Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#751 Re: Wizz air

Post by drndalo »

I sta ako je registrovana u npr. Kalesiji ili Brckom, Ugljeviku? Jel ti to odlucujuce? Ili ?
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#752 Re: Wizz air

Post by orinoco »

orgazmotronic wrote:
drndalo wrote:Oklen im je sjediste firme, i zasto je to bitno? Osim konkurenciji mozda?
Red bi bio da u osnovnim informacijama firme stoji i adresa.
Nesto ovako : http://plamendimnjacar.com/kontakt.html
I ja bih radije da postoji informacija o firmi, ko je, šta je, odakle je.... Prevozi putnike, ljude, stvari, preuzima i odgovornost i obaveze. Ne može u potpunosti biti odgovoran, ako je prikriven
orgazmotronic
Posts: 37
Joined: 15/06/2014 16:37

#753 Re: Wizz air

Post by orgazmotronic »

drndalo wrote:I sta ako je registrovana u npr. Kalesiji ili Brckom, Ugljeviku? Jel ti to odlucujuce? Ili ?
Jeste. Prevozi te neko kome ne znas ni ime, adresu, da li je osiguran, legalno prijavljen itd.itd.
Ako nema sta sakrivati ... neka fino napise ime, adresu, broj licence ili sta vec.
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#754 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Ok, jel po zakonu obavezan objaviti adresu na autu i webu, ili samo u registracionim papirima firme?

Ako krse zakon neobjavljivanjem, eto odmah razloga za prijavu inspekciji, nek plate to i isprave...

Vidio sam im nov kombi prekjuce, vozac bijela kosulja i kravata. Vise vozila su kupili, znaci vjerovatno lizing. Dal im je lizing dat bez podataka o sjedistu firme? Sumnjam...

Samo je dakle pitanje jel im adresa: Kevrin potok 13a, i to je problem?
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#755 Re: Wizz air

Post by orinoco »

drndalo wrote:Ok, jel po zakonu obavezan objaviti adresu na autu i webu, ili samo u registracionim papirima firme?

Ako krse zakon neobjavljivanjem, eto odmah razloga za prijavu inspekciji, nek plate to i isprave...

Vidio sam im nov kombi prekjuce, vozac bijela kosulja i kravata. Vise vozila su kupili, znaci vjerovatno lizing. Dal im je lizing dat bez podataka o sjedistu firme? Sumnjam...

Samo je dakle pitanje jel im adresa: Kevrin potok 13a, i to je problem?
Imaju li licencu za prevoz putnika? Izdaju li račune za uslugu prevoza, plaćaju li PDV i porez?
orgazmotronic
Posts: 37
Joined: 15/06/2014 16:37

#756 Re: Wizz air

Post by orgazmotronic »

drndalo wrote:Ok, jel po zakonu obavezan objaviti adresu na autu i webu, ili samo u registracionim papirima firme?

Ako krse zakon neobjavljivanjem, eto odmah razloga za prijavu inspekciji, nek plate to i isprave...

Vidio sam im nov kombi prekjuce, vozac bijela kosulja i kravata. Vise vozila su kupili, znaci vjerovatno lizing. Dal im je lizing dat bez podataka o sjedistu firme? Sumnjam...

Samo je dakle pitanje jel im adresa: Kevrin potok 13a, i to je problem?
Kolko im vremena treba da napisu:
Elmedin Tihomir Drasko Kurcevic
Ulica Za volanom 32
71 000 Sarajevo

Kako su ugovorili lizing to je njihova stvar. Ovdje se radi o odnosu prema putniku.
p.s. necu vise ... tema je Wizz
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#757 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Sve OK, razmjenjujemo misljenja. Ne znam za racune dok ne bih probao, vjerujem da daju jer bi nahebali brzo bez toga... Kao sto rekoh, vrlo brzo ce im konkurencija poslati prvu inspekciju...

