Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Soraya1402
Posts: 11
Joined: 09/10/2013 00:33

#1276 Re: Wizz air

Post by Soraya1402 »

Maraschino wrote:
Soraya1402 wrote: Pozdrav svima :) Ne mogu nigdje ništa da nađem pametno na netu vezano za prevoz od Tuzle do aerodroma Dubrave. U suštini, još bih više voljela prevoz iz Gradačca ili Modriče do aerodroma, ali daj šta daš. Kontaktirala sam onu firmu "Hvala", samo su mi odgovorili da ne voze... Toliko o njima. Na nekim sajtovima sa oglasima vidim neke taxi prevoznike, ali ne znam koji su ok niti kakve su im cijene. Tako sam se odlučila javiti ovdje i pitati za preporuke vas koji ste imali dobra/loša iskustva :)
Ne znam da li ima iz Modrice do Tuzle ali sigurno ima iz Gradacca do Tuzle. Na glavnoj autobuskoj stanici u Tuzli imas pored nje stanicu za prigradske autobuse i tu se ceka br.11 za Dubrave. Koga god zamolis da ti kaze gdje trebas izaci, reci ce ti isto kao i sofer i kondukter. Sa stanice u Dubravama vracas se nekih 100m i imas onaj mali kruzni tok gdje te upucuje prema aerodromu. To je nekih 300-400-500m, ne znam ni sam.

Ako planiras iz Tuzle taxi za Dubrave onda ti je bolje da ne koristis one na stanici jer su skuplji. Radije na toj prigradskoj stanici zaustavi taxi.

Ako imas let rano ujutro bolje ti je potraziti neki smjestaj blize aerodromu.
Maraschino, hvala ti na pomoći, super!
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1277 Re: Wizz air

Post by spreca »

Koliko traje let TZ Dortmund ili TZ Brisel
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1278 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

spreca wrote:Koliko traje let TZ Dortmund ili TZ Brisel
oko 2 h
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1279 Re: Wizz air

Post by spreca »

Maraschino wrote:
spreca wrote:Koliko traje let TZ Dortmund ili TZ Brisel
oko 2 h
mLogo brate...do dortmunda oko 1300km a ja iz Zg do Moskve letim2,45 a 2300km
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1280 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

spreca wrote:
Maraschino wrote:
spreca wrote:Koliko traje let TZ Dortmund ili TZ Brisel
oko 2 h
mLogo brate...do dortmunda oko 1300km a ja iz Zg do Moskve letim2,45 a 2300km
pa necemo u dekike. 1:45 do 1:50 ali to nije bitno. najbitnije je da dodjes bezbjedno.
nekada kasni i opet stigne na vrijeme. oni sve mogu da stignu u zraku ali to kosta goriva pa onda guslaju.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1281 Re: Wizz air

Post by spreca »

Maraschino wrote:
pa necemo u dekike. 1:45 do 1:50 ali to nije bitno. najbitnije je da dodjes bezbjedno.
nekada kasni i opet stigne na vrijeme. oni sve mogu da stignu u zraku ali to kosta goriva pa onda guslaju.
ne shvatam zasto sporo lete....znaci u prosjek lete 650km/h...za moskvu lete ako se ne varam 950 ili 850 nisam siguran
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1282 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

spreca wrote:
Maraschino wrote:
pa necemo u dekike. 1:45 do 1:50 ali to nije bitno. najbitnije je da dodjes bezbjedno.
nekada kasni i opet stigne na vrijeme. oni sve mogu da stignu u zraku ali to kosta goriva pa onda guslaju.
ne shvatam zasto sporo lete....znaci u prosjek lete 650km/h...za moskvu lete ako se ne varam 950 ili 850 nisam siguran
zbog potrosnje a i drze se reda slijetanja.
i ovi voze 1000/h ali imas penjanje i spustanje tako da je prosjek na kracim destinacijama manji.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1283 Re: Wizz air

Post by spreca »

