Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4501 Re: Wizz air

Post by drndalo »

izvrsni direktor wrote: 22/09/2023 12:44
Ozimician wrote: 18/09/2023 11:33

Ko je kupovao tako karte (a i sve ostalo) , zna koji zna biti zajeb "vec od..." :D
Je li veci zajeb "vec od 44" ili "vec od 244" ?
Pomenuti tekst reklame zaista ne mora nuditi nikakvu realnu razliku.
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#4502 Re: Wizz air

Post by Dzontra_Volta »

mirota wrote: 27/09/2023 11:22 postovanje

ima li sanse za refund novca, naime trebao sam putovati Ryan airom, ali iskrsli neki probloemi pa nema sanse da idem ??? to je ona najjeftinija karta s ruksakom se putuje ?? hvala
Jesi li to ti nama kopirao mail koji si poslao Ryanairu ili...? :D
User avatar
mirota
Posts: 2353
Joined: 11/01/2018 11:42

#4503 Re: Wizz air

Post by mirota »

Dzontra_Volta wrote: 27/09/2023 14:07
mirota wrote: 27/09/2023 11:22 postovanje

ima li sanse za refund novca, naime trebao sam putovati Ryan airom, ali iskrsli neki probloemi pa nema sanse da idem ??? to je ona najjeftinija karta s ruksakom se putuje ?? hvala
Jesi li to ti nama kopirao mail koji si poslao Ryanairu ili...? :D
ma necu im ni slati ako nema sanse
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#4504 Re: Wizz air

Post by Dzontra_Volta »

mirota wrote: 27/09/2023 14:42
Dzontra_Volta wrote: 27/09/2023 14:07

Jesi li to ti nama kopirao mail koji si poslao Ryanairu ili...? :D
ma necu im ni slati ako nema sanse
Ne vjerujem da će ti vratiti lovu. Trebao si uplatiti osiguranje od otkazivanja putovanja, pa bi ti osiguranje refundiralo novac.
User avatar
Filter
Posts: 8053
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4505 Re: Wizz air

Post by Filter »

Ryanair tickets are generally non-refundable. If your flight operated and you didn't travel, you're not entitled to a refund...
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#4506 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

Evo nekakvih 10 linija ce biti. Samo me nervira sto ne objave javno da je to Montenegro i za koje ce gradove letiti
Ako je zaista Montenegro zanima me kako ce to izgledati sa bookingom i sl.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2831
Joined: 14/01/2019 04:56

#4507 Re: Wizz air

Post by Porodice Foht »

“ Na aerodromu u Kelnu gejt do gejta u isto vreme letovi za BG:

Viz Er krcat, Er Srbija prazna.

Bezobrazne cene, jbg.”, pise cova na X.
Da li je ovo moguce? :?
User avatar
ElRe
Posts: 10854
Joined: 12/12/2011 11:28

#4508 Re: Wizz air

Post by ElRe »

Ovakav Wizz Air nam u BiH ne treba

User avatar
Point.
Posts: 27805
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4509 Re: Wizz air

Post by Point. »

Valjda bude šta od ovoga
Tri od pet avioprijevoznika koji su se javili na javni poziv za otvaranje novih linija iz Sarajevske zračne luke uz subvenciju ispunila su navedene uvjete.

Ryanair, Wizz Air i SunExpress ispunjavaju uvjete za financijsku potporu, a dodatne pojedinosti o rutama i datumima pokretanja bit će objavljene u dogledno vrijeme. LOT Polish Airlines i TUI Airways, koji su se također prijavili, nisu zadovoljili uvjete javnog poziva. S druge strane, Norwegian Air Shuttle svoju je ponudu dostavio nakon zadanog roka. Zbog toga njegova primjena nije uzeta u razmatranje.

Javni poziv bio je usmjeren na zračne prijevoznike za pokretanje operacija ili uspostavu baze u Sarajevu, nudeći sredstva prijevoznicima koji uvode letove iz nepokrivenih odredišta u proteklih dvanaest mjeseci, započinju usluge prema strateški važnim odredištima, stacioniraju zrakoplov u glavnom gradu Bosne i Hercegovine ili započinju letove duže od šest sati.

