Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4451 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Ozimician wrote: 24/08/2023 16:16
DaysleepeR wrote: 24/08/2023 16:06 NIsam se tebi obraćao već drugoj dvojici forumaša koji iznose tvrdnje bez ikakvih činjenica.
Ono što posebno iritira da su im takve ničim utemeljene izjave izgovor da oni iz dijaspore pričaju kako nama nešto ne treba.
Pa dijaspora (i njihova rodbina u BiH) cini veliki dio medjunarodnog avio saobracaja u BiH, tako da itekako imaju pravo da prenose svoja iskustva sa tim i smijem se kladiti da vise koristim BH aerodrome nego ti, pa imam itekako pravo da pricam o tome.

Da li treba vise linija i vise destinacija? - TREBA

Da li drzava treba od novca svih gradjana da finansira nerentabilne linije da bi se poneki od forumasa provozali jeftino i vidjeli svijeta, ili da time navlaci tako vikend-backpacker evropske turiste? - NE TREBA

Jedan arapski turist u Sarajevu vrijedi (po potrosnji) barem kao 5 evropskih.
Mi bogatoj evropskoj klijenteli nismo zanimljivi turisticki i tacka. Na kraju krajeva, da jesmo, takva klijentela ne dolazi LCC.

Tvoj odnos prema EU je podanicki. Dakle mi svi (kao drzava) trebamo placati da neki EU omladinac dodje kod nas na cugu ili neki nas da ode tamo na vikend cugu, a ovamo imamo turiste kakve bi realno mnogo zemalja pozeljelo da ima (po potrosnji) i njih pljujemo sto dolaze kod nas ?

Nemoj mi sad pricati sovinisticke price o tome kako se ponasaju arapski turisti, znamo svi da ih ima svakakvih, ali ako hoces vidjeti ponasanje tih evropskih turista koje prizeljkujes - pogledaj slike i snimke iz Splita ovog ljeta. Arapi u BiH se nikad nisu onako ponasali.
Ako građani žele, a žele, i ako postoji potreba za tim a postoji, onda treba.
Bez obzira što ti ne misliš tako.
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#4452 Re: Wizz air

Post by W0rM »

DaysleepeR wrote: 24/08/2023 16:19
Ozimician wrote: 24/08/2023 16:16

Pa dijaspora (i njihova rodbina u BiH) cini veliki dio medjunarodnog avio saobracaja u BiH, tako da itekako imaju pravo da prenose svoja iskustva sa tim i smijem se kladiti da vise koristim BH aerodrome nego ti, pa imam itekako pravo da pricam o tome.

Da li treba vise linija i vise destinacija? - TREBA

Da li drzava treba od novca svih gradjana da finansira nerentabilne linije da bi se poneki od forumasa provozali jeftino i vidjeli svijeta, ili da time navlaci tako vikend-backpacker evropske turiste? - NE TREBA

Jedan arapski turist u Sarajevu vrijedi (po potrosnji) barem kao 5 evropskih.
Mi bogatoj evropskoj klijenteli nismo zanimljivi turisticki i tacka. Na kraju krajeva, da jesmo, takva klijentela ne dolazi LCC.

Tvoj odnos prema EU je podanicki. Dakle mi svi (kao drzava) trebamo placati da neki EU omladinac dodje kod nas na cugu ili neki nas da ode tamo na vikend cugu, a ovamo imamo turiste kakve bi realno mnogo zemalja pozeljelo da ima (po potrosnji) i njih pljujemo sto dolaze kod nas ?

Nemoj mi sad pricati sovinisticke price o tome kako se ponasaju arapski turisti, znamo svi da ih ima svakakvih, ali ako hoces vidjeti ponasanje tih evropskih turista koje prizeljkujes - pogledaj slike i snimke iz Splita ovog ljeta. Arapi u BiH se nikad nisu onako ponasali.
Ako građani žele, a žele, i ako postoji potreba za tim a postoji, onda treba.
Bez obzira što ti ne misliš tako.
Ovdje vrijedi ona "gradjanin - to sam ja" :lol: Ovo se svodi na ono, policija me zaustavi, ja im kazem kako se to ponasati, dobijate platu iz mog dzepa, a on finansira 1/2500000 dio plate tog policajca.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4453 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Iz vašeg se sigurno ne finansira.
Uostalom, i subvencioniranje i ukidanje taksi je već urađeno.
Tako da...
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4454 Re: Wizz air

Post by Ozimician »

DaysleepeR wrote: 24/08/2023 16:19 Ako građani žele, a žele, i ako postoji potreba za tim a postoji, onda treba.
Bez obzira što ti ne misliš tako.
Gradjani da zele dovoljno - linije bi vec postojale.