Maraschino wrote:
spreca wrote:
Maraschino wrote:
pa necemo u dekike. 1:45 do 1:50 ali to nije bitno. najbitnije je da dodjes bezbjedno.
nekada kasni i opet stigne na vrijeme. oni sve mogu da stignu u zraku ali to kosta goriva pa onda guslaju.
ne shvatam zasto sporo lete....znaci u prosjek lete 650km/h...za moskvu lete ako se ne varam 950 ili 850 nisam siguran
zbog potrosnje a i drze se reda slijetanja.
i ovi voze 1000/h ali imas penjanje i spustanje tako da je prosjek na kracim destinacijama manji.
Ja sam nekad iz Duseldorfa letio za Bg sa JATom za sat i 15 minuta a to ti je skoro isto sto i TZ dortmund
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1284 Re: Wizz air

Post by drndalo »

spreca wrote:
Maraschino wrote:
pa necemo u dekike. 1:45 do 1:50 ali to nije bitno. najbitnije je da dodjes bezbjedno.
nekada kasni i opet stigne na vrijeme. oni sve mogu da stignu u zraku ali to kosta goriva pa onda guslaju.
ne shvatam zasto sporo lete....znaci u prosjek lete 650km/h...za moskvu lete ako se ne varam 950 ili 850 nisam siguran
Ne leti niko sporo... Posebno ne 300 na sat sporije...

Uticaja ima vjetar na visini leta, koji moze ubrzati/usporiti avion i po 100-tinjak km/h nad Evropom... Veci uticaj mogu imati prije svega koridori kojima se leti, i situacija sa kontrolom letenja po raznim zemljama... Suprotno cestom misljenju avion nikada ne leti pravom linijom izmedju 2 grada... Uvijek je to kombinacija utvrdjenih letnih koridora, oznacenih radio navigacijskim uredjajima... Kontrola letenja ako je guzva moze kasniti sa primopredajom izmedju drzava... Takodje avion moze fuliti dodijeljeni slot od kontrole, pa mora cekati novi...

Neki prilazi i procedure u vrlo opterecenim prostorima znaju trajati ihajhaj... Recimo procedura spustanja i prilaza LHR (Heathrow u Londonu) do slijetanja kad je sve OK traje > 20 min. Te lijevo, te desno, te pod 90, te za 180, pa ponovi, te strmije, te blaze... Ako nije sve po koncu i duze... Jednostavno, zracni prostor Londona ima > 100 putnickih aviona na sat u vecem dijelu dana, podijeljeno na cak 6 medjunarodnih aerodroma u sirem zahvati grada...

Posebna je prica vrijeme leta, drugo je blok-time ( gate 2 gate), pa ocekivanje firme o prosjeku na god.nivou... Npr. neki dan sam isao za BUD, i znao sam da let tamo ne moze trajati > 1 sat, iako je u prodanoj karti pisalo 1:40 izmedju poletanja i slijetanja... Na taj si nacin ostavljaju rezervu da iako su mozda posli kasnije sa gate, i dalje stignu na odrediste 10 min. ranije od napisanog...

Neku noc isao pred ZAG avion u 22:50... Sletili u 22:35... Nisu isli u prilaz ravno jos od Livna, nego su na Kaknju pravili skracenje, i presjekli na Kiseljak, gdje su se poravnali u osu piste... Dakle bar 50 km kracom rutom, ako ih kontrola pusti, a tada je mogla jer nije bilo drugog saobracaja...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1285 Re: Wizz air

Post by spreca »

drndalo wrote:
spreca wrote:
Maraschino wrote:
pa necemo u dekike. 1:45 do 1:50 ali to nije bitno. najbitnije je da dodjes bezbjedno.
nekada kasni i opet stigne na vrijeme. oni sve mogu da stignu u zraku ali to kosta goriva pa onda guslaju.
ne shvatam zasto sporo lete....znaci u prosjek lete 650km/h...za moskvu lete ako se ne varam 950 ili 850 nisam siguran
Ne leti niko sporo... Posebno ne 300 na sat sporije...

