X FACTOR Adria

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
luckylaka
Posts: 22532
Joined: 15/01/2010 06:28

#3601 Re: X FACTOR Adria

Post by luckylaka »

Koji je gospodin ovaj pjevac Sead Hodzic. Svaka cast majstore. Iza njega Harun Mehmedagic. ..mali je car. Opet stvar je ukusa
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#3602 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

@jastuk slazem se

Moja Top 3 izvodjaca nebitnog kog reda Sead, Semir, Harun. Mislim da ima jos netko al nemogu se sjetiti.

Zvezde Granda su ubjedljivo najjace takmicenje pjevaca. Nebitno folk ili pop. Uvijek imaju odlicne kandidate za pobjedu.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#3603 Re: X FACTOR Adria

Post by SSemir »

gdje god vidis priliku, ti o zvezdama granda pocni pricati..
slika i prilika drustva :D
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#3604 Re: X FACTOR Adria

Post by karanana »

Pa da ne otvaramo 100 razlicitih tema mozemo ovdje spomenuti i druge shovuve. Nece se diskusija razvijati nadugo. Pobjedi ivan na zvezdama. Zasluzeno rekao bih ali vidjecemo sta ce biti od njega. Iako je dobar pjevac nesto ne vidim neki megauspjeh. Vec mu je 32, pripadnik je cini mi se romske manjine i pink mi se bez grand produkcije ne doima kao jaka produkcija.

Sta grand ovo ono? Sta slika i prilika drustva? Sta treba da slusam pa da prikazem finu sliku? Mozarta? Balasha? Sta?
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#3605 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

karanana wrote:Pa da ne otvaramo 100 razlicitih tema mozemo ovdje spomenuti i druge shovuve. Nece se diskusija razvijati nadugo. Pobjedi ivan na zvezdama. Zasluzeno rekao bih ali vidjecemo sta ce biti od njega. Iako je dobar pjevac nesto ne vidim neki megauspjeh. Vec mu je 32, pripadnik je cini mi se romske manjine i pink mi se bez grand produkcije ne doima kao jaka produkcija.

Sta grand ovo ono? Sta slika i prilika drustva? Sta treba da slusam pa da prikazem finu sliku? Mozarta? Balasha? Sta?
Prvi oni koji krenu tako (slika-prilika) svi oni skacu na Daru, Cecu, Seku itd :wink: . Vjeruj da sam zaspao na onim reklamama, bio ih utisao i :zzzz:

Pink ima CITY records i tamo mnogo jakih izvodjaca (Marija Serifovic, Cola, Ceca, Milan Stankovic, itd) i rekao da ce se sa svima njima dobro pozabaviti jer uskoro krece jos pinkovih foramata (sigurno i kanala) za sve te zvezde i zvezdice.

A evo i RTL Zvjezdica, Doris Pincic ce da vodi
Image

Nego evo jos o X Factoru:
Adnan i Tarik Gostovanje Udri Muški (Pink BH 26.06.2015.)
http://www.dailymotion.com/video/x2vri4 ... 6-2015_fun
User avatar
Entropio
Posts: 7811
Joined: 21/11/2010 21:49

#3606 Re: X FACTOR Adria

Post by Entropio »

Izgleda da ce sad "Zvjezdice" biti na svakoj televiziji... Vidjeh reklamu na OBN za "Grandove zvezdice". :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3607 Re: X FACTOR Adria

Post by StupskaBitanga »

Grand je i prije imao djecu u takmičenju a sad pošto je to postao masovni trend jer ljudi vole gledati djecu a roditelji ih kao makroi prodaju za parče televizijske slave isvi su na dobitku, Nwgativne strane niti ko gleda niti je kome stalo do njih
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3608 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

StupskaBitanga wrote:Grand je i prije imao djecu u takmičenju a sad pošto je to postao masovni trend jer ljudi vole gledati djecu a roditelji ih kao makroi prodaju za parče televizijske slave isvi su na dobitku, Nwgativne strane niti ko gleda niti je kome stalo do njih
Ništa što već nije viđeno u inostranim verzijama ovakvih talent šou programa. Dobra stvar je da su sada razdvojili takmičare do 15 i iznad 15 godina (od iduće godine na Grandu). Bez obzira koliko je neko talentovan, ako ima 13 ili 14 godina, rano je za profesionalnu karijeru. A kad dođe do 18-te već je skoro zaboravljen i u međuvremenu se pojavilo xy nekih drugih koji su trenutno aktuelniji. Ovako se takmiče sa svojim uzrastom, a i ako pobjede ili se visoko plasiraju to ne znači da će odmah nastupati po klubovima ili svadbama. Vide da li su talentovani, obrate pažnju na sebe, neko stručniji im dadne savjete za dalje usavršanje i to je to.
Naravno da ima negativnih strana, ali nema li ih u bilo kojem domenu gdje su djeca talentovana (sport npr.)? Bolesno ambicioznih ima svugdje, ne samo u šou biznisu. Tom logikom bi sva dječija takmičenja trebalo zabraniti, ne samo muzička.
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3609 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

al-em wrote:Berkovic je puno jaci pjevac od jahica.
Slažem se, ali su Jahićevi navijači puno glasniji.
Berković je bio konstantno dobar čitavo vrijeme i jako se popravio u odnosu na lanjski nastup. Semir se meni svidio u dva nastupa (prvi i "Milicu Stojan voleo"), a u ostalima ne baš.
Mada mislim da ove godine prvo mjesto uzima neko iz Makedonije. Nije bezveze finale u Skoplju. Vjerovatno se Sale vodio sa brojem SMS-ova koji dolaze.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#3610 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

S tim da su nagrade Zvezde Granda i Zvezdice Granda iste sto je Sasa rekao.

