Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#18001 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nlt »

Kako ja niti bilo ko koga ja znam nema nikakve, apsolutno nikakve probleme sa xiaomi mobitelima. A u pitanju su desetine osoba
?
Evo kod mene je ovo recimo 4. Xiaomi mobitel i sve je sasvim uredu. Čudo neviđeno
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18002 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

nlt wrote: 07/12/2021 13:00 Kako ja niti bilo ko koga ja znam nema nikakve, apsolutno nikakve probleme sa xiaomi mobitelima. A u pitanju su desetine osoba
?
Evo kod mene je ovo recimo 4. Xiaomi mobitel i sve je sasvim uredu. Čudo neviđeno
Nismo imali ni mi sa note 5 i note 7. I kada je telefon, statr 4 godine, počeo zezati, htjela opet xiaomi jer je bila zadovoljna sa note 5. Kupila note 9, ispostavilo se da se možda zeznula. Ja sam sa note 7 zadovoljan.

A nećemo mijenjanjem ROM da kvarimo garanciju, ili i brickujemo ga možda, na telefonu starom 7 dana.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18003 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

Doduše, imam i ja jedan problem sa note 7. Koristim Firefox i često se desi da stane. Maloprije da pošaljem post, ona crtica koja pokazuje progresiju slanja stane na četvrtini i brzina konekcije pokaže 0. Kliknem "x" za prekid slanja na firefoxu, ponovo submit i prođe.

I to prestajanje rada firefoxa je često. Najviše na forumu, manje na web stranicama. Nije mi velika frka, ali pokazuje da nešto sa firefox i xiaomi ne valja.

Global rom 12.5.1, 4/64 GB, android 10, ali mislim da je nadograđivan ROM jer su mi xiaomi aplikacije za pozive itd, nisu googleove, što kolega kaže prije neki dan na temi, nije plava nego zelena slušalica :-D
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18004 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 07/12/2021 13:05
nlt wrote: 07/12/2021 13:00 Kako ja niti bilo ko koga ja znam nema nikakve, apsolutno nikakve probleme sa xiaomi mobitelima. A u pitanju su desetine osoba
?
Evo kod mene je ovo recimo 4. Xiaomi mobitel i sve je sasvim uredu. Čudo neviđeno
Nismo imali ni mi sa note 5 i note 7. I kada je telefon, statr 4 godine, počeo zezati, htjela opet xiaomi jer je bila zadovoljna sa note 5. Kupila note 9, ispostavilo se da se možda zeznula. Ja sam sa note 7 zadovoljan.

A nećemo mijenjanjem ROM da kvarimo garanciju, ili i brickujemo ga možda, na telefonu starom 7 dana.
Citam zadnje 2 stranice i vidim da vecinu problema koje imate su do vas.MIUI se mijenja k treba pratiti neke stvari.
Prvo reklame u xiaomi aplikqcijama...to se moze ugasiti u opcijama te iste aplikqcije ili u nekim drugim opcijama na telefonu,googlajte i za 5 minuta rijesite problem.
Ja koristim blocker reklama na nivou operativnog sistema pa reklame nemam ni u aplikqcijama ni u browserima ni na youtube ni nigdje
Instalirajte sebi adguard i zaboravite sta su reklame.To je prva aplikqcija koju instaliram na novi telefon.


Ne kazem da nema bugova niti koga branim ali evo trenutno sam na xiaomi mi 10t lite modelu i nemam niti jedan jedini problem ili bug.
Tel3fon je na verziji androida i MIUIja na kojoj je dosao fabricki...nisam ga htio updateovati ljetos kada je bilo tih bugova u MIUIju sa androidom 11 i odlucio sam da ga necu ni updateovati do MIUIja 13 ako jos kod mene bude telefon,jer sve savrseno radi.
Ovaj moj model ima pravi proximity senzor pa ni sa tim nema problema

Meni se cini da neki ovdje imaju prevelika ocekivanja od telefona od 300-400 KM ili odaberu los model 😄

Imate Samsung,iste specifikacije samo platis 700 KM 🤣
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#18005 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 07/12/2021 14:59
Hakiz wrote: 07/12/2021 13:05

Nismo imali ni mi sa note 5 i note 7. I kada je telefon, statr 4 godine, počeo zezati, htjela opet xiaomi jer je bila zadovoljna sa note 5. Kupila note 9, ispostavilo se da se možda zeznula. Ja sam sa note 7 zadovoljan.