Uticaja ima vjetar na visini leta, koji moze ubrzati/usporiti avion i po 100-tinjak km/h nad Evropom... Veci uticaj mogu imati prije svega koridori kojima se leti, i situacija sa kontrolom letenja po raznim zemljama... Suprotno cestom misljenju avion nikada ne leti pravom linijom izmedju 2 grada... Uvijek je to kombinacija utvrdjenih letnih koridora, oznacenih radio navigacijskim uredjajima... Kontrola letenja ako je guzva moze kasniti sa primopredajom izmedju drzava... Takodje avion moze fuliti dodijeljeni slot od kontrole, pa mora cekati novi...

Neki prilazi i procedure u vrlo opterecenim prostorima znaju trajati ihajhaj... Recimo procedura spustanja i prilaza LHR (Heathrow u Londonu) do slijetanja kad je sve OK traje > 20 min. Te lijevo, te desno, te pod 90, te za 180, pa ponovi, te strmije, te blaze... Ako nije sve po koncu i duze... Jednostavno, zracni prostor Londona ima > 100 putnickih aviona na sat u vecem dijelu dana, podijeljeno na cak 6 medjunarodnih aerodroma u sirem zahvati grada...

Posebna je prica vrijeme leta, drugo je blok-time ( gate 2 gate), pa ocekivanje firme o prosjeku na god.nivou... Npr. neki dan sam isao za BUD, i znao sam da let tamo ne moze trajati > 1 sat, iako je u prodanoj karti pisalo 1:40 izmedju poletanja i slijetanja... Na taj si nacin ostavljaju rezervu da iako su mozda posli kasnije sa gate, i dalje stignu na odrediste 10 min. ranije od napisanog...

Neku noc isao pred ZAG avion u 22:50... Sletili u 22:35... Nisu isli u prilaz ravno jos od Livna, nego su na Kaknju pravili skracenje, i presjekli na Kiseljak, gdje su se poravnali u osu piste... Dakle bar 50 km kracom rutom, ako ih kontrola pusti, a tada je mogla jer nije bilo drugog saobracaja...
:thumbup: sad mi je jasnije
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1286 Re: Wizz air

Post by Slo Burner »

Je li neko imao iskustva sa Wizz Air refundom, otkazn mi je let sinoc za Bratislavu, hocu li dobiti nazad onoliko koliko sam dao za kartu i hoce li mi platiti smjestaj kupljen preko AirBNB ?
User avatar
thekupus
Posts: 6810
Joined: 25/06/2011 22:38

#1287 Re: Wizz air

Post by thekupus »

Prvo da, drugo ne
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1288 Re: Wizz air

Post by Slo Burner »

thekupus wrote:Prvo da, drugo ne
Pa nije bas fer, refundiraju li i povratnu kartu, sobzirom da povratni let nije otkazan. Je li treba traziti refund preko njihove stranice ili claimcompass.eu ?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1289 Re: Wizz air

Post by ovo_malo_duse »

Slo Burner wrote:Je li neko imao iskustva sa Wizz Air refundom, otkazn mi je let sinoc za Bratislavu, hocu li dobiti nazad onoliko koliko sam dao za kartu i hoce li mi platiti smjestaj kupljen preko AirBNB ?
Imas pravo na sve slobodno im posalji racun pogotovo te jeftine smjestje i jvni prevoz sve refundiraju.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1290 Re: Wizz air

Post by shake69 »

ovo_malo_duse wrote:
Slo Burner wrote:Je li neko imao iskustva sa Wizz Air refundom, otkazn mi je let sinoc za Bratislavu, hocu li dobiti nazad onoliko koliko sam dao za kartu i hoce li mi platiti smjestaj kupljen preko AirBNB ?
Imas pravo na sve slobodno im posalji racun pogotovo te jeftine smjestje i jvni prevoz sve refundiraju.
I to sve originale racuna! Meni kad se desilo posaljem kopije svih racuna, kobajagi ako zaluta posta i slicno, kad ljudi se javise i kazu samo original racune hocemo. I fakat, sve su refundirali.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#1291 Re: Wizz air

