Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128608
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1126 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

može se sendvic unjet--može i keks i ostal jeboguzluci (grisini, cips..............................) :lol:
bogme se i flašica sa vodom juce unjela, garant kroz prste zbog djece progledaTo
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#1127 Re: Wizz air

Post by thekupus »

muha_sa wrote:može se sendvic unjet--može i keks i ostal jeboguzluci (grisini, cips..............................) :lol:
bogme se i flašica sa vodom juce unjela, garant kroz prste zbog djece progledaTo
Tu hranu nikad nigdje nisu zabranjivali, a za vodu ne znam, mislio sam da nema iznimki
User avatar
muha_sa
Posts: 128608
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1128 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

thekupus wrote:
muha_sa wrote:može se sendvic unjet--može i keks i ostal jeboguzluci (grisini, cips..............................) :lol:
bogme se i flašica sa vodom juce unjela, garant kroz prste zbog djece progledaTo
Tu hranu nikad nigdje nisu zabranjivali, a za vodu ne znam, mislio sam da nema iznimki
hajd dobro--ako ti kažeš da nisu nikad onda cu ti vjerovat

nema veze što su meni iz rucnog izbacili

vodu nit neku tecnost nikad nisam nosio
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#1129 Re: Wizz air

Post by thekupus »

muha_sa wrote:
thekupus wrote:
muha_sa wrote:može se sendvic unjet--može i keks i ostal jeboguzluci (grisini, cips..............................) :lol:
bogme se i flašica sa vodom juce unjela, garant kroz prste zbog djece progledaTo
Tu hranu nikad nigdje nisu zabranjivali, a za vodu ne znam, mislio sam da nema iznimki
hajd dobro--ako ti kažeš da nisu nikad onda cu ti vjerovat

nema veze što su meni iz rucnog izbacili

vodu nit neku tecnost nikad nisam nosio
Pa ako si ti levat najveći na svijetu, onda si nahranio ove sto rade na pregledanju kofera, a možda i ponekog drugog iz osoblja. :thumbup:
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 629
Joined: 10/02/2009 15:44

#1130 Re: Wizz air

Post by Zlocin&Kazna »

Da li je neko imao iskustva da prilikom online chec-in unese pogresne podatke (vrsta isprave i godina isteka)? Konkretno, umjesto Passport ostalo mi National ID :?

EDIT: Bio sam previše nestrpljiv pa sam zvao Call Center --> Promijenili su podatke bez naknade.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#1131 Re: Wizz air

Post by cassius »

Smije li se nosit na avion , tylolhot ili nesto tako ?
feferon
Posts: 101
Joined: 20/02/2014 22:38

#1132 Re: Wizz air

Post by feferon »

Ej samo da pitam još za ovaj Check-in
Šta je to ustvari? Dok sam kupovao kartu, kupio sam i članarinu u Discount Clubu pa je li imam sad neku pogodnost za Check-in?

Vidim piše nešto kao 3 sata prije moram uraditi. Je li unutar ta 3 sata prije leta ili do 3 sata prije leta?? :? :? :?
Odnosno vidim sad nešto 48 sata prije leta? Sad ništa ne kontam :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1133 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

feferon wrote:Ej samo da pitam još za ovaj Check-in
Šta je to ustvari? Dok sam kupovao kartu, kupio sam i članarinu u Discount Clubu pa je li imam sad neku pogodnost za Check-in?

Vidim piše nešto kao 3 sata prije moram uraditi. Je li unutar ta 3 sata prije leta ili do 3 sata prije leta?? :? :? :?
Odnosno vidim sad nešto 48 sata prije leta? Sad ništa ne kontam :-)
Ako si kupio/la sjediste, mozes odmah chek-in odraditi a ako nisi bez obzira na clanstvo u discont clubu ne mozes ranije nego 48h prije leta do max.3h prije leta. Poslije toga(3h prije leta) ne mozes vise nista uraditi osim otkazati let.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1134 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Maraschino wrote:
feferon wrote:Ej samo da pitam još za ovaj Check-in
Šta je to ustvari? Dok sam kupovao kartu, kupio sam i članarinu u Discount Clubu pa je li imam sad neku pogodnost za Check-in?

