Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1901 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Tamam je to. :bih:
castrodex
Posts: 22
Joined: 03/12/2012 18:13

#1902 Re: Wizz air

Post by castrodex »

Ovi iz Wizze nisu normalni, nakon sto nam je otkazan let iz tz berlin, niko nista nije znao,podijelili neke papire sa kao nasim pravima, nove zamjenske letove ponudile za 7 dana..sad kad udjem na svoj wizz air profil sklonili su mi opcije za refundaciju i pise da je status zatvoren :)...jedino znam da vise ne letim sa Wizz airom
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1903 Re: Wizz air

Post by vjesticanametli »

s tim cjenama odjebala wizz davno :-)
User avatar
parappa
Posts: 3278
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#1904 Re: Wizz air

Post by parappa »

castrodex wrote:Ovi iz Wizze nisu normalni, nakon sto nam je otkazan let iz tz berlin, niko nista nije znao,podijelili neke papire sa kao nasim pravima, nove zamjenske letove ponudile za 7 dana..sad kad udjem na svoj wizz air profil sklonili su mi opcije za refundaciju i pise da je status zatvoren :)...jedino znam da vise ne letim sa Wizz airom
Imate pravo na 250€ za svaki otkazani let u eu i iz eu.
Nađi na internetu podlogu sa paragrafima (ima i na bosanskom) pošalji im to ako se ne jave ima na internetu bruka advokata koji jedva čekaju... Agencija uzme 50-80€ ostalo ti dobiješ.

Ovo treba obavezno raditi jer wizz i ostali kalkulišu da će to samo pola ljudi tražiti i zato otkazuju letove ako nema dovoljno rezervacija.

Sve je regulisamo eu zakonom... Ako kasni više od 6h, ako kasni više od 4h i tako
castrodex
Posts: 22
Joined: 03/12/2012 18:13

#1905 Re: Wizz air

Post by castrodex »

parappa wrote:
castrodex wrote:Ovi iz Wizze nisu normalni, nakon sto nam je otkazan let iz tz berlin, niko nista nije znao,podijelili neke papire sa kao nasim pravima, nove zamjenske letove ponudile za 7 dana..sad kad udjem na svoj wizz air profil sklonili su mi opcije za refundaciju i pise da je status zatvoren :)...jedino znam da vise ne letim sa Wizz airom
Imate pravo na 250€ za svaki otkazani let u eu i iz eu.
Nađi na internetu podlogu sa paragrafima (ima i na bosanskom) pošalji im to ako se ne jave ima na internetu bruka advokata koji jedva čekaju... Agencija uzme 50-80€ ostalo ti dobiješ.

Ovo treba obavezno raditi jer wizz i ostali kalkulišu da će to samo pola ljudi tražiti i zato otkazuju letove ako nema dovoljno rezervacija.

Sve je regulisamo eu zakonom... Ako kasni više od 6h, ako kasni više od 4h i tako

Pokrenuo sam vec preko Airhelpa, oko 190E izadje kad oni uzmu svoju proviziju..ali zelim ja da mi.i Wizzair vrati refundaciju. Na kraj krrejeva morao sam i da kupim kartu preko Ryana sledeci dan i dobro je kostalo kao i taxi sto sam platio.od tz do kuce
.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1906 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Sve mi ovo nesto sumnjivo. :hmpf:
baglama
Posts: 983
Joined: 13/11/2010 16:09

#1907 Re: Wizz air

Post by baglama »

Maraschino wrote:Sve mi ovo nesto sumnjivo. :hmpf:
Tako se laganice priprema bankrot
:-)
Kao majka (Malev) :lol:
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#1908 Re: Wizz air

Post by kazo »

Ima li neko preporuku za prenociste u zivinicama ili u blizini aerodroma? Let je u 6:10 pa moram krenuti dan ranije ili da krenem iz Sarajeva u 03:00 :D ustaju li rano ovi sto je njihov parking :?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1909 Re: Wizz air

