Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3701 Re: Wizz air

Post by Ommadawn »

muha_sa wrote: 20/06/2022 20:47
parappa wrote: 20/06/2022 20:34

Ništa ne košta... oni uzmu proviziju. Može i bez njih naravno alo se više peglaš
Halal im provizija kolika god da je.
Sad me kcerka zove, nekako ih dobila na telefon i oni joj ponudili da malac negdje nadje prenocište i sutra kupi kartu za Tuzlu i da fura :-) :lol: popizdili moji--zvat cemo vam policiju :-) onda su ponudili i opciju da ide u hotel a tek u srijedu da putuje--ako bude ozbiljna ponuda tako ce i uradit al ih opet tužit.
Hvala još jednom :-D
Pa da im pička materina, da izvineš!!!
Jadno dijete.

Tako su jednom curi kad se vraćala nazad iz Tuzle. A sutradan joj majstori trebali doći u stan da nešto srede, srećom ih uspjela dobiti na telefon i platili joj hotel i sve.
User avatar
parappa
Posts: 3311
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#3702 Re: Wizz air

Post by parappa »

Nema na čemu...
Već sam to radio doduše sa Lufhansom i nekadašnjim Air Berlin-om.
tužba svakako i pored zamjene leta.
Kako su samo bezobrazni... mama sutra leti sa RyanAir-om. Nadam se da će biti uredu.

Ovo će se ubuduće dešavati dosta češće jer nemaju osoblje... otpustili za vrijeme korone i nisu mogli da na vrijeme popune. Znam jer mi jedna drugarica radi za Lufhansu...

Mislim da će EU suspendovati ovaj zakon o plaćanju kazne u slučaju otkazivanja ili kašnjenja... inače propadaju ove avio kompanije
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#3703 Re: Wizz air

Post by Xeox2 »

Jutros let iz SA za Dortmund, sve je tako brzo i glatko proslo.
Nit je ko sta pitao nit gledao, ko da jedva cekaju da zavrse smjenu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3704 Re: Wizz air

Post by Ommadawn »

Izaći će ove low-budget kompanije svima nama na nos.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#3705 Re: Wizz air

Post by ovo_malo_duse »

muha_sa wrote: 20/06/2022 20:47
parappa wrote: 20/06/2022 20:34

Ništa ne košta... oni uzmu proviziju. Može i bez njih naravno alo se više peglaš
Halal im provizija kolika god da je.
Sad me kcerka zove, nekako ih dobila na telefon i oni joj ponudili da malac negdje nadje prenocište i sutra kupi kartu za Tuzlu i da fura :-) :lol: popizdili moji--zvat cemo vam policiju :-) onda su ponudili i opciju da ide u hotel a tek u srijedu da putuje--ako bude ozbiljna ponuda tako ce i uradit al ih opet tužit.
Hvala još jednom :-D
Hej Stari.

Ja sam imao slicnu situaciju iz Bilunda za Tuzlu. Familija od 6 . Nista im nisu javili Let kasno nikog od osoblja, na kraju sa Aerodroma pozvali policiju koja je raju izbacila. Helm zove me prijatelj kod kog su ovi bili gosti i ne znaju sta da rade.

Wizz supci su automatski zatvorili telefonsku liniju na Srpskom / Bosanskom / Hrvatskom.

Ja fino nazovem Englesku liniju i isto prvo nude svoj let za 3 dana ono do tad snadji se. Ja im isto spomenem policiju i avokata i trazim Supervizora, Jer ovaj prasinar na telefonu nema ovlast da ti da ista.

Uglavnom nakon natezanja sa supervizorom kaze on meni nek uzmu voz do Malme hotel u Malme i bookira im let iz Malme 2 dana poslije. Nek sacuvaju racune i nek traze da im se plati odsteta..

Ima na njihovoj stranici ( to moze samo ko je kupio karte) mozes trazit odstetu . Ovoj porodici su platili sve racune koje su prilozili i cinimi se 500 -600 eura po osobi odstete. (Karte platili 30KM po osobi :-) :-) :-) ).

Vecina raje ne trazi ali ko zatrazi dobije jer moraju isplatit, zbog eu regulative, Mislim da je maximalna odsteta za otkazan let preko 1500 Km 600 eura...Samo tamo u zalbi nek napisu da ako ne isplate ce te ih predat ovim ( advokatima) ti ih oderu jos za troskove i svasta nesto...

