Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#1201 Re: Wizz air

Post by Scopio »

da, Stuttgart
SamoPitamNesto
Posts: 10
Joined: 20/01/2015 11:51

#1202 Re: Wizz air

Post by SamoPitamNesto »

Scopio wrote:da, Stuttgart
jbga brate kasno vidim tvoje pitanje. Da znaš za ubuduće može online, samo u Sarajevu iz nekog razloga ne možeš uraditi check in preko aviokompanije kao svugdje u svijetu nego moraš preko stranice aerodroma. Odeš na sajt aerodroma i tu imaš Check In, blinka u jednom od tabova. I meni je trebalo 10 letova do to skontam.

Poz
Giancarlo
Posts: 484
Joined: 26/12/2008 21:22

#1203 Re: Wizz air

Post by Giancarlo »

Jeli mogu ja na stranici wizz-a napraviti racun i kupiti sa svoje kartice dvije karte na tuda imena, da ne bude slucajno jedna na moje ima ? :D
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#1204 Re: Wizz air

Post by rudy81 »

Giancarlo wrote:Jeli mogu ja na stranici wizz-a napraviti racun i kupiti sa svoje kartice dvije karte na tuda imena, da ne bude slucajno jedna na moje ima ? :D
Moze, u procesu kupovine karte ce pitati imena putnika i to je to... s tim da ce obavijesti o eventualnim promjenama i sl. dolaziti na tvoj kontakt email.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#1205 Re: Wizz air

Post by saale »

Poz, kupio bi povratnu kartu wizz aira za Dortmund preko neta: Ono sto me zanima jeste za koliko vremena te iste karte ili sifre posalju na mail, i dal posalju obadvije odmah?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1206 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Poslije placanja u roku od 24 sata dobijes sve potrebne informacije a nekada i ranije.
Ako prilikom kupovine karte kupis i sjediste, odmah po dobijanju potvrde placanja i broja leta mozes pristupiti prijavi za let i ako hoces isprintati obje karte.
Ako ne kupis sjedala, prijavu za let obavljas 48 sati prije leta.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1207 Re: Wizz air

Post by drndalo »

saale wrote:Poz, kupio bi povratnu kartu wizz aira za Dortmund preko neta: Ono sto me zanima jeste za koliko vremena te iste karte ili sifre posalju na mail, i dal posalju obadvije odmah?
Ako placas karticom preko interneta, u roku 1 min. ti stize e-mail sa svim podatcima za oba leta.
Eisenbahner1921
Posts: 168
Joined: 29/09/2016 14:05

#1208 Re: Wizz air

Post by Eisenbahner1921 »

Može li se ikako drugačije let uplatiti osim karticom?
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1209 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Eisenbahner1921 wrote:Može li se ikako drugačije let uplatiti osim karticom?
Neko je spominjao uplatu bankovno
Eisenbahner1921
Posts: 168
Joined: 29/09/2016 14:05

#1210 Re: Wizz air

Post by Eisenbahner1921 »

drndalo wrote:
Eisenbahner1921 wrote:Može li se ikako drugačije let uplatiti osim karticom?
Neko je spominjao uplatu bankovno
Hvala :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1211 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Eisenbahner1921 wrote:Može li se ikako drugačije let uplatiti osim karticom?
moze, prebacivanjem sa racuna na racun(on line)
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#1212 Re: Wizz air

Post by farisovo »

Zaista je cudno da let iz Billunda ide za Tuzlu, a 70% putnika putuje za Sarajevo? Bez ikakve konekcije sa one rupe od aerodroma iz Tuzle do Sarajeva preko bosanskih vrleti, gdje u svakoj krivini mozes izgubiti glavu.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1213 Re: Wizz air

Post by spreca »

farisovo wrote:Zaista je cudno da let iz Billunda ide za Tuzlu, a 70% putnika putuje za Sarajevo? Bez ikakve konekcije sa one rupe od aerodroma iz Tuzle do Sarajeva preko bosanskih vrleti, gdje u svakoj krivini mozes izgubiti glavu.
Znaci 30% onih iz tuzle nije steta ......ti krivis Tuzlu zato sto wizar leti za TZ a ne za SA.....trazite od Aerodroma Sa neka vam obezbjede let