Post by spreca »

kazo wrote:Ima li neko preporuku za prenociste u zivinicama ili u blizini aerodroma? Let je u 6:10 pa moram krenuti dan ranije ili da krenem iz Sarajeva u 03:00 :D ustaju li rano ovi sto je njihov parking :?
Ja mislim da imas i u Dubravama prenociste jos blize nego u Zivinicama...ajd nek neko ko je vec bio kaze...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1910 Re: Wizz air

Post by spreca »

Maraschino wrote:Sve mi ovo nesto sumnjivo. :hmpf:
Moraces ubuduce sam svoj shofer :lol: ....salim se ...ma sve ce to raditi
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1911 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

spreca wrote:
Maraschino wrote:Sve mi ovo nesto sumnjivo. :hmpf:
Moraces ubuduce sam svoj shofer :lol: ....salim se ...ma sve ce to raditi
Ma sumnjivo mi sto tip opisuje proceduru Wizza u slucaju otkazivanja leta a znam kako je do sada bilo.
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#1912 Re: Wizz air

Post by Mike Ross »

kazo wrote:Ima li neko preporuku za prenociste u zivinicama ili u blizini aerodroma? Let je u 6:10 pa moram krenuti dan ranije ili da krenem iz Sarajeva u 03:00 :D ustaju li rano ovi sto je njihov parking :?
http://laurus.ba/
User avatar
TAFKAP
Posts: 10260
Joined: 30/09/2011 07:49

#1913 Re: Wizz air

Post by TAFKAP »

baglama wrote:
Maraschino wrote:Sve mi ovo nesto sumnjivo. :hmpf:
Tako se laganice priprema bankrot
:-)
Kao majka (Malev) :lol:
https://simpleflying.com/wizz-air-profit/
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#1914 Re: Wizz air

Post by Blixen »

wizz air je preskup a usluga im je tragicna
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1915 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Tragicna su vasa ocekivanja.
deda_jr
Posts: 230
Joined: 10/11/2011 13:32

#1916 Re: Wizz air

Post by deda_jr »

Kakva je situacija sa Wizz-om i dječjim kolicima? Imam kupljene tri karte, osnovni prtljag plus jedan veliki kofer. Ali pošto putujemo sa djetetom od dvije godine i još koristimo kolica, vozio bih ih sa nama. Je li ista situacija kao kod "normalnih" kompanija - kolica sklopiš na ulazu u avion i vrate ti po slijetanju ili imaju neke svoje procedure? Da li naplaćuju dodatno za kolica (pošto sve naplaćuju)?
Bio bih zahvalan ako neko ima iskustvo iz prve ruke..
User avatar
TAFKAP
Posts: 10260
Joined: 30/09/2011 07:49

#1917 Re: Wizz air

Post by TAFKAP »

deda_jr wrote:Kakva je situacija sa Wizz-om i dječjim kolicima? Imam kupljene tri karte, osnovni prtljag plus jedan veliki kofer. Ali pošto putujemo sa djetetom od dvije godine i još koristimo kolica, vozio bih ih sa nama. Je li ista situacija kao kod "normalnih" kompanija - kolica sklopiš na ulazu u avion i vrate ti po slijetanju ili imaju neke svoje procedure? Da li naplaćuju dodatno za kolica (pošto sve naplaćuju)?
Bio bih zahvalan ako neko ima iskustvo iz prve ruke..
Odrasla osoba koja putuje sa dojenčetom ima pravo da nosi potrepštine za bebu (pri čemu se ne misli na kolica na guranje, sklopiva kolica niti na kolijevku u kabini aviona).

Imajte na umu da ćete dječija kolica prijaviti s ostalim prtljagom te da ćete ih prenijeti besplatno samo ako korisnik opreme putuje. Međutim, ako dojenče ili dijete ne putuje, ovi predmeti će se prenijeti kao predani prtljag uz dodatnu naknadu.

https://wizzair.com/bs-latn-ba/informac ... i-dojencad
deda_jr
Posts: 230
Joined: 10/11/2011 13:32

#1918 Re: Wizz air

Post by deda_jr »

