Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3976 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

avaks wrote:Pa eto na početku kaže da ima proviziju od njih ako kupiš preko njega...
Malo gej mi zvuči ali ok radi dečko :mrgreen:
I traži još sponzorstava pa eto neka ga i Genelec pogura, oni se stisli dok "piljare" pomažu a tolika sila i oni i Bingo :thumbup:
Čim je selam gruhno ja sam ga ugasio :D Ko na sjelo da mi je došo :lol:
A baca malo kroz nos pa ti se učinilo gejevski :lol:
User avatar
nagibSA
Posts: 894
Joined: 19/10/2017 01:21

#3977 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nagibSA »

strongmen wrote:no comment



Image

Zavrsavaju posao, a posebno balkanskoj sirotinji. Dodaj na sve kinesku i indijsku sirotinju (preko milijardu i jednih i drugih, skoro pola svijeta) i eto ti brojke velike prodatih uredjaja i veliki udio na trzistu. :)

U sredjenijim/bogatijim zemljama ti nude top telefone dzaba skoro uz pretplate, i to svake godine da uzimas dzaba nove modele uz nastavak pretplate.

I posle svega toga crApple i Lamesung najvise prodatih. Bas bih voljeo vidjeti udio u zapadnoj EU i USA. :D
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3978 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

Mozda bi valjalo da je poceo sa pomoz bog ili hristos se rodi :-)
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#3979 Re: Xiaomi mobiteli

Post by strongmen »

nagibSA wrote:
strongmen wrote:no comment



Image

Zavrsavaju posao, a posebno balkanskoj sirotinji. Dodaj na sve kinesku i indijsku sirotinju (preko milijardu i jednih i drugih, skoro pola svijeta) i eto ti brojke velike prodatih uredjaja i veliki udio na trzistu. :)

U sredjenijim/bogatijim zemljama ti nude top telefone dzaba skoro uz pretplate, i to svake godine da uzimas dzaba nove modele uz nastavak pretplate.

I posle svega toga crApple i Lamesung najvise prodatih. Bas bih voljeo vidjeti udio u zapadnoj EU i USA. :D
ako.je ova zvjerka za sirotinju http://www.balkangadgets.com/forum/kome ... -baterija/
(a i proslogodisnji Mi6 je bio iza s8 prvi mob koji je počeo koristit sd835, dok npr. flagship LGa g6 stari sd821)
onda ti pojma nemaš

dakle Xaomi ubija konkurenciju i u top modelima poznate brendove kao i same kineske noname brendove u low entry klasi
Last edited by strongmen on 13/02/2018 18:30, edited 2 times in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3980 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Vecina prodanih modela je iz srednjeg ili donjeg ranga, sigurno.

Ne drze to mjesto prodajom mi6 ili mi5 sigurno.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3981 Re: Xiaomi mobiteli

Post by avaks »

kloniran wrote:Mozda bi valjalo da je poceo sa pomoz bog ili hristos se rodi :-)
Zašto da nekome čestita Božić na početku videa?! :lol:
Nisam neki ljubitelj tih religioznih furki a pogotovo ne kod nas jer svakoga nešto vrijeđa kad smo naopaki.
Reci dobar dan, merhaba i zdrao' ha ya...

Kontaj da Lew sa Unbox Therapy ili Marques sa MKBHD počinju svoj video sa "Praised be Jesus Christ.." dokle bi dogurali (doduše nisu zapadnjaci toliko napaćeni tim ili)?!
Ja znam prvi da ih ne bih gledao...
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3982 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

avaks wrote:
kloniran wrote:Mozda bi valjalo da je poceo sa pomoz bog ili hristos se rodi :-)
Zašto da nekome čestita Božić na početku videa?! :lol:
Nisam neki ljubitelj tih religioznih furki a pogotovo ne kod nas jer svakoga nešto vrijeđa kad smo naopaki.
Reci dobar dan, merhaba i zdrao' ha ya...