Tvoja zelja sigurno nije zelja svih gradjana, iznenadio bi se koliko si u manjini i koliko naroda u BIH putovanja avionom uopste ne interesuju. Pitao sam te koliko si puta ove godine koristio aerodrom, pa mi nisi htio odgovoriti.

Potreba i potraznja nisu isto, Vlada KS je pokusala da dovede nekog i da mu daje subvencije, ocito nije bilo dovoljno. Da drzava na svaku prodatu kartu daje jos toliko para, vjeruj da opet ne bi bilo neko aman interesovanje aviokompanija.

Na temi GDJE NA MORE ...

...sam pisao o tome kako je mnogo komfornije otici avionom na XY destinaciju, nego se voziti po vrucini, pa su me napali da tako zapravo gubim vise vremena i komfora od onih koji idu autom u Drvenik . :run:
Ako je na forumu takvo misljenje bilo, sta reci za ostatak pucanstva. Obidji i druge teme pa vidi sta ljudi misle.

Na toj temi gdje na more predlozi da se uvede LCC za Malagu npr. pa vidi koliko je ljudi spremno s porodicama da ide na ljetovanje tamo ako se uvede taj LCC (a inace idu autom na more).
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4455 Re: Wizz air

Post by DaysleepeR »

Ozimician wrote: 24/08/2023 16:27
DaysleepeR wrote: 24/08/2023 16:19 Ako građani žele, a žele, i ako postoji potreba za tim a postoji, onda treba.
Bez obzira što ti ne misliš tako.
Gradjani da zele dovoljno - linije bi vec postojale.

Tvoja zelja sigurno nije zelja svih gradjana, iznenadio bi se koliko si u manjini i koliko naroda u BIH putovanja avionom uopste ne interesuju. Pitao sam te koliko si puta ove godine koristio aerodrom, pa mi nisi htio odgovoriti.

Potreba i potraznja nisu isto, Vlada KS je pokusala da dovede nekog i da mu daje subvencije, ocito nije bilo dovoljno. Da drzava na svaku prodatu kartu daje jos toliko para, vjeruj da opet ne bi bilo neko aman interesovanje aviokompanija.

Na temi GDJE NA MORE ...

...sam pisao o tome kako je mnogo komfornije otici avionom na XY destinaciju, nego se voziti po vrucini, pa su me napali da tako zapravo gubim vise vremena i komfora od onih koji idu autom u Drvenik . :run:
Ako je na forumu takvo misljenje bilo, sta reci za ostatak pucanstva. Obidji i druge teme pa vidi sta ljudi misle.

Na toj temi gdje na more predlozi da se uvede LCC za Malagu npr. pa vidi koliko je ljudi spremno s porodicama da ide na ljetovanje tamo ako se uvede taj LCC (a inace idu autom na more).
Ne odlučuju građani, ali su uvedene subvencije u Kantonu KS jer ima interesa u Kantonu KS.

Ovo ostalo su opet paušalne ocjene na jako malo uzorku da bi bilo relevantno.

P.S. samo će budala u današnje vrijeme otkrivati bilo kakve privatne informacije na internetu, tako da nema šanse da ti pišem te stvari koje si tražio.
User avatar
pojedinac
Posts: 1456
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#4456 Re: Wizz air

Post by pojedinac »

Samo 4 sata kasni u polasku!

Image
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#4457 Re: Wizz air

Post by yoda82 »

Ozimician wrote: 24/08/2023 16:27
DaysleepeR wrote: 24/08/2023 16:19 Ako građani žele, a žele, i ako postoji potreba za tim a postoji, onda treba.
Bez obzira što ti ne misliš tako.
Gradjani da zele dovoljno - linije bi vec postojale.

