Work and Travel?!

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
kaimija
Posts: 23
Joined: 24/07/2011 20:33

#1 Work and Travel?!

Post by kaimija »

Nisam siguran da postoji slična tema,ako postoji nek se ova obriše,a nek me admini upute na link postojeće...
Čuo sam dosta o Work and Travel poslu u inostranstvu,međutim ma koliko se trudio veoma malo sam zapravo o nekim ključnim stvarima upoznat...

Dakle,znam za to da isključivo apsolventi imaju pravo iskoristiti ove aranžmane,da se radi o periodu od 6 mjeseci.... Sve ostalo je za mene jedna velika zagonetka... Pa bih volio ako je neko od forumaša imao iskustvo sa radom u inostranstvu u ovakvom smislu da svoje iskustvo prenese,vjerujem da nisam jedini koji želi iskoristiti ovakvu priliku...

Dakle, šta od papirologije treba? Koliko to košta? Ko je u BiH zvaničan za ovakvu akciju,msm na agenciju? Kakva su iskustva,dnevnica? Za ili protiv?

Unaprijed hvala....
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#2 Re: Work and Travel?!

Post by Emilija Kovačev »

Koliko sam ja upućena, Work and Travel program za bosansko-hercegovačke studente se realizira preko BHV agencije u Banjoj Luci.

Na ovom sajtu http://www.eduka.ba/ac.aspx možeš pronaći više o tome.

Ja sam jedne godine zamalo otišla, neke su se stvari bile iskomplikovale, pa ne odoh. Uglavnom, već sam bila našla posao, išla na Job Fair u Banju Luku, imala intervju, i samo je trebalo da odem.
Sreća, prije tih komplikacija nisam bila uplatila cijeli iznos, odnosno nikako program, samo početnu aplikaciju i neke sitne stvari. :)

Inače, mojih mnogo prijatelja je učestvovalo u ovom programu, mnogi su se vraćali na ista radna mjesta i uglavnom utisci su pozitivni.

Ukoliko se odlučiš da ideš, sretno! :)
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#3 Re: Work and Travel?!

Post by to je to »

Iskopah ovu staru temu. Ima li kakvih iskustava?

Nije za mene, ja odavno presla starosnu granicu :D ali mozda mi dijete bude zainteresovano
User avatar
zanimljiv
Posts: 291
Joined: 19/08/2013 10:13

#4 Re: Work and Travel?!

Post by zanimljiv »

Sam program je izrazito skup, ali se na kraju isplati zarađenim novcem. Samo ne znam kako mislite uskladiti fakultetske obaveze sa ovim programom, doslovno po nekom kalendaru državnih fakulteta ne smijete imati nijedan ispit u septembru i opet ćete provesti 3 mjeseca u SAD radeći (što je minimum) i zbog činjenice da fakulteti kreću već u oktobru, praktično nemate vremena za putovanje osim eventualno 1-2 sedmice.
Druga je priča ako studirate neku od institucija (većinom privatnih), gdje nastava prestaje u maju, takvi su idealni kandidati za ovaj program. :D
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#5 Re: Work and Travel?!

Post by TotallyDifferent_Not »

Ako neko ima iskustva sa ovim programom u Njemačkoj molim da se javi u pp, mnogo bi značilo, hvala :)
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#6 Re: Work and Travel?!

Post by sarajevsko_pivo »

Work & Travel Australija ili gdje ima jos?
Post Reply