Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1776 Re: Wizz air

Post by shake69 »

Međunarodni aerodrom Tuzla počet će pregovore sa kompanijom Wizz Air u cilju obnavljanja ugovora saradnje do 2023. godine, prenosi EX-YU Aviation News.
Postojeći četverogodišnji ugovor ističe u novembru 2019. godine, a direktor Wizz Aira Jozsef Varadi smatra kako će dogovor sa Tuzlanskim aerodromom biti postignut na obostranu korist.

"Mislim da je Tuzli u interesu da Wizz Air nastavi sa svojim letovima. Nadam se da će Tuzlanski aerodrom prepoznati tu poslovnu priliku", rekao je Varadi.

Iako je Wizz Air smanjio svoje letove tokom zime što je uzrokovalo par broja putnika od oko 17 posto, tuzlanski aerodrom iza sebe ima rekordnu godinu kad aje u pitanju broj putnika. Optimistične prognoze kažu da će tuzlanski aerodrom do 31. decembra dočekati 570.000 putnika i time zaključiti uspješnu 2018.

Madjari po ovome hoce garant i dalje za sicu da voze a nasi nemaju izbora s direktorskim uhljebima koji ne znaju nista o poslovanju aerodroma.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#1777 Re: Wizz air

Post by ćiribiribela »

Kad sam ja zadnji put sletila u Köln apsolutno svakog (ko nije imao boravisnu dozvolu) su pitali o adresi na kojoj ce boraviti (ili rezervaciju hotela), da pokazu povratnu kartu i koliko para imaju. To je bilo u septembru. Mislim na non eu gradjane.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1778 Re: Wizz air

Post by vjesticanametli »

Isto u berlinu...mozda da proDZe pokoji insan ali pitaju
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1779 Re: Wizz air

Post by zforumas »

ćiribiribela wrote:Kad sam ja zadnji put sletila u Köln apsolutno svakog (ko nije imao boravisnu dozvolu) su pitali o adresi na kojoj ce boraviti (ili rezervaciju hotela), da pokazu povratnu kartu i koliko para imaju. To je bilo u septembru. Mislim na non eu gradjane.
Ma de sta ti je, to si ti sumnjiva. :P Ima likova ovdje koje ne smiju pitati, pretpostavljaju da imaju sve i td... :oops:

Napade me Nadrzorna Ploca k'o da mi je zirant bio....
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#1780 Re: Wizz air

Post by MaroonBrigade »

Sapna_TZ wrote: Gledao sam vremensku prognozu za Njemacku, nastupit ce hladan talas
Ja cu ponijet sa sobom vrecu za spavanje, debelu zimsku jaknu, sal, rukavice, i cizme.
Tezina nece prelaziti 20 kg.
Ali kako tamo da to dokupim na stranici jer imam podatke o karti ali kako dokupiti baggage sto pise 32 KM i 56 KM?

Nisam rezervisao nista u hotelu, imam samo kartu u jednom pravcu
nije ovo sumLjivo ni sekunde jel'e? :mrgreen:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1781 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Tako je. Fala Bogu pa nas ima. Mozda i upravo vi koji citate budete sljedeci sretni dobitnik. Stay tuned!
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1782 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Live sa aerodroma

Image

Image

Image

Image
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#1783 Re: Wizz air

Post by Sarah24 »

wow! nisam bila od aprila, vidi se!! super izgleda! :)
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#1784 Re: Wizz air

Post by thekupus »

Bit će gotov još malo, ako Bog da, još samo 5,6 mjeseci


Umjesto u 3 smjene da rade :-)
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1785 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Hajde skontali smo svi, kasne i neodgovorni su.

Fino je sad, ima jos posla ljudi rade ali bar nije onaj prcvajz.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#1786 Re: Wizz air

Post by ranger »

nije ovo lose, da moze bolje i brze - moze, ali ljetos su bile skele i bukvalno gradiliste a ovo sad vec poprima oblik pismenog aerodrodma. samo gas :thumbup: :bih:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1787 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

:thumbup: :thumbup:

:bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1788 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

ježim se na komentare našeg svijeta koji živi vani i kad sletimo u TZ pa se stane u onaj red za pasošku--odma krene pljuvacina tipa--ovo je Bosna :-) a na faci mu se vidi da je iz neke bosanske pripizdine gdje je do odlaska vani srao u poljsku halu
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1789 Re: Wizz air

Post by spreca »

muha_sa wrote:ježim se na komentare našeg svijeta koji živi vani i kad sletimo u TZ pa se stane u onaj red za pasošku--odma krene pljuvacina tipa--ovo je Bosna :-) a na faci mu se vidi da je iz neke bosanske pripizdine gdje je do odlaska vani srao u poljsku halu


"seljacima"treba zabraniti letjeti avionom :lol: sta znaju oni da se ponekad rade adaptacije i prosirenja itd...... da se nista neradi rekli nista se neradi...takvim samo treba dobro ucerat i to cim stignu na aerodrom :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1790 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

spreca wrote:
muha_sa wrote:ježim se na komentare našeg svijeta koji živi vani i kad sletimo u TZ pa se stane u onaj red za pasošku--odma krene pljuvacina tipa--ovo je Bosna :-) a na faci mu se vidi da je iz neke bosanske pripizdine gdje je do odlaska vani srao u poljsku halu