Vrijednost subvencija nije javno objavljena. Rute koje se smatraju strateški važnim iz Sarajeva su Berlin, Memmingen, Malmo, Göteborg, Kopenhagen, Pariz, Basel, Amsterdam, Eindhoven, London, Brisel, Rim, Milano, Budimpešta, Prag, Barcelona, Girona, Madrid, Ženeva, Bari, Stockholm, Oslo, Dusseldorf, Atena, Tirana, Skoplje, Izmir, Antalija, Podgorica, Abu Dhabi, Varšava, bilo koja točka u Hong Kongu, Singapuru, Kini, Indoneziji, Jordanu, Japanu, Libanonu, Indiji, Izraelu i Maleziji, također kao i bilo koja druga destinacija u Sjevernoj Americi.

Ryanair i SunExpress, koji su aplicirali za subvencije, nemaju letove za sarajevsku zračnu luku, dok je Wizz Air nedavno pokrenuo subvencionirane linije iz londonskog Lutona.

Njegova podružnica u Emiratima održava sezonske operacije od Abu Dhabija do glavnog grada Bosne i Hercegovine. Neki zračni prijevoznici već su najavili nove linije za Sarajevo za sljedeću godinu, uključujući Pegasus Airlines iz Antalye i Air Arabia iz Sharjaha, s tim da je potonji obnovljen nakon gotovo dvije godine. Na temelju neizravnih prometnih tokova, Ankara je najprometnija neobslužena ruta Sarajevske zračne luke u Europi (uključujući Tursku). Slijede Amsterdam, Pariz, Bruxelles, Adana, Prag, Milano, Trabzon i Barcelona.

Kako Ljudski.ba saznaje iz pouzdanih izvora, nakon nove godine bit će poznati svi termini letova kao i konačna odluka o uspostavi nove zračne baze na sarajevskom aerodromu.
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#4510 Re: Wizz air

Post by Scopio »

Ova tema se definitivno treba preimenovat u Aerodrom/Zračna luka Sarajevo (SJJ) ili Avijacija u BiH
User avatar
Point.
Posts: 27805
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4511 Re: Wizz air

Post by Point. »

Premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk potvrdio je da su tri od pet prijavljenih aviokompanija zadovoljile Javni poziv i da se radi o Ryanairu, SunExpress Airlinesu i Wizz Airu.

"Po obećanju od prije nekoliko mjeseci Sarajevo uskoro dobiva nove avio linije", napisao je.

Predsjednik Turističke zajednice Kantona Sarajevo Haris Fazlagić rekao je za Klix.ba da će sve tri pobrojane kompanije biti izabrane i da će sve letjeti i otvarati nove direktne linije i destinacije iz Sarajeva.

Turistička zajednica je ranije sa 500.000 KM podstakla aviokompanije za otvaranje baze na Aerodromu Sarajevo, nakon čega su se javili Ryanair, SunExpress i Wizz Air.

"Ovo je samo početak. Ove sedmice ide novi javni poziv za nove aviokompanije", rekao je Fazlagić.

Na pitanje kako će aviokompanije "crpiti" taj novac, Fazlagić kaže da su sredstva izdvojena budžetom i da se radi o programu koji će trajati najmanje tri godine.

Od avioprijevoznika se očekuje da bar jedna destinacija bude nova ili strateška, da obavlja letove najmanje dva puta sedmično te da kapacitet aviona bude najmanje 100 sjedišta.

"Taj dio (500.000 KM, op.a.) se ne dijeli nego se sukcesivno povlači u skladu sa brojem prodatih karata odnosno dolascima ovdje. Taj novac će se povlačiti, mi to već fakturišemo i radimo, po broju putnika. Na taj način mi njih subvencioniramo, da oni drže povoljne cijene karata. To je danas normalna praksa svugdje u svijetu", dodao je.

Međunarodni aerodrom Sarajevo će sada sklapati ugovore sa aviokompanijama koje zadovoljavaju kriterije po javnom pozivu koje je raspisala Turistička zajednica KS. Sredstva za ovu namjenu iz Budžeta će izdvojiti Ministarstvo privrede KS.

Kako saznajemo, najviše destinacija će imati Ryanair.

"Meni je značajnije da mi idemo dalje. Imamo upite od Norwegian Aira i Scandinavian Airlines (SAS). Idemo s novim javnim pozivom jer želimo više destinacija i više aviokompanija. Aerodrom je proširio kapacitete, pistu i parking mjesta. Imaju prostora da rade. Sarajevo treba što više direktnih linija", govori predsjednik Turističke zajednice.

S obzirom da je zimski režim odnosno kalendar letenja već "zatvoren", sada se prave planovi za proljeće odnosno ljeto.

"Očekujemo najmanje deset novih linija na proljeće 2024. godine", ističe Fazlagić.

Fazlagić je istakao da aviokompanije u cijelom svijetu imaju velike probleme sa avionima i personalom te da su subvencije jedini način da ih se privuče.

Uprkos ukidanju baze aviokompanije Wizz Air u novembru 2022. godine i posljedično tome smanjenju broja aviooperacija, u septembru ove godine, kao i prethodne, dostigli su broj od milion opsluženih putnika.

Kroz Aerodrom Sarajevo u septembru 2023. prošlo je 144.013 putnika. Osim toga, aerodrom je u septembru 2023. prevezao 345.126 tona carga, dok je u istom mjesecu prethodne godine prevezao 212.008 tona carga, što je za 63 posto više.
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#4512 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

Koliko vidim jakooo puno novih linija ce biti . Jos nam samo nedostaju Banja Luka i Mostar s subvencijama
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#4513 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

Point. wrote: 27/11/2023 13:16
Premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk potvrdio je da su tri od pet prijavljenih aviokompanija zadovoljile Javni poziv i da se radi o Ryanairu, SunExpress Airlinesu i Wizz Airu.

"Po obećanju od prije nekoliko mjeseci Sarajevo uskoro dobiva nove avio linije", napisao je.

Predsjednik Turističke zajednice Kantona Sarajevo Haris Fazlagić rekao je za Klix.ba da će sve tri pobrojane kompanije biti izabrane i da će sve letjeti i otvarati nove direktne linije i destinacije iz Sarajeva.

Turistička zajednica je ranije sa 500.000 KM podstakla aviokompanije za otvaranje baze na Aerodromu Sarajevo, nakon čega su se javili Ryanair, SunExpress i Wizz Air.

"Ovo je samo početak. Ove sedmice ide novi javni poziv za nove aviokompanije", rekao je Fazlagić.

Na pitanje kako će aviokompanije "crpiti" taj novac, Fazlagić kaže da su sredstva izdvojena budžetom i da se radi o programu koji će trajati najmanje tri godine.

Od avioprijevoznika se očekuje da bar jedna destinacija bude nova ili strateška, da obavlja letove najmanje dva puta sedmično te da kapacitet aviona bude najmanje 100 sjedišta.

"Taj dio (500.000 KM, op.a.) se ne dijeli nego se sukcesivno povlači u skladu sa brojem prodatih karata odnosno dolascima ovdje. Taj novac će se povlačiti, mi to već fakturišemo i radimo, po broju putnika. Na taj način mi njih subvencioniramo, da oni drže povoljne cijene karata. To je danas normalna praksa svugdje u svijetu", dodao je.

Međunarodni aerodrom Sarajevo će sada sklapati ugovore sa aviokompanijama koje zadovoljavaju kriterije po javnom pozivu koje je raspisala Turistička zajednica KS. Sredstva za ovu namjenu iz Budžeta će izdvojiti Ministarstvo privrede KS.

Kako saznajemo, najviše destinacija će imati Ryanair.

"Meni je značajnije da mi idemo dalje. Imamo upite od Norwegian Aira i Scandinavian Airlines (SAS). Idemo s novim javnim pozivom jer želimo više destinacija i više aviokompanija. Aerodrom je proširio kapacitete, pistu i parking mjesta. Imaju prostora da rade. Sarajevo treba što više direktnih linija", govori predsjednik Turističke zajednice.

S obzirom da je zimski režim odnosno kalendar letenja već "zatvoren", sada se prave planovi za proljeće odnosno ljeto.

"Očekujemo najmanje deset novih linija na proljeće 2024. godine", ističe Fazlagić.

Fazlagić je istakao da aviokompanije u cijelom svijetu imaju velike probleme sa avionima i personalom te da su subvencije jedini način da ih se privuče.

Uprkos ukidanju baze aviokompanije Wizz Air u novembru 2022. godine i posljedično tome smanjenju broja aviooperacija, u septembru ove godine, kao i prethodne, dostigli su broj od milion opsluženih putnika.