A nećemo mijenjanjem ROM da kvarimo garanciju, ili i brickujemo ga možda, na telefonu starom 7 dana.
Citam zadnje 2 stranice i vidim da vecinu problema koje imate su do vas.MIUI se mijenja k treba pratiti neke stvari.
Prvo reklame u xiaomi aplikqcijama...to se moze ugasiti u opcijama te iste aplikqcije ili u nekim drugim opcijama na telefonu,googlajte i za 5 minuta rijesite problem.
Ja koristim blocker reklama na nivou operativnog sistema pa reklame nemam ni u aplikqcijama ni u browserima ni na youtube ni nigdje
Instalirajte sebi adguard i zaboravite sta su reklame.To je prva aplikqcija koju instaliram na novi telefon.


Ne kazem da nema bugova niti koga branim ali evo trenutno sam na xiaomi mi 10t lite modelu i nemam niti jedan jedini problem ili bug.
Tel3fon je na verziji androida i MIUIja na kojoj je dosao fabricki...nisam ga htio updateovati ljetos kada je bilo tih bugova u MIUIju sa androidom 11 i odlucio sam da ga necu ni updateovati do MIUIja 13 ako jos kod mene bude telefon,jer sve savrseno radi.
Ovaj moj model ima pravi proximity senzor pa ni sa tim nema problema

Meni se cini da neki ovdje imaju prevelika ocekivanja od telefona od 300-400 KM ili odaberu los model 😄

Imate Samsung,iste specifikacije samo platis 700 KM 🤣

Ja imam xiaomi od.haman 1000KM :mrgreen:
Najosnovnija funkcija ne radi kako treba.

Nije ni jeftin, a ni los model
THEC
Posts: 545
Joined: 05/01/2016 14:49

#18006 Re: Xiaomi mobiteli

Post by THEC »

Kad smo kod tog proximity senzora kod mene radi kriminalno na custom romu, dok na Miui-u nisam imao tih problema ni priblizno ali eto Havoc je dosta čišći sistem, i fluidnije radi pa zato i mogu preći preko toga da mi se tokom poziva spusti ova traka kontrolnog centra, kako se već zove 😁 i uopsteno neću da kažem da raja sere previše jer moguće je da ima tih bugova ali ja evo imam već drugi Xiaomijev telefon i jedina zamjerka u ove dvije, sad će treća godina je što nije malo brži sistem, tj što je previše natovaren bespotrebnim stvarima, ne iskorištava u potpunosti hardver koji posjeduje telefon, a sa nekim većim bagovima stvarno nisam imao problema jer ih nije bilo a apdejtovao sam telefone čim je to bilo moguće
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18007 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 07/12/2021 14:59
Hakiz wrote: 07/12/2021 13:05

Nismo imali ni mi sa note 5 i note 7. I kada je telefon, statr 4 godine, počeo zezati, htjela opet xiaomi jer je bila zadovoljna sa note 5. Kupila note 9, ispostavilo se da se možda zeznula. Ja sam sa note 7 zadovoljan.

A nećemo mijenjanjem ROM da kvarimo garanciju, ili i brickujemo ga možda, na telefonu starom 7 dana.
Citam zadnje 2 stranice i vidim da vecinu problema koje imate su do vas.MIUI se mijenja k treba pratiti neke stvari.
Prvo reklame u xiaomi aplikqcijama...to se moze ugasiti u opcijama te iste aplikqcije ili u nekim drugim opcijama na telefonu,googlajte i za 5 minuta rijesite problem.
Ja koristim blocker reklama na nivou operativnog sistema pa reklame nemam ni u aplikqcijama ni u browserima ni na youtube ni nigdje
Instalirajte sebi adguard i zaboravite sta su reklame.To je prva aplikqcija koju instaliram na novi telefon.


Ne kazem da nema bugova niti koga branim ali evo trenutno sam na xiaomi mi 10t lite modelu i nemam niti jedan jedini problem ili bug.
Tel3fon je na verziji androida i MIUIja na kojoj je dosao fabricki...nisam ga htio updateovati ljetos kada je bilo tih bugova u MIUIju sa androidom 11 i odlucio sam da ga necu ni updateovati do MIUIja 13 ako jos kod mene bude telefon,jer sve savrseno radi.
Ovaj moj model ima pravi proximity senzor pa ni sa tim nema problema

Meni se cini da neki ovdje imaju prevelika ocekivanja od telefona od 300-400 KM ili odaberu los model 😄

Imate Samsung,iste specifikacije samo platis 700 KM 🤣
Vidi čuda, xiaomi od 300 KM radio bolje od xiaomi od 600 KM.

