Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
hamo1977
Posts: 390
Joined: 17/12/2019 12:49

#14901 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hamo1977 »

pametnjakovic1987 wrote: 25/01/2021 23:53 Poz imam Redmi Note 9 Pro i iako ga pazim baš ono extra imam par linijica koje se mogu uočiti, nije ništa strašno ali me zanima je li ovo na njemu neka vrsta zaštinog stakla ili? Pošto se vide krajevi kao da je neka zaštita, a opet nije dovoljno debelo da sam 100% siguran, pa ako je neka vrsta zaštite da li se može skinuti u servisu pa da mi bude čist ekran pa da stavim neku novu zaštitu ? Inače kupljen nov u Telekomu u augustu. Hvala. :zjev:
Ako misliš na onu što je došla prilikom kupovine, to je samo malo deblja naljepnica. Nije staklo.
Ja sam sebi odmah naručio staklo preko aliexpress i postavio ga čim je došlo. Razlika je ipak ogromna.
zippoo87
Posts: 15624
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14902 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

pametnjakovic1987 wrote: 25/01/2021 23:53 Poz imam Redmi Note 9 Pro i iako ga pazim baš ono extra imam par linijica koje se mogu uočiti, nije ništa strašno ali me zanima je li ovo na njemu neka vrsta zaštinog stakla ili? Pošto se vide krajevi kao da je neka zaštita, a opet nije dovoljno debelo da sam 100% siguran, pa ako je neka vrsta zaštite da li se može skinuti u servisu pa da mi bude čist ekran pa da stavim neku novu zaštitu ? Inače kupljen nov u Telekomu u augustu. Hvala. :zjev:
To je naljepnica koja se u biti odmah skida sa displaya,jer degradira boje...vidjeti ces koja je razlika u prikazu boja kada skines,jer je naljepnica blurish
To je pozeljno drzati koji dan dok se ne kupi zastitno staklo ili odmah u radnji kupiti uz telefon i staklo i to je to.
Uglavnom to sto ti nosis na telefonu pola godine ti kvari dozivljaj koristenja ekrana,vidjeti ces kada skines :D
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#14903 Re: Xiaomi mobiteli

Post by madesa »

uzeo sam Poco x3 i uredjaj je stvarno vrh :thumbup:
zippoo87
Posts: 15624
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14904 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

fortaleza wrote: 26/01/2021 08:46 Ako je mobitel relativno nov kao što je rekao nek nabavi displej iz Kine za 50tak KM, i nek nađe nekog ili sam proba zamjeniti displej, u svakom slučaju se više isplati nego da telefon stoji u ladici.
Ti jeftini displayi od 15 -20 dolara su mudo od bika...dakle smece nevidjeno i veca je sansa da mu dodje neispravan ili da kada ga ugradi,touch pocne da zeza odmah,nego da ce dobiti dobar primjerak.Ako meni ne vjerujes,pitaj nekog servisera kakva su iskustva sa jeftinim LCDovima iz Kine.
To ako se mijenja,ugradjuje se originalni display,koji je minimalno dva puta skuplji,bez obzira da li je LCD ili OLED

A sto se isplativosti i ovog lika sto govori o izvlacenju novca...pa ako mu je do 50 KM,moze i ovaj pokvaren u dijelove prodati za 50 KM bez da se zahebava,nosi u servis,ceka partikal iz KIne i onda jos konta hoce li mu i koliko dugo raditi.

Bezveze je sto ovdje neki pisu a veze nemaju o temi o kojoj pisu...niti su serviseri,niti rade sa mobitelima,niti znaju trziste i cijene ...nego eto,pisu da nesto napisu.
Necu vise o ovoj temi...rekao sa misljenje a neka svako svoje pare trosi kako zeli
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#14905 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tukizahou »