1. Mjesto u Zvezdicama Granda dobija stan, album
2. Auto, pjesmu
3,4 i jos neko mjesto dobija pjesmu

pink ima daleko nepovoljniji uvjet ugovora sto se pisalo po srpskim novinama, dok grand kakav god da je nekako se brine za svoje izvodjace neke vise neke manje

A nagradu za pinkove zvezdice i RTL Zvjezdice ne znamo, nigdje nisu napisali sta.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#3611 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

Intervju sa Amelom Sve u šest (RTL 03.07.2015.)

http://www.dailymotion.com/video/x2wx8v ... 7-2015_fun
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#3612 Re: X FACTOR Adria

Post by friskyoreo »

Ja ne znam sta su birali u onim Pinkovim zvijezdama. Puno bolji pjevaci i licnosti su izbaceni ranije.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#3613 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3614 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

MTV wrote:Evo ko je ziri u RTL Zvjezdicama
http://www.dailymotion.com/video/x2ytgy ... 7-2015_fun
Ne kontam. Ovo će biti na jesen ili je već bilo?
Studio u dlaku isti kao Pinkov, da nisu tamo snimali?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3615 Re: X FACTOR Adria

Post by StupskaBitanga »

dragan.s wrote:
MTV wrote:Evo ko je ziri u RTL Zvjezdicama
http://www.dailymotion.com/video/x2ytgy ... 7-2015_fun
Ne kontam. Ovo će biti na jesen ili je već bilo?
Studio u dlaku isti kao Pinkov, da nisu tamo snimali?
jesu i otkupili licencu od pinka koji je to prekopirao iz Voice
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#3616 Re: X FACTOR Adria

Post by Henry Chinaski »

Je li se to opet spremaju prstići za slanje sms poruka pa će opet biti: "Bosanci pobijediše sve"?
A ovamo plač: "Na birou sam 8 godina, a niko da mi nađe posao".

Ima li kraja toj mori od pjevača i glasača?
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3617 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

Henry Chinaski wrote:Je li se to opet spremaju prstići za slanje sms poruka pa će opet biti: "Bosanci pobijediše sve"?
A ovamo plač: "Na birou sam 8 godina, a niko da mi nađe posao".

Ima li kraja toj mori od pjevača i glasača?
Jedini razlog zbog kog se organizuju talent šou programi je visoka gledanost istih (kako kod nas tako i vani). Današnje TV kuće se žestoko bore za to jer to donosi skuplje reklame i veći prihod. Prihodi od slanja SMS poruka su mizerni jer se one većinom šalju samo u zadnjih par emisija, a i najviše love tu uzmu provajderi.
I to će biti tako dok god je visoke gledanosti. Hoće li neko od tih pjevača kasnije napraviti i neku karijeru je sporedna stvar. Neki i jesu, ali većina nije. Ali to i nije svrha ovakvih programa.
Last edited by dragan.s on 23/07/2015 15:16, edited 1 time in total.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#3618 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

StupskaBitanga wrote:
dragan.s wrote:
MTV wrote:Evo ko je ziri u RTL Zvjezdicama
http://www.dailymotion.com/video/x2ytgy ... 7-2015_fun
Ne kontam. Ovo će biti na jesen ili je već bilo?
Studio u dlaku isti kao Pinkov, da nisu tamo snimali?
jesu i otkupili licencu od pinka koji je to prekopirao iz Voice
Snima se u Simanovcima kao i pinkove zvezdice. U samom videu kaze natjecanje od jeseni.
Ja nebi rekao da je kopija voica jer nema okretanja stolica, nema dvoboja pa mentor izbaci natjecatelja, clanovi ziria nisu mentori takmicarima itd.
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3619 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

MTV wrote: Snima se u Simanovcima kao i pinkove zvezdice. U samom videu kaze natjecanje od jeseni.
Ja nebi rekao da je kopija voica jer nema okretanja stolica, nema dvoboja pa mentor izbaci natjecatelja, clanovi ziria nisu mentori takmicarima itd.
Nisam slušao zvuk pa nisam čuo. Bit će i ovo zanimljivo.
Nije čista kopija voice-a već je neki surogat voice-a i Zvezdi Granda s tim da su ZG kopija nekog njemačkog šoua. Iz voice-a su stolice (koje se ne okreću već podižu) i pjevanje jedne pjesme naizmjenično. Iz ZG je to da nema mentora, po svakoj emisiji se bira određen broj takmičara, baražno pjevanje akapella, dueli, trojke itd. Tako da Pink nije ni morao plaćati licencu. RTL-u vjerovatno samo iznajmljuju studio koji svakako zvrji prazan ljeti.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#3620 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#3621 Re: X FACTOR Adria

Post by daky585 »

A da otvorite temu za te zvjezdice? Ovo je ipak tema o X Factoru. :)
Post Reply