Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1601 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Zakljucak, ne putuj u Koeln. :oops:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1602 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Nadzorna_ploca wrote:Zakljucak, ne putuj u Koeln. :oops:
Covjece, nikad jeftinije karte nisam kupio za ljeto. Nije bilo nikakve obavijesti nego sam slucajno usao na stranicu. Vec danas cijene otisle 3,5 puta. :-)
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1603 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Maraschino wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Zakljucak, ne putuj u Koeln. :oops:
Covjece, nikad jeftinije karte nisam kupio za ljeto. Nije bilo nikakve obavijesti nego sam slucajno usao na stranicu. Vec danas cijene otisle 3,5 puta. :-)
Nije na mail nista stizalo ovih dana. Ja danas gledao letove za Dortmund za cca mjesec dana, za prijatelja. Pljacka. Od 150 do 250 markica jedan smjer.
Znas li hoce li se ukinuti onaj rezim ljetni oko prtljaga ili ostaje da ce neki morati dole predavati kofere?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1604 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Nadzorna_ploca wrote:
Maraschino wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Zakljucak, ne putuj u Koeln. :oops:
Covjece, nikad jeftinije karte nisam kupio za ljeto. Nije bilo nikakve obavijesti nego sam slucajno usao na stranicu. Vec danas cijene otisle 3,5 puta. :-)
Nije na mail nista stizalo ovih dana. Ja danas gledao letove za Dortmund za cca mjesec dana, za prijatelja. Pljacka. Od 150 do 250 markica jedan smjer.
Znas li hoce li se ukinuti onaj rezim ljetni oko prtljaga ili ostaje da ce neki morati dole predavati kofere?
Mislim da ce ponovo vratiti da prtljag ide gore. To je vjerovatno bilo radi odmora i svako ima pravo na mali kofer.
Sinoc sam kupovao karte pa stoji ! ne garantujemo da ce vas prtljag ici sa vama gore.
Zadrzavaju pravo a hoce li ga koristiti, vidjet cu 9 oktobra. :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1605 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Maraschino wrote: Mislim da ce ponovo vratiti da prtljag ide gore. To je vjerovatno bilo radi odmora i svako ima pravo na mali kofer.
Sinoc sam kupovao karte pa stoji ! ne garantujemo da ce vas prtljag ici sa vama gore.
Zadrzavaju pravo a hoce li ga koristiti, vidjet cu 9 oktobra. :D
Obavezno javi, ja 12.polijecem. :-D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#1606 Re: Wizz air

Post by ćiribiribela »

Nadzorna_ploca wrote:Zakljucak, ne putuj u Koeln. :oops:

:lol:


E to! A i ne znam sto serem, povratna bila 30€. :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1607 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Nadzorna_ploca wrote:
Maraschino wrote: Mislim da ce ponovo vratiti da prtljag ide gore. To je vjerovatno bilo radi odmora i svako ima pravo na mali kofer.
Sinoc sam kupovao karte pa stoji ! ne garantujemo da ce vas prtljag ici sa vama gore.
Zadrzavaju pravo a hoce li ga koristiti, vidjet cu 9 oktobra. :D
Obavezno javi, ja 12.polijecem. :-D
:thumbup:
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#1608 Re: Wizz air

Post by Radio Sarajevo »

spreca wrote:Ja bih te vratio taman da su te i Bair i Merkel skupa poslali...znaju oni sta je koji pasos ali nece da komplikuju....i onda se nesto cudimo....dobro da hoce uopste pasos pokazati :mrgreen: ....da ne bude ono ...ma ko te jebe ko si ti ?...sta sam to uradio da mi pasos gledas :lol: :lol: :lol:
A vidiš, nikad me nisu vratili jer se ponašam normalno, i samo kažem da me aerodromski radnik uputio na "European passports". BiH je u Evropi, i ja sam samo poslušao. To što su radnici poluretardirani, nije moj problem.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1609 Re: Wizz air

Post by Dr Kova »

Tuzla - Frankfurt Hahn 99 maraka povratna, baš džaba
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1610 Re: Wizz air

Post by spreca »

Radio Sarajevo wrote:
spreca wrote:Ja bih te vratio taman da su te i Bair i Merkel skupa poslali...znaju oni sta je koji pasos ali nece da komplikuju....i onda se nesto cudimo....dobro da hoce uopste pasos pokazati :mrgreen: ....da ne bude ono ...ma ko te jebe ko si ti ?...sta sam to uradio da mi pasos gledas :lol: :lol: :lol:
A vidiš, nikad me nisu vratili jer se ponašam normalno, i samo kažem da me aerodromski radnik uputio na "European passports". BiH je u Evropi, i ja sam samo poslušao. To što su radnici poluretardirani, nije moj problem.
BiH jeste u Evropi ali nije u EU....tamo gdje ti stoji European passports ti lijepo stoji i zastava EU....ako se ne varam zasta va evrope nepostoji :mrgreen: ....ma pustaju te ljudi ba nece da ti komplikuju stvari......i opet ih nazivas polu retardami....a kad te jednom vrate na zacelje onda ces im :izet: majku jer uvijek si prolazio i nikom nista....to je taj balkan mentalitet...daj da ja a ko jebe ostale :lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1611 Re: Wizz air

