WordPress: banner samo na naslovnoj stranici

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
World of Basketball

#1 WordPress: banner samo na naslovnoj stranici

Post by World of Basketball » 12/01/2012 13:54

Pozdrav svima a posebno web dizajnerima i drugim poznavaocima,

imam mali problem pa bih molio ako neko moze da mi pomogne.

Naime, treba mi da dodam jedan banner ali samo na naslovnu stranu (posts page) znaci nije static page. Taj banner ne treba da se pojavljuje na drugim stranicama a ni postovima.

Pretpostavljam da ima rjesenje u editovanju nekog od fajlova, da li header.php, page.php ili nesto drugo ali molio bih ako ima neko elegantnije rjesenje, jer ovo ne znam.

Taj banner bio mogao biti ili u headeru 468x60 ili negdje ispod header-a 250x250.

Hvala svima unaprijed

xamp
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

#2 Re: WordPress: banner samo na naslovnoj stranici

Post by xamp » 12/01/2012 13:59

Tebi treba web programer, ne web dizajner... :) nemam pojma nista o wordpressu, joomli i tim fazonima al et (:

wall3

#3 Re: WordPress: banner samo na naslovnoj stranici

Post by wall3 » 12/01/2012 14:05

xamp wrote:Tebi treba web programer, ne web dizajner... :) nemam pojma nista o wordpressu, joomli i tim fazonima al et (:
Web dizajner je osoba koja se bavi uređivanjem web stranica,kreiranjem raznih vrsta reklama,add-onova i kao takva poznaje osnovne stvari poput HTML-a i Joomle što je sasvim dovoljno da odgovori na njegove zahtjeve.

Nemoj ovo shvatiti lično, ali važno je znati ovakve stvari. :)

Officer Crabtree
Has thanked: 31 times
Been thanked: 11 times

#4 Re: WordPress: banner samo na naslovnoj stranici

Post by Officer Crabtree » 12/01/2012 14:11

Ako staviš u header.php pojavljivat će se na bilo kojoj stranici koja ima incl header.php (većina)...

Dakle, stavi u single.php ako hoćeš da ti bude gdje god je vijest, ili napravi template samo te stranice ako želiš na njoj... naravno, zavisi sve od teme.

World of Basketball

#5 Re: WordPress: banner samo na naslovnoj stranici

Post by World of Basketball » 12/01/2012 14:23

Officer Crabtree wrote:Ako staviš u header.php pojavljivat će se na bilo kojoj stranici koja ima incl header.php (većina)...

Dakle, stavi u single.php ako hoćeš da ti bude gdje god je vijest, ili napravi template samo te stranice ako želiš na njoj... naravno, zavisi sve od teme.
Tema je NewsSlide, a to sa pravljenjem template-e ne znam da uradim. Ima li neki plugin koji bi to mogao da automatski uradi. Nasao sam jedan ali on to radi na Homepage (static page), kako kod mene nije static page nego (posts page) to ne funkcionise.

World of Basketball

#6 Re: WordPress: banner samo na naslovnoj stranici

Post by World of Basketball » 12/01/2012 15:44

Da sam sebi odgovorim, problem rijesen widgetom: "Widget Logic"

Cesto puta ljudi koji zele da zakupe prostor za reklamu uslovljavaju svakakvim detaljima, pa i da se banner nadje samo na Homepage a da ga nema na ostalim stranicama. Meni je ovo bilo sasvim novo na WordPress-u ali evo na kraju je ipak rijeseno i nadam se da ce nekome drugom takodje biti od pomoci.

Pozdrav

Post Reply