Da nije leta TZ letio bi za BG ili ZG..to je ocito bolje
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1214 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

spreca wrote:
farisovo wrote:Zaista je cudno da let iz Billunda ide za Tuzlu, a 70% putnika putuje za Sarajevo? Bez ikakve konekcije sa one rupe od aerodroma iz Tuzle do Sarajeva preko bosanskih vrleti, gdje u svakoj krivini mozes izgubiti glavu.
Znaci 30% onih iz tuzle nije steta ......ti krivis Tuzlu zato sto wizar leti za TZ a ne za SA.....trazite od Aerodroma Sa neka vam obezbjede let

Da nije leta TZ letio bi za BG ili ZG..to je ocito bolje
nek si mu se nagovorio. :D
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#1215 Re: Wizz air

Post by BornInHell »

farisovo wrote:Zaista je cudno da let iz Billunda ide za Tuzlu, a 70% putnika putuje za Sarajevo? Bez ikakve konekcije sa one rupe od aerodroma iz Tuzle do Sarajeva preko bosanskih vrleti, gdje u svakoj krivini mozes izgubiti glavu.
Sljedeči put pitaj pilota da ti sleti u avliju :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1216 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

BornInHell wrote:
farisovo wrote:Zaista je cudno da let iz Billunda ide za Tuzlu, a 70% putnika putuje za Sarajevo? Bez ikakve konekcije sa one rupe od aerodroma iz Tuzle do Sarajeva preko bosanskih vrleti, gdje u svakoj krivini mozes izgubiti glavu.
Sljedeči put pitaj pilota da ti sleti u avliju :D
Kad je Cenga gradio aerodrom u Visokom oblatiste vizionara. :oops:
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1217 Re: Wizz air

Post by hekaton »

Kako mogu online ponistiti kupovinu karte i koliko se to naplacuje.
Koliko sam vidio na netu mora se nazvati onaj njihov call centar, sto sam i uradio, kad mi se javio neki indijac koji rece da je cancleation fee 80EUR a kartu sam platio 45EUR
Let je trebao biti 26.02
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1218 Re: Wizz air

Post by spreca »

Maraschino wrote:
spreca wrote:
farisovo wrote:Zaista je cudno da let iz Billunda ide za Tuzlu, a 70% putnika putuje za Sarajevo? Bez ikakve konekcije sa one rupe od aerodroma iz Tuzle do Sarajeva preko bosanskih vrleti, gdje u svakoj krivini mozes izgubiti glavu.
Znaci 30% onih iz tuzle nije steta ......ti krivis Tuzlu zato sto wizar leti za TZ a ne za SA.....trazite od Aerodroma Sa neka vam obezbjede let

Da nije leta TZ letio bi za BG ili ZG..to je ocito bolje
nek si mu se nagovorio. :D
Svi bi mi volili da jos sleti nekako na nasu njivu i avliju
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1219 Re: Wizz air

Post by drndalo »

hekaton wrote:Kako mogu online ponistiti kupovinu karte i koliko se to naplacuje.
Koliko sam vidio na netu mora se nazvati onaj njihov call centar, sto sam i uradio, kad mi se javio neki indijac koji rece da je cancleation fee 80EUR a kartu sam platio 45EUR
Let je trebao biti 26.02
Ne znam moze li on-line, ni posto je... Ali za tu cijenu karte sumnjam da moze biti jeftiniji otkaz od karte... Dakle samo se ne pojavis... Prosurfaj malo po web-u i potrazi strana iskustva s cijenama otkaza Wizz letova.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1220 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

hekaton wrote:Kako mogu online ponistiti kupovinu karte i koliko se to naplacuje.
Koliko sam vidio na netu mora se nazvati onaj njihov call centar, sto sam i uradio, kad mi se javio neki indijac koji rece da je cancleation fee 80EUR a kartu sam platio 45EUR
Let je trebao biti 26.02
Halali to i drugi put pamet u glavu.
Ja sam prosle godine platio €70 samo da pomjerim let za drugi dan plus razlika u cijeni karata.
To oni racunaju kao otkazivanje i zato ti je najbolje da to oprostis odnosno, preskocis taj let. Nista nemoj poduzimati i nadaj se da oni nesto promijene(otkazivanje leta, promjena vremena ili nesto drugo) u tom slucaju mozes se izvuci i jos profitirati.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1221 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Maraschino wrote:
hekaton wrote:Kako mogu online ponistiti kupovinu karte i koliko se to naplacuje.
Koliko sam vidio na netu mora se nazvati onaj njihov call centar, sto sam i uradio, kad mi se javio neki indijac koji rece da je cancleation fee 80EUR a kartu sam platio 45EUR
Let je trebao biti 26.02
Halali to i drugi put pamet u glavu.
Ja sam prosle godine platio €70 samo da pomjerim let za drugi dan plus razlika u cijeni karata.
To oni racunaju kao otkazivanje i zato ti je najbolje da to oprostis odnosno, preskocis taj let. Nista nemoj poduzimati i nadaj se da oni nesto promijene(otkazivanje leta, promjena vremena ili nesto drugo) u tom slucaju mozes se izvuci i jos profitirati.
Meni su pomjerili let sa popodne na ujutro, pa sam mogao birati sta cu prihvatiti kao kompenzaciju, odabrao sam let koji je kod inicijalne rezervacije bio skuplji, a dan duze sam u BUD. U stvari noc vise, ali to mi daje taj dan prije povratka bez srkleta cijeli...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1222 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

drndalo wrote: Meni su pomjerili let sa popodne na ujutro, pa sam mogao birati sta cu prihvatiti kao kompenzaciju, odabrao sam let koji je kod inicijalne rezervacije bio skuplji, a dan duze sam u BUD. U stvari noc vise, ali to mi daje taj dan prije povratka bez srkleta cijeli...
:D
Isto sam nekako profitirao i jos mi nude kao imam pravo i sjediste odabrati. Zato je dobro kada oni nesto mijenjaju.

Imam dvije kupljene karte i samo cekam da nesto zabrljaju pa da uzmem nove za juli. :D
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1223 Re: Wizz air

Post by hekaton »

    Maraschino wrote:
    hekaton wrote:Kako mogu online ponistiti kupovinu karte i koliko se to naplacuje.
    Koliko sam vidio na netu mora se nazvati onaj njihov call centar, sto sam i uradio, kad mi se javio neki indijac koji rece da je cancleation fee 80EUR a kartu sam platio 45EUR
    Let je trebao biti 26.02
    Halali to i drugi put pamet u glavu.
    Ja sam prosle godine platio €70 samo da pomjerim let za drugi dan plus razlika u cijeni karata.
    To oni racunaju kao otkazivanje i zato ti je najbolje da to oprostis odnosno, preskocis taj let. Nista nemoj poduzimati i nadaj se da oni nesto promijene(otkazivanje leta, promjena vremena ili nesto drugo) u tom slucaju mozes se izvuci i jos profitirati.
    Halalosum.
    Hvala ti
    V3dran
    Posts: 123
    Joined: 23/09/2012 19:02

    #1224 Re: Wizz air

    Post by V3dran »

    Pozdrav,
    nekad u Maju imam let za Budimpeštu pa sutradan za Rim, zanima me sljedeće: da li se kontrola pasoša vrši na svakom aerodromu ili samo kada se ulazi u EU tj da li ću imati kontrolu pasoša u Rimu kada budem dolazio iz Budimpešte?
    Šta ako let za Budimpeštu slučajno bude otkazan, let za Rim mogu halalit?
    MensurM
    Posts: 4153
    Joined: 04/10/2015 00:19

    #1225 Re: Wizz air

    Post by MensurM »

    V3dran wrote:Pozdrav,
    nekad u Maju imam let za Budimpeštu pa sutradan za Rim, zanima me sljedeće: da li se kontrola pasoša vrši na svakom aerodromu ili samo kada se ulazi u EU tj da li ću imati kontrolu pasoša u Rimu kada budem dolazio iz Budimpešte?
    Šta ako let za Budimpeštu slučajno bude otkazan, let za Rim mogu halalit?
    Neš imat kontrolu.

    Da. Trci do Zagreba pa vlakom do Budimpeste.
    Post Reply