Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1151 Re: Wizz air

Post by Bluemore »

parappa wrote:
MensurM wrote:Danas otkazana i Budimpešta?



Pa oni češće otkažu Budimpeštu nego što polete...
otkazuju zato sto im nije dovljno popunjen kapacitet.
drugim rijecima ne isplati im se letiti

to mogo naravno pogotovo u bih jer nije u eu... jer u eu putnik po zakonu ima pravo na 250€ u slucaju da ti let otkazu. bez obzira na cijenu karte.
naravno da se i tamo otkazuju letovi ali dosta rijedje iz gore navedenih razloga... znaci stvarno ako je niki kvar u pitanju i slicno.
Dezinformacija
Svaki otkazani let ili kasnjenje od odredjenog vremena
iz neke eu destinacije i eu kompanijom imas pravo na odstetu... :) samo da uzrok nije visa sila vrijeme vec njihovi razlozi
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1152 Re: Wizz air

Post by astala_vistala »

Pozdrav.

U nedelju mi je otkazan let iz basela za tuzlu.drugi dan su mi dali za osijek,na aerodromu sam dobio papir za nadoknadu stete od 400 do 600 eura.kome mogu da se javim i gdje za naknadu stete??

Lp.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1153 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Papir? Pa valjda Wizzu...
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1154 Re: Wizz air

Post by astala_vistala »

drndalo wrote:Papir? Pa valjda Wizzu...
Da papir za naknadu stete,ako je neko sa foruma bio na tome letu moze ti potvrdit,kontam ima li neka agencija ili direktno njima na mail da se javim zato sam pitao.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1155 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Aha, vec si dobio papir da se javis za naknadu? Pise li Wizz? Ako pise da ti to Wizz daje, nudi, onda se nemas sta dalje javljati bilo kome nego njima.

Agencije nekad pokusavaju uvaliti papire da ti oni ganjaju kompenzaciju da bi uzele 25%. Ali ako imas od njih papir za naknadu, samo s njima....

Deder tacno prepisi sta pise na papiru, da nije navlakusa neke agencije... Mislim da bi Wizzov papir morao imati naziv Voucher ili tako nesto, sa sve brojem, tvojim imanim, brojem leta, datumom, itd... Kao i adresom na koju da se javis za kompenzaciju... Ako je to od njih, onda ce ti naravno nuditi svasta nesta prije nego pare na racun...

Pa vidi ako svakako mislis letiti s njima i ubuduce, mozda ce ti radije dati 600€ karata nego 400€ para na karticu... Ali ako hoces samo pare, onda im das instrukciju da ti uplate pare na karticu odakle im je karta kupljena.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1156 Re: Wizz air

Post by Bluemore »

astala_vistala wrote:
drndalo wrote:Papir? Pa valjda Wizzu...
Da papir za naknadu stete,ako je neko sa foruma bio na tome letu moze ti potvrdit,kontam ima li neka agencija ili direktno njima na mail da se javim zato sam pitao.
Nikakva agencija nista
Direktno na netu potrazi wizz ov formukar za odstetu
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#1157 Re: Wizz air

Post by Entropio »

Evo i meni otkazase let u martu... prebacili me sutradan. Ili refund, ili 120% kredit.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1158 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Entropio wrote:Evo i meni otkazase let u martu... prebacili me sutradan. Ili refund, ili 120% kredit.
nisu ti omogucili da ti izaberes drugi let?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#1159 Re: Wizz air

Post by MensurM »

Entropio wrote:Evo i meni otkazase let u martu... prebacili me sutradan. Ili refund, ili 120% kredit.
Koji?
User avatar
parappa
Posts: 3311
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#1160 Re: Wizz air

Post by parappa »

Bluemore wrote:
parappa wrote:
MensurM wrote:Danas otkazana i Budimpešta?



Pa oni češće otkažu Budimpeštu nego što polete...
otkazuju zato sto im nije dovljno popunjen kapacitet.
drugim rijecima ne isplati im se letiti

to mogo naravno pogotovo u bih jer nije u eu... jer u eu putnik po zakonu ima pravo na 250€ u slucaju da ti let otkazu. bez obzira na cijenu karte.
naravno da se i tamo otkazuju letovi ali dosta rijedje iz gore navedenih razloga... znaci stvarno ako je niki kvar u pitanju i slicno.
Dezinformacija
Svaki otkazani let ili kasnjenje od odredjenog vremena
iz neke eu destinacije i eu kompanijom imas pravo na odstetu... :) samo da uzrok nije visa sila vrijeme vec njihovi razlozi
hvala za ovo. stvarno sam mislio da kod nas taj zakon ne vazi.
bujrum onda svi ovi sto im je otkazan let... uzmite lovu. ja sam jednom uzeo od air berlina... platio kartu 90€, oni otkazali iz tehnickih razloga. ja uredno poslao mail... oni ponudili 250€ ili 350 € kao kupon za drugi let kod njih. ja uzeo lovu i cao.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1161 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Wizz ima opciju za kasnjenje polaska preko dva sata ali se placa ta opcija (mislim €10 a dobija €200)
Otkazivanje spada u drugu kategoriju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1162 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

parappa wrote:
Bluemore wrote: Dezinformacija
Svaki otkazani let ili kasnjenje od odredjenog vremena
iz neke eu destinacije i eu kompanijom imas pravo na odstetu... :) samo da uzrok nije visa sila vrijeme vec njihovi razlozi
hvala za ovo. stvarno sam mislio da kod nas taj zakon ne vazi.
bujrum onda svi ovi sto im je otkazan let... uzmite lovu. ja sam jednom uzeo od air berlina... platio kartu 90€, oni otkazali iz tehnickih razloga. ja uredno poslao mail... oni ponudili 250€ ili 350 € kao kupon za drugi let kod njih. ja uzeo lovu i cao.
Ovaj zakon je glupost nevidjena :izet:

I ja sam platio kartu za Svedsku povratmu (iz UK) 50-60 eura, ne sjecam se tacno I uzeo ih 250 eura, zato sto je u povratku bilo kasnjenje preko 3 sata (jos dadose i neke vouchere dok smo cekali) - EasyJet je u pitanju.

Pa ne mogu na isti nacin tretirati kasnjenje skupih kompanija koje ti dusu uzmu i ovih sto te sramota nekome reci koliko malo si platio kartu, pa moras lagati narodu.

Pokrenucu peticiju EU-u da se smanji kompenzacija jeftinim kompanijama u slucaju otkaza i kasnjenja.

Nadam se da cete me svi podrzati. :thumbup: :bih:
User avatar
TAFKAP
Posts: 10305
Joined: 30/09/2011 07:49

#1163 Re: Wizz air

Post by TAFKAP »

Nije taj zakon/regulativa data tek tako, onako "naprazno".

Super je to što si ti dobio novac i što si zadovoljan s tim. Nije ti bilo problem ostati dan duže tu gdje si ili ako si mogao odložiti let za iduću sedmicu. Ali šta ako si terminski vezan za taj let? Šta ako Iz TZ letiš za Beč/Frankfurt i onda odatle dalje npr. za USA/Aziju??? Ko onda snosi troškove propuštenog leta? Šta ako imaš rezervisan hotel jer si planirao odmor, šta sa slobodnim danima u firmi kojoj radiš?
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1164 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

TAFKAP wrote:Nije taj zakon/regulativa data tek tako, onako "naprazno".

Super je to što si ti dobio novac i što si zadovoljan s tim. Nije ti bilo problem ostati dan duže tu gdje si ili ako si mogao odložiti let za iduću sedmicu. Ali šta ako si terminski vezan za taj let? Šta ako Iz TZ letiš za Beč/Frankfurt i onda odatle dalje npr. za USA/Aziju??? Ko onda snosi troškove propuštenog leta? Šta ako imaš rezervisan hotel jer si planirao odmor, šta sa slobodnim danima u firmi kojoj radiš?
Nisu oni krivi ako stedis pa ne uzmes vezane letove sa skupom kompanijom, a onda je odgovornost te kompanije, a Luthansu, British Airways ili Austriu Airlines i treba oderati, jer su kloshari. Ovi koji ti pruzaju jeftine letove, to treba biti tako i trenirano.
Vratio sam se s puta kuci u pet ujutru zbog kasnjenja (sletio u dva, tri sata voznje), a u osam na posao, bez spavanja, ali ko me tjerao da idem da mi guzica vidi puta. :D
Poenta je da ne treba biti ista kompenzacija za jeftine, kao i za skupe letove.
Briga tebe sto je propao Monarch, pa nema vise jeftinih letova iz Birminghama do Dubrovnika. :twisted:
User avatar
TAFKAP
Posts: 10305
Joined: 30/09/2011 07:49

#1165 Re: Wizz air

Post by TAFKAP »

To nikakve veze nema... Pred zakonom su sve aviokompanije iste.
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1166 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Monopolisto. :D
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1167 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Nije samo to, ovo je i napravljeno ovako da ni LCCi ne otkazuju letove "onako", zbog losije popunjenosti, jer ih to skupo dodje na kraju... Ne zaboravimo da nisu sve karte za let ni u Easy Jetu 90€... Onaj ko je kupuje kasnije od tebe, a ako je avion pristojno popunjen, platice i po 150-200€ pravac...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1168 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Kakva ba peticija. Wizz godisnje uzme samo na clanarinu u clubovima desetine miliona eura a nema ama bas nikakve obaveze za tobom. To sto ti daje kao jeftiniju kartu, to moze i bez clanstva u clubu.
tuitamo
Posts: 388
Joined: 14/04/2013 00:35

#1169 Re: Wizz air

Post by tuitamo »

parappa wrote:
MensurM wrote:Danas otkazana i Budimpešta?



