sam prezadovoljan (cak sam provjerio online da li je ovaj moj kopija i ipak je original, hvala Bogu). Po mom misljenju procomp je trenutno najbolji u konkurenciji sto se tice cijena (mislim na xiaomi). Kod ostalih je ovaj model puno skuplji, tako da mi je drago sto se nisam zajebao. :lol: :run:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#5204 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

Ne razumijem više stvarno šta vam znači taj fiskalni i koji ga se k ovdje spominje na temi Xiaomi mobiteli.
I ja sam kupovao kod njih zbog cijene a neko je spominjao i da im je servis fer i korektan.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#5205 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

valjuga wrote:Ne razumijem više stvarno šta vam znači taj fiskalni i koji ga se k ovdje spominje na temi Xiaomi mobiteli.
I ja sam kupovao kod njih zbog cijene a neko je spominjao i da im je servis fer i korektan.
Sad mu je bolji telefon...posjeduje fiskalni :D
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#5206 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tnt-tunja »

Je li neko poručivao Xiaomie preko AliExpres radnji?
Malo sam skeptičan budući da ne nude plaćanje putem PayPal, pa ne znam kako bih došao do svog novca u slučaju da mi uredjaj ne dodje.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#5207 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

tnt-tunja wrote:Je li neko poručivao Xiaomie preko AliExpres radnji?
Malo sam skeptičan budući da ne nude plaćanje putem PayPal, pa ne znam kako bih došao do svog novca u slučaju da mi uredjaj ne dodje.
Ne brini nista, to je veca kompanija od bilo koje druge. Refund radi kako treba, ako ti ne stigne, ili ako je u nekom slucaju pokvaren.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#5208 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tnt-tunja »

Postoji li opcija dogovora oko cijene racuna?
GearBest npr. Šalje sa izmijenjenim računom. Dealextreme šalje bez racuna. Kako ide na šalju?
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#5209 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adv.K »

tnt-tunja wrote:Je li neko poručivao Xiaomie preko AliExpres radnji?
Malo sam skeptičan budući da ne nude plaćanje putem PayPal, pa ne znam kako bih došao do svog novca u slučaju da mi uredjaj ne dodje.

Ja sam narucio sa Aliexpressa, radnja Fantacy - dva mobitela Redmi 5 Plus 4/64 (odvojeni paketi). Cijena je oko 280 KM. Nikakvih problema. Stigne za 15-20 dana, zavisi koliko dugo se zadrzi na carinskom pregledu. Oni napisu 45 $ na deklaraciji, a mobiteli su ionako jeftiniji od 300 KM tako da je svejedno.
Prezadovoljni smo mobitelima (zena i ja) - brzina, kapacitet, baterija, fotografija - sve za 5 plus.
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#5210 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mirzakaric2016 »

valjuga wrote:Ne razumijem više stvarno šta vam znači taj fiskalni i koji ga se k ovdje spominje na temi Xiaomi mobiteli.
I ja sam kupovao kod njih zbog cijene a neko je spominjao i da im je servis fer i korektan.
Pa i ja sam kupio zbog cijene i servisa (nadam se da je korektan). Sto se tice fisk, meni je bitan jer sam platio pdv na mobitel i fisk mi je dokaz da su pdv obveznici i da je sve regularno. Mozda razmisljam pogrešno, ali tako je kako je.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#5211 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

mirzakaric2016 wrote:
valjuga wrote:Ne razumijem više stvarno šta vam znači taj fiskalni i koji ga se k ovdje spominje na temi Xiaomi mobiteli.
I ja sam kupovao kod njih zbog cijene a neko je spominjao i da im je servis fer i korektan.
Pa i ja sam kupio zbog cijene i servisa (nadam se da je korektan). Sto se tice fisk, meni je bitan jer sam platio pdv na mobitel i fisk mi je dokaz da su pdv obveznici i da je sve regularno. Mozda razmisljam pogrešno, ali tako je kako je.
To je pravilno razmisljanje....u pogresnoj drzavi hahaha
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#5212 Re: Xiaomi mobiteli

Post by choxnox »

Kao neko cija firma redovno i uredno izdaje fiskalne racune (iako su oni zesca glupost) naravno da cu traziti i da drugi to rade.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#5213 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tnt-tunja »

adv.K wrote:
tnt-tunja wrote:Je li neko poručivao Xiaomie preko AliExpres radnji?
Malo sam skeptičan budući da ne nude plaćanje putem PayPal, pa ne znam kako bih došao do svog novca u slučaju da mi uredjaj ne dodje.

Ja sam narucio sa Aliexpressa, radnja Fantacy - dva mobitela Redmi 5 Plus 4/64 (odvojeni paketi). Cijena je oko 280 KM. Nikakvih problema. Stigne za 15-20 dana, zavisi koliko dugo se zadrzi na carinskom pregledu. Oni napisu 45 $ na deklaraciji, a mobiteli su ionako jeftiniji od 300 KM tako da je svejedno.
Prezadovoljni smo mobitelima (zena i ja) - brzina, kapacitet, baterija, fotografija - sve za 5 plus.
Poskupa mi je ta radnja. Ja ipak zelim Xiaomi Redmi Note 5 (636 Snap procesor). Taj telefon izgleda nikako ispod 300KM nmg ubrati...
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2882
Joined: 03/03/2011 09:12

#5214 Re: Xiaomi mobiteli

Post by AhmetShabo »

tnt-tunja wrote:
adv.K wrote:
tnt-tunja wrote:Je li neko poručivao Xiaomie preko AliExpres radnji?
Malo sam skeptičan budući da ne nude plaćanje putem PayPal, pa ne znam kako bih došao do svog novca u slučaju da mi uredjaj ne dodje.