"seljacima"treba zabraniti letjeti avionom :lol: sta znaju oni da se ponekad rade adaptacije i prosirenja itd...... da se nista neradi rekli nista se neradi...takvim samo treba dobro ucerat i to cim stignu na aerodrom :lol:

:lol:

šta ceš moj sprecolini :-) pogledom mu sve kazat i vozdra :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1791 Re: Wizz air

Post by spreca »

muha_sa wrote:
spreca wrote:
muha_sa wrote:ježim se na komentare našeg svijeta koji živi vani i kad sletimo u TZ pa se stane u onaj red za pasošku--odma krene pljuvacina tipa--ovo je Bosna :-) a na faci mu se vidi da je iz neke bosanske pripizdine gdje je do odlaska vani srao u poljsku halu


"seljacima"treba zabraniti letjeti avionom :lol: sta znaju oni da se ponekad rade adaptacije i prosirenja itd...... da se nista neradi rekli nista se neradi...takvim samo treba dobro ucerat i to cim stignu na aerodrom :lol:

:lol:

šta ceš moj sprecolini :-) pogledom mu sve kazat i vozdra :lol:

Meni je drago da se taj TZ aerodrom radi i prosiruje......ako je tako znaci da nkom to koristi i pomaze da se sto u kracem roku dobere do neke destinacije ....ako je tako meni je drago da to pmaze ljudima iako ja od toga necu imati nikakve fajde :lol: jer nije na mojoj ruti...nekad probam da nekako koristim taj aerodrom zbog blizine kuce ali nema sanse ....prevelika cekanja po aerodromima tako da mi je ZG ili BG jednostavnija opcija :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1792 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

ma jasno ko dan :)

volio bih i ja da je najmoderniji aerodrom u Evropi--al :-) necu vala pljuvat ni na ono što koristim a ako mi se ne svidja vozdra--idem umjesto za 60 eura iz TZ iz Sarajeva za 300 i vozdra
al najviše pljuju oni koje pomenuh u gornjem postu a ti isti cim avion dohvati tockovima tlo skacu da vade rucni prtljag :lol:
ko eto da su prvi na izlazu :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1793 Re: Wizz air

Post by spreca »

muha_sa wrote:ma jasno ko dan :)

volio bih i ja da je najmoderniji aerodrom u Evropi--al :-) necu vala pljuvat ni na ono što koristim a ako mi se ne svidja vozdra--idem umjesto za 60 eura iz TZ iz Sarajeva za 300 i vozdra
al najviše pljuju oni koje pomenuh u gornjem postu a ti isti cim avion dohvati tockovima tlo skacu da vade rucni prtljag :lol:
ko eto da su prvi na izlazu
:-)
Takvih ima na svakom letu.....ja kada letim za Zg ma nije se ni zaustavio kako treba i samo vidi ustaju oblace se i vade rucnu prtljagu iz onih polica iznad glave.....ali sad ces se zadiviti i to su prvi susjedi :mrgreen: jer na tom letu ima HR ,SLO,BiH, rusa ali susjedi su prvi i ocito da ih ima vise iz jedne firme i kad se pocnu dovikivati :lol: :lol: :lol: :lol: ....meni onda dodje da zapjevam onu....selo moje ljepse od pariza :lol: :lol:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1794 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Veceras 2 leta u 15 min. Ovaj iz Eindhovena nije sletio u prvom pokusaju. Oblijece mi oko kuce. :mrgreen:
Magla je prilicno gusta. Mislim da ni ovaj iz Geteborga nece uspjeti.

Image

Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1795 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

:(
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1796 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

To je to, vracaju se oba u visine. Pretpostavljam Beograd po ovome smjeru.

Ipak Budimpesta.
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#1797 Re: Wizz air

Post by GoodTaste »

Pitanje :D
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#1798 Re: Wizz air

Post by GoodTaste »

Wizz priority

Be among the first to board
Free carry-on bag (max. 40 x 30 x 20 cm) into cabin area
Trolley bag (max. 55 x 40 x 23 cm) into cabin area
Priority check-in desk

Dvije torbe-ruksaka se unose, ona free i sto se dobije trolley bag?


Check-in, ako ne odaberes sjediste, ne mozes uraditi izvan 48h od leta? Moras cekati? Isto tako i za povratnu kartu?

Da li moze parfem u ove dvije torbe sto idu u cabin area? 100 ml ?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1799 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

GoodTaste wrote:
Da li moze parfem u ove dvije torbe sto idu u cabin area? 100 ml ?
Image

Ja sam dokupio mali kofer do 10kg dole i natrpao svasta.
Non stop mijenjaju nesto. Cas forsiraju dole prtljag cas to isto moras doplatiti.
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#1800 Re: Wizz air

Post by GoodTaste »

Ma mene buni samo ovo oko prtljaga.
Kada uzimas kartu dobijes onaj ruksak free, a sada sam dokupio taj Wizz Priority i sad bi trebao imati 2 ruksaka?
to sve zajedno samnom u avion ide, jedno pod sjediste, a jedno u ono gore?*

Be among the first to board
Free carry-on bag (max. 40 x 30 x 20 cm) into cabin area
Trolley bag (max. 55 x 40 x 23 cm) into cabin area
Priority check-in desk
Post Reply