Post by un1ted »

To je ono nase, najpametnij smo :) Ljudi koji rade na salteru nisu glupi, znaju da dolazis iz prčvije, ali eto iz nekog razloga, putaju te, dok ne naletiš na nekoga sa čeličnim živcima pa te ispretura na sve strane. Onda ti nece pasti na pamet da se praviš pametan :)

Što to ne uradiš s Hrvatima ili Zlovencima*?hehe
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#1612 Re: Wizz air

Post by Radio Sarajevo »

spreca wrote:
Radio Sarajevo wrote:
spreca wrote:Ja bih te vratio taman da su te i Bair i Merkel skupa poslali...znaju oni sta je koji pasos ali nece da komplikuju....i onda se nesto cudimo....dobro da hoce uopste pasos pokazati :mrgreen: ....da ne bude ono ...ma ko te jebe ko si ti ?...sta sam to uradio da mi pasos gledas :lol: :lol: :lol:
A vidiš, nikad me nisu vratili jer se ponašam normalno, i samo kažem da me aerodromski radnik uputio na "European passports". BiH je u Evropi, i ja sam samo poslušao. To što su radnici poluretardirani, nije moj problem.
BiH jeste u Evropi ali nije u EU....tamo gdje ti stoji European passports ti lijepo stoji i zastava EU....ako se ne varam zasta va evrope nepostoji :mrgreen: ....ma pustaju te ljudi ba nece da ti komplikuju stvari......i opet ih nazivas polu retardami....a kad te jednom vrate na zacelje onda ces im :izet: majku jer uvijek si prolazio i nikom nista....to je taj balkan mentalitet...daj da ja a ko jebe ostale :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Europe

Evropska i zastava EU su iste. I ne stoji uvijek zastava, nekad ne stoji ništa, a nekad piše EU and EEA. Problem je što je 90% radnika na aerodromu neobrazovano, i ne znaju razliku između Evropske unije i Evrope. To onda nije moj problem nego njihov.

A neće mi se više desiti, sada imam EU pasoš, pa mogu gdje hoću :skoljka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66189
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1613 Re: Wizz air

Post by _BataZiv_0809 »

ćiribiribela wrote:Jucer je u tuzli bio haos. U 6 je bio let za köln, a u 7 za berlin i svi su u isto vrijeme pokusavali da prodju security check iako su uposlenici aerodroma pokusavali objasniti da trebaju prvo da prodju ljudi koji lete za köln. Onda galama, svadja, psovanje. Na pasoskoj kontroli jedna osoba za nekih 300 ljudi. Jedna zena je uspjela da prodje nekako bez karte sa nekakvim isprintanim racunom, par sa djetetom je nekako odmah poslije pasoske krenuo prema avionu ignorisuci zaposlenika wizzaira i jos jednu provjeru karata. U avionu onda opet isto sranje, sjedaju ljudi gdje hoce eto da budu blizu partnera, pa opet raspravljanja... ne znam, letila sam iz tuzle nekih 5 6 puta, ovo je definitivno bilo najgore do sad. :mrgreen:

Sve je to posljedica cinjenice da Wizzom lete ljudi koji su inace isli autobusom.

U starim bontonima mozes naci pravilo da muskarci za let avionom trebaju svezati kravatu :D

To ti valjda sve govori. Nije dzaba fukari svasta nesto nedostupno :D
mirzasut
Posts: 115
Joined: 19/10/2017 13:23

#1614 Re: Wizz air

Post by mirzasut »

un1ted wrote:To je ono nase, najpametnij smo :) Ljudi koji rade na salteru nisu glupi, znaju da dolazis iz prčvije, ali eto iz nekog razloga, putaju te, dok ne naletiš na nekoga sa čeličnim živcima pa te ispretura na sve strane. Onda ti nece pasti na pamet da se praviš pametan :)

Što to ne uradiš s Hrvatima ili Zlovencima*?hehe
...e sad: jedni nisu glupi, al nemaju čelične živce, a drugi isto tako nisu glupi, imaju čelične živce...
Koji su sad to onda Hrvati i Slovenci??? :-)
_BataZiv_0809 wrote: Sve je to posljedica cinjenice da Wizzom lete ljudi koji su inace isli autobusom.

