Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#1 Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

sa najnovijim flagshipom koji je rame uz rame sa samsungovim i apple flagshipovima, ako ne i bolji, ovaj kineski proizvođač zaslužuje samostalnu temu, kao i huawei, ili samsung, LG koji čak imaju teme za neke zasebne modele

Xiaomi Mi MIX službeno: 6,4-inčni bezel-less uređaj koji dimenzijama odgovara iPhoneu 7 Plus
http://mob.hr/xiaomi-mi-mix-sluzbeno-64 ... eu-7-plus/
Kućište je u potpunosti izrađeno iz keramike od čega su sazdane i fizičke tipke na bokovima.
Qualcommov Snapdragon 821 procesor, 4 GB RAM-a i 128 GB interne memorije, a u ponudi će biti i 6/256 GB verzija. Za fotografiranje je zadužena 16 MP kamera s PD autofokusom i mogućnošću snimanja 4K videa, a za selfije prednja 5 MP kamera. Baterija ima kapacitet od 4400 mAh s podrškom za Quick Charge 3.0 brzo punjenje.
http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix-8400.php
Image
Image


http://www.balkangadgets.com/planirate- ... biti-lako/
Prema njemu razlog su proizvodni kapaciteti. Xiaomi se odlučio koristiti tzv. 3D keramičko tijelo, a ono se jednostavno ne može proizvesti u dovoljno velikim mjesečnim količinama. Kapacitet je navodno ograničen na nekih 10 000 komada mjesečno što je po svim računicama jako, jako malo.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2 Re: Xiaomi mobiteli

Post by avaks »

Telefon je bombona, sviđa mi se koncept, samo neka napreduju...
Koliko vidim nema proximity senzor nego neku caku kao ni gornji zvučnik nego neke vibracije/membrane koje na metal prenose zvuk :mrgreen:
Odoše Kinezi u nepovrat, kvalitetno se kockaju, neka se vala neko i odmakao od ovog ajfafon fazona.
Up the Xiaomi!

p.s.
Ima i SHarp na ovaj fazon fontele ali Xiaomi ima jači marketing pa ih možda probije :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3 Re: Xiaomi mobiteli

Post by shalla »

Samo da nije 6.4 al i ovako je fkt drama dobar i lijep

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4 Re: Xiaomi mobiteli

Post by avaks »

Ma biće i manjih vala, kontaj 90 i kusur % ratio ekran i tijelo pa to nema niđe na svijetu :mrgreen:
Btw ovaj je veličine iphone 7 a ekrančina na njemu ko tablet :thumbup:
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#5 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

Xiaomi Note 2 je više od 7…


http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_note_2-8014.php
Image

Xiaomi Note 2 se neće zapaliti ili eksplodirati kao ukleti Samsung Note7, no zapravo je šteta što ih ne možemo direktno usporediti. Napredak koji donosi Xiaomi Note 2 je ogroman, nismo sigurni da bi Note7 bio bolji i da je ostao u prodaji. Evo zašto…

Samsung Galaxy Note7 je bio super mobitel, s dva nedostatka: tek solidnom autonomijom baterije, i pomalo trzavim radom, vjerojatno zbog viška softvera koji donosi stylus. Bilo kako bilo Note7 je pokojan, dolazi Note 2, Xiaomi.

Službena prezentacija je 25. listopada, dakle i već sada se zna mnogo toga. Nedavno je procurila PPT prezentacija sa specifikacijama:
Specifikacije Xiaomi Mi Note 2:
Zaslon: 5,7″, Super AMOLED, QHD rezolucija, 3D Touch zaslon, obostrano zakrivljen
Čipset: MSM8996 Snapdragon 821 2.15 GHz
GPU: Adreno 530
Memorija: 4/6 GB RAM, 32/64/128 GB

UFS 2.0
Kamere: dual kamera setup 23 + 12 MP (Sony IMX318 + IMX 378), prednja 8 MP
Baterija: Li-Ion 4100 mAh
Platforma: Android 6 Marsmallow
Ostalo: ultrazvučni senzor otiska prstiju
Xiaomi Mi Note 2 izgleda bezobrazno slično Samsungu Galaxy Note7, čak je i boja identična. To je čista svinjarija.

Ali nije loša, velika većina će se složiti da izgleda izvrsno a izvrstan je i omjer zaslona i prednje površine.