Kontaj da Lew sa Unbox Therapy ili Marques sa MKBHD počinju svoj video sa "Praised be Jesus Christ.." dokle bi dogurali (doduše nisu zapadnjaci toliko napaćeni tim ili)?!
Ja znam prvi da ih ne bih gledao...
ali znas li sta znaci eselamu alejkum?
Nigdje se ne spominje Muhamed niti iko drugi :-)

isto ko kad englez i amerikanac kazu peace brother

:-)
User avatar
nagibSA
Posts: 894
Joined: 19/10/2017 01:21

#3983 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nagibSA »

Dileja, ako je tako dobro kao sto kazes, sve sto si uzeo ni manje ni vise nego hTC u11, a ne taj MI (5 ili 6), sto se tice cijene mogao si, a izvrtio si masu tih kineza od lenova do kitotela.... :D
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3984 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zrakomlat »

nagibSA wrote:Dileja, ako je tako dobro kao sto kazes, sve sto si uzeo ni manje ni vise nego hTC u11, a ne taj MI (5 ili 6), sto se tice cijene mogao si, a izvrtio si masu tih kineza od lenova do kitotela.... :D
HTC 10 al ne mjenja poruku :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3985 Re: Xiaomi mobiteli

Post by avaks »

kloniran wrote:
ali znas li sta znaci eselamu alejkum?
Nigdje se ne spominje Muhamed niti iko drugi :-)

isto ko kad englez i amerikanac kazu peace brother

:-)
Znam vrlo dobro šta znači a usko je vezan za religiju, znači nije formalni pozdrav kao "dobar dan" ili ono neformalno "zdravo" ali nema potrebe da spamamo temu dalje. :thumbup:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3986 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

avaks wrote:
kloniran wrote:Mozda bi valjalo da je poceo sa pomoz bog ili hristos se rodi :-)
Zašto da nekome čestita Božić na početku videa?! :lol:
Nisam neki ljubitelj tih religioznih furki a pogotovo ne kod nas jer svakoga nešto vrijeđa kad smo naopaki.
Reci dobar dan, merhaba i zdrao' ha ya...

Kontaj da Lew sa Unbox Therapy ili Marques sa MKBHD počinju svoj video sa "Praised be Jesus Christ.." dokle bi dogurali (doduše nisu zapadnjaci toliko napaćeni tim ili)?!
Ja znam prvi da ih ne bih gledao...
Nisu napaćeni to je jedini razlog.Kao npr ovaj kolega hlonirani.
Bajdvej ja sam musliman.
Last edited by valjuga on 13/02/2018 19:29, edited 1 time in total.
User avatar
nagibSA
Posts: 894
Joined: 19/10/2017 01:21

#3987 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nagibSA »

zrakomlat wrote:
nagibSA wrote:Dileja, ako je tako dobro kao sto kazes, sve sto si uzeo ni manje ni vise nego hTC u11, a ne taj MI (5 ili 6), sto se tice cijene mogao si, a izvrtio si masu tih kineza od lenova do kitotela.... :D
HTC 10 al ne mjenja poruku :D
Hvali zimu, a drzi se ljeta. :D Najbitnije mu je izgleda 'pokopati' u startu svakoga ko se upusti da mu odogvori. :izet: :lol: Ali dobar je co'ek opet! :thumbup:
Last edited by nagibSA on 13/02/2018 19:32, edited 2 times in total.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3988 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

Ja čekam ovaj Mi7 ili Mi note 4 da vidimo oćel bit fingerprint ispod ekrana,to bi bilo ekstra.
User avatar
nagibSA
Posts: 894
Joined: 19/10/2017 01:21

#3989 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nagibSA »

valjuga wrote:Ja čekam ovaj Mi7 ili Mi note 4 da vidimo oćel bit fingerprint ispod ekrana,to bi bilo ekstra.
Hoces li prodavati onaj OnePlus 5, ispod cijene malo za forumase ?! :-D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3990 Re: Xiaomi mobiteli

Post by avaks »

Mi7 obećava a vidjećemo kakva će i cijena biti :D
Nije pretjerano velik ekran i rezolucija a baterija ogromna ako je vjerovati ovim dojavama...
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3991 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

valjuga wrote:
avaks wrote:
kloniran wrote:Mozda bi valjalo da je poceo sa pomoz bog ili hristos se rodi :-)
Zašto da nekome čestita Božić na početku videa?! :lol:
Nisam neki ljubitelj tih religioznih furki a pogotovo ne kod nas jer svakoga nešto vrijeđa kad smo naopaki.
Reci dobar dan, merhaba i zdrao' ha ya...