Ovaj kont ljudi sto misle kad kupe display china da su na nekom dobitku mi nikako nije jasan,radit ce vam plafon godinu(moja procjena pola) mada vecinom u servisima daju na njega garanciju 3 mjeseca...
ako kontate nekog zajebat pa ga odmah stavit na pik ok ali pripazite da vas neko ne skonta u tom pokusaju prevare ako ne navedete da je mjenjan,najebat ce te dzaba...
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#14906 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

zippoo87 wrote: 26/01/2021 13:24
fortaleza wrote: 26/01/2021 08:46 Ako je mobitel relativno nov kao što je rekao nek nabavi displej iz Kine za 50tak KM, i nek nađe nekog ili sam proba zamjeniti displej, u svakom slučaju se više isplati nego da telefon stoji u ladici.
Ti jeftini displayi od 15 -20 dolara su mudo od bika...dakle smece nevidjeno i veca je sansa da mu dodje neispravan ili da kada ga ugradi,touch pocne da zeza odmah,nego da ce dobiti dobar primjerak.Ako meni ne vjerujes,pitaj nekog servisera kakva su iskustva sa jeftinim LCDovima iz Kine.
To ako se mijenja,ugradjuje se originalni display,koji je minimalno dva puta skuplji,bez obzira da li je LCD ili OLED

A sto se isplativosti i ovog lika sto govori o izvlacenju novca...pa ako mu je do 50 KM,moze i ovaj pokvaren u dijelove prodati za 50 KM bez da se zahebava,nosi u servis,ceka partikal iz KIne i onda jos konta hoce li mu i koliko dugo raditi.

Bezveze je sto ovdje neki pisu a veze nemaju o temi o kojoj pisu...niti su serviseri,niti rade sa mobitelima,niti znaju trziste i cijene ...nego eto,pisu da nesto napisu.
Necu vise o ovoj temi...rekao sa misljenje a neka svako svoje pare trosi kako zeli
Radio sam u servisu, i to je lutrija ustvari sa displejima. Nije bilo IPhone-a kojemu je pri zamjeni ugrađen originalni displej, ali uglavnom su dobro radili, i mušterijama je bilo rečeno da nisu original. Na Samsung je s druge strane samo original išao, jer su se mogli nabaviti.

Za druge telefone slabo, poneki displeji za Honor su odlično radili, a za Motorolu su znali štekati, gubiti odziv, sve ovisi, može se potrefit na dobar primjerak.

Ako naruči za male pare, do 50 KM nek se igra, proba zamjeniti i može dobiti funkcionalan telefon, malo tutorijali i eto ga. Ako ga i pokvari nije mu brate velik trošak.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#14907 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

Instalirao crDroid 7.2 za mi note 10 lite. Odlican rom, baterija ista ako nije i bolja nego na stocku, face unlock radi odlicno, fod nisam testirao jer ga ni ne koristim. Nastimao gcam i postavke, ljepota. Jos samo da vidim kako ide call of duty, to je jedino sto gejmam pomalo.

Jedino od miui sto mi fali jesu wallpaperi iz njihove theme aplikacije, bilo je bas dobrih animiranih.
m_vuk
Posts: 53
Joined: 16/10/2019 08:00

#14908 Re: Xiaomi mobiteli

Post by m_vuk »

Danas mi stiže novi miui update za rn9 pro, 12.0.2.0 , 288mb, januarski security patch.
Affinity
Posts: 82
Joined: 23/01/2020 15:31

#14909 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Affinity »

Treba anketu napravit sta ce uraditi s displejem 8)
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#14910 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tukizahou »

Broly_the_Legend wrote: 26/01/2021 15:59 Instalirao crDroid 7.2 za mi note 10 lite. Odlican rom, baterija ista ako nije i bolja nego na stocku, face unlock radi odlicno, fod nisam testirao jer ga ni ne koristim. Nastimao gcam i postavke, ljepota. Jos samo da vidim kako ide call of duty, to je jedino sto gejmam pomalo.

Jedino od miui sto mi fali jesu wallpaperi iz njihove theme aplikacije, bilo je bas dobrih animiranih.
Jel ti slika ista bolja nego na orginalnom romu ili je u 5 deka?
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#14911 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

tukizahou wrote: 26/01/2021 22:18
Broly_the_Legend wrote: 26/01/2021 15:59 Instalirao crDroid 7.2 za mi note 10 lite. Odlican rom, baterija ista ako nije i bolja nego na stocku, face unlock radi odlicno, fod nisam testirao jer ga ni ne koristim. Nastimao gcam i postavke, ljepota. Jos samo da vidim kako ide call of duty, to je jedino sto gejmam pomalo.