Super AMOLED će donijeti vrhunski prikaz, obostrano zakrivljenje vrhunsku šminku – ali po uzoru na Note7, neće previše smetati u radu jer nije prejako.

Dual kamera setup, s vrhunskim Sony senzorima znači da će Xiaomi Mi Note 2 biti u vrhu po kvaliteti fotografija. Isto vrijedi i za performanse (UFS 2.0 flash memorija, SD821 čipset) da tu je i ultrazvučni čitač otiska prstiju (ispod stakla, ne treba vlastitu tipku).

Baterija je raskošna sa 4100 mAh, i tu neće biti prigovora, kao niti na cijenu koja je najavljena od 415 USD naviše, zavisno o konfiguraciji.
http://www.preporucamo.com/xiaomi-note- ... 016/10/22/
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6 Re: Xiaomi mobiteli

Post by shalla »

Službena prezentacija 25.10, sad 27.10 [emoji23]

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#7 Re: Xiaomi mobiteli

Post by gidra »

shalla wrote:Službena prezentacija 25.10, sad 27.10 [emoji23]

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
Pa i bila je 25. pogledaj YouTube imas vec recenzije.
probook
Posts: 4581
Joined: 13/10/2013 22:38

#8 Re: Xiaomi mobiteli

Post by probook »

Dileja opet smara...de neki baci test brzine procesora odavno nisi...
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#9 Re: RE: Re: Xiaomi mobiteli

Post by shalla »

gidra wrote:
shalla wrote:Službena prezentacija 25.10, sad 27.10 [emoji23]

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
Pa i bila je 25. pogledaj YouTube imas vec recenzije.
Ma znam nego mi smiješan tekst koji je dileja postavio

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#10 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

I Xiaomi savitljivi zaslon za utrku ima

O savitljivim zaslonima smartfona pričamo zadnjih četiri ili pet godina, no njihova realizacija, odnosno komercijalizacija, još je daleko. Ipak, to nas ne sprečava da i dalje maštamo o savitljivim uređajima, makar postojali samo kao koncepti, a jedan takav se upravo pojavio na kineskim društvenim mrežama.

Dvije fotografije prikazuju svojevrstan tanki smartfon sa savitljivim zaslonom, kojeg potpisuje Xiaomi, trenutno četvrti proizvođač smartfona u svijetu. Bez obzira što se radi o konceptu, na slici vidimo fleksibilni zaslon s Xiaomijevim MIUI sučeljem, što znači da i Xiaomi radi na tome da tržištu u dogledno vrijeme ponudi svoju viziju savitljivog uređaja.
http://mob.hr/i-xiaomi-savitljivi-zaslon-za-utrku-ima/

Image
Image
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#11 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

trenutno na akciji odličan telefon za "siću"
lično naručio :D

XiaoMi Mi4
64GB/3G
za 135 eura

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... html?wid=4
http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#12 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Dope_Man »

Pitanje za korisnike Xiaomi telefona: Kakav je GPS na njima? Trazim neki veci telefon vec neko vrijeme (5.7'' - 6'') sa dobrim GPSom. Xperia L koju imam vec godinama je odlicna ali mi njena velicina ne odgovara, ali nedavno sam imao priliku probati LG G3 i on je malo reci ocajan, svako malo gubi GPS signal i malo saranjem po netu nadjem da je to kod cijele serije problem, pa i kod drugih LGova.

Xiaomi ima par modela koji mi se svidjaju, prvenstveno Xiaomi Note Pro, ali ne mogu da nadjem po netu info o GPSu s obzirom da review stranice to obicno ne testiraju.
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#13 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

imam Redmi Note 2 i Redmi 2 pro
na oba je GPS loš, to je boljka Xiaomi mobitela, kao i kašnjenje notifikacija po čemu su poznati
ja rješavo problem dodatnom apk za gps
https://play.google.com/store/apps/deta ... gpsstatus2
čudi me da i ti nisi to probo

vjerujem da su noviji modeli Xiaomija rješili taj problem fabrički
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#14 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Dope_Man »

macanSA wrote:imam Redmi Note 2 i Redmi 2 pro
na oba je GPS loš, to je boljka Xiaomi mobitela, kao i kašnjenje notifikacija po čemu su poznati
ja rješavo problem dodatnom apk za gps
https://play.google.com/store/apps/deta ... gpsstatus2
čudi me da i ti nisi to probo

vjerujem da su noviji modeli Xiaomija rješili taj problem fabrički
Probao sam sve, od te aplikacije i nekih drugih, do nekih fora sa ubacivanjem nekakvih drivera il sta vec u sistem umjesto njegovih originalnih, do ''ispravljanja'' konektora na ploci da bolje dodoruju antene ovamo.. u osnovi sve sto sam nasao po netu sam i probao. Uredno sam cistio nakon svakom pokusaja da ne bi jedna stvar dugu jos vise omela.