I šta su prevelika očekivanja? Ne očekujem da telefon od 300 KM ima 8K video na ekranu nivoa iPhonea i 16 jezgreni procesor brzine 25 GHz. Terabajte memorije itd.

Ali, očekujem da ono šta ima radi kako treba. I da mogu da ga prilagodim sebi u onoj mjeri u kojoj ljudi na drugim tržištima to mogu sa istim modelom.
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18008 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Svako ima svoje neko iskustvo ali Hakiz,MIUI se mijenja i na tom starom telefonu je neki drugi MIUI a na novim noviji gdje su stvari izmjenjene.
Pisem uopsteno,evo svako malo se neko zali na reklame a nogu se za 2 minute rijesiti ali nekome je lakse pisati mjesecima i kukati,nego rijesiti nesto za 2 minute.

Ne branim ni xiaomi ni nista,sve sto pisem,pisem iz licnog iskustva i neke stvari se mogu rijesiti lagano a neke ne mogu i naravno da to nervira korisnike,jos ako papreno plate telefon,onda jos vise,kao kolegu skafiskafnjaka 🤣

Ja licno jedini bug koji sam imao od 2018. Na xiaomi mobitelima a koji mi je smetao je taj da je wifi samo znao da ne vuce internet,bude konektovano ali ne prolazi promet i to na redmi note 8 pro i reset je pomagao jedino,a obzirom da je bio brz,resetovao se za 30ak sekundi pa me nije toliko nerviralo.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18009 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 07/12/2021 16:22 Svako ima svoje neko iskustvo ali Hakiz,MIUI se mijenja i na tom starom telefonu je neki drugi MIUI a na novim noviji gdje su stvari izmjenjene.
Pisem uopsteno,evo svako malo se neko zali na reklame a nogu se za 2 minute rijesiti ali nekome je lakse pisati mjesecima i kukati,nego rijesiti nesto za 2 minute.

Ne branim ni xiaomi ni nista,sve sto pisem,pisem iz licnog iskustva i neke stvari se mogu rijesiti lagano a neke ne mogu i naravno da to nervira korisnike,jos ako papreno plate telefon,onda jos vise,kao kolegu skafiskafnjaka 🤣

Ja licno jedini bug koji sam imao od 2018. Na xiaomi mobitelima a koji mi je smetao je taj da je wifi samo znao da ne vuce internet,bude konektovano ali ne prolazi promet i to na redmi note 8 pro i reset je pomagao jedino,a obzirom da je bio brz,resetovao se za 30ak sekundi pa me nije toliko nerviralo.
Ja sam već napisao da smo, koristeći ranije xiaomi telefone, i kako smo bili zadovoljni sa njima, odlučili kupiti ovaj. Onda se desilo da je novi telefon u velikoj mjeri drugačije iskustvo od predhodnih. Hardverski je dobar. Ali, u softveru nema opcije za namjestiti proximity senzor, snimati telefonske razgovore i neke druge stvari, šta smo prije na xiaomi telefonoma imali i šta je bio razlog da poželimo na xiaomi ostati. Ali, xiaomi na ovom modelu nema ono šta smo imali na predhodnim. I to je razočarenje. A i stari i novi telefoni su iste klase, redmi note, čak je novi malo više nivo te klase, pro verzija. Nismo išli sa telefona od 1.000 na 300 pa se razočarali. Nego sa telefona od 300 na telefon od 600, pa je ispao razočarenje. Ne potpuno, ali jedste. Ne kontam te, šta je u tome pogrešno?

Da dodam, ja sam na note 7, miui 12.5.1.0 i imam sve šta mi je xiaomi učinilo privlačnim. Ali otkako je ona kupila note 9 pro, razmislio bih da li bih opet kupio xiaomi. Hardverski je puno bolji od mog, ali softverski je puno lošiji.

