Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mbenz
Posts: 979
Joined: 18/06/2013 16:26

#1 Wizz air

Post by mbenz »

pozdrav,
Interesuje me ova aviokompanija koja kako vidim ima letove iz tuzle, i zanimaju me ako je neko imao iskustva putovati s njima, koje su procedure, evo konkretno za narudzbe karata preko interneta, i jeli sve ukljuceno u cijenu na njihovim stranicama ili ima dodatno za aero taxu i te stvari. Konkretno me interesuje relacija tuzla-dortmund. hvala
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#2 Re: Wizz air

Post by Sa_u_srcu »

Letio prosle godine upravo tu
relaciju...
Pa nije lose s obzirom na cijenu...nivo germanwingsa...tu su negdje...cijena je sa ukljucenin taxama..jedino jos sta moras je platiti 5 km neku kesicu smijesnu za parfeme, pastu za zube itd...malo tuzlaci pune budzet...
Obrati paznju na velicinu licne torbe tu su veoma rigorozni...ako prelazi milimetar, naplacuju...3 eura haineken u limenci tako da su prihvatljivi... :D
sarajevsko_pivo
Posts: 3388
Joined: 27/07/2009 16:22

#3 Re: Wizz air

Post by sarajevsko_pivo »

Sve je ukljuceno, samo ne kofer koji je dodatno plata 20 eura. Rucni prtljag je dzabe.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4 Re: Wizz air

Post by Danguba »

sarajevsko_pivo wrote:Sve je ukljuceno, samo ne kofer koji je dodatno plata 20 eura. Rucni prtljag je dzabe.
mala ispravka, imaju dva rucna prtljaga.
mali rucni prtljag(najcesce ruksak ili laptop tasna) je dzaba a veliki rucni prtljag(mali kofer iz seta od tri) se placa 9 eura.

p.s. tu kesicu ne moras na aerodromu placati 5 km kada to mozes i sam kupiti pa te stvarcice upakovati.

p.p.s. izbjegavajte piti pice u onom baru na aerodromu. kafa 3 km iz aparata kao djecija igracka i u malim plasticnim casama. voda obicna 2,5 km kao da je abuzemze. nema ni racuna niti sta(jos mi otvori i nasu vodu u casu a da nisam vidio, pa sam posumnjao da sipa obicnu vodu u flasice pa ih presipa u case). neka divlja kafana na aerodromu ali dere li dere. ciji li je haver :-)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#5 Re: Wizz air

Post by Bosanac sa dna kace »

....oni koji su putovali sa ovom kompaniju nek pojasne svijetu da tu nema dzabnog obroka, i onaj prtljag sto se tura dole, placa se.....
User avatar
mbenz
Posts: 979
Joined: 18/06/2013 16:26

#6 Re: Wizz air

Post by mbenz »

A kako ste za karte, kako naruciti, jeli preko njihove stranice, koji vid placanja ,ja imam visa electron s kojom ne mogu na internetu placati.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

mbenz wrote:A kako ste za karte, kako naruciti, jeli preko njihove stranice, koji vid placanja ,ja imam visa electron s kojom ne mogu na internetu placati.
preko njihove stranice (registruješ se)--dobiješ na mejl kartu koju moraš isprintat i na aerodromu pokazat.

https://wizzair.com/sr-Cyrl-CS/Search

za ovo s tvojom karticom ne bih ti znao rec.
User avatar
U_kost
Posts: 306
Joined: 22/08/2014 14:30

#8 Re: Wizz air

Post by U_kost »

Letio iz BG za Dortmund.

Kupiš kartu preko njihove stranice i to je to.
U toku samog leta sve liči na pijacu, znači klope, pića, gaća, čarapa, svega za kupiti. Naravno niko te ne sili. Baciš svoj let i doviđenja i prijatno.

Imaš na njihovoj stranici dozvoljene gabarite prtljaga za unijeti u avion + što imaš kontrolu veličine prtljaga (kavez u koji trebaš staviti prtljag) pred sami let.
Ako nisi siguran, bolje je prtljag odmah doplatiti uz kartu, jer na licu mjesta oderu samo tako.

Generalno za vrlo malo para, prijevoz za 10.

Edit: Za mobilni telefon imaš skinuti aplikaciju i u tom slučaju ti ne treba isprintana karta, naravno ukoliko aerodrom ima tehničke mogućnosti za skeniranje elektronske karte. Skeniranje na aerodromu u Dortmundu radi bez problema.
Last edited by U_kost on 05/02/2015 08:40, edited 1 time in total.
Galamdzija
Posts: 206
Joined: 15/04/2008 13:52

#9 Re: Wizz air

Post by Galamdzija »

Ova agencija surađuje sa Wizz airom u Tuzli, nazovi ih.

http://www.airtours.ba/
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#10 Re: Wizz air

Post by OldMayor »

Bosanac sa dna kace wrote:....oni koji su putovali sa ovom kompaniju nek pojasne svijetu da tu nema dzabnog obroka, i onaj prtljag sto se tura dole, placa se.....
Iskreno ti sam sebi mozes spakovati sendvic i ponijeti sa sobom. Niko ti ne brani. Ako bas mislis da ces ogladniti.