S druge strane, dobro je da na. TZL transferima ima konkurencija...
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#758 Re: Wizz air

Post by boshniak »

WIZZ ukida letove od polovine novembra za London, Nirnberg i Bratislavu
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#759 Re: Wizz air

Post by Kinesko prkno »

Jel ima neka agencija da vozi od aerodroma do Sane ili Kljuca ,grazie.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#760 Re: Wizz air

Post by orinoco »

boshniak wrote:WIZZ ukida letove od polovine novembra za London, Nirnberg i Bratislavu
Šteta za London
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#761 Re: Wizz air

Post by SSemir »

ljudi sta u slucaju otkazanog leta. kako izvrsiti povrat? je li ima neko iskustva. na stranici sam samo nasao ovo:
Ukoliko je i vaš let pogođen ovim problemom (pogledajte u nastavku), prijavite se na profil, pronađite rezervaciju, pa ćete putem interneta moći ponovo besplatno rezervirati let ili dobiti povrat novca.

prijavim se na profil, pronadjem rezervaciju, i onda mi se nigdje ne pojavi opcija za povrat??

postoji li neki kontakt mail. samo sam nasao kontakt telefon..
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#762 Re: Wizz air

Post by Bluemore »

SSemir wrote:ljudi sta u slucaju otkazanog leta. kako izvrsiti povrat? je li ima neko iskustva. na stranici sam samo nasao ovo:
Ukoliko je i vaš let pogođen ovim problemom (pogledajte u nastavku), prijavite se na profil, pronađite rezervaciju, pa ćete putem interneta moći ponovo besplatno rezervirati let ili dobiti povrat novca.

prijavim se na profil, pronadjem rezervaciju, i onda mi se nigdje ne pojavi opcija za povrat??

postoji li neki kontakt mail. samo sam nasao kontakt telefon..
A koji je otkazan i zasto?
edin_the
Posts: 298
Joined: 26/08/2014 16:14

#763 Re: Wizz air

Post by edin_the »

boshniak wrote:WIZZ ukida letove od polovine novembra za London, Nirnberg i Bratislavu
I uvode se ponovo od aprila, znači postaju sezonske linije
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#764 Re: Wizz air

Post by novi.dan.nova.nafaka »

edin_the wrote:
boshniak wrote:WIZZ ukida letove od polovine novembra za London, Nirnberg i Bratislavu
I uvode se ponovo od aprila, znači postaju sezonske linije
Gdje nađe info?
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#765 Re: Wizz air

Post by drndalo »

edin_the wrote:
boshniak wrote:WIZZ ukida letove od polovine novembra za London, Nirnberg i Bratislavu
I uvode se ponovo od aprila, znači postaju sezonske linije
Pa u startu su i bile najavljene kao sezonske...
User avatar
Fast Driver
Posts: 443
Joined: 09/01/2013 16:57

#766 Re: Wizz air

Post by Fast Driver »

drndalo wrote:
edin_the wrote:
boshniak wrote:WIZZ ukida letove od polovine novembra za London, Nirnberg i Bratislavu
I uvode se ponovo od aprila, znači postaju sezonske linije
Pa u startu su i bile najavljene kao sezonske...
Zar nisu trebale biti citave godine samo zimi manji broj letova prema tim destinacijama?
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#767 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Ja koliko se sjecam, ove tri su najavljene kao sezonske...
edin_the
Posts: 298
Joined: 26/08/2014 16:14

#768 Re: Wizz air

Post by edin_the »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
edin_the wrote:
boshniak wrote:WIZZ ukida letove od polovine novembra za London, Nirnberg i Bratislavu
I uvode se ponovo od aprila, znači postaju sezonske linije
Gdje nađe info?
Linije su ponovo uvrštene u ljetni red letenja
edin_the
Posts: 298
Joined: 26/08/2014 16:14

#769 Re: Wizz air

Post by edin_the »

drndalo wrote:Ja koliko se sjecam, ove tri su najavljene kao sezonske...
Ma nisu, jednostavno iz Wizza su procijenili da linije nemaju potencijal u vidu broja putnika za čitavu godinu pa te linije ferceraju samo ljeti. Iako recimo na liniji za London veći load factor (popunjenost aviona) je bio ove zime nego sada na ljeto
User avatar
Fast Driver
Posts: 443
Joined: 09/01/2013 16:57

#770 Re: Wizz air

Post by Fast Driver »