Kroz Aerodrom Sarajevo u septembru 2023. prošlo je 144.013 putnika. Osim toga, aerodrom je u septembru 2023. prevezao 345.126 tona carga, dok je u istom mjesecu prethodne godine prevezao 212.008 tona carga, što je za 63 posto više.
Ja vise wizz smecarima u Sarajevo ne bih dao
User avatar
Rootboi
Posts: 20608
Joined: 07/06/2011 17:14

#4514 Re: Wizz air

Post by Rootboi »

Ona linija za Budimpeštu je top bila jer si mog'o jeftino do tamo a i iz Budimpešte jeftino letova bilo za druge destinacije.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4515 Re: Wizz air

Post by SmokingMan »

Vjerovatno vrate i Dortmund da mogu ćešće ići kod rodbine.
User avatar
xPaco1337
Posts: 1076
Joined: 30/09/2020 14:34

#4516 Re: Wizz air

Post by xPaco1337 »

SmokingMan wrote: 27/11/2023 19:02 Vjerovatno vrate i Dortmund da mogu ćešće ići kod rodbine.
Ima za Dortmund iz Banja Luke...barem po njihovo stranici.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4517 Re: Wizz air

Post by SmokingMan »

xPaco1337 wrote: 27/11/2023 19:54
SmokingMan wrote: 27/11/2023 19:02 Vjerovatno vrate i Dortmund da mogu ćešće ići kod rodbine.
Ima za Dortmund iz Banja Luke...barem po njihovo stranici.
Trebalo bi se vratit za Sarajevo, puno isplativije, ali neka i u BL, to je skroz ok. :thumbup: :bih:
akcija007
Posts: 2858
Joined: 17/05/2008 23:50

#4518 Re: Wizz air

Post by akcija007 »

Wizz vraca liniju Abu Dabi - Sarajevo od kraja marta tj pocetka ljetnog reda letenja
Ukidaju nam se vize od 07.12. Za UAE i moze se naci karta za 100 eur do tamo povratna samo s ruksakom.

Ima sada za London 66 KM povratna ali nam treba viza za UK .
seman
Posts: 192
Joined: 12/06/2010 00:35

#4519 Re: Wizz air

Post by seman »

akcija007 wrote: 27/11/2023 20:33 Wizz vraca liniju Abu Dabi - Sarajevo od kraja marta tj pocetka ljetnog reda letenja
Ukidaju nam se vize od 07.12. Za UAE i moze se naci karta za 100 eur do tamo povratna samo s ruksakom.

Ima sada za London 66 KM povratna ali nam treba viza za UK .
Po ovom što vidim na wizzu, ništa ispod 500 KM nema...
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#4520 Re: Lumiwings

Post by KraljicaIzJajca »

Bobi
Forum administrator
Posts: 32195
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4521 Re: Lumiwings

Post by Bobi »

Kad me ovako neko prozove a ja pojma nemam zašto, sve kontam nešto sam lano :D, ako sam na forumu 95 % je trolanje, nisam ozbiljan :D.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#4522 Re: Lumiwings

Post by KraljicaIzJajca »

Bobi wrote: 02/12/2023 11:51
Kad me ovako neko prozove a ja pojma nemam zašto, sve kontam nešto sam lano :D, ako sam na forumu 95 % je trolanje, nisam ozbiljan :D.
Ti si dežurni krivac :oops: na fb je napeta debata radi zamaero Alenovog komentara :D
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#4523 Re: Wizz air

Post by teuta06 »

Zna li se kad ce wizzair uvesti liniju za Rim? Imam plan ici za 1. maj u Rim, pa ne znam da li da čekam let iz Sa, ili da kupujem kartu iz Splita?
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4524 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Ja sam shvatio od ljetnog reda letenja, dakle od aprila. Ne znam zasto jos nemaju karte u prodaji. Mozda nisu jos potpisali ugovor sa aerodromom i TZ...
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#4525 Re: Wizz air

Post by teuta06 »

ma i ja sam mislila da je tako, ali karte još nisu u prodaji. Prvotni plan mi je bio let iz Splita, ali kad je objavljeno da ce biti iz Sa, puno mi je blize i nagodnije iz Sa. Nadam se da ce brzo pustiti karte. Ryanair je vec pustio karte u prodaju.
Post Reply