Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
0haris0
Posts: 34
Joined: 04/08/2011 02:00
Contact:

#1 Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by 0haris0 »

Pozdrav :)
Kao što naslov kaže imam problema sa tim modemom. Uzeo sam ga danas i imam problema sa konfiguraciom :( Pokušavam napraviti konfiguraciju za logosoft. Probao sam preko user guida napraviti i instalacionog CD-a ali ne uspjeva. ADSL lampica blinka cijelo vrijeme. To me izluđuje :O Ne mogu se konektovati ni preko LAN-a ni preko WiFi-ja :S
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#2 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by Nermin_BH »

To nije modem nego router, udji na 192.168.1.1 idi WAN pa onda izaberi PPOE nacin i unesi ispod podatke pa save restartuj router i provjeri da li radi najbrze ces to rijesiti da nazoves logosoft support da ti ljudi objasne.
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by ala7 »

Nermin_BH wrote:To nije modem nego router, udji na 192.168.1.1 idi WAN pa onda izaberi PPOE nacin i unesi ispod podatke pa save restartuj router i provjeri da li radi najbrze ces to rijesiti da nazoves logosoft support da ti ljudi objasne.
i modem i ruter je to ;)
nisam na logosoftu i vjerovatno nisi mapirao portove dobro .. ako imas upustvo za konfiguraciju lol interneta lahko ces..
User avatar
0haris0
Posts: 34
Joined: 04/08/2011 02:00
Contact:

#4 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by 0haris0 »

Hvala, vjerovatno ću nazvati Logosoft.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#5 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by Halcyon »

ADSL lampica ne bi trebala blinkati. Ako blinka znači da se modem iz nekog razloga ne može sinhronizovat sa DSLAM-om. A sinhronizovat će se (ako je sve u redu) bez obzira jesi li mu podesio parametre ili ne.
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#6 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by Forsaken »

Ko sto ti rekose udji preko mreze na 192.168.1.1, ako si nesto prcko najbolje je otidji na soft reset. Nakon toga, imas wizard za podesavanje, u tri klika ti podesi i ADSL i wireless. Setovao sam ta tri modema na tri lokacije imao sam na jednoj problem, nisam ni ja skonto sta je bilo, al je reset/wizard odradio sve za 10. Doduse ovo je bilo za BH Telecomov ADSL ne Logosoftvo, ne znam imal razlike

Poz
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#7 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by Halcyon »

Pokