Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1251 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

thekupus wrote:
Edin H. wrote:
thekupus wrote:To je namjerno urađeno
I kazne su prevelike, a nemas izbora, jedino da odustanes od leta.
OK, ali to nije prevara. Iako je hinjski.

Kažu ti koje su dozvoljene dimenzije prije, i tvoj je problem ako to ne ispostuješ.
Isto nasi revizori. :D

Vecinom niti gledaju, niti provjeravaju, niti kaznjavaju, barem ne u Londonu. Mene frajer jednom napravi budalom sto sam platio za vecu torbu, a on ogromnu kesurinu nekakvu provuce. I onda odjednom kaznena ekspedicija. :D

Hinjski, jasta je. :-)
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#1252 Re: Wizz air

Post by Concord »

Zdravo ljudi, zna li iko kako vidjeti stari vrijeme/datum kada promjene let? Naime, dobio sam mail u kojem me obavjestavaju da je let promjenjen ali dan polaska i povratka je isti, samo je razlika u 10 minuta. Relacija je Tuzla-Dortmund. Nigdje ne mogu naci stare datume kako bi usporedio sa novima, bojim se da kad kliknem Accept changed flights ostanem izradjen za totalne druge datume koji mi ne odgovaraju.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1253 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Concord wrote:Zdravo ljudi, zna li iko kako vidjeti stari vrijeme/datum kada promjene let? Naime, dobio sam mail u kojem me obavjestavaju da je let promjenjen ali dan polaska i povratka je isti, samo je razlika u 10 minuta. Relacija je Tuzla-Dortmund. Nigdje ne mogu naci stare datume kako bi usporedio sa novima, bojim se da kad kliknem Accept changed flights ostanem izradjen za totalne druge datume koji mi ne odgovaraju.
Pa imas li stari e-mail sa podacima o letovima?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1254 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Concord wrote:Zdravo ljudi, zna li iko kako vidjeti stari vrijeme/datum kada promjene let? Naime, dobio sam mail u kojem me obavjestavaju da je let promjenjen ali dan polaska i povratka je isti, samo je razlika u 10 minuta. Relacija je Tuzla-Dortmund. Nigdje ne mogu naci stare datume kako bi usporedio sa novima, bojim se da kad kliknem Accept changed flights ostanem izradjen za totalne druge datume koji mi ne odgovaraju.
Par stranica ranije sve je to objasnjeno.
Prihvatas li promjenu, to je najlakse a ako ne onda imas opcije(povrat novca, 120% uplata na wizz kredit, promjena leta za neki drugi).
Smisli sta hoces pa idi u proceduru.
edin_the
Posts: 298
Joined: 26/08/2014 16:14

#1255 Re: Wizz air

Post by edin_the »

Karlsruhe-Baden Baden je nova Wizz Air linija iz Tuzle. Letovi startaju već 18. juna

https://www.klix.ba/biznis/wizz-air-uvo ... /180314036
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1256 Re: Wizz air

Post by kiligonzales »

edin_the wrote:Karlsruhe-Baden Baden je nova Wizz Air linija iz Tuzle. Letovi startaju već 18. juna

https://www.klix.ba/biznis/wizz-air-uvo ... /180314036
Imali sta novo iz Sa?
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#1257 Re: Wizz air

Post by zipoo »

Meni je ono sa torbama presmijesno.
Kad sam obilazio Svedsku-Dansku ugrabim jeftinu kartu i da imam sto vise love za lutanje i da ne bi nocio negdje u parku :mrgreen: stisnem se sa torbom ko levat u onu sportsku nagurao da je pukao rajfešlus ubio bi nekog. Ulazim u avion bosnje torbe, kofere metar sa metar pronose. Ja ispred ulaza stojim gledam u svoje stvari i ono kontam u sebi koji kurac.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1258 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Jel' letio ko iz SJJ za BUD skoro? Kako i koliko kontrolisu velicinu rucnog prtljaga?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1259 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Nisam letio ali znam da je to standardna procedura, vizuelni pregled(odoka) i ako posumnja u velicinu ide u onaj zeljezni kalup. Prilikom prijavljivanja na salter stavi ti torbu na vagu i ako je tezina u redu, stavlja ti naljepnicu.
Na drugoj strani, dok se ceka izlazak iz zgrade ide neko da polijepi naljepnice na torbe a usput gleda koliko ko nosi i velicinu kofera.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#1260 Re: Wizz air

Post by Krizzia »

drndalo wrote:Jel' letio ko iz SJJ za BUD skoro? Kako i koliko kontrolisu velicinu rucnog prtljaga?
Jesam ja sa Bozic, uradis online cekiranje, odmah ides na security, nema mjerenja do izlaska iz zgrade (ako i tad) Ja otkad letim, nikad mi nisu vagali rucni prtljag, koliko znam to ugl rade ako izmjere i vide da ne odgovara velicina.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1261 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Hvala...
doktor78
Posts: 3014
Joined: 14/09/2006 11:02

#1262 Re: Wizz air

Post by doktor78 »

Ovih dana sam prvi put letio sa Wizzairom i moram reci da sam zadovoljan. Odnos cijena/kvalitet je vise nego dobar, sve ispostovano do maksimuma.
Sto se tice aerodroma u Dubravama :roll: Ali eto, samo neka se krece, pa bice valjda i to sredjeno uskoro
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#1263 Re: Wizz air

Post by sarajevsko_pivo »

doktor78 wrote:Ovih dana sam prvi put letio sa Wizzairom i moram reci da sam zadovoljan. Odnos cijena/kvalitet je vise nego dobar, sve ispostovano do maksimuma.
Sto se tice aerodroma u Dubravama :roll: Ali eto, samo neka se krece, pa bice valjda i to sredjeno uskoro

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1264 Re: Wizz air

Post by Vitezanin »

drndalo wrote:Jel' letio ko iz SJJ za BUD skoro? Kako i koliko kontrolisu velicinu rucnog prtljaga?
Ja sam letio iza Nove i u Sarajevu, a pogotovo Budimpešti, su gledali da je samo jedna torba (ako imaš ruksak i kao mini torbu na ramenu ne može, moraš je strpati u taj ruskak i sl.). U Budimpešti je bila jedna teta koja je išla i gledala torbe od putnika do putnika.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#1265 Re: Wizz air

Post by Entropio »

Vitezanin wrote:
drndalo wrote:Jel' letio ko iz SJJ za BUD skoro? Kako i koliko kontrolisu velicinu rucnog prtljaga?
Ja sam letio iza Nove i u Sarajevu, a pogotovo Budimpešti, su gledali da je samo jedna torba (ako imaš ruksak i kao mini torbu na ramenu ne može, moraš je strpati u taj ruskak i sl.). U Budimpešti je bila jedna teta koja je išla i gledala torbe od putnika do putnika.
Da bi pored rucnog prtljaga (kofera) mogao unijeti i ruksak ili neku tasnu, moras kupiti Wizz Priority. Ja sam danas dokupio tu opciju... kosta 5€.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1266 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Gledaju i u SJJ, nista im nisam dokupio jer imadoh mjesta u kofercicu i za ruksak, pa nek se pushe...
mrvrp
Posts: 1
Joined: 16/03/2018 22:58

#1267 Re: Wizz air

Post by mrvrp »

Da li ima neko sa SBK da putuje u četvrtak (29.3.) da idemo skupa sa ovima iz hvala, da ne idem u Sarajevo?
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1268 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Entropio wrote: Da bi pored rucnog prtljaga (kofera) mogao unijeti i ruksak ili neku tasnu, moras kupiti Wizz Priority. Ja sam danas dokupio tu opciju... kosta 5€.
Skupo. :oops:
Soraya1402
Posts: 11
Joined: 09/10/2013 00:33

#1269 Re: Wizz air

Post by Soraya1402 »