Jedino od miui sto mi fali jesu wallpaperi iz njihove theme aplikacije, bilo je bas dobrih animiranih.
Jel ti slika ista bolja nego na orginalnom romu ili je u 5 deka?
Ne znam sta bi ti rekao nisam na to obracao paznju, slika je definitvno dobra, pogotovo kad upalim nesto tipa mesengera. Moozda da imam isti wallpaper ko prije pa da usporedim. Ono sto vidim je da call of duty ne radi, al izgleda da imaju neki problem s andoridm 11 pa dok se to patchuje.
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#14912 Re: Xiaomi mobiteli

Post by THEC »

nego haj ovi sto imaju Mi Note 10 Lite, ako ste vec presli na android 11 recite svoja iskustva za ovo kratko vrijeme, ima li kakvih vecih bugova i kakva je potrosnja baterije ? - meni evo doslo da apdejtujem al me iskreno strah da ne sjebu sta tim apdejtom, pa kontam da pricekam malo i vidim kakva su iskustva ovih sto se zalete da odmah apdejtuju telefon :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#14913 Re: Xiaomi mobiteli

Post by beni-bu-man »

THEC wrote: 26/01/2021 23:59 nego haj ovi sto imaju Mi Note 10 Lite, ako ste vec presli na android 11 recite svoja iskustva za ovo kratko vrijeme, ima li kakvih vecih bugova i kakva je potrosnja baterije ? - meni evo doslo da apdejtujem al me iskreno strah da ne sjebu sta tim apdejtom, pa kontam da pricekam malo i vidim kakva su iskustva ovih sto se zalete da odmah apdejtuju telefon :mrgreen:
Od subote sam na androidu 11 i sve normala kolko sam do sad mogao primjetiti baterija se ponasa normalno,normalno ga koristim opalim malo igrica 4G upaljen 24h srokam bateriju na nekih 50-60%.
dzigerica
Posts: 57
Joined: 23/12/2020 14:09

#14914 Re: Xiaomi mobiteli

Post by dzigerica »

da pohvalim xiaomi 7 koji je bez maske prezivio frontalni sudar sa zidom i fercera ko da nije
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#14915 Re: Xiaomi mobiteli

Post by THEC »

beni-bu-man wrote: 27/01/2021 07:22
THEC wrote: 26/01/2021 23:59 nego haj ovi sto imaju Mi Note 10 Lite, ako ste vec presli na android 11 recite svoja iskustva za ovo kratko vrijeme, ima li kakvih vecih bugova i kakva je potrosnja baterije ? - meni evo doslo da apdejtujem al me iskreno strah da ne sjebu sta tim apdejtom, pa kontam da pricekam malo i vidim kakva su iskustva ovih sto se zalete da odmah apdejtuju telefon :mrgreen:
Od subote sam na androidu 11 i sve normala kolko sam do sad mogao primjetiti baterija se ponasa normalno,normalno ga koristim opalim malo igrica 4G upaljen 24h srokam bateriju na nekih 50-60%.
Ma to mi je najbitnije, baterija na ovom telefonu je stvarno vrhunska i bas bi mi bezveze bilo da je sjebu apdejtom a neki manji bagovi mi nisu toliki problem, ali eto ako kazes da nema razlike dobro je to onda, samo moram reci i da mi je apdejt nestao kako nisam odmah htio da ga skinem i instaliram i evo sad kad udjem u postavke nema nista, vrti ono samo Miui 12 i nema nikakav apdejt, veze nemam kako nestade :lol:
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#14916 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tukizahou »

Instaliro sam ga i ja rucno kad je tek izasao nema nista novo da bi me natjeralo da ga ostavim cak mi brze guta bateriju i pola tema nije jos uskladjeno sa miui 12,vratio sam se na miui 11,tamo je sve bolje.Sacekat cu miui 12.5 da vidim kako ce se on ponasati.
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#14917 Re: Xiaomi mobiteli

