Wirelles - problem !

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
mirche_

Wirelles - problem !

Post by mirche_ » 22/01/2012 15:06

Može li mi neko ko je stručan u ovom području pomoći da riješim problem oko wirelles konekcije.
Inače koristim obični računar i laptop, obični računar je spojen na router i modem, i preko laptopa se kačim na wirelles.

Do sinoć je sve radilo normalno, mogla sam se prikopčati preko mobitela i laptopa, medjutim od danas nije moguće uspostaviti konekciju preko laptopa ni preko mobitela al' na običnom računaru konekcija radi , izgleda da su postavke routera kao i inače, čak sam ga i resetovala al' opet isti problem .... Inače koristim router Asus RT-N10 i laptop Toshiba L750-13K ... pomišljala sam da je možda problem i to drajvera na laptopu vezanih za network adapters al' isključila sam tu mogućnost s obzirom da se ne mogu prikopčati ni preko mobitela ... Pozdrav

seha_05

Re: Wirelles - problem !

Post by seha_05 » 22/01/2012 18:13

Beish

Re: Wirelles - problem !

Post by Beish » 22/01/2012 22:30

Ključne riječi "čak sam ga i resetovala al' opet isti problem". Nakon vraćanja na defaultne postavke naravno da wireless konekcija ne radi, na desktop računaru radi zato što je na ruteru po defaultu podignut DHCP server koji mu dodijei adresu iz opsega 192.168.1.0/24. U browser ukucaj ip adresu rutera 192.168.1.1 i kada se otvori login prozor ukucaj username: admin i password: admin. Nakon toga klikni na link wireless, zatim u polje SSID ukucaj naziv mreže koji želiš, authentication method najbolje da izabereš WPA2-PSK, encryption AES, WPA-PSK key je ustvari password koji ćeš ukucati na laptopu prilikom konektovanja.Na kraju sve snimi klikom na dugme save.Naravno da bi na laptopu radilo moraš iste postavke podesiti i prilikom prvog konektovanja na bežičnu mrežu.

Post Reply