Pozdrav svima :) Ne mogu nigdje ništa da nađem pametno na netu vezano za prevoz od Tuzle do aerodroma Dubrave. U suštini, još bih više voljela prevoz iz Gradačca ili Modriče do aerodroma, ali daj šta daš. Kontaktirala sam onu firmu "Hvala", samo su mi odgovorili da ne voze... Toliko o njima. Na nekim sajtovima sa oglasima vidim neke taxi prevoznike, ali ne znam koji su ok niti kakve su im cijene. Tako sam se odlučila javiti ovdje i pitati za preporuke vas koji ste imali dobra/loša iskustva :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1270 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Soraya1402 wrote: Pozdrav svima :) Ne mogu nigdje ništa da nađem pametno na netu vezano za prevoz od Tuzle do aerodroma Dubrave. U suštini, još bih više voljela prevoz iz Gradačca ili Modriče do aerodroma, ali daj šta daš. Kontaktirala sam onu firmu "Hvala", samo su mi odgovorili da ne voze... Toliko o njima. Na nekim sajtovima sa oglasima vidim neke taxi prevoznike, ali ne znam koji su ok niti kakve su im cijene. Tako sam se odlučila javiti ovdje i pitati za preporuke vas koji ste imali dobra/loša iskustva :)
Ne znam da li ima iz Modrice do Tuzle ali sigurno ima iz Gradacca do Tuzle. Na glavnoj autobuskoj stanici u Tuzli imas pored nje stanicu za prigradske autobuse i tu se ceka br.11 za Dubrave. Koga god zamolis da ti kaze gdje trebas izaci, reci ce ti isto kao i sofer i kondukter. Sa stanice u Dubravama vracas se nekih 100m i imas onaj mali kruzni tok gdje te upucuje prema aerodromu. To je nekih 300-400-500m, ne znam ni sam.

Ako planiras iz Tuzle taxi za Dubrave onda ti je bolje da ne koristis one na stanici jer su skuplji. Radije na toj prigradskoj stanici zaustavi taxi.

Ako imas let rano ujutro bolje ti je potraziti neki smjestaj blize aerodromu.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1271 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Ako si macka nociti ces kod mene, i ja te odvucem na aerodrom.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5349
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1272 Re: Wizz air

Post by Slo Burner »

Kakva je situacija sa bebama, treba li nositi sjedalicu, to bi bas bio problem
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#1273 Re: Wizz air

Post by zdruzdjo »

S vremena na vrijeme naletim na ovaj post pa procitam malo. Vidim rijeci hvale i tako slicno. Dobro.
Dok funkcionise sve je ok ali kad "shit hits the fan" e onda se razlete "vanago" i po komsiluku.
Nadjite moj post ovdje o wizairu i magli. 20.10.2016 je post.
Moj roditeljski savjet je: "nemojte u jesen i zimu sa djecom ako bas ne morate". Ali ono "BAS".
Last edited by zdruzdjo on 25/03/2018 09:58, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1274 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Slo Burner wrote:Kakva je situacija sa bebama, treba li nositi sjedalicu, to bi bas bio problem
Kao i u svim avio kompanijama nemas sta nositi sjedalicu, beba ide roditelju u krilo, dobije i poseban pojas za vezati se na roditelja... Posebno sto bi ti naplatili to kao komad prtljaga... Obicno imaju posebne ponude za baby opremu, tipa kolica itd...
zdruzdjo wrote:S vremena na vrijeme naletim na ovaj post pa procitam malo. Vidim rijeci hvale i tako slicno. Dobro.
Dok funkcionise sve je ok ali kad "shit hits the fan" e onda se razlete "vanago" i po komsiluku.
Nadjite moj post ovdje o wizairu i magli.
Moj roditeljski savjet je: "nemojte u jesen i zimu sa djecom ako bas ne morate". Ali ono "BAS".
Inace u BiH letjeti zimi ako ne moras, nije preporucljivo... Sifra, ILS prilazna oprema aerodroma...

Zasto su u SJJ 85% dolaznih letova zimi izmedju 12.00-15.30? Jer je najmanja sansa velike magle...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1275 Re: Wizz air

Post by mali_milojica »

Dva puta vozio kolica za bebu,nikada mi nisu naplatili ni jednu KM. Samo ih stave dole sa ostalom prtljagom.
Post Reply