Kakvi su to obroci na letovima sa Lufthansom ili Austrianom economy klasa? Pa dobijes obicni sendvic, kaficu, sokic u male casice i to je to. Da ne govorim krace relacije gdje dobijes kiflicu ko palac. I sta sad? To je kao skuplje i po 200-300 EUR na nekim letovima?

Prtljag isto tako. Jeste, placa se, ali opet kad saberes sa cijenom karte nije skupo.

I genaralno ne vidim ni potrebu sad da jedes nesta u avionu, mislim ovo sto Wizzair vozi nema nista preko 3h. Ako ne mozes ne jesti 3h jbg onda. :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#11 Re: Wizz air

Post by Bosanac sa dna kace »

OldMayor wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:....oni koji su putovali sa ovom kompaniju nek pojasne svijetu da tu nema dzabnog obroka, i onaj prtljag sto se tura dole, placa se.....
Iskreno ti sam sebi mozes spakovati sendvic i ponijeti sa sobom. Niko ti ne brani. Ako bas mislis da ces ogladniti.

Kakvi su to obroci na letovima sa Lufthansom ili Austrianom economy klasa? Pa dobijes obicni sendvic, kaficu, sokic u male casice i to je to. Da ne govorim krace relacije gdje dobijes kiflicu ko palac. I sta sad? To je kao skuplje i po 200-300 EUR na nekim letovima?

Prtljag isto tako. Jeste, placa se, ali opet kad saberes sa cijenom karte nije skupo.

I genaralno ne vidim ni potrebu sad da jedes nesta u avionu, mislim ovo sto Wizzair vozi nema nista preko 3h. Ako ne mozes ne jesti 3h jbg onda. :D
Znam ja to sve, samo rek'o da napomenem nasem svijetu.
Nisam se voziJo pomenutim kompanijama, meni je Turkish zakon, kod njih fakat na svakom letu duzem od dva sata bude fakat dobar rucak.
I ja sam za ove niskobudzetne kompanije :wink:
Samo mislim da je problem to sto u avion gore ne mozes uzeti tecnost, a mozes npr neki sendvic, zavisi od aerodroma do aerodroma....
I da, vecini svijeta je dosadno jer nemaju sta da rade u avionu....pa bi samod a jedu....
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#12 Re: Wizz air

Post by Gray »

Letio za Švedsku prije mjesec dana.

Avioni su super, djeluju poprilično novi.

Usluga je prevoz od A do B, bez hrane, pića i sl. To se sve doplaćuje i porpilično skupo, mislim da nema potreba za let od 2 sata.


Mali prtljak tipa ruksak ili mala mekana torba je besplatna, mali hand luggage (standardni u ostalim aviokompanijama) je čini mi se bio 12 eura u jednom smjeru, veliki oko 30 eura u jednom smjeru. U veliki možeš staviti 30 kg.


Jako su rigorozni, na aerodromu je sve skuplje kada plaćaš, i kofer, i check in i sve. Checkin treba uraditi preko weba ranije, isprintati sam sebi kartu.


Ako hoćeš da biraš mjesto gdje sjediš moraš doplatiti, inače je kao u busu, sjedneš gdje stigneš (osim označena mjesta koja je neko doplatio).


Elem, kao autobus koji leti, od A do B super.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#13 Re: Wizz air

Post by sadie_forever »

Mene zanima koliko je sigurna ova kompanija? ono ,posto je nisko-budzetni,da li stede na kontrolama aviona i slicno?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#14 Re: Wizz air

Post by Ridjobrki »

sadie_forever wrote:Mene zanima koliko je sigurna ova kompanija? ono ,posto je nisko-budzetni,da li stede na kontrolama aviona i slicno?
Navodno im se zna desiti da ostanu bez tečnosti za brisače.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#15 Re: Wizz air

Post by incognito071 »

Ridjobrki wrote:
sadie_forever wrote:Mene zanima koliko je sigurna ova kompanija? ono ,posto je nisko-budzetni,da li stede na kontrolama aviona i slicno?
Navodno im se zna desiti da ostanu bez tečnosti za brisače.
:lol: :lol: :lol: jes jes
ja cuo da povremeno lete s jednim krilom i bez tockova kad slijecu.....
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#16 Re: Wizz air

Post by Pismonosa »