U starim bontonima mozes naci pravilo da muskarci za let avionom trebaju svezati kravatu :D

To ti valjda sve govori. Nije dzaba fukari svasta nesto nedostupno :D
Svezanu kravatu poistovjećivati sa kulturom...
Znaju se oni ponašati na svakom aerodromu, ali se ponašaju kako im dopustiš. Na drugim destinacijama se utope u okruženje... a da li si kada vidio da nijemci, namjerno kažem nijemci kada dođu kod nas bacaju smeće ispod sebe, uriniraju i rade druge stvari koje ne bi u EU. Ja jesam, zato i kažem da se ljudi ponašaju kako im dopustiš.
Kada može biti ovoliko nereda u izgradnji pristanišne zgrade...
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#1615 Re: Wizz air

Post by Sarah24 »

Joj sto ne mogu ovih sto klasificiraju ljude po tome odakle su, znaci ovi sto su ratom protjerani pretezno sa seoskih podrucja ne znaju kako da se ponasaju u avionu? :twisted:
Sigurna sam da su tamo gdje zive vec 25 godina mogli vidjeti naprednijih stvari u drustvu od tebe, ali nije poenta u tome, kao sto neko rece kod nas je genralno sitacija takva svoje sutamo i kritikujemo a tudje nam je sto puta bolje iako realno nije!
Isti ti seljaci se ponasaju drugacije na aerodromima gdje idu ili sa kojeg dolaze u Tz, kao i vecina noroda iz BiH bilo da idu avionom, busem ili autom, cast izuzetcima naravno!! :oops:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1616 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Ne gumo preko telefona da vidim..jeli ima opcija kao prosle godine da se uplati bus od Memingena do Minhena?

Ima samo ovaj nas dio od SJJ do Tz.

Snasao se. Jeli ovo moguce vec sad da se cekiram?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1617 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Nadzorna_ploca wrote:Ne gumo preko telefona da vidim..jeli ima opcija kao prosle godine da se uplati bus od Memingena do Minhena?

Ima samo ovaj nas dio od SJJ do Tz.

Snasao se. Jeli ovo moguce vec sad da se cekiram?
Moguće ako si kupio sjedište.
Ja nikada ne žurim sa cekiranjem jer ako želim otkazati, skuplje je
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1959
Joined: 13/07/2016 11:10

#1618 Re: Wizz air

Post by sve_ovo_ja »

Nadzorna_ploca wrote:Ne gumo preko telefona da vidim..jeli ima opcija kao prosle godine da se uplati bus od Memingena do Minhena?

Ima samo ovaj nas dio od SJJ do Tz.

Snasao se. Jeli ovo moguce vec sad da se cekiram?
Ne znam kakve su cijene preko Wizz-a, mozes direktno na stranici od bus prevoznika uplatiti.
https://www.allgaeu-airport-express.de/ ... link=index

Prije je bilo 15 EUR online, 20 kod vozaca, sada je 17 online.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1619 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Maraschino wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Ne gumo preko telefona da vidim..jeli ima opcija kao prosle godine da se uplati bus od Memingena do Minhena?

Ima samo ovaj nas dio od SJJ do Tz.

Snasao se. Jeli ovo moguce vec sad da se cekiram?
Moguće ako si kupio sjedište.
Ja nikada ne žurim sa cekiranjem jer ako želim otkazati, skuplje je
Nisam. Zato mi i jest cudno. Ne da mi se sa tel.praviti screen.
Sve ovo ja, :thumbup:
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#1620 Re: Wizz air

Post by lajkujMe »

Sta je reci da je Wizz ukinuo zimsku liniju za Stockholm ne lete od Novembra do Marta nikako :-)
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#1621 Re: Wizz air

Post by Vector_dum »

Dimenzije ruksaka su mi :

Visina 47, sirina 30 i bocna sirina 13 cm.

Mene zanima jel se ovo racuna kao prtljag koji se ne naplacuje posto samo njega planiram nositi ?

Kako Wizz Air naplacuje ovo?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1622 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

55/40/23 su dimenzije dozvoljenog dzabnaog prtljaga. Sve preko toga se placa.
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#1623 Re: Wizz air

Post by Vector_dum »

Maraschino wrote:55/40/23 su dimenzije dozvoljenog dzabnaog prtljaga. Sve preko toga se placa.
Ova dimenzije su visina, sirina i dubina? Jel se tako gleda ili?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1624 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

e jbga, sjedi kuci i nigdje ne idi :run:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1625 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Ide to kod tebe bez doplate..no sikiriki. :thumbup:
Post Reply