Neke stvari bi naizgled poboljsale rad kratko, npr. ovo ispravljanje konektora mu je dosta pomoglo sa preciznoscu pozicije, ali i dalje se gubi ko pare u kasinu :D.. i na kraju prodam. Koristim opet Xperiu L dok ne nadjem sta. Xiaomi onda otpada. Steta, cine se OK mobiteli a i dizajn im sve bolji.
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#15 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

ne znam, meni ta apk rješila problem kod ova dva modela koja imam
a vjerujem da su ovi noviji sami po sebi fabrički rješeni
nadam se da će forumaš Alfonso doći na temu, on ima novi Mi5 pa da ti kaže da li dobro fercera GPS kod njega
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#16 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

Predlazem da se tema preimenuje u Ćaomi - u inat jabucharima i samsungashima :izet:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#17 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

Dope_Man wrote:
macanSA wrote:imam Redmi Note 2 i Redmi 2 pro
na oba je GPS loš, to je boljka Xiaomi mobitela, kao i kašnjenje notifikacija po čemu su poznati
ja rješavo problem dodatnom apk za gps
https://play.google.com/store/apps/deta ... gpsstatus2
čudi me da i ti nisi to probo

vjerujem da su noviji modeli Xiaomija rješili taj problem fabrički
Probao sam sve, od te aplikacije i nekih drugih, do nekih fora sa ubacivanjem nekakvih drivera il sta vec u sistem umjesto njegovih originalnih, do ''ispravljanja'' konektora na ploci da bolje dodoruju antene ovamo.. u osnovi sve sto sam nasao po netu sam i probao. Uredno sam cistio nakon svakom pokusaja da ne bi jedna stvar dugu jos vise omela.

Neke stvari bi naizgled poboljsale rad kratko, npr. ovo ispravljanje konektora mu je dosta pomoglo sa preciznoscu pozicije, ali i dalje se gubi ko pare u kasinu :D.. i na kraju prodam. Koristim opet Xperiu L dok ne nadjem sta. Xiaomi onda otpada. Steta, cine se OK mobiteli a i dizajn im sve bolji.
Nisam imao problema sa Note 3 Pro... Note 2 sam probao, al poklonio - ne sjecam se da sam ga koristio u autu (Note 3 Pro, Mi5 i Mi4c jesam, bez ikakvih problema)

Kao sto sam objasnio na drugoj temi, GPS implementacija je znala biti problematicna na starijim MT cipsetima. Na Note 2 ne bi trebalo biti problema, ali ni njegov cip nije neka nafaka (jeftinoca mrtva).

Mada je Mediatek sredio te stvari na novim Helio cipovima, ako je nekom pravo bitan GPS, bolje je ici na sigurno, odnosno na Qualcomm modele.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#18 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

shalla wrote:Samo da nije 6.4 al i ovako je fkt drama dobar i lijep

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
To i jest caka - 6.44" a nije veci od prosjecnog 5.5" ili 5.7"...

Drugim rijecima, s istim pristupom mogu ugurati 5.7" ekran u uredjaj velicine prosjecnog 5" telefona - e kad to naprave, musterija sam.