.
Last edited by Pismonosa on 05/02/2015 14:00, edited 1 time in total.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#17 Re: Wizz air

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 04/02/2021 11:15, edited 1 time in total.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#18 Re: Wizz air

Post by sadie_forever »

Ridjobrki wrote:
sadie_forever wrote:Mene zanima koliko je sigurna ova kompanija? ono ,posto je nisko-budzetni,da li stede na kontrolama aviona i slicno?
Navodno im se zna desiti da ostanu bez tečnosti za brisače.
mene brinu one bitnije stvari.no valjda nema problema valjda i oni znaju da bi im agencija propala za najmanju nesrecu,poznata izreka medju pilotima "mislis da je sigurnost skupa,probaj imati nesrecu" :D
Last edited by sadie_forever on 05/02/2015 14:02, edited 1 time in total.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#19 Re: Wizz air

Post by Zeljoooo »

Ridjobrki wrote:
sadie_forever wrote:Mene zanima koliko je sigurna ova kompanija? ono ,posto je nisko-budzetni,da li stede na kontrolama aviona i slicno?
Navodno im se zna desiti da ostanu bez tečnosti za brisače.
Ja sam cuo da nemaju ni retrovizore :roll:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#20 Re: Wizz air

Post by Freamon Lester »

Ako smije letiti u EU znaci da mu je sigurnost ok. Meni je veci strah doci do Tuzle sa nekim od nasih autobusa... :D
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#21 Re: Wizz air

Post by miki27A »

Image
Za one koji ne mogu bez tecnosti evo mog rjesenja : ova plasticna boca od 0.5 l (moze bilo koja druga slicnih karakteristika), poneses je praznu na aerodrom, kad predjes kontrolu napunis vodom i to je to. Boca je nekih $5 (7 KM?). Caka je da se sjetis da je ispraznis prije kontrole ako vec ima vode u njoj: zadnji put sam pila na metar prije kontrole u redu oko pola litre vode, imam od litar bocu.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#22 Re: Wizz air

Post by OldMayor »

sadie_forever wrote:Mene zanima koliko je sigurna ova kompanija? ono ,posto je nisko-budzetni,da li stede na kontrolama aviona i slicno?
Jbg, nekako ako bi se logicki razmisljalo, to bi bas bila glupa stednja, ono rezati kontrole. Jer ako jedan avion rokne negdje, dokaze se da nije bio ispravan, katanac i kljucaj. Od te firme nema nista. Narocito ako imas konkurenciju, a ovi je imaju i to zestoku.

Mislim da stede na svemu osim na tome, jer sve kako su i ostali napisali, sve, ali bas sve ostalo dodatno placas osim samog prevoza. Mada opet na kraju i da sve to uzmes, mozes dobiti jeftiniju kartu nego kod drugih kompanija.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#23 Re: Wizz air

Post by Danguba »

Sto se tice sigurnosti, skoro gledam na tv emisiju vezanu za tu sigurnost. To je katastrofa. Dijelove nabavljaju i ugradjuju koji nisu originalni. Kada su pregledali avion predsjednika Amerike ustanovili su 30% dijelova nije originalno. :shock:

Desio se neki pad aviona u J.Americi i za 24 sata raznesen avion od strane lokalnog stanovnistva. Internet pun dijelova aviona keje kupuju i kompanije. Strasno.
Konkord se srusio jer je jedan neorginalni dio sa americkog Boinga otpao na pistu preko kojega je presao konkord, gume poderao i zavrsio na livadi.

Druga stvar vezana za Wizzair, daj boze da ne uzmu fursata jer sve vise i vise putnika putuje avionima. Licno sam prebacio jedno auto dole da mogu avionom letjeti i sinoc gledam karte i malo je reci da sam bio iznenadjen. Karte su zara a samo nisu u nekim lijevim datumima. povratak iz Tuzle za Eindhoven u augustu 510 KM. :shock:

https://wizzair.com/nl-NL/TimeTable/Eindhoven/Tuzla

Za 1. maj sam kupio karte ali su me ispale skoro kao i autom. Dobar je avion iz vise razloga ali ako budu pucali cijene, plasim se da se ponovo ne uhvatimo volana.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24 Re: Wizz air

Post by muha_sa »

meni je nezaboravan doživljaj bio kad smo sletili u Geteborg--avion samo što je dohvatio pistu svi su putnici bili na nogama :lol: :lol: valjda im se žurilo da što prije izadju.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#25 Re: Wizz air

Post by Danguba »

Ko je ono od nasih putovao u Kanadi avionom pa nastale turbulencije. Kaze, ja se *sro a iza mene neko bogara li bogara.
Ne spominji ga sade kume brate makar dok ne sletimo. :lol:
Post Reply