Ima rješenje, ROM sa xiaomi.eu, ali to na prethodnim telefonima nismo morali raditi, "iz kutije" je imao sve.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#18010 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

Hakiz wrote: 07/12/2021 16:32
zippoo87 wrote: 07/12/2021 16:22 Svako ima svoje neko iskustvo ali Hakiz,MIUI se mijenja i na tom starom telefonu je neki drugi MIUI a na novim noviji gdje su stvari izmjenjene.
Pisem uopsteno,evo svako malo se neko zali na reklame a nogu se za 2 minute rijesiti ali nekome je lakse pisati mjesecima i kukati,nego rijesiti nesto za 2 minute.

Ne branim ni xiaomi ni nista,sve sto pisem,pisem iz licnog iskustva i neke stvari se mogu rijesiti lagano a neke ne mogu i naravno da to nervira korisnike,jos ako papreno plate telefon,onda jos vise,kao kolegu skafiskafnjaka 🤣

Ja licno jedini bug koji sam imao od 2018. Na xiaomi mobitelima a koji mi je smetao je taj da je wifi samo znao da ne vuce internet,bude konektovano ali ne prolazi promet i to na redmi note 8 pro i reset je pomagao jedino,a obzirom da je bio brz,resetovao se za 30ak sekundi pa me nije toliko nerviralo.
Ja sam već napisao da smo, koristeći ranije xiaomi telefone, i kako smo bili zadovoljni sa njima, odlučili kupiti ovaj. Onda se desilo da je novi telefon u velikoj mjeri drugačije iskustvo od predhodnih. Hardverski je dobar. Ali, u softveru nema opcije za namjestiti proximity senzor, snimati telefonske razgovore i neke druge stvari, šta smo prije na xiaomi telefonoma imali i šta je bio razlog da poželimo na xiaomi ostati. Ali, xiaomi na ovom modelu nema ono šta smo imali na predhodnim. I to je razočarenje. A i stari i novi telefoni su iste klase, redmi note, čak je novi malo više nivo te klase, pro verzija. Nismo išli sa telefona od 1.000 na 300 pa se razočarali. Nego sa telefona od 300 na telefon od 600, pa je ispao razočarenje. Ne potpuno, ali jedste. Ne kontam te, šta je u tome pogrešno?

Da dodam, ja sam na note 7, miui 12.5.1.0 i imam sve šta mi je xiaomi učinilo privlačnim. Ali otkako je ona kupila note 9 pro, razmislio bih da li bih opet kupio xiaomi. Hardverski je puno bolji od mog, ali softverski je puno lošiji.

Ima rješenje, ROM sa xiaomi.eu, ali to na prethodnim telefonima nismo morali raditi, "iz kutije" je imao sve.
Ovo ne treba da te cudi, tako je na svim telefonima u EU zbog zakona.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18011 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

adsubzero wrote: 07/12/2021 16:45
Hakiz wrote: 07/12/2021 16:32

Ja sam već napisao da smo, koristeći ranije xiaomi telefone, i kako smo bili zadovoljni sa njima, odlučili kupiti ovaj. Onda se desilo da je novi telefon u velikoj mjeri drugačije iskustvo od predhodnih. Hardverski je dobar. Ali, u softveru nema opcije za namjestiti proximity senzor, snimati telefonske razgovore i neke druge stvari, šta smo prije na xiaomi telefonoma imali i šta je bio razlog da poželimo na xiaomi ostati. Ali, xiaomi na ovom modelu nema ono šta smo imali na predhodnim. I to je razočarenje. A i stari i novi telefoni su iste klase, redmi note, čak je novi malo više nivo te klase, pro verzija. Nismo išli sa telefona od 1.000 na 300 pa se razočarali. Nego sa telefona od 300 na telefon od 600, pa je ispao razočarenje. Ne potpuno, ali jedste. Ne kontam te, šta je u tome pogrešno?

Da dodam, ja sam na note 7, miui 12.5.1.0 i imam sve šta mi je xiaomi učinilo privlačnim. Ali otkako je ona kupila note 9 pro, razmislio bih da li bih opet kupio xiaomi. Hardverski je puno bolji od mog, ali softverski je puno lošiji.

Ima rješenje, ROM sa xiaomi.eu, ali to na prethodnim telefonima nismo morali raditi, "iz kutije" je imao sve.
Ovo ne treba da te cudi, tako je na svim telefonima u EU zbog zakona.
Moj telefon to ima.

Ali, i da nema, to je samo jedna, ali ne i jedina, razlika.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#18012 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

Hakiz wrote: 07/12/2021 16:52
adsubzero wrote: 07/12/2021 16:45
Ovo ne treba da te cudi, tako je na svim telefonima u EU zbog zakona.
Moj telefon to ima.