Mada je strahota kada ga pogledas, Mix mi je pretjerivanje - i dimenzijama i cijenom.
prelivoda
Posts: 445
Joined: 30/07/2013 13:17

#19 Re: Xiaomi mobiteli

Post by prelivoda »

Hardware je strašan, telefoni su lijepi, al izvedba androida mi katastrofa, kao i hrpa kineskih aplikacija koje većinom ubacuju. Bolje da nude telefone sa čistim androidom.
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#20 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

imaš li xiaomi mob i jesi li probo taj OS?
meni je baš MIU još jedan plus, neki mix iOSa i androida, meni posebno drag jer sam imo ajfun i "sučelje" iOSa mi se sviđa više od klasičnog androida, pa sam stoga baš zadovoljan sa MIU
ROMova ima milion, ljudi se igraju sa dev varijantama gdje je izbačene to kinesko "smeće" koje spominješ, a i fabrički ofical GLOBAL (dakle NE kineski) stable ROM koji ja npr. lično koristim takođe nema ništa kinesko.... raja većinom bježi od njega jer nema naš jezike, pa koristi razne dev romove koji zato imaju pun kurac bugova, meni jedan takav originalno došo na RN 2 pa mob stalno blokiro i resetovo se ili sam od sebe ili sam ga ja moro resetovat vađenjem baterije, kad sam ubacio ovaj ofical global stable radi ko doxa :oops:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#21 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Alfons Kauders »

prelivoda wrote:Hardware je strašan, telefoni su lijepi, al izvedba androida mi katastrofa, kao i hrpa kineskih aplikacija koje većinom ubacuju. Bolje da nude telefone sa čistim androidom.
Samo nabacis Global ROM i nema kineskih aplikacija i sl pizdarija.

MIUI je dovoljno fleksibilan da ga mozes napraviti da izgleda skoro kao stock Android (ako bas hoces)... Npr burazer kad je prelazio na Xiaomi sa Samsunga... Zamoli me da mu nadjem par tema koje lice na obicni Android... I u roku od par minuta instaliramo tri razlicite teme na Android 7 fazon - od kojih je jedna imala i app drawer, ako ti treba.

Probao sam manje-vise sve implementacije Androida, nosao sam Nexuse, Samsunge, LG-e, a prije toga iPhone... MIUI mi se na kraju najvise svidja od svega navedenog, upravo radi tih mogucnosti - mozes promijeniti skoro sve sto ti se ne svidja.

Moja najveca zamjerka je sto se notifikacije ne mogu prosiriti u drop downu, vec se mora kliknuti na njih. Osim toga, ne pada mi na pamet nista sto me nervira spram Nexusa i sl. uredjaja.
User avatar
Grof
Posts: 559
Joined: 24/02/2002 00:00

#22 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Grof »

Ima li neka firma u BiH da zastupa i prodaje ovaj brend ili se sve svodi na privatne mobitel shopove i pik/olx?
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#23 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

da prodaje neka firma, bili bi duplo skuplji nego na weshopu, kao što su skoro duplo veće cijene po PIKu (evo onaj Mi4 što sam ja naručio, verzija 2/16GB je oko 4 stoje, a 3/64 oko 5,5)
dakle između neke "zvanične" prodaje i kao neke garancije ali i duplo veće cijene
i kupovine preko webshopa direktno od kineza, ali uz duplo manju cijenu
ja se opredjeljujem za ovo drugo
pukom slučajnošću, srećom ili ipak zbog kvaliteta "kineza" u korištenju od dvije godine kineskih mobitela (6-7 modela) nisam imao nikakvih problema da bi tražio servis ili dijelove
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#24 Re: Xiaomi mobiteli

Post by taureg71 »

ja sam imao veliki problem sa asusom, jos je asus Tajvan, kao jako kvalitetan brend...kupio otamo i sad mi slanje i ostvarivanje garancije kosta skoro 70 km, ne isplati se ...a ne znam, sam sam Xiaomi kupio iz Kine, nadam se da cu imati vise srece...
User avatar
macanSA
Posts: 119
Joined: 11/10/2016 09:41

#25 Re: Xiaomi mobiteli

Post by macanSA »

asus je tanak u mobitelima
šta ti se konkretno pokvarilo
Alfons Kauders wrote:
shalla wrote:Samo da nije 6.4 al i ovako je fkt drama dobar i lijep

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
To i jest caka - 6.44" a nije veci od prosjecnog 5.5" ili 5.7"...

Drugim rijecima, s istim pristupom mogu ugurati 5.7" ekran u uredjaj velicine prosjecnog 5" telefona - e kad to naprave, musterija sam.
ako GA ko ugura :D onda će to Xiaomi bit prvi... takođe smatram da je sve veliko i nepraktično više od 5inčnog moba, a sa ovim konceptom ako uguraju u tu veličinu 5,5" ekran takođe sam mušterija
Post Reply