Post by pametnjakovic1987 »

zippoo87 wrote: 26/01/2021 13:06
pametnjakovic1987 wrote: 25/01/2021 23:53 Poz imam Redmi Note 9 Pro i iako ga pazim baš ono extra imam par linijica koje se mogu uočiti, nije ništa strašno ali me zanima je li ovo na njemu neka vrsta zaštinog stakla ili? Pošto se vide krajevi kao da je neka zaštita, a opet nije dovoljno debelo da sam 100% siguran, pa ako je neka vrsta zaštite da li se može skinuti u servisu pa da mi bude čist ekran pa da stavim neku novu zaštitu ? Inače kupljen nov u Telekomu u augustu. Hvala. :zjev:
To je naljepnica koja se u biti odmah skida sa displaya,jer degradira boje...vidjeti ces koja je razlika u prikazu boja kada skines,jer je naljepnica blurish
To je pozeljno drzati koji dan dok se ne kupi zastitno staklo ili odmah u radnji kupiti uz telefon i staklo i to je to.
Uglavnom to sto ti nosis na telefonu pola godine ti kvari dozivljaj koristenja ekrana,vidjeti ces kada skines :D
Aha, hvala ti, ako je tako onda je super, posto ima linijica dosta, kako se ona skida i sta mislis nisu li ove linijice prodrle na display ispod, za vikend bih trebao za Banja Luku pa cu potraziti to zaštino staklo a i bolje da ga oni skinu nego ja ?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#14918 Re: Xiaomi mobiteli

Post by beni-bu-man »

THEC wrote: 27/01/2021 08:41
beni-bu-man wrote: 27/01/2021 07:22
THEC wrote: 26/01/2021 23:59 nego haj ovi sto imaju Mi Note 10 Lite, ako ste vec presli na android 11 recite svoja iskustva za ovo kratko vrijeme, ima li kakvih vecih bugova i kakva je potrosnja baterije ? - meni evo doslo da apdejtujem al me iskreno strah da ne sjebu sta tim apdejtom, pa kontam da pricekam malo i vidim kakva su iskustva ovih sto se zalete da odmah apdejtuju telefon :mrgreen:
Od subote sam na androidu 11 i sve normala kolko sam do sad mogao primjetiti baterija se ponasa normalno,normalno ga koristim opalim malo igrica 4G upaljen 24h srokam bateriju na nekih 50-60%.
Ma to mi je najbitnije, baterija na ovom telefonu je stvarno vrhunska i bas bi mi bezveze bilo da je sjebu apdejtom a neki manji bagovi mi nisu toliki problem, ali eto ako kazes da nema razlike dobro je to onda, samo moram reci i da mi je apdejt nestao kako nisam odmah htio da ga skinem i instaliram i evo sad kad udjem u postavke nema nista, vrti ono samo Miui 12 i nema nikakav apdejt, veze nemam kako nestade :lol:
Skini ga rucno
zippoo87
Posts: 15624
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14919 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

beni-bu-man wrote: 27/01/2021 12:31
THEC wrote: 27/01/2021 08:41
beni-bu-man wrote: 27/01/2021 07:22

Od subote sam na androidu 11 i sve normala kolko sam do sad mogao primjetiti baterija se ponasa normalno,normalno ga koristim opalim malo igrica 4G upaljen 24h srokam bateriju na nekih 50-60%.
Ma to mi je najbitnije, baterija na ovom telefonu je stvarno vrhunska i bas bi mi bezveze bilo da je sjebu apdejtom a neki manji bagovi mi nisu toliki problem, ali eto ako kazes da nema razlike dobro je to onda, samo moram reci i da mi je apdejt nestao kako nisam odmah htio da ga skinem i instaliram i evo sad kad udjem u postavke nema nista, vrti ono samo Miui 12 i nema nikakav apdejt, veze nemam kako nestade :lol:
Skini ga rucno
izgleda da su povukli update iz xiaomija,jer se i drugi ljudi zale da im je nestao update a novi ne mogu skinuti
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#14920 Re: Xiaomi mobiteli

