Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1751 Re: Wizz air

Post by zforumas »

Nadzorna_ploca wrote:Pa sta bi me trebali pitati? Imam pasos, imam kartu, prodjem kontrolu i picim dalje. Pretpostavljam da ima slucajeva i gdje pitaju ali svejedno ne vjerujem da postoji pravilo. Lijepo bi odgovorio i da su pitali i idemo dalje za iste pare. :mrgreen:
Pitanje je koji pasos imas Ako je BiH pasos onda je velika vjerovatnoca da ce te pitati.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1752 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

zforumas wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Pa sta bi me trebali pitati? Imam pasos, imam kartu, prodjem kontrolu i picim dalje. Pretpostavljam da ima slucajeva i gdje pitaju ali svejedno ne vjerujem da postoji pravilo. Lijepo bi odgovorio i da su pitali i idemo dalje za iste pare. :mrgreen:
Pitanje je koji pasos imas Ako je BiH pasos onda je velika vjerovatnoca da ce te pitati.
Eto izgleda nije tako.
Pogledaju valjda one pecate udarane prije a ima ih poprilicno i samo srdacno pozdrave.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1753 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Moguce..ali se regularno vratim sa istrcanim maratonom. :izet:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1754 Re: Wizz air

Post by zforumas »

Nadzorna_ploca wrote:Moguce..ali se regularno vratim sa istrcanim maratonom. :izet:
Ne broji se bez pocasnog kruga.

De sto se srkletis, mi ljudima jednostavno dajemo informacije koje imamo. Ti imas takve i super, mi imamo drugacije i eto. Neka sebi raja rastabiri kako ce.
Uglavnom, bolje biti spreman i imati sve sto mogu traziti nego se s njima ubjedjivati kad zatraze a ti nemas.
User avatar
Mayhem
Posts: 149
Joined: 01/11/2013 11:12

#1755 Re: Wizz air

Post by Mayhem »

mene su znali pitati gdje idem, koliko ostajem, ali niko nije trazio nista da pokazem kao dokaz.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1756 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

zforumas wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Moguce..ali se regularno vratim sa istrcanim maratonom. :izet:
Ne broji se bez pocasnog kruga.

De sto se srkletis, mi ljudima jednostavno dajemo informacije koje imamo. Ti imas takve i super, mi imamo drugacije i eto. Neka sebi raja rastabiri kako ce.
Uglavnom, bolje biti spreman i imati sve sto mogu traziti nego se s njima ubjedjivati kad zatraze a ti nemas.
Ja se srkletim? Pa ti si poceo sa 'spustanjima'. Ja nastavio igru i svi sretni.
Normalno. Upravo zbog toga dajem primjer da me nikad nisu pitali ni za pare, ni za povratak. Podrazumijeva se i da imas i pare i da znas gdje ces biti i koliko ostajes.
User avatar
Mayhem
Posts: 149
Joined: 01/11/2013 11:12

#1757 Re: Wizz air

Post by Mayhem »

ja putujem cesto. BH pasos. niko nikad nista ne trazi na aerodromima. cak i ne pitaju uvijek.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1758 Re: Wizz air

Post by zforumas »

Nadzorna_ploca wrote:
zforumas wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Moguce..ali se regularno vratim sa istrcanim maratonom. :izet:
Ne broji se bez pocasnog kruga.

De sto se srkletis, mi ljudima jednostavno dajemo informacije koje imamo. Ti imas takve i super, mi imamo drugacije i eto. Neka sebi raja rastabiri kako ce.
Uglavnom, bolje biti spreman i imati sve sto mogu traziti nego se s njima ubjedjivati kad zatraze a ti nemas.
Ja se srkletim? Pa ti si poceo sa 'spustanjima'. Ja nastavio igru i svi sretni.
Normalno. Upravo zbog toga dajem primjer da me nikad nisu pitali ni za pare, ni za povratak. Podrazumijeva se i da imas i pare i da znas gdje ces biti i koliko ostajes.
Ne znam gdje sam ti spustao, ako ne znas za salu onda jebaji ga.
Niko nista ne pretpostavlja, jer da je to tako onda ne bi bilo ni pasoske kontrole, jer ko je budala bez pasosa putovati.
User avatar
holowey
Posts: 8433
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1759 Re: Wizz air