Zasto je ta linija za London uopste uvedena? Nama sa bh pasosima trebaju vize, a opet nije bas da imamo previse dijaspore koja bi koristila tu liniju. Cisto sumjam da je i na jednom letu za London bila popunjenost veca od 50%.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#771 Re: Wizz air

Post by boshniak »

Fast Driver wrote:Zasto je ta linija za London uopste uvedena? Nama sa bh pasosima trebaju vize, a opet nije bas da imamo previse dijaspore koja bi koristila tu liniju. Cisto sumjam da je i na jednom letu za London bila popunjenost veca od 50%.
Avion za london je uvijek bio dobro popunjen, preko 80%, i nisu naši jedini koji lete sa WIZZom, bude dosta putnika iz hrvatske posavina i slavonija, i domaćih hrvata sa putovnicama, i iz srbije, naročito otkako je počeo egzodus hrvata u Irsku
edin_the
Posts: 298
Joined: 26/08/2014 16:14

#772 Re: Wizz air

Post by edin_the »

Fast Driver wrote:Zasto je ta linija za London uopste uvedena? Nama sa bh pasosima trebaju vize, a opet nije bas da imamo previse dijaspore koja bi koristila tu liniju. Cisto sumjam da je i na jednom letu za London bila popunjenost veca od 50%.
Sreća pa se ti ne pitaš :roll:
User avatar
Fast Driver
Posts: 443
Joined: 09/01/2013 16:57

#773 Re: Wizz air

Post by Fast Driver »

boshniak wrote:
Fast Driver wrote:Zasto je ta linija za London uopste uvedena? Nama sa bh pasosima trebaju vize, a opet nije bas da imamo previse dijaspore koja bi koristila tu liniju. Cisto sumjam da je i na jednom letu za London bila popunjenost veca od 50%.
Avion za london je uvijek bio dobro popunjen, preko 80%, i nisu naši jedini koji lete sa WIZZom, bude dosta putnika iz hrvatske posavina i slavonija, i domaćih hrvata sa putovnicama, i iz srbije, naročito otkako je počeo egzodus hrvata u Irsku
Pa sto je onda gase?
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#774 Re: Wizz air

Post by boshniak »

Fast Driver wrote:
boshniak wrote:
Fast Driver wrote:Zasto je ta linija za London uopste uvedena? Nama sa bh pasosima trebaju vize, a opet nije bas da imamo previse dijaspore koja bi koristila tu liniju. Cisto sumjam da je i na jednom letu za London bila popunjenost veca od 50%.
Avion za london je uvijek bio dobro popunjen, preko 80%, i nisu naši jedini koji lete sa WIZZom, bude dosta putnika iz hrvatske posavina i slavonija, i domaćih hrvata sa putovnicama, i iz srbije, naročito otkako je počeo egzodus hrvata u Irsku
Pa sto je onda gase?
Ugasili su i Oslo bila je popunjenost još i veća, gase i Bratislavu popunjenost redovno 90%, gase i Nirnberg popunjenost isto dobra. Jednostavno takva im računica zimi česta otkazivanja i odlaganja letova, neopremljenost aerodroma, skupe takse na drugim aerodromima ko će ga znati. Valjda ih vrate ljeti u red letenja.
MaliizDoboja
Posts: 16
Joined: 15/12/2016 16:25

#775 Re: Wizz air

Post by MaliizDoboja »

drndalo wrote:Ok, jel po zakonu obavezan objaviti adresu na autu i webu, ili samo u registracionim papirima firme?

Ako krse zakon neobjavljivanjem, eto odmah razloga za prijavu inspekciji, nek plate to i isprave...

Vidio sam im nov kombi prekjuce, vozac bijela kosulja i kravata. Vise vozila su kupili, znaci vjerovatno lizing. Dal im je lizing dat bez podataka o sjedistu firme? Sumnjam...

Samo je dakle pitanje jel im adresa: Kevrin potok 13a, i to je problem?
Isao sam sa ovim kandidatima balkan transfer. Pa ti ljudi nemaju uopste pristup aerodromu, vec stoje ispred na "nicijoj zemlji" jer im je zabranjen ulazak na aerodrom kako mi rece njihov vozac. Toliko o dozvolama, registracijama,lizingu i sl.
Post Reply