Kontaj da Lew sa Unbox Therapy ili Marques sa MKBHD počinju svoj video sa "Praised be Jesus Christ.." dokle bi dogurali (doduše nisu zapadnjaci toliko napaćeni tim ili)?!
Ja znam prvi da ih ne bih gledao...
Nisu napaćeni to je jedini razlog.Kao npr ovaj kolega hlonirani.
Bajdvej ja sam musliman.
dobar si ti musliman cim ti selam smeta ;-)
zapravo time si pokazao ko je ustvari napacen ;-)
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3992 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

avaks wrote:Mi7 obećava a vidjećemo kakva će i cijena biti :D
Nije pretjerano velik ekran i rezolucija a baterija ogromna ako je vjerovati ovim dojavama...
Ja ocekujem oko 500$ cijenu, a red je bio da u svoj flagship ubace i dobru bateriju
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#3993 Re: Xiaomi mobiteli

Post by strongmen »

zrakomlat wrote: HTC 10 al ne mjenja poruku :D
isključivo radi kamera, htc 10 je među najboljim kamerama mobitela uopšte, kinezi na tom polju još uvijek kaskaju i ne mogu da rješe problem, uglavnom softvera, tako da Mi6 iako noviji, i sa sd835 ne može da se pohvali dobrom kamerom, sve ostalo je na nivou
a i u cijeni je razlika prilična, Xaomi mi6 8 stoja a htc 10 bio 620
mada je mi6 i novija generacija sa sd835
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#3994 Re: Xiaomi mobiteli

Post by DaShip »

Sudeći prema IQ mobiteli-ma, ni note 4X ni note 5A ne podržavaju LTE, zar je moguće da telefoni napravljeni poslije 2014. ne podržavaju 4G ili u trgovini rade debili?
User avatar
nagibSA
Posts: 894
Joined: 19/10/2017 01:21

#3995 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nagibSA »

Ko ce ti dati 8 stoja ili milju i vise a da mu ne bude sve top, pa i kamera (i da ne dolazi update nove verzije droida svake prestupne godine :D ). Dobro brate, tebi kao bitna kamera, a ostalima kao nije. Pa na cemu se zasniva sav rad na smartphoneu vecine ljudi danas nego na instagramu/facebooku gdje kamera dominira. :-D A i generalno je nesto danas fetis dobra kamera na telefonu, vecina diskusije je na tu temu koji god forum otvorim.

Podrzavaju 4G, ali ne podrzavaju 800 MHz frekvenciju (Band 20), koja je dosta rasprostranjena u okruzenju. :)
Last edited by nagibSA on 13/02/2018 20:01, edited 2 times in total.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3996 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

DaShip wrote:Sudeći prema IQ mobiteli-ma, ni note 4X ni note 5A ne podržavaju LTE, zar je moguće da telefoni napravljeni poslije 2014. ne podržavaju 4G ili u trgovini rade debili?
Podrzavaju oba
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3997 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

nagibSA wrote:Ko ce ti dati 8 stoja ili milju i vise a da mu ne bude sve top, pa i kamera. Dobro brate, tebi kao bitna kamera, a ostalima kao nije. Pa na cemu se zasniva sav rad na smartphoneu vecine ljudi danas nego na instagramu/facebooku gdje kamera dominira. :-D

Podrzavaju 4G, ali ne podrzavaju 800 MHz frekvenciju (Band 20), koja je dosta rasprostranjena u okruzenju. :)
Podrzavaju oba u global rom verziji
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3998 Re: Xiaomi mobiteli

Post by avaks »

kloniran wrote:
avaks wrote:Mi7 obećava a vidjećemo kakva će i cijena biti :D
Nije pretjerano velik ekran i rezolucija a baterija ogromna ako je vjerovati ovim dojavama...
Ja ocekujem oko 500$ cijenu, a red je bio da u svoj flagship ubace i dobru bateriju
Kad bi kod nas bio 800KM onda se i isplati ali garant će biti 1200-1300KM...
Baš ću da bacim oko na njega kada izađe, mogao bi refresh da bude za ovu S7cu :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3999 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

avaks wrote:
kloniran wrote:
avaks wrote:Mi7 obećava a vidjećemo kakva će i cijena biti :D
Nije pretjerano velik ekran i rezolucija a baterija ogromna ako je vjerovati ovim dojavama...
Ja ocekujem oko 500$ cijenu, a red je bio da u svoj flagship ubace i dobru bateriju
Kad bi kod nas bio 800KM onda se i isplati ali garant će biti 1200-1300KM...
Baš ću da bacim oko na njega kada izađe, mogao bi refresh da bude za ovu S7cu :mrgreen:
Ja narucio MI NOTE 3 al cu da cekam do marta da dođe jer jos nije izasao iz kine :lol:
Cekao redmi note 5 al ga ne docekah :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4000 Re: Xiaomi mobiteli

Post by avaks »

Pa potrefio si na Kinesku Novu godinu :lol:
Načekaćeš se da pošalju jbg, i oni su ljudi :-)
Post Reply