Post by BadBoy »

zipoo wrote:Meni je ono sa torbama presmijesno.
Kad sam obilazio Svedsku-Dansku ugrabim jeftinu kartu i da imam sto vise love za lutanje i da ne bi nocio negdje u parku :mrgreen: stisnem se sa torbom ko levat u onu sportsku nagurao da je pukao rajfešlus ubio bi nekog. Ulazim u avion bosnje torbe, kofere metar sa metar pronose. Ja ispred ulaza stojim gledam u svoje stvari i ono kontam u sebi koji kurac.
Naletih na ovaj post i baš se slatko nasmijah. Ja sam nedavno prvi put letio Wizzairom za Berlin - što ti kažeš, maletene u neseseru ponio sve (mala sportska torba koju inače koristim za termine). Dođem na aerodrom, bošnje bivola povele - niko ne gleda ništa :D
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#1292 Re: Wizz air

Post by Labirint »

BadBoy wrote:
zipoo wrote:Meni je ono sa torbama presmijesno.
Kad sam obilazio Svedsku-Dansku ugrabim jeftinu kartu i da imam sto vise love za lutanje i da ne bi nocio negdje u parku :mrgreen: stisnem se sa torbom ko levat u onu sportsku nagurao da je pukao rajfešlus ubio bi nekog. Ulazim u avion bosnje torbe, kofere metar sa metar pronose. Ja ispred ulaza stojim gledam u svoje stvari i ono kontam u sebi koji kurac.
Naletih na ovaj post i baš se slatko nasmijah. Ja sam nedavno prvi put letio Wizzairom za Berlin - što ti kažeš, maletene u neseseru ponio sve (mala sportska torba koju inače koristim za termine). Dođem na aerodrom, bošnje bivola povele - niko ne gleda ništa :D
Moje iskustvo je bilo, u Dk konkretno, da su sve torbe prije čekiranja stavljali u onaj njihov "kalup" i ukoliko se ne može staviti ide po redovnoj proceduri plaćanja dakle bez mogućnosti da je sa sobom "prtljaš" u avion.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1293 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Na rizik? :skoljka:
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#1294 Re: Wizz air

Post by Labirint »

Bez rizika nema profita :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1295 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Jes't samo sto te levati opale 45 onih EU para ako te skontaju.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1296 Re: Wizz air

Post by vjesticanametli »

Ja bas u dk bivola ponjela :lol: a i iz berlina vaka niko nije gledao nista
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1297 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Moze li da im gurnes cvaju ako te provale?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1298 Re: Wizz air

Post by Slo Burner »

shake69 wrote:
ovo_malo_duse wrote:
Slo Burner wrote:Je li neko imao iskustva sa Wizz Air refundom, otkazn mi je let sinoc za Bratislavu, hocu li dobiti nazad onoliko koliko sam dao za kartu i hoce li mi platiti smjestaj kupljen preko AirBNB ?
Imas pravo na sve slobodno im posalji racun pogotovo te jeftine smjestje i jvni prevoz sve refundiraju.
I to sve originale racuna! Meni kad se desilo posaljem kopije svih racuna, kobajagi ako zaluta posta i slicno, kad ljudi se javise i kazu samo original racune hocemo. I fakat, sve su refundirali.
Saljem mailom racune koje sam dobio mail. Je li bolje kontaktirati wizz air ili preko ove stranice airhelps ili ckaims.eu
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1299 Re: Wizz air

Post by shake69 »

Ma samo direktno wizzair!!
Facasplaca
Posts: 223
Joined: 07/07/2009 10:18

#1300 Re: Wizz air

Post by Facasplaca »

Rezervisao sa i platio kartu od Beca do Tuzle i nazad na svoje ime. Check in jos nisam napravio, ima jos mjesec dana. Medjutim ispade da ne mogu letiti u tom terminu i zanima me da li mogu checkin napraviti na drugo ime, npr sestre (isto prezime) ?

Da li gleda iko ime na Karti kad skeniraju ?
Post Reply