Ali, i da nema, to je samo jedna, ali ne i jedina, razlika.
Ako je verzija telefona napravljena za EU trziste onda je blokirano, tako da taj vjerovatno nije :)
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18013 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

adsubzero wrote: 07/12/2021 17:21
Hakiz wrote: 07/12/2021 16:52

Moj telefon to ima.

Ali, i da nema, to je samo jedna, ali ne i jedina, razlika.
Ako je verzija telefona napravljena za EU trziste onda je blokirano, tako da taj vjerovatno nije :)
Da, to i govorim. Ako kupješ kod regularnih, dobićeš telefon za Evropu. Ako kupuješ kod "pijačara" dobićeš telefon kakav telefon i treba biti :lol:
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#18014 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

Hakiz wrote: 07/12/2021 19:54
adsubzero wrote: 07/12/2021 17:21

Ako je verzija telefona napravljena za EU trziste onda je blokirano, tako da taj vjerovatno nije :)
Da, to i govorim. Ako kupješ kod regularnih, dobićeš telefon za Evropu. Ako kupuješ kod "pijačara" dobićeš telefon kakav telefon i treba biti :lol:
Haha, ma dobro ali da se ovo rijesiti. Kod mene na Realme je ista situacija, ali sa root-om za manje od minut rijesim taj problem tako sto uklonim jednu liniju koda koja blokira snimanje razgovora za odredjeni region. Cini mi se da sam vidjao slicna rjesenja za Xiaomi, probaj potraziti, tj. neka potrazi kome treba to.
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18015 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Pa Hakiz,ti si kupio kinesku verziju odredjenog modela i imas ono sto je dozvoljeno u Kini a zabranjeno u EU.

Ja do sada nikada nisam htio kinesku verziju,uvijek sam kupovao global .
A recimo da mi treba nesto a da to nema "iz kutije", nasao bih nacin da to sebi napravim i koristim to sto mi treba.

Zbog zabrane snimanja razgovora i jos neke navodne narusenosti privatnosti u global modelima nije xiaomi dealer nego google dealer .

I razlog zasto ja ne kupujem kineske verzije u BiH je taj sto piljari kinesku verziju koja ne jeftinija prodaju po cijeni global verzije,dakle ostvaruju ekstra profit na prevari kupaca a ja najvise mrzim prrvarante i muljatore
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18016 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 07/12/2021 21:30 Pa Hakiz,ti si kupio kinesku verziju odredjenog modela i imas ono sto je dozvoljeno u Kini a zabranjeno u EU.

Ja do sada nikada nisam htio kinesku verziju,uvijek sam kupovao global .
A recimo da mi treba nesto a da to nema "iz kutije", nasao bih nacin da to sebi napravim i koristim to sto mi treba.

Zbog zabrane snimanja razgovora i jos neke navodne narusenosti privatnosti u global modelima nije xiaomi dealer nego google dealer .

I razlog zasto ja ne kupujem kineske verzije u BiH je taj sto piljari kinesku verziju koja ne jeftinija prodaju po cijeni global verzije,dakle ostvaruju ekstra profit na prevari kupaca a ja najvise mrzim prrvarante i muljatore
Znači ovako: Hardverski isti telefon. Kineska verzija ima više opcija u softveru. Neko ga prodaje po istoj cijeni po kojoj se prodaje evropska verzija koja ima manje softverskih opcija. I taj je prevarant?

Prije će biti da je prevarant onaj koji prodaje evropsku verziju jer verziju sa manje opcija prodaje po istoj cijeni po kojoj se prodaje verzija sa više opcija. A isti hardver u obje verzije.

:mrgreen:
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18017 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

adsubzero wrote: 07/12/2021 20:00
Hakiz wrote: 07/12/2021 19:54

Da, to i govorim. Ako kupješ kod regularnih, dobićeš telefon za Evropu. Ako kupuješ kod "pijačara" dobićeš telefon kakav telefon i treba biti :lol:
Haha, ma dobro ali da se ovo rijesiti. Kod mene na Realme je ista situacija, ali sa root-om za manje od minut rijesim taj problem tako sto uklonim jednu liniju koda koja blokira snimanje razgovora za odredjeni region. Cini mi se da sam vidjao slicna rjesenja za Xiaomi, probaj potraziti, tj. neka potrazi kome treba to.
Naravno, sve se to da riješiti, samo razgovaramo.