Post by holowey »

Sapna_TZ wrote:Zna li iko da li se aerodromu u Njemackoj zaustavljaju putnici ako nemas garanciju kod koga ces boraviti?
napravis online rezervaciju hotela... dodje ti potvrda rezervacije na email... isprintas i spremis uz pasos... nakon par dana otkazes rezervaciju ali pazi da bude dosta prije datuma dolaska da ne platis penale... obrati paznju na sitna slova kada budes radio rezervaciju, da li se uopste placaju penali otkaza rezervacije...

kada dodjes na pasosku kontrolu ako te pitaju gdje odsjedas, pokazes isprintanu rezervaciju (otkazanu ali to ne pise na isprintanom)...

budalastina je na sta se odlucujes, ali sam si sebi odgovoran...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1760 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Ma ja, samo mentalno nesposoban moze krenuti bez pasosa. :oops:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1761 Re: Wizz air

Post by zforumas »

Nadzorna_ploca wrote:Ma ja, samo mentalno nesposoban moze krenuti bez pasosa. :oops:
Jarane ti ustao na lijevu nogu....
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1762 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Poyy takodjer.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1763 Re: Wizz air

Post by spreca »

Nadzorna_ploca wrote:Pa sta bi me trebali pitati? Imam pasos, imam kartu, prodjem kontrolu i picim dalje. Pretpostavljam da ima slucajeva i gdje pitaju ali svejedno ne vjerujem da postoji pravilo. Lijepo bi odgovorio i da su pitali i idemo dalje za iste pare. :mrgreen:
Cini mi se da je pravilo 50 eura po danu....bio sam svjedok kad u Orasju Hrvati vracaju sa granice ako nemas bar 200 eura...postoji pravilo ali sve zavisi od onog pogranicnog policajca
User avatar
holowey
Posts: 8433
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1764 Re: Wizz air

Post by holowey »

Nadzorna_ploca wrote:Ma ja, samo mentalno nesposoban moze krenuti bez pasosa. :oops:
kako-zivjeti-kao-beskucnik-u-njemackoj-t152173.html
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1765 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

holowey wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Ma ja, samo mentalno nesposoban moze krenuti bez pasosa. :oops:
kako-zivjeti-kao-beskucnik-u-njemackoj-t152173.html
Treba cojku pomoci.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1766 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

U ŠveCkoj pitaju gdje ideš, koliko ostaješ-kod koga ideš--imaš li povratnu kartu--daj broj osobe kod koje ideš..............................................................

ispred mene par momaka odvojili u stranu i nema uNIc u ŠveCku :-)
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1767 Re: Wizz air

Post by sumirprimus »

mene nema sta nisu pitali, jbga izgleda vazda odgovaram sumLJivom liku :D
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1768 Re: Wizz air

Post by sumirprimus »

muha_sa wrote:U ŠveCkoj pitaju gdje ideš, koliko ostaješ-kod koga ideš--imaš li povratnu kartu--daj broj osobe kod koje ideš..............................................................

ispred mene par momaka odvojili u stranu i nema uNIc u ŠveCku :-)
a hau mač mani? :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1769 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

sumirprimus wrote:
muha_sa wrote:U ŠveCkoj pitaju gdje ideš, koliko ostaješ-kod koga ideš--imaš li povratnu kartu--daj broj osobe kod koje ideš..............................................................

ispred mene par momaka odvojili u stranu i nema uNIc u ŠveCku :-)
a hau mač mani? :D
:lol:

nisu me za lovu pitali
al mi je to ispitivanje pravo ponižavajuce i odlucio sam da više ne idem nigdje :-)

osim ako zapuca--tad begam u izbjeglištvo :lol:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1770 Re: Wizz air

Post by sumirprimus »

ejsss nisu, svedi? ne mrem bilivit :D
koji wtf ba? :lol:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#1771 Re: Wizz air