Vidim piše nešto kao 3 sata prije moram uraditi. Je li unutar ta 3 sata prije leta ili do 3 sata prije leta?? :? :? :?
Odnosno vidim sad nešto 48 sata prije leta? Sad ništa ne kontam :-)
Ako si kupio/la sjediste, mozes odmah chek-in odraditi a ako nisi bez obzira na clanstvo u discont clubu ne mozes ranije nego 48h prije leta do max.3h prije leta. Poslije toga(3h prije leta) ne mozes vise nista uraditi osim otkazati let.
On-line... Za pare se i unutar 3 sata pred let moze checkirati na aerodromu...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1135 Re: Wizz air

Post by vjesticanametli »

cassius wrote:Smije li se nosit na avion , tylolhot ili nesto tako ?
ma smije ....ne pretjerujte :)
feferon
Posts: 101
Joined: 20/02/2014 22:38

#1136 Re: Wizz air

Post by feferon »

Maraschino wrote:
feferon wrote:Ej samo da pitam još za ovaj Check-in
Šta je to ustvari? Dok sam kupovao kartu, kupio sam i članarinu u Discount Clubu pa je li imam sad neku pogodnost za Check-in?

Vidim piše nešto kao 3 sata prije moram uraditi. Je li unutar ta 3 sata prije leta ili do 3 sata prije leta?? :? :? :?
Odnosno vidim sad nešto 48 sata prije leta? Sad ništa ne kontam :-)
Ako si kupio/la sjediste, mozes odmah chek-in odraditi a ako nisi bez obzira na clanstvo u discont clubu ne mozes ranije nego 48h prije leta do max.3h prije leta. Poslije toga(3h prije leta) ne mozes vise nista uraditi osim otkazati let.
OK hvala, nisam kupio sjedište
Da pitam šta je to ustvari? To kao neka moja potvrda da stvarno idem?
Oni mi pošalju 48 sati prije leta na mail da se čekiram ili ja moram ići na wizz stranicu pa tražiti check-in opciju? Za sada to ne vidim nigdje na svom nalogu.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1957
Joined: 13/07/2016 11:10

#1137 Re: Wizz air

Post by sve_ovo_ja »

Pojavi ti se ta opcija 48 sati prije leta, to ti je kao potvrda da ideš, uneses broj pasoša, kad ističe i slično, par minuta traje. Može se i na aerodromu uraditi, ali se plaća dodatno obično kod ovih niskobudžetnih kompanija.
Članstvo (WizzClub) ti je da imaš popuste na letove i prtljag narednih godinu dana.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#1138 Re: Wizz air

Post by ovo_malo_duse »

sve_ovo_ja wrote:Pojavi ti se ta opcija 48 sati prije leta, to ti je kao potvrda da ideš, uneses broj pasoša, kad ističe i slično, par minuta traje. Može se i na aerodromu uraditi, ali se plaća dodatno obično kod ovih niskobudžetnih kompanija.
Članstvo (WizzClub) ti je da imaš popuste na letove i prtljag narednih godinu dana.
instaliras App na telefon i daje ti direktno bording pass bez da popunjavas ista
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1139 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

feferon wrote:
Maraschino wrote:
Ako si kupio/la sjediste, mozes odmah chek-in odraditi a ako nisi bez obzira na clanstvo u discont clubu ne mozes ranije nego 48h prije leta do max.3h prije leta. Poslije toga(3h prije leta) ne mozes vise nista uraditi osim otkazati let.
OK hvala, nisam kupio sjedište
Da pitam šta je to ustvari? To kao neka moja potvrda da stvarno idem?
Oni mi pošalju 48 sati prije leta na mail da se čekiram ili ja moram ići na wizz stranicu pa tražiti check-in opciju? Za sada to ne vidim nigdje na svom nalogu.
Moras uci na njihovu stranicu i potrazi ''potvrdu leta''. tamo slijedi upustva. Ne cekaj mail.
feferon
Posts: 101
Joined: 20/02/2014 22:38

#1140 Re: Wizz air

Post by feferon »

hvala na odgovorima

ma vidio sam da može i na telefonu preko aplikacije, ali piše kao da nije to dostupno na svim aerodromima pa ne znam je li na TZL
najbolje papir, kad je crno na bijelo :D
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#1141 Re: Wizz air

Post by Sarlo Akrobata »

Raja otkazan mi je juce let za Berlin, i udjem ja da uradim povrat novca, kad ono kurko novac ide samo na Wizz Air konto, nema povrata para ?