Ako neces zajebancije ovih ima kamara na netu..
https://www.airhelp.com/en-gb/
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3706 Re: Wizz air

Post by Ommadawn »

Biće da ću ja pritegnut točkove, provjerit ulje i rashladnu tekućinu pa laganini.
User avatar
muha_sa
Posts: 128641
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3707 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

ovo_malo_duse wrote: 21/06/2022 08:20
muha_sa wrote: 20/06/2022 20:47

Halal im provizija kolika god da je.
Sad me kcerka zove, nekako ih dobila na telefon i oni joj ponudili da malac negdje nadje prenocište i sutra kupi kartu za Tuzlu i da fura :-) :lol: popizdili moji--zvat cemo vam policiju :-) onda su ponudili i opciju da ide u hotel a tek u srijedu da putuje--ako bude ozbiljna ponuda tako ce i uradit al ih opet tužit.
Hvala još jednom :-D
Hej Stari.

Ja sam imao slicnu situaciju iz Bilunda za Tuzlu. Familija od 6 . Nista im nisu javili Let kasno nikog od osoblja, na kraju sa Aerodroma pozvali policiju koja je raju izbacila. Helm zove me prijatelj kod kog su ovi bili gosti i ne znaju sta da rade.

Wizz supci su automatski zatvorili telefonsku liniju na Srpskom / Bosanskom / Hrvatskom.

Ja fino nazovem Englesku liniju i isto prvo nude svoj let za 3 dana ono do tad snadji se. Ja im isto spomenem policiju i avokata i trazim Supervizora, Jer ovaj prasinar na telefonu nema ovlast da ti da ista.

Uglavnom nakon natezanja sa supervizorom kaze on meni nek uzmu voz do Malme hotel u Malme i bookira im let iz Malme 2 dana poslije. Nek sacuvaju racune i nek traze da im se plati odsteta..

Ima na njihovoj stranici ( to moze samo ko je kupio karte) mozes trazit odstetu . Ovoj porodici su platili sve racune koje su prilozili i cinimi se 500 -600 eura po osobi odstete. (Karte platili 30KM po osobi :-) :-) :-) ).

Vecina raje ne trazi ali ko zatrazi dobije jer moraju isplatit, zbog eu regulative, Mislim da je maximalna odsteta za otkazan let preko 1500 Km 600 eura...Samo tamo u zalbi nek napisu da ako ne isplate ce te ih predat ovim ( advokatima) ti ih oderu jos za troskove i svasta nesto...

Ako neces zajebancije ovih ima kamara na netu..
https://www.airhelp.com/en-gb/
Tako ce moji i uradit.
Sinoc nigdje nikog na šalteru da im kaže kako i šta dalje :-) nekako ih dobili na telefon, nudili da malac o svom trošku ide u neki hotel i kupi kartu za sutra (danas) do TZ :-) poslije prijetnji policijom poslali ga u obližnji hotel i promjenili mu kartu za sutra ujutro direktno za SA.
Ide tužba obavezno.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#3708 Re: Wizz air

Post by Ommadawn »

muha_sa wrote: 21/06/2022 19:23
ovo_malo_duse wrote: 21/06/2022 08:20

Hej Stari.

Ja sam imao slicnu situaciju iz Bilunda za Tuzlu. Familija od 6 . Nista im nisu javili Let kasno nikog od osoblja, na kraju sa Aerodroma pozvali policiju koja je raju izbacila. Helm zove me prijatelj kod kog su ovi bili gosti i ne znaju sta da rade.

Wizz supci su automatski zatvorili telefonsku liniju na Srpskom / Bosanskom / Hrvatskom.

Ja fino nazovem Englesku liniju i isto prvo nude svoj let za 3 dana ono do tad snadji se. Ja im isto spomenem policiju i avokata i trazim Supervizora, Jer ovaj prasinar na telefonu nema ovlast da ti da ista.

Uglavnom nakon natezanja sa supervizorom kaze on meni nek uzmu voz do Malme hotel u Malme i bookira im let iz Malme 2 dana poslije. Nek sacuvaju racune i nek traze da im se plati odsteta..

Ima na njihovoj stranici ( to moze samo ko je kupio karte) mozes trazit odstetu . Ovoj porodici su platili sve racune koje su prilozili i cinimi se 500 -600 eura po osobi odstete. (Karte platili 30KM po osobi :-) :-) :-) ).