Post by Sarah24 »

Muha, mene su tako birvaktile u Baselu na aerodromu pa gdje ces, pa kol'ko ces ostati, pa sta's jesi, piti, bla bla, a meni puko film i pitam sta vam daje za pravo da me pitate toliko pitanja, bosnjo i njegov inat nes' ti meni govoriti gdje cu ja hodati, :lol: haha, kad lola ustade pokaza na pistolj kaze ovo mi daje za pravo,,,,, :shock: seljo neki, haha, sto sam se prepala, nigga please.. ja kazem mooolimm? ono spremna u Strasbourg da idem vec gotovo nema kraj pisem vec zalbu...haha :twisted: kad sreca kolega do njeg' malac neki fino obasni kako smo mi supak od drzave i kako im u papirima stoji da moraju da nas pitaju svasta :cry: :mrgreen:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1772 Re: Wizz air

Post by mousstapha »

Sad zamisli kako je tek na nekom Izraelskom aerodromu. :-)
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#1773 Re: Wizz air

Post by Sarah24 »

A to je sigurno posebna vrsta supaka koji iskoristavaju ovlasti koje imaju do maksimuma :twisted: :mrgreen:
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#1774 Re: Wizz air

Post by colt »

krofnaa* wrote:
Sapna_TZ wrote:Ja imam kartu za njemacku 12.01
kad se dodje na aerodrom kako se vrsi predaja kofera? Prvi put putujem avionom
Ja bih ponio onaj ruksak veliki sto nose ljudi koji putuju kao backpakeri. Tu bi stavio svoju odjecu, vrecu za spavanje, i cipele
mislim da je duzine preko 1,5 m, ne znam koliko ce biti tezina
Moze li mi neko reci koliko se onda placa unos takvog kofera?
Je li istina da je 20 eura ili je manje
Kada si kupio kartu, koju si vrstu prtljaga izabrao?

Besplatni - mali rusak, ne veci od 40cm ide sa tobom u kabinu i moze imati do 10kg

Ukoliko si platio zaseban kofer nema ogranicenja na dimenzije ali ima na tezinu koja je max 20kg ili 32kg

Ako nisi platio a nosis kofer ogromnih dimenzija odrace te na aerodromu ko sansku kozu.

Kofer mozes dokupiti uz svoju kartu prije leta na wizzair.com

Predajes ga na pultu wizzair na aerodromu dobijes naljepnicu i ides dalje na security check. Kofer vise ne vidis dok ne sletis na svoju destinaciju.
Ovo su ukinuli 01.10.18. Mozes imati ruksak određenih dimenzija, a ostalo plaćaš uz kartu (dobijes 20 kg)
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#1775 Re: Wizz air

Post by Sapna_TZ »

holowey wrote:
Sapna_TZ wrote:Zna li iko da li se aerodromu u Njemackoj zaustavljaju putnici ako nemas garanciju kod koga ces boraviti?
napravis online rezervaciju hotela... dodje ti potvrda rezervacije na email... isprintas i spremis uz pasos... nakon par dana otkazes rezervaciju ali pazi da bude dosta prije datuma dolaska da ne platis penale... obrati paznju na sitna slova kada budes radio rezervaciju, da li se uopste placaju penali otkaza rezervacije...

kada dodjes na pasosku kontrolu ako te pitaju gdje odsjedas, pokazes isprintanu rezervaciju (otkazanu ali to ne pise na isprintanom)...

budalastina je na sta se odlucujes, ali sam si sebi odgovoran...
Gledao sam vremensku prognozu za Njemacku, nastupit ce hladan talas
Ja cu ponijet sa sobom vrecu za spavanje, debelu zimsku jaknu, sal, rukavice, i cizme.
Tezina nece prelaziti 20 kg.
Ali kako tamo da to dokupim na stranici jer imam podatke o karti ali kako dokupiti baggage sto pise 32 KM i 56 KM?

Nisam rezervisao nista u hotelu, imam samo kartu u jednom pravcu
Post Reply