Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#76 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Ultraviolent wrote:Hmm, sta je sad istina? Taj koji sam platio je u okviru dimenzija 56x45x25. Taj velicine ruksaka je isto u okviru dimenzija 42x32x25. Znaci nista mi ne prelazi.
Pa za ovaj prtljag u (h)avion imaju onaj okvir od metala i ako su ustali na krivu nogu traze da stavis u njega, da provjere da moze stati i da je u okviru predvidjenih dimenzija.

Sto se tezine tice, mogu staviti oba komada prtljaga na onu vagu na check in, prvo stavis jedan, pa onda drugi.

Naravno nekada to uopste ni ne provjeravaju, ni ne gledaju, ali ako letis iz BiH, oni se pocesto prave pametniji od Pape. :oops:
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#77 Re: Wizz air

Post by Ultraviolent »

Edin H. wrote:
Ultraviolent wrote:Hmm, sta je sad istina? Taj koji sam platio je u okviru dimenzija 56x45x25. Taj velicine ruksaka je isto u okviru dimenzija 42x32x25. Znaci nista mi ne prelazi.
Pa za ovaj prtljag u (h)avion imaju onaj okvir od metala i ako su ustali na krivu nogu traze da stavis u njega, da provjere da moze stati i da je u okviru predvidjenih dimenzija.

Sto se tezine tice, mogu staviti oba komada prtljaga na onu vagu na check in, prvo stavis jedan, pa onda drugi.

Naravno nekada to uopste ni ne provjeravaju, ni ne gledaju, ali ako letis iz BiH, oni se pocesto prave pametniji od Pape. :oops:
Ma iz Bosne letim, a pretpostavljam da ce me handriti dole jebaji ga. Oba prtljaga mi onda prelaze 10kila (kad je stara natrpala kafe, bombonjere u pm :-) )
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#78 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Ultraviolent wrote:
Ma iz Bosne letim, a pretpostavljam da ce me handriti dole jebaji ga. Oba prtljaga mi onda prelaze 10kila (kad je stara natrpala kafe, bombonjere u pm :-) )
Je li ides sama ili te neko vozi na aerodrom?

Ako je ovo drugo, neka saceka da se cekiras, da ne placas dodatni prtljag bez-veze, ako te nagaze.
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#79 Re: Wizz air

Post by Ultraviolent »

Edin H. wrote:
Ultraviolent wrote:
Ma iz Bosne letim, a pretpostavljam da ce me handriti dole jebaji ga. Oba prtljaga mi onda prelaze 10kila (kad je stara natrpala kafe, bombonjere u pm :-) )
Je li ides sama ili te neko vozi na aerodrom?

Ako je ovo drugo, neka saceka da se cekiras, da ne placas dodatni prtljag bez-veze, ako te nagaze.
Idem sam. Otkud ti Boga ti da idem "sama" :mrgreen:
Hvala ti na korisnim informacijama odo ubit sovu valja ranit trasu. Cheers :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#80 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Ultraviolent wrote:
Edin H. wrote:
Ultraviolent wrote:
Ma iz Bosne letim, a pretpostavljam da ce me handriti dole jebaji ga. Oba prtljaga mi onda prelaze 10kila (kad je stara natrpala kafe, bombonjere u pm :-) )
Je li ides sama ili te neko vozi na aerodrom?

Ako je ovo drugo, neka saceka da se cekiras, da ne placas dodatni prtljag bez-veze, ako te nagaze.
Idem sam. Otkud ti Boga ti da idem "sama" :mrgreen:
Hvala ti na korisnim informacijama odo ubit sovu valja ranit trasu. Cheers :thumbup:
Ne znam, nesto sam prolupo :D

Good luck :thumbup:
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#81 Re: Wizz air

Post by esawyer »

Ultraviolent wrote:
Edin H. wrote:
Ultraviolent wrote:
Ma iz Bosne letim, a pretpostavljam da ce me handriti dole jebaji ga. Oba prtljaga mi onda prelaze 10kila (kad je stara natrpala kafe, bombonjere u pm :-) )
Je li ides sama ili te neko vozi na aerodrom?