Iskreno, ja sam se nadao da će zaživjeti Ubuntu phone. Ali, to je propalo. Bila su 2 modela, ali bili su preskupi za hardverske karakteristike tada. Pravila ih neka španska firma.

Šteta...
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18018 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

Malo sam čitao xiaomi.eu i nije mi sasvim jasno, koji je ROM sada aktuelan (stabilni, ne weekly build) i koja opcija instalisanja se koristi, uputstvo je napisano za neki stari način, izgleda da je promijenjen...
THEC
Posts: 545
Joined: 05/01/2016 14:49

#18019 Re: Xiaomi mobiteli

Post by THEC »

Hakiz wrote: 07/12/2021 22:00 Malo sam čitao xiaomi.eu i nije mi sasvim jasno, koji je ROM sada aktuelan (stabilni, ne weekly build) i koja opcija instalisanja se koristi, uputstvo je napisano za neki stari način, izgleda da je promijenjen...
https://sourceforge.net/projects/xiaomi ... S/MIUIv12/

ovdje nadjes koji je rom (tj verzija Miui-ja) zadnji izasao za tvoj telefon, a preko recoverya se flashuje/instalira (vidim imaju samo dva modela kod kojih se flashuje preko fastboota) ugl imas tutorijale na yotubeu kako to ide, nije tesko
Last edited by THEC on 07/12/2021 23:13, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18020 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

Hvala.
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18021 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 07/12/2021 21:51
zippoo87 wrote: 07/12/2021 21:30 Pa Hakiz,ti si kupio kinesku verziju odredjenog modela i imas ono sto je dozvoljeno u Kini a zabranjeno u EU.

Ja do sada nikada nisam htio kinesku verziju,uvijek sam kupovao global .
A recimo da mi treba nesto a da to nema "iz kutije", nasao bih nacin da to sebi napravim i koristim to sto mi treba.

Zbog zabrane snimanja razgovora i jos neke navodne narusenosti privatnosti u global modelima nije xiaomi dealer nego google dealer .

I razlog zasto ja ne kupujem kineske verzije u BiH je taj sto piljari kinesku verziju koja ne jeftinija prodaju po cijeni global verzije,dakle ostvaruju ekstra profit na prevari kupaca a ja najvise mrzim prrvarante i muljatore
Znači ovako: Hardverski isti telefon. Kineska verzija ima više opcija u softveru. Neko ga prodaje po istoj cijeni po kojoj se prodaje evropska verzija koja ima manje softverskih opcija. I taj je prevarant?

Prije će biti da je prevarant onaj koji prodaje evropsku verziju jer verziju sa manje opcija prodaje po istoj cijeni po kojoj se prodaje verzija sa više opcija. A isti hardver u obje verzije.

:mrgreen:
Nije bas skroz hardverski isti,jer nema sve 4G bendove koji se koriste kod nas :D
Odes van grada i onda krenes kukati kako na xiaomiju nemas 4g a ti na kineskoj verziji :D
I prevaranti su ne zato sto prodaju kinesku verziju,nego sto i ne pisu koja je verzija,nego samo tuse ljudima koji nemaju pojma sta kupuju,jer nije bas da vecina ljudi prati sve iz svijeta tehnike...posebno u BiH,gdje je haman pa 50% stanovnistva i bukvalno nepismeno a tehnicki da ne pricam.
User avatar
Laplace
Posts: 10250
Joined: 19/11/2012 18:37

#18022 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Laplace »

Jednom prilikom sam kod kolegice pokušavao osposobiti neki iPad, koji je toliko bagovao da je bio praktično neupotrebljiv. Znači, proizvodiš i uređaj i softver kog koristiš samo na tom uređaju i opet izbaciš proizvod koji je neupotrebljiv. Btw, kolegica je nešto kao base korisnik, ne instalira ništa osim jedne ili dvije igrice.

Xiaomi ima problema sa bagovitim skinom za Android, ali i to je kako se kome zalomi. Meni realno najviše ne ide u glavu taj virtual proximity, teško da se ikakvim softverom može natjerati da radi kao stvarni, možda približno i to ako vodiš računa u kom položaju telefoniraš. Ostalo se može riješiti softverski, u krajnjoj liniji neki stabilniji ROM (ko se ne plaši brikovanja).
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18023 Re: Xiaomi mobiteli

Post by un1ted »

Laplace wrote: 08/12/2021 09:59 osposobiti neki iPad, koji je toliko bagovao da je bio praktično neupotrebljiv.
Ili je uređaj neispravan, ili je prestar. Lično koristim apple za posao i npr Mac Pro iz 2013 radi i dan danas kao kad je otvoren (nova baterija). Daj da uporedimo neki laptop iz 2013 godine s njihovim?