Pa oni češće otkažu Budimpeštu nego što polete...
otkazuju zato sto im nije dovljno popunjen kapacitet.
drugim rijecima ne isplati im se letiti

to mogo naravno pogotovo u bih jer nije u eu... jer u eu putnik po zakonu ima pravo na 250€ u slucaju da ti let otkazu. bez obzira na cijenu karte.
naravno da se i tamo otkazuju letovi ali dosta rijedje iz gore navedenih razloga... znaci stvarno ako je niki kvar u pitanju i slicno.
Ovo na srecu nije tacno jer sam nedavno naplatio tj. prodao svoja prava zbog kasnjenja leta iz Tuzle za Berlin. Tada smo ja i supruga pravo na povrat novca prodali kompaniji euflight.de koja se uz mnoge druge bavim otkupom za 150€ i onda u pravnim putem od Wizz aira i slicnih naplati 250€. Na racun nam je uplaceno 300€ a karte su vrijedile 240€a uz to smo i letili. :evil:

Nazalost, mnogi ljudi nisu upoznati sa ovim pravom jer je dovoljno da avion leti u ili iz EU zemlje.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1170 Re: Wizz air

Post by Bluemore »

:zoka: mozrs sam naplatiti sve ispunis formulara
Mozes nekomnustupiti prava taj ti naplati i uzme svoj procenat 25% od tebe a ne garantuje ti naplatu
Dovoljno je samostalno popuniti jer se zakon primjenjuje
Ko voli placati "agencije" samo naprijed :)
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1171 Re: Wizz air

Post by Bluemore »

tuitamo wrote:
parappa wrote:
MensurM wrote:Danas otkazana i Budimpešta?



Pa oni češće otkažu Budimpeštu nego što polete...
otkazuju zato sto im nije dovljno popunjen kapacitet.
drugim rijecima ne isplati im se letiti

to mogo naravno pogotovo u bih jer nije u eu... jer u eu putnik po zakonu ima pravo na 250€ u slucaju da ti let otkazu. bez obzira na cijenu karte.
naravno da se i tamo otkazuju letovi ali dosta rijedje iz gore navedenih razloga... znaci stvarno ako je niki kvar u pitanju i slicno.
Ovo na srecu nije tacno jer sam nedavno naplatio tj. prodao svoja prava zbog kasnjenja leta iz Tuzle za Berlin. Tada smo ja i supruga pravo na povrat novca prodali kompaniji euflight.de koja se uz mnoge druge bavim otkupom za 150€ i onda u pravnim putem od Wizz aira i slicnih naplati 250€. Na racun nam je uplaceno 300€ a karte su vrijedile 240€a uz to smo i letili. :evil:

Nazalost, mnogi ljudi nisu upoznati sa ovim pravom jer je dovoljno da avion leti u ili iz EU zemlje.
Sam bi dobio 500€
Uz te posrednike 300€
tuitamo
Posts: 388
Joined: 14/04/2013 00:35

#1172 Re: Wizz air

Post by tuitamo »

Bluemore wrote:
tuitamo wrote: Ovo na srecu nije tacno jer sam nedavno naplatio tj. prodao svoja prava zbog kasnjenja leta iz Tuzle za Berlin. Tada smo ja i supruga pravo na povrat novca prodali kompaniji euflight.de koja se uz mnoge druge bavim otkupom za 150€ i onda u pravnim putem od Wizz aira i slicnih naplati 250€. Na racun nam je uplaceno 300€ a karte su vrijedile 240€a uz to smo i letili. :evil:

Nazalost, mnogi ljudi nisu upoznati sa ovim pravom jer je dovoljno da avion leti u ili iz EU zemlje.
Sam bi dobio 500€
Uz te posrednike 300€
Izvuci nesto sam od aviokompanije i to u slucaju kada je let obavljen? :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1173 Re: Wizz air

Post by Bluemore »

tuitamo wrote:
Bluemore wrote:
tuitamo wrote: Ovo na srecu nije tacno jer sam nedavno naplatio tj. prodao svoja prava zbog kasnjenja leta iz Tuzle za Berlin. Tada smo ja i supruga pravo na povrat novca prodali kompaniji euflight.de koja se uz mnoge druge bavim otkupom za 150€ i onda u pravnim putem od Wizz aira i slicnih naplati 250€. Na racun nam je uplaceno 300€ a karte su vrijedile 240€a uz to smo i letili. :evil:

Nazalost, mnogi ljudi nisu upoznati sa ovim pravom jer je dovoljno da avion leti u ili iz EU zemlje.
Sam bi dobio 500€
Uz te posrednike 300€
Izvuci nesto sam od aviokompanije i to u slucaju kada je let obavljen? :thumbup:
Da Sasvim regularno jer moraju
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#1174 Re: Wizz air

Post by black_noke »

Kakva tacno prava imam kad mi avion ne sleti u Sarajevo zbog magle i vrati se u budimpestu ili ne poleti zbog magle na vrijeme? Konkretno je rijec o wizzairu.
tuitamo
Posts: 388
Joined: 14/04/2013 00:35

#1175 Re: Wizz air

Post by tuitamo »

Bluemore wrote:
tuitamo wrote: Izvuci nesto sam od aviokompanije i to u slucaju kada je let obavljen? :thumbup:
Da Sasvim regularno jer moraju
Ti zatrazis, oni odbiju sa nekim izgovorima o losem vremenu isl. I sta onda?
Post Reply