Tvoja zelja sigurno nije zelja svih gradjana, iznenadio bi se koliko si u manjini i koliko naroda u BIH putovanja avionom uopste ne interesuju. Pitao sam te koliko si puta ove godine koristio aerodrom, pa mi nisi htio odgovoriti.

Potreba i potraznja nisu isto, Vlada KS je pokusala da dovede nekog i da mu daje subvencije, ocito nije bilo dovoljno. Da drzava na svaku prodatu kartu daje jos toliko para, vjeruj da opet ne bi bilo neko aman interesovanje aviokompanija.

Na temi GDJE NA MORE ...

...sam pisao o tome kako je mnogo komfornije otici avionom na XY destinaciju, nego se voziti po vrucini, pa su me napali da tako zapravo gubim vise vremena i komfora od onih koji idu autom u Drvenik . :run:
Ako je na forumu takvo misljenje bilo, sta reci za ostatak pucanstva. Obidji i druge teme pa vidi sta ljudi misle.

Na toj temi gdje na more predlozi da se uvede LCC za Malagu npr. pa vidi koliko je ljudi spremno s porodicama da ide na ljetovanje tamo ako se uvede taj LCC (a inace idu autom na more).
Joj kako bi ja otišao na more u Malagu da ima LCC...Realno bi, u slučaju povoljne cijene karte putovao svake godine, ili na Malagu kao konačnu destinaciju ili bi je koristio kao neku prolaznu tačku.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4458 Re: Wizz air

Post by Ozimician »

yoda82 wrote: 25/08/2023 14:14 Joj kako bi ja otišao na more u Malagu da ima LCC...Realno bi, u slučaju povoljne cijene karte putovao svake godine, ili na Malagu kao konačnu destinaciju ili bi je koristio kao neku prolaznu tačku.
Vjerujem da bi, ali pitaj vecinu koji idu na more u nase najatraktivnije destinacije da li bi oni?

Porodice s djecom tesko.
TheRedhead
Posts: 815
Joined: 09/02/2015 18:27

#4459 Re: Wizz air

Post by TheRedhead »

Ozimician wrote: 25/08/2023 14:18
yoda82 wrote: 25/08/2023 14:14 Joj kako bi ja otišao na more u Malagu da ima LCC...Realno bi, u slučaju povoljne cijene karte putovao svake godine, ili na Malagu kao konačnu destinaciju ili bi je koristio kao neku prolaznu tačku.
Vjerujem da bi, ali pitaj vecinu koji idu na more u nase najatraktivnije destinacije da li bi oni?

Porodice s djecom tesko.
Ima definitivno ljudi koji bi putovali ali su osudjeni da idu na standardne lokacije jer je to najlakse autom ici. Neces u Pariz autom ici.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#4460 Re: Wizz air

Post by laserShow »

Ozimician wrote: 25/08/2023 14:18 Vjerujem da bi, ali pitaj vecinu koji idu na more u nase najatraktivnije destinacije da li bi oni?
Da isli bi, da se ima prilike i da ne odbije bubrege. Toliko bi isli da bi isli svaki put sve dalje, samo da ne cuju nase exyu jezike, ili turkijske.
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#4461 Re: Wizz air

Post by yoda82 »

Ozimician wrote: 25/08/2023 14:18
yoda82 wrote: 25/08/2023 14:14 Joj kako bi ja otišao na more u Malagu da ima LCC...Realno bi, u slučaju povoljne cijene karte putovao svake godine, ili na Malagu kao konačnu destinaciju ili bi je koristio kao neku prolaznu tačku.
Vjerujem da bi, ali pitaj vecinu koji idu na more u nase najatraktivnije destinacije da li bi oni?

Porodice s djecom tesko.
Dosta ljudi koji mogu priuštiti (a i pojedini koji ne mogu) su se prebacili na Tursku. U slučaju jeftinih linija, siguran sam da bi ih se još više odlučilo za neke druge lokacije. Većina ludi koji idu autom na more to rade jer im je tako najisplativije.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4462 Re: Wizz air

Post by Ozimician »

yoda82 wrote: 25/08/2023 15:30
Ozimician wrote: 25/08/2023 14:18

Vjerujem da bi, ali pitaj vecinu koji idu na more u nase najatraktivnije destinacije da li bi oni?

Porodice s djecom tesko.
Dosta ljudi koji mogu priuštiti (a i pojedini koji ne mogu) su se prebacili na Tursku. U slučaju jeftinih linija, siguran sam da bi ih se još više odlučilo za neke druge lokacije. Većina ludi koji idu autom na more to rade jer im je tako najisplativije.
BH Agencije kazu da imaju svakako smanjeno interesovanje ove godine za Tursku.
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#4463 Re: Wizz air

Post by yoda82 »

Zato što je i ona dosta poskupila. Realno, nije isto dati 3000-5000 za hotel u Turskoj za četvročlanu porodicu i 1500-3000 za neki privatni smještaj i hranu u hrvatskoj. Da je približna cijena, vjeruj da bi puno manje raje išlo autom.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#4464 Re: Wizz air

Post by Ozimician »

yoda82 wrote: 25/08/2023 15:36 Zato što je i ona dosta poskupila. Realno, nije isto dati 3000-5000 za hotel u Turskoj za četvročlanu porodicu i 1500-3000 za neki privatni smještaj i hranu u hrvatskoj. Da je približna cijena, vjeruj da bi puno manje raje išlo autom.
Pa isto vazi i za ostale destinacije, iz Njemacke se vecina odlucuje da ide na odmor autom (porodice), a kamoli iz BIH.

U sezoni avionske karte nisu nigdje jeftine.

A kad si s djecom, moras stimati termin kad djeca imaju raspuste - i tada je naravno najveca guzva i najskuplje je svugdje.
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#4465 Re: Wizz air

Post by yoda82 »

Naravno da je skuplje nego van sezone, ali još uvijek budu prilično povoljne karte. Evo npr. Ove godine sam putovao iz Beograda za Maltu, i dosta porodica je takođe tamo išlo na odmor. Još sam ja relativno kasno uzeo karte jer sam kao levat čekao da naš Aerodrom ugovori neke povoljne linije.
Sa većine okolnih aerodroma se može naći neka povoljna linija, čak i u jeku sezone.
Seawolf
Posts: 7735
Joined: 14/06/2012 22:59

#4466 Re: Wizz air

Post by Seawolf »

TheRedhead wrote: 25/08/2023 14:23
Ozimician wrote: 25/08/2023 14:18

Vjerujem da bi, ali pitaj vecinu koji idu na more u nase najatraktivnije destinacije da li bi oni?

Porodice s djecom tesko.
Ima definitivno ljudi koji bi putovali ali su osudjeni da idu na standardne lokacije jer je to najlakse autom ici. Neces u Pariz autom ici.
Nego čime ću ići u Pariz?

Išao sam autom, porodično.

Proveli smo jednu sedmicu u Parizu i jednu sedmicu u Normandiji.

Nisam čekao da mi porezni obveznici Kantona Sarajevo izdvoje za subvenciju, kako bih mogao letjeti do Caen-a za 49 EUR.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#4467 Re: Wizz air

Post by Karikaturist »

Spamate temu dobrano. Presli sa SJJ jos i ovdje..
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#4468 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

@yoda82 ja idem na more sada u septembru u Malagu. Kupio sam kartu na Swissu prike dva mjeseca za 250 eur povratno. Sarajevo Cirih Malaga i tako nazad.
Iz Zagreba ima Ryanair za 120 eur (samo ruksak) + put SA ZG SA i kada sve saberem i doplatu za kofer standardni dodje me isto kao ova karta iz SA .
Obzirom gdje je SA a gdje Malaga OK.mi je.ova cijrna od 250 eur
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#4469 Re: Wizz air

Post by mistek »

Kakvi ste s aerodromom u Varšavi? Je li 1h vremena normalnom čovjeku dovoljno za layover ako imam samo ručni prtljag? :D I ako let recimo dođe 20 minuta prije sljedećeg, je li se to onda računa kao njihova odgovornost ili mi 20 minuta računaju kao dovoljno da sam mogao stići? :D
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4470 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Uvezana karta? LOT/LOT, LOT/neka druga legacy kompanija?