Inače nisam fan jabuke, poskupi su, ali nisu za svakoga.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#18024 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

un1ted wrote: 08/12/2021 10:02
Laplace wrote: 08/12/2021 09:59 osposobiti neki iPad, koji je toliko bagovao da je bio praktično neupotrebljiv.
Ili je uređaj neispravan, ili je prestar. Lično koristim apple za posao i npr Mac Pro iz 2013 radi i dan danas kao kad je otvoren (nova baterija). Daj da uporedimo neki laptop iz 2013 godine s njihovim?

Inače nisam fan jabuke, poskupi su, ali nisu za svakoga.
Hardver je kvalitetan ali nećemo pretjerivati. Konkretno CPU iz 13-te ne podržava dosta stvari pa ti recimo na Teamsu izađe upozorenje da ne podržava dinamičke pozadine na sastancima i slično. Također grafika iz tog doba se teško bori sa novijim stvarima...

Da se razumijemo iskustva su mi dobro pozitivna sa Appleom. Telefoni i tableti su mi smeće koje ne bih koristio ako baš ne moram ali su laptopi perfektni.
mmk67
Posts: 31
Joined: 28/06/2009 21:09

#18025 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mmk67 »

Hakiz wrote: 07/12/2021 16:32
zippoo87 wrote: 07/12/2021 16:22 Svako ima svoje neko iskustvo ali Hakiz,MIUI se mijenja i na tom starom telefonu je neki drugi MIUI a na novim noviji gdje su stvari izmjenjene.
Pisem uopsteno,evo svako malo se neko zali na reklame a nogu se za 2 minute rijesiti ali nekome je lakse pisati mjesecima i kukati,nego rijesiti nesto za 2 minute.

Ne branim ni xiaomi ni nista,sve sto pisem,pisem iz licnog iskustva i neke stvari se mogu rijesiti lagano a neke ne mogu i naravno da to nervira korisnike,jos ako papreno plate telefon,onda jos vise,kao kolegu skafiskafnjaka 🤣

Ja licno jedini bug koji sam imao od 2018. Na xiaomi mobitelima a koji mi je smetao je taj da je wifi samo znao da ne vuce internet,bude konektovano ali ne prolazi promet i to na redmi note 8 pro i reset je pomagao jedino,a obzirom da je bio brz,resetovao se za 30ak sekundi pa me nije toliko nerviralo.
Ja sam već napisao da smo, koristeći ranije xiaomi telefone, i kako smo bili zadovoljni sa njima, odlučili kupiti ovaj. Onda se desilo
da je novi telefon u velikoj mjeri drugačije iskustvo od predhodnih. Hardverski je dobar. Ali, u softveru nema opcije za namjestiti proximity senzor, snimati telefonske razgovore i neke druge stvari, šta smo prije na xiaomi telefonoma imali i šta je bio razlog da poželimo na xiaomi ostati. Ali, xiaomi na ovom modelu nema ono šta smo imali na predhodnim. I to je razočarenje. A i stari i novi telefoni su iste klase, redmi note, čak je novi malo više nivo te klase, pro verzija. Nismo išli sa telefona od 1.000 na 300 pa se razočarali. Nego sa telefona od 300 na telefon od 600, pa je ispao razočarenje. Ne potpuno, ali jedste. Ne kontam te, šta je u tome pogrešno?

Da dodam, ja sam na note 7, miui 12.5.1.0 i imam sve šta mi je xiaomi učinilo privlačnim. Ali otkako je ona kupila note 9 pro, razmislio bih da li bih opet kupio xiaomi. Hardverski je puno bolji od mog, ali softverski je puno lošiji.

Ima rješenje, ROM sa xiaomi.eu, ali to na prethodnim telefonima nismo morali raditi, "iz kutije" je imao sve.
Vi vjerovatno imate Indonesia rom,zato je zelena slušalica,posjedujem redmi note 9 pro iz bh telekoma...otkljućao bootloader instalirao Indoneziju i nemam nikakvih problema .
Post Reply