Post by THEC »

Evo dosao je ponovo al nemam wi fi na poslu a ne skidaju mi se 2.3 gige preko 4g mreze pa valjda nece nestati opet dok dodjem kuci :lol: jebat ga rizikovat cu, valjda nece biti nekih većih problema
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#14921 Re: Xiaomi mobiteli

Post by beni-bu-man »

zippoo87 wrote: 27/01/2021 12:51
beni-bu-man wrote: 27/01/2021 12:31
THEC wrote: 27/01/2021 08:41

Ma to mi je najbitnije, baterija na ovom telefonu je stvarno vrhunska i bas bi mi bezveze bilo da je sjebu apdejtom a neki manji bagovi mi nisu toliki problem, ali eto ako kazes da nema razlike dobro je to onda, samo moram reci i da mi je apdejt nestao kako nisam odmah htio da ga skinem i instaliram i evo sad kad udjem u postavke nema nista, vrti ono samo Miui 12 i nema nikakav apdejt, veze nemam kako nestade :lol:
Skini ga rucno
izgleda da su povukli update iz xiaomija,jer se i drugi ljudi zale da im je nestao update a novi ne mogu skinuti
https://xiaomifirmwareupdater.com/archi ... ware/toco/
zippoo87
Posts: 15624
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14922 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

beni-bu-man wrote: 27/01/2021 13:19
zippoo87 wrote: 27/01/2021 12:51
beni-bu-man wrote: 27/01/2021 12:31

Skini ga rucno
izgleda da su povukli update iz xiaomija,jer se i drugi ljudi zale da im je nestao update a novi ne mogu skinuti
https://xiaomifirmwareupdater.com/archi ... ware/toco/
mislim preko OTA updatea...pisao jos jedan na drugom forumu a ne da rucno skidas...mada je haman pa isto,ko hoce malo vise da cacka
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#14923 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

THEC wrote: 26/01/2021 23:59 nego haj ovi sto imaju Mi Note 10 Lite, ako ste vec presli na android 11 recite svoja iskustva za ovo kratko vrijeme, ima li kakvih vecih bugova i kakva je potrosnja baterije ? - meni evo doslo da apdejtujem al me iskreno strah da ne sjebu sta tim apdejtom, pa kontam da pricekam malo i vidim kakva su iskustva ovih sto se zalete da odmah apdejtuju telefon :mrgreen:
Kod mene je crDroid 11 i nemam nekih zamjerki, baterija ako nije bolja nije ni losija. Jedino sto mi call of duty ne fercera tj crashuje. Sad ovaj jedan sa xda mi pise da ima i on problema s tim, a i neki njegovi jarani, pa je tvitao u vezi toga na codmobile francuski.
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#14924 Re: Xiaomi mobiteli

Post by THEC »

Broly_the_Legend wrote: 27/01/2021 21:54
THEC wrote: 26/01/2021 23:59 nego haj ovi sto imaju Mi Note 10 Lite, ako ste vec presli na android 11 recite svoja iskustva za ovo kratko vrijeme, ima li kakvih vecih bugova i kakva je potrosnja baterije ? - meni evo doslo da apdejtujem al me iskreno strah da ne sjebu sta tim apdejtom, pa kontam da pricekam malo i vidim kakva su iskustva ovih sto se zalete da odmah apdejtuju telefon :mrgreen:
Kod mene je crDroid 11 i nemam nekih zamjerki, baterija ako nije bolja nije ni losija. Jedino sto mi call of duty ne fercera tj crashuje. Sad ovaj jedan sa xda mi pise da ima i on problema s tim, a i neki njegovi jarani, pa je tvitao u vezi toga na codmobile francuski.
Skinuo sam apdejt i instalirao, pa vidjet ćemo hoće li biti kakvih bagova, za ovo par sati se ne može ništa konkretnije reći, zasad sve izgleda ok
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#14925 Re: Xiaomi mobiteli

Post by THEC »

...
Post Reply