Vecina raje ne trazi ali ko zatrazi dobije jer moraju isplatit, zbog eu regulative, Mislim da je maximalna odsteta za otkazan let preko 1500 Km 600 eura...Samo tamo u zalbi nek napisu da ako ne isplate ce te ih predat ovim ( advokatima) ti ih oderu jos za troskove i svasta nesto...

Ako neces zajebancije ovih ima kamara na netu..
https://www.airhelp.com/en-gb/
Tako ce moji i uradit.
Sinoc nigdje nikog na šalteru da im kaže kako i šta dalje :-) nekako ih dobili na telefon, nudili da malac o svom trošku ide u neki hotel i kupi kartu za sutra (danas) do TZ :-) poslije prijetnji policijom poslali ga u obližnji hotel i promjenili mu kartu za sutra ujutro direktno za SA.
Ide tužba obavezno.
Treba im malo zavrnuti muda, da se uozbilje.
Dobro su ih ikako dobili na telefon. Ja kad sam naručio karte, bilo nekih problema sa uplatom, vidim skinuto mi sa računa a stoji na statusu da nije plaćeno. Ja da zovnem, ma hoćeš vraga ikoga dobiti na telefon. Javi mi se na kraju ženska, samo mađarski priča. Srećom imao učenicu Mađaricu, pa ona s njom u razgovor da me prebaci nekome na engleskom.
Tamo se opet niko ne javlja. Taman uđem da otkažem karte kad vidim stoji potvrda “plaćeno”.
100 me znojeva oblilo.
Butterfly_96
Posts: 12
Joined: 21/06/2022 20:51

#3709 Re: Wizz air

Post by Butterfly_96 »

Pozdrav!

Kupila sam wizz kartu Tuzla-Dortmund 7.7. prilicno jeftino, nekih 60ak KM... Ehh meni je bilo na umu samo da idem tamo da sam za praznik s muzem a kako cu se vratiti to nisam razmisljala 😭 helem, Dortmund-Tuzla oko 22. 7. kosta 100e (deset euri manje-vise, kako koji dan). Sad mene zanima da li ce se spustati cijena, kako da "ulovim" jeftiniju ili mi Kantic ne gine🥺🥺 Kakva su vasa iskustva s kartama u periodu raspusta i godisnjih? Skoro svake godine u julu idem za De, i nikad nisam platila kartu skuplju od 50€.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#3710 Re: Wizz air

Post by Bullet Tooth Tony »

Meni su nedavno otkazali dva sata prije leta ... Cekam isplatu, prijava bila preko AirHelpa

Uzeli 175 oni .. meni ce ici uplata od 325 .. karte bile 100njak eura...

Your compensation €325.00
Flight Compensation €500.00
Service Fee €175.00
User avatar
parappa
Posts: 3311
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#3711 Re: Wizz air

Post by parappa »

Butterfly_96 wrote: 21/06/2022 20:59 Pozdrav!

Kupila sam wizz kartu Tuzla-Dortmund 7.7. prilicno jeftino, nekih 60ak KM... Ehh meni je bilo na umu samo da idem tamo da sam za praznik s muzem a kako cu se vratiti to nisam razmisljala 😭 helem, Dortmund-Tuzla oko 22. 7. kosta 100e (deset euri manje-vise, kako koji dan). Sad mene zanima da li ce se spustati cijena, kako da "ulovim" jeftiniju ili mi Kantic ne gine🥺🥺 Kakva su vasa iskustva s kartama u periodu raspusta i godisnjih? Skoro svake godine u julu idem za De, i nikad nisam platila kartu skuplju od 50€.
Wizz leti iz dosta gradova u Njemačkoj za Tuzlu. Trenutno imaš mjesečne karte sa sva javna vozila (osim ICE voza) za 9 €. Pa pogledaj voz za neki drugi grad... obiđeš i to i odletiš za Tuzlu
Butterfly_96
Posts: 12
Joined: 21/06/2022 20:51

#3712 Re: Wizz air

Post by Butterfly_96 »

Pregledala sam sve gradove ali cijene se vrte oko 100€... Da li su ove cijene sada samo radi sezone ili ce ipak biti nesto manje kasnije? Ima li kons tim iskustva?
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#3713 Re: Wizz air

Post by thekupus »