Ja sam narucio sa Aliexpressa, radnja Fantacy - dva mobitela Redmi 5 Plus 4/64 (odvojeni paketi). Cijena je oko 280 KM. Nikakvih problema. Stigne za 15-20 dana, zavisi koliko dugo se zadrzi na carinskom pregledu. Oni napisu 45 $ na deklaraciji, a mobiteli su ionako jeftiniji od 300 KM tako da je svejedno.
Prezadovoljni smo mobitelima (zena i ja) - brzina, kapacitet, baterija, fotografija - sve za 5 plus.
Poskupa mi je ta radnja. Ja ipak zelim Xiaomi Redmi Note 5 (636 Snap procesor). Taj telefon izgleda nikako ispod 300KM nmg ubrati...
mroacemo cekat tunja da mu cijena malo sleti pa da se naruci ispod 300, ili neke zimske akcije da budu
:-D
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#5215 Re: Xiaomi mobiteli

Post by PlusSA »

Gdje mogu nabaviti Xiaomi Note 5 najpovoljnije kod nas u BIH :?:

i za raju koji vec koriste navedeni mobitel kako vas sluzi? pozitivne i negativne kritike :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5216 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zateznistub »

PlusSA wrote:Gdje mogu nabaviti Xiaomi Note 5 najpovoljnije kod nas u BIH :?:

i za raju koji vec koriste navedeni mobitel kako vas sluzi? pozitivne i negativne kritike :mrgreen:
Ja sam ga platio u IQ u SCC 439 KM sa dvogodišnjim garancijom za telefon je malo reći da je odličan.
A danas na Ilidži na štandu fontele 380 tako nekako ali garancija je sumnjam ista kao i u IQ
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5217 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

PlusSA wrote:Gdje mogu nabaviti Xiaomi Note 5 najpovoljnije kod nas u BIH :?:

i za raju koji vec koriste navedeni mobitel kako vas sluzi? pozitivne i negativne kritike :mrgreen:
Na piku.

Služi odlično, pozitivnih kritika je puno.

Od negativnih, naravno subjektivno, jedino veličina i težina mobitela, te bezvezan 18:9 omjer ekrana.
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#5218 Re: Xiaomi mobiteli

Post by PlusSA »

Gledao sam na piku ima u Sarajevu radnja MobilShop_DELTA kakva su iskustva kod ovih :roll:

Koristite li Mi Cloud, gledam da je neki fazon kao kod applea icloud :mrgreen:

Koristio sam neko vrijeme Redmi 5 plus al sam izvukao nešto više love pa prodao da uzmem Note 5 :D
Nulti Pacijent
Posts: 15
Joined: 21/05/2018 14:54

#5219 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Nulti Pacijent »

nema veze sa telefonima ali uzeo sam ove xiaomi điđe za pojačavanje internet signala i mogu reći da rade izvrsno :D

Image
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#5220 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Koji xiaomi biste preporucili , oko 250km ?
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#5221 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

Nulti Pacijent wrote:nema veze sa telefonima ali uzeo sam ove xiaomi điđe za pojačavanje internet signala i mogu reći da rade izvrsno :D

Image

Gdje si uzeo i koja cjena.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#5222 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tnt-tunja »

AhmetShabo wrote: mroacemo cekat tunja da mu cijena malo sleti pa da se naruci ispod 300, ili neke zimske akcije da budu
:-D
Trebalo bi to uskoro doci. Gearbest salje uvijek umanjenje racune, vjerovatno je neki racun bez poreza, ili neka njihova nabavna cijena. Tako da bi se moglo pokusati i na taj nacin.
Nulti Pacijent
Posts: 15
Joined: 21/05/2018 14:54

#5223 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Nulti Pacijent »

zdruzdjo wrote:
Nulti Pacijent wrote:nema veze sa telefonima ali uzeo sam ove xiaomi điđe za pojačavanje internet signala i mogu reći da rade izvrsno :D

Image

Gdje si uzeo i koja cjena.
ovaj u kutiji preko gearbest_a cijena 16$ a ova druga dva što su na USB koštaju svaki po 25 maraka globalne verzije, ima ih i na ebay i na gearbest.

Image

Image
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#5224 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Je li to nije bilo EU direktno da bude, nego tako US utikac.
Nulti Pacijent
Posts: 15
Joined: 21/05/2018 14:54

#5225 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Nulti Pacijent »

diablobih wrote:Je li to nije bilo EU direktno da bude, nego tako US utikac.
dođe u pakovanju i EU plug a ima kad naručuješ i naglasit.
Post Reply