TAFKAP wrote:
deda_jr wrote:Kakva je situacija sa Wizz-om i dječjim kolicima? Imam kupljene tri karte, osnovni prtljag plus jedan veliki kofer. Ali pošto putujemo sa djetetom od dvije godine i još koristimo kolica, vozio bih ih sa nama. Je li ista situacija kao kod "normalnih" kompanija - kolica sklopiš na ulazu u avion i vrate ti po slijetanju ili imaju neke svoje procedure? Da li naplaćuju dodatno za kolica (pošto sve naplaćuju)?
Bio bih zahvalan ako neko ima iskustvo iz prve ruke..
Odrasla osoba koja putuje sa dojenčetom ima pravo da nosi potrepštine za bebu (pri čemu se ne misli na kolica na guranje, sklopiva kolica niti na kolijevku u kabini aviona).

Imajte na umu da ćete dječija kolica prijaviti s ostalim prtljagom te da ćete ih prenijeti besplatno samo ako korisnik opreme putuje. Međutim, ako dojenče ili dijete ne putuje, ovi predmeti će se prenijeti kao predani prtljag uz dodatnu naknadu.

https://wizzair.com/bs-latn-ba/informac ... i-dojencad
Hvala puno! Jedino me malo brine što nije dojenče nego todler, dvogodišnjak.. Ali eto vidjeti ćemo..
doktor78
Posts: 2970
Joined: 14/09/2006 11:02

#1919 Re: Wizz air

Post by doktor78 »

Da li na Tz aerodromu priznaju kartu u mobilnoj app ili moras odstampati?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1920 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

doktor78 wrote:Da li na Tz aerodromu priznaju kartu u mobilnoj app ili moras odstampati?
moze app
doktor78
Posts: 2970
Joined: 14/09/2006 11:02

#1921 Re: Wizz air

Post by doktor78 »

Hvala!
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#1922 Re: Wizz air

Post by Cvikeras »

Ekipa, imam ovaj wizz discount i kaze mi da pored mene moze da vazi za jos jednu osobu koja putuje sa mnom. Pokusavam kupiti jos jednu kartu na isti datum za koji vec imam jednu, medjutim uvijek ostaje moje ime i ne mogu ga promijeniti a vidim da naknadnu promjenu imena naplacuju masno. Postoji li neka opcija da iskoristim taj discount ili da jednostavno kupim bez da se logujem na svoj akaunt i tako platim puni iznos? Danke..
reuf i minka
Posts: 59
Joined: 11/09/2013 10:03

#1923 Re: Wizz air

Post by reuf i minka »

Cvikeras wrote:Ekipa, imam ovaj wizz discount i kaze mi da pored mene moze da vazi za jos jednu osobu koja putuje sa mnom. Pokusavam kupiti jos jednu kartu na isti datum za koji vec imam jednu, medjutim uvijek ostaje moje ime i ne mogu ga promijeniti a vidim da naknadnu promjenu imena naplacuju masno. Postoji li neka opcija da iskoristim taj discount ili da jednostavno kupim bez da se logujem na svoj akaunt i tako platim puni iznos? Danke..
Kad odabereš let, trebalo bi ti izbaciti ime putnika tj. tvoje ime i sa desne strane klikneš na bearbeiten i onda možeš upisati drugo ime putnika. Tako je barem kod mene kad kupujem preko njihovog App-a.
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#1924 Re: Wizz air

Post by costacurta »

Blixen wrote:wizz air je preskup a usluga im je tragicna
De konkretno ščim nisi zadovoljan/na?
Šta je to što nije ispunilo očekivanja tokom 2.ipo satnog leta?
Prije nego otpočneš imaj u vidu da putuješ Low-Cost Airline kompanijom. Znači uvijek imaš izbora, jal Kantić, jal Fly Emirates.
Kad naš čoek postane expert i za tip i model aviona, veličinu sjedišta, neadekvatnu veličinu sendviČĆa za 2 sata leta kao i nedostatak ekrana za gledanje filmova, slijetanje-polijetanje, dužinu piste, kae "needukovani cabine crew", vrše letačke procjene pilota, sreći nikad kraja :thumbup: :bih:
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#1925 Re: Wizz air

Post by Cvikeras »

Reuf i minka, hvala ti. Nisam imao app instaliran pa zato nisam znao vjerovatno..
Post Reply