Jel neko imo slucaj?

I jos nema nikavog broja ili mail-a, samo ovaj 0900 broj, 1,5KM/min i to sa mobilnog i vise :?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1142 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Sarlo Akrobata wrote:Raja otkazan mi je juce let za Berlin, i udjem ja da uradim povrat novca, kad ono kurko novac ide samo na Wizz Air konto, nema povrata para ?

Jel neko imo slucaj?

I jos nema nikavog broja ili mail-a, samo ovaj 0900 broj, 1,5KM/min i to sa mobilnog i vise :?
vidi ovdje

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=79348
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#1143 Re: Wizz air

Post by Sarlo Akrobata »

Maraschino wrote:
Sarlo Akrobata wrote:Raja otkazan mi je juce let za Berlin, i udjem ja da uradim povrat novca, kad ono kurko novac ide samo na Wizz Air konto, nema povrata para ?

Jel neko imo slucaj?

I jos nema nikavog broja ili mail-a, samo ovaj 0900 broj, 1,5KM/min i to sa mobilnog i vise :?
vidi ovdje

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=79348

Nasao sam i ja ovo, i uradio povrat, ali povrat ide na Wizz Air Racun a ne na karticu :roll:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1144 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Ne znam sta su vam ponudili.
Meni su par puta promijenili vrijeme leta i odmah ponudili: prihvatanje istog, povrat novca 120%, da izaberem novi let, povrat na wizz kredit.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#1145 Re: Wizz air

Post by MensurM »

Danas otkazana i Budimpešta?



Pa oni češće otkažu Budimpeštu nego što polete...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1146 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Danas je kristalno za slijetanje i uzlijetanje.
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#1147 Re: Wizz air

Post by Sarlo Akrobata »

Maraschino wrote:Ne znam sta su vam ponudili.
Meni su par puta promijenili vrijeme leta i odmah ponudili: prihvatanje istog, povrat novca 120%, da izaberem novi let, povrat na wizz kredit.
Nista, cim sam kliknuo na da storniram, preusmjerilo me na Wizz Air Racun, i tmao mi pare prikazuje.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#1148 Re: Wizz air

Post by parappa »

MensurM wrote:Danas otkazana i Budimpešta?



Pa oni češće otkažu Budimpeštu nego što polete...
otkazuju zato sto im nije dovljno popunjen kapacitet.
drugim rijecima ne isplati im se letiti

to mogo naravno pogotovo u bih jer nije u eu... jer u eu putnik po zakonu ima pravo na 250€ u slucaju da ti let otkazu. bez obzira na cijenu karte.
naravno da se i tamo otkazuju letovi ali dosta rijedje iz gore navedenih razloga... znaci stvarno ako je niki kvar u pitanju i slicno.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1149 Re: Wizz air

Post by drndalo »

SJJ-BUD? Kakvo je vrijeme bilo jutros? Magla? Po redu letenja trebao bi sletiti u 7:20, a ako je bilo maglovito nista od toga...

Ne znam koji idiot im je taj let pomjerio sa podneva na ranu zoru... Ljeti OK, ali zimi...?

Taj let je (su)finansiran od Madjarske vlade i ne bi ga smjeli bas cesto otkazivati, osim ako je neko zaboravio precizirati % u ugovoru...

To pravilo o kompenzaciji vazi ne samo za EU zemlje, nego i za sve zemlje koje imaju linije koje pocinju/zavrsavaju u EU. Ali se odnosi na prekomjerna kasnjenja i nedozvolu ukrcaja... Otkaz zbog vremena potpada obicno pod visu silu...
Last edited by drndalo on 29/01/2018 15:15, edited 1 time in total.
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#1150 Re: Wizz air

Post by helpdesk1 »

Bila magla, vrtio se u holdingu i na kraju se vratio u LHBP. I u petak ista stvar
Post Reply