U tom slucaju ne bi trebao imati problema. Ako ti je sistem proda, racunaju da je moguce. Ako kasne, a znaju da im stizes i mogu te “progurati” kroz aerodrom ubrzano, uradice to.

Mene je par puta na VIE/MUC/PRG cekalo vozilo pred avionom, da me odveze na drugi let direkt, da ne idem u zgradu, pa nazad.

Ako odu bez tebe jer su previse kasnili, njihovo je da te pripaze na najbolji moguci nacin, drugi letovi za istu destinaciju makar i sa vise/manje presjedanja, upgrade kabine ako nema ekonomske klase, hotel/hrana i kasniji let ako nema opcija odmah...

Sve to uz tvoju saglasnost. Dakle na bilo koju od tih opcija moras pristati.

Ako su odvojene karte, bilo LCC/Legacy, ne mozes stici cak i uz online check-in ranije zavrsen za 20 min... Zvanicno i gate se zatvara tako nekako osim ako je guzva pa kapetan dozvoli takav ukrcaj, jer obicno povlaci kasnjenje aviona sa gate-a...
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#4471 Re: Wizz air

Post by mistek »

Hvala :thumbup: LOT-LOT je, uvezano. Ma ne bi trebalo biti problema, ako sve bude normalno, 65 minuta vremena između, kontam nije valjda toliki krkljanac na Chopinu. Znam da se recimo u Beogradu za 40 minuta može presjesti kako god hoćeš, ali s ovim nisam imao iskustva.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4472 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Ma tu ne bi trebalo biti problema. Znaju odakle dolazis, gdje ides. Ako kasnis, znaju da je njihov trosak ako ne stignes, pa se trude da ga nemaju.

Ako bi avion kasnio na leg-u SJJ-WAW, unaprijed u avionu zamolis stjuardesu da se cuju sa svojima u WAW da te docekaju i ubrzaju jer imas presjedanje koje te ceka. Ima raznih nacina za to, a oni znaju koji su im rekli i kako moze.

Mene jednom jedna zamalo na grudi privi, koliko sam se bio raskukao u dolasku zbog kasnjenja...
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#4473 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

Ja stigao u Frankgurtu s LH naLH za 50 min pauze a da ti u Varsavi ne stignes no sikiriki
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#4474 Re: Wizz air

Post by ElRe »

mistek wrote: 29/08/2023 01:35 Hvala :thumbup: LOT-LOT je, uvezano. Ma ne bi trebalo biti problema, ako sve bude normalno, 65 minuta vremena između, kontam nije valjda toliki krkljanac na Chopinu. Znam da se recimo u Beogradu za 40 minuta može presjesti kako god hoćeš, ali s ovim nisam imao iskustva.
Ne bi trebali biti problema. Chopin je uz to u funkciinalan aerodrom.
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#4475 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

Sutra u SA dolaze predstavnici aerodroma Tuzla Vlade TZ i neke aviokompanije da razgovaraju sa Vladom Federacije
Komentari na FB su da je to Montenegro Airlines jer sutra ima let iz Podgorice za Sarajevo

E sada, ako su zaista oni koliko se sjecam oni su prije Wizz u TZ letili Tuzla Bec Tuzla pa se vrlo brzo ukinula ta linija.
Problem je sto su aviokompanija iz non EU, nemaju dozvolu naseg vazdusnog operatora za polijetanje prema EU i sto kao non EU aviokompanija lete iz druge Non EU u EU zemlju.

Ako sve prodje s njima ja ne vjerujem da ce oni preuzeti sve otkazane linija Wizzair.
Samo na primjer cu uzeti Bec . Oni trenutno iz Podgorice lete za Bratislavu (ne za Bec , zasto lete za Bratislavu a ne za Bec ne znam)
Nemaju mobilnu aplikaciju. Samo web stranicu i ima online kupovina karata .
Post Reply