Ako je ovo drugo, neka saceka da se cekiras, da ne placas dodatni prtljag bez-veze, ako te nagaze.
Idem sam. Otkud ti Boga ti da idem "sama" :mrgreen:
Hvala ti na korisnim informacijama odo ubit sovu valja ranit trasu. Cheers :thumbup:
aj javi jesi mogao unijeti i ovaj što ti je označen i ovaj manji što je kao free xD
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#82 Re: Wizz air

Post by Danguba »

Sta ce javljati kada NE MOZE.

U kabinu se moze unijeti SAMO JEDAN kofer. Placeni rucni prtljag ili onaj besplatno a nikako oba.
Ako si predao veliki prtljag koji ide dole onda se gore moze ponijeti besplatna torba, ruksak ili laptop tasna. TACKA. 8-)
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#83 Re: Wizz air

Post by esawyer »

:lol: ne galami ok je :D
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#84 Re: Wizz air

Post by Ultraviolent »

Danguba wrote:Sta ce javljati kada NE MOZE.

U kabinu se moze unijeti SAMO JEDAN kofer. Placeni rucni prtljag ili onaj besplatno a nikako oba.
Ako si predao veliki prtljag koji ide dole onda se gore moze ponijeti besplatna torba, ruksak ili laptop tasna. TACKA. 8-)
Sve gore napisano je tacno.
Pa. Kontrola nije rigorozna kao sto se pisalo. Kilu i po' vise sam provuko tj. tip me hladno pustio.
User avatar
skuterumoj
Posts: 405
Joined: 24/10/2014 12:21

#85 Re: Wizz air

Post by skuterumoj »

Ultraviolent wrote:
Danguba wrote:Sta ce javljati kada NE MOZE.

U kabinu se moze unijeti SAMO JEDAN kofer. Placeni rucni prtljag ili onaj besplatno a nikako oba.
Ako si predao veliki prtljag koji ide dole onda se gore moze ponijeti besplatna torba, ruksak ili laptop tasna. TACKA. 8-)
Sve gore napisano je tacno.
Pa. Kontrola nije rigorozna kao sto se pisalo. Kilu i po' vise sam provuko tj. tip me hladno pustio.
Imo/imala si srecu. I to dobru. Ja sam gledao sta su zeni uradili u Dubravama , prosla sve ostao zadnji "check point" do cekaonice gdje vidis kad avion slijece . Tip je tu vraca jer joj velika njena torba oko ruke ( zenska tasna). I opet nazad , doplati za to pa opet pasos itd...

Smatraj se sretnim/sretnom.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#86 Re: Wizz air

Post by Danguba »

skuterumoj wrote:
Ultraviolent wrote: Sve gore napisano je tacno.
Pa. Kontrola nije rigorozna kao sto se pisalo. Kilu i po' vise sam provuko tj. tip me hladno pustio.
Imo/imala si srecu. I to dobru. Ja sam gledao sta su zeni uradili u Dubravama , prosla sve ostao zadnji "check point" do cekaonice gdje vidis kad avion slijece . Tip je tu vraca jer joj velika njena torba oko ruke ( zenska tasna). I opet nazad , doplati za to pa opet pasos itd...

Smatraj se sretnim/sretnom.
Zasto?

Fino pise ''samo jedna torba''. Ti mozes ponijeti zensku torbu koju moras staviti u placeni prtljag pa poslije izvaditi.
Nisu tako rigorozni samo se drze pravila a na nama je da im u tome pomognemo.

npr. bas na toj zadnjoj kontrolnoj tacci ja savjetujem gospodju da ubaci svoju tasnu u kofer a ''tip kontrolor'' kaze da ne mora i stavi joj naljepnicu. nije sve crno.
User avatar
skuterumoj
Posts: 405
Joined: 24/10/2014 12:21

#87 Re: Wizz air

Post by skuterumoj »

Danguba wrote:
skuterumoj wrote:
Ultraviolent wrote: Sve gore napisano je tacno.
Pa. Kontrola nije rigorozna kao sto se pisalo. Kilu i po' vise sam provuko tj. tip me hladno pustio.
Imo/imala si srecu. I to dobru. Ja sam gledao sta su zeni uradili u Dubravama , prosla sve ostao zadnji "check point" do cekaonice gdje vidis kad avion slijece . Tip je tu vraca jer joj velika njena torba oko ruke ( zenska tasna). I opet nazad , doplati za to pa opet pasos itd...

Smatraj se sretnim/sretnom.
Zasto?

Fino pise ''samo jedna torba''. Ti mozes ponijeti zensku torbu koju moras staviti u placeni prtljag pa poslije izvaditi.
Nisu tako rigorozni samo se drze pravila a na nama je da im u tome pomognemo.

npr. bas na toj zadnjoj kontrolnoj tacci ja savjetujem gospodju da ubaci svoju tasnu u kofer a ''tip kontrolor'' kaze da ne mora i stavi joj naljepnicu. nije sve crno.
Ima svega, i uvijek ce biti.
User avatar
esawyer
Posts: 310
Joined: 07/12/2012 22:09

#88 Re: Wizz air

Post by esawyer »

Kako je protekao let ? Jel sve bilo ok xD
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#89 Re: Wizz air

Post by Ultraviolent »

esawyer wrote:Kako je protekao let ? Jel sve bilo ok xD
Nikakvih problema nije bilo hehe
Samo jak onaj pritisak u picku mater'nu sjebo sam se haha
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#90 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

Ultraviolent wrote:
esawyer wrote:Kako je protekao let ? Jel sve bilo ok xD
Nikakvih problema nije bilo hehe
Samo jak onaj pritisak u picku mater'nu sjebo sam se haha
jesul haman svi skocili cim je avion pistu dohvatio :? :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#91 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

esawyer wrote::lol: ne galami ok je :D
:D
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#92 Re: Wizz air

Post by Ultraviolent »

muha_sa wrote:
Ultraviolent wrote:
esawyer wrote:Kako je protekao let ? Jel sve bilo ok xD
Nikakvih problema nije bilo hehe
Samo jak onaj pritisak u picku mater'nu sjebo sam se haha
jesul haman svi skocili cim je avion pistu dohvatio :? :lol:
Hahaha jok vala poslušni su svi bili. Lego je aplauz na kraju, sto mi je glupo totalno gahah
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#93 Re: Wizz air

Post by Dee-Dee_13 »

Da li neko zna, do kada wizz air ima ugovor da leti Tuzla-Dortmund?! Gledam da kupim kartu na njihovoj stranici za 30.juni , ali zacudilo me sto znam da je ovaj let(odkad postoji linija) u 10:35, a za datum koji sam ja gledala pise vrijeme polaska 05:50 :? Svi datumi prije toga 10:35 :? Nema mi neke logike, a u povrat novca nakon kupljene karte nesto i ne vjerujem.... :-)
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#94 Re: Wizz air

Post by Danguba »

Dee-Dee_13 wrote:Da li neko zna, do kada wizz air ima ugovor da leti Tuzla-Dortmund?! Gledam da kupim kartu na njihovoj stranici za 30.juni , ali zacudilo me sto znam da je ovaj let(odkad postoji linija) u 10:35, a za datum koji sam ja gledala pise vrijeme polaska 05:50 :? Svi datumi prije toga 10:35 :? Nema mi neke logike, a u povrat novca nakon kupljene karte nesto i ne vjerujem.... :-)
promijenili vrijeme leta. isto to su uradili i u povratku.
u aprilu su mijenjali eindhoven- tuzla i vrijeme i dan.

onaj ko je vec kupio kartu nude opcije: drugi dan leta, povrat novca ili prihvatanje izmjene.
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#95 Re: Wizz air

Post by Dee-Dee_13 »

Danguba wrote:
Dee-Dee_13 wrote:Da li neko zna, do kada wizz air ima ugovor da leti Tuzla-Dortmund?! Gledam da kupim kartu na njihovoj stranici za 30.juni , ali zacudilo me sto znam da je ovaj let(odkad postoji linija) u 10:35, a za datum koji sam ja gledala pise vrijeme polaska 05:50 :? Svi datumi prije toga 10:35 :? Nema mi neke logike, a u povrat novca nakon kupljene karte nesto i ne vjerujem.... :-)
promijenili vrijeme leta. isto to su uradili i u povratku.
u aprilu su mijenjali eindhoven- tuzla i vrijeme i dan.

onaj ko je vec kupio kartu nude opcije: drugi dan leta, povrat novca ili prihvatanje izmjene.
Aha, ok :) Hvala za info :sax: :) Ma, pusti vrijeme, cijena fantazija :lol: Ovo ce biti 4 put da putujem s njima, na ovoj relaciji :)
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#96 Re: Wizz air

Post by Danguba »

Dee-Dee_13 wrote:
Aha, ok :) Hvala za info :sax: :) Ma, pusti vrijeme, cijena fantazija :lol: Ovo ce biti 4 put da putujem s njima, na ovoj relaciji :)
:D

samo ti leti a ja cu placati.

upravo kupujem karte ali drugi let i drugi pravac.

najpovoljnije je letjeti ''mimo svijeta'' :-) oni dole na odmor 4-5 puta skuplja karta a onaj ko u to vrijeme leti nazad ''dodzaba''.
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#97 Re: Wizz air

Post by Dee-Dee_13 »

Danguba wrote: :D

samo ti leti a ja cu placati.

upravo kupujem karte ali drugi let i drugi pravac.

najpovoljnije je letjeti ''mimo svijeta'' :-) oni dole na odmor 4-5 puta skuplja karta a onaj ko u to vrijeme leti nazad ''dodzaba''.
Plan je najvazniji :lol: Uvijek za 15 ili 20 eura kupim kartu. A prosli put sam u carry-on prtljagu(jedinom koji sam imala iz Tuzle) pronijela litar višnjevače u staklenoj boci :lol: Tako da samo ovi postovi gore iznad sto pisu o strasnim kontrolama....U mom slucaju nije tacno :)
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#98 Re: Wizz air

Post by Ultraviolent »

Pu, blago tebi meni palo litar konjaka. Kako si provukla boga ti hladno te pustili ili?
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#99 Re: Wizz air

Post by Dee-Dee_13 »

Ultraviolent wrote:Pu, blago tebi meni palo litar konjaka. Kako si provukla boga ti hladno te pustili ili?
Vidjeli su naravno na onom skeneru. I govori mi opa kao kruskovaca jel?!ajmo vadi flasu. Ajmo reko da se dogovorimo :lol: Prvo pogrijesio si visnjevača je i jako mi je bitno da je ponesem. Gleda on, gleda...Ajde kao al ako te u Dortmundu ko sta pita, kontrola u Tuzli te zaobisla :lol: I samo prođem, lakse nego sto sam mislila :lol:
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#100 Re: Wizz air

Post by Ultraviolent »

Dee-Dee_13 wrote:
Ultraviolent wrote:Pu, blago tebi meni palo litar konjaka. Kako si provukla boga ti hladno te pustili ili?
Vidjeli su naravno na onom skeneru. I govori mi opa kao kruskovaca jel?!ajmo vadi flasu. Ajmo reko da se dogovorimo :lol: Prvo pogrijesio si visnjevača je i jako mi je bitno da je ponesem. Gleda on, gleda...Ajde kao al ako te u Dortmundu ko sta pita, kontrola u Tuzli te zaobisla :lol: I samo prođem, lakse nego sto sam mislila :lol:
Ih nafako jedna :D
Ma ja to je sve do osoblja ko se potrefi, ima svakakvih haha
Post Reply