Butterfly_96 wrote: 22/06/2022 13:24 Pregledala sam sve gradove ali cijene se vrte oko 100€... Da li su ove cijene sada samo radi sezone ili ce ipak biti nesto manje kasnije? Ima li kons tim iskustva?
samo zbog sezone
probaj postaviti neki dalji datum, od septembra i dalje, trebalo bi biti normalno za većinu gradova
AlbatrosXL
Posts: 57
Joined: 26/09/2012 09:14

#3714 Re: Wizz air

Post by AlbatrosXL »

Koliko je ovaj airhelp pouzdan i koliko traje vremena naplata novca za otkazani let?
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#3715 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

Ukinuli su Sarajevo Frankfurt Hahn let.
Nema uopste na bookingu ove destinacije vise iz SA
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#3716 Re: Wizz air

Post by izvrsni direktor »

akcija007 wrote: 23/06/2022 08:59 Ukinuli su Sarajevo Frankfurt Hahn let.
Nema uopste na bookingu ove destinacije vise iz SA
Wizz ne leti vise za Hahn. Kao alternatovu su uveli Saarbrucken
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#3717 Re: Wizz air

Post by Bullet Tooth Tony »

AlbatrosXL wrote: 22/06/2022 20:41 Koliko je ovaj airhelp pouzdan i koliko traje vremena naplata novca za otkazani let?
Pouzdan je.. Znam ljude koji su naplatili.. Ja cekam upaltu.. Moras imati karte sve i racune.. U sezoni traje par mjeseci..
User avatar
Dope_Man
Posts: 7777
Joined: 03/06/2016 16:31

#3718 Re: Wizz air

Post by Dope_Man »

Butterfly_96 wrote: 22/06/2022 13:24 Pregledala sam sve gradove ali cijene se vrte oko 100€... Da li su ove cijene sada samo radi sezone ili ce ipak biti nesto manje kasnije? Ima li kons tim iskustva?
Sezona, al tako je sad. Gledao nedavno za Svedsku, taman u jednom smjeru jeftina, al u drugom u bilo kom razumnom periodu zara. Mislim im je i sistem tako malo podesen da na povratnoj platis sto na odlaznoj ustedis :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31536
Joined: 16/04/2011 18:46

#3719 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

Zna li iko, da li je doplata za torbu ista online unaprijed ili na dan leta da se doplati na salteru?
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#3720 Re: Wizz air

Post by Bluemore »

skafiskafsnjak wrote: 25/06/2022 18:54 Zna li iko, da li je doplata za torbu ista online unaprijed ili na dan leta da se doplati na salteru?
i mene zanima
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#3721 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

Bolje ne doplacujte kofer. Idite s rucnim samo.
Haosss je na aerodromima s prihvatom i otpremom prtljage . Da ne ostanete bez nje na destinaciji pa kroz lost and found pa par dana dok dodje... i sl... samo stress i nervoza
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#3722 Re: Wizz air

Post by thekupus »

akcija007 wrote: 27/06/2022 23:24 Bolje ne doplacujte kofer. Idite s rucnim samo.
Haosss je na aerodromima s prihvatom i otpremom prtljage . Da ne ostanete bez nje na destinaciji pa kroz lost and found pa par dana dok dodje... i sl... samo stress i nervoza
Whatt, otkud to? Na kojem aerodromu? Znam za UK, nigdje drugo
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#3723 Re: Wizz air

Post by pinkman »

thekupus wrote: 27/06/2022 23:57
akcija007 wrote: 27/06/2022 23:24 Bolje ne doplacujte kofer. Idite s rucnim samo.
Haosss je na aerodromima s prihvatom i otpremom prtljage . Da ne ostanete bez nje na destinaciji pa kroz lost and found pa par dana dok dodje... i sl... samo stress i nervoza
Whatt, otkud to? Na kojem aerodromu? Znam za UK, nigdje drugo
Ja sam citao za Frankfurt, a izgleda i na mnogim aerodromima je ovaj problem prisutan. Lufthansa otkala 2.200 letova jer nemaju radnika
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#3724 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

U Svedskoj i Holandiji Njemackoj i UK. Ovo sto je poznato.
Pratite dnevni red letenja na sarajevskom aerodromu i vidjet cete da Wizzair svaki dan ima otkazano po 2-3 leta dnevno.
Negdje sam procitao da je.putnik cekao preko.4 sata u Eidhofenu za let za SA i zakasnio je na let i oni ga prebacili za par.dana na drugi.
User avatar
parappa
Posts: 3311
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#3725 Re: Wizz air

Post by parappa »

@muha_sa jeste li sta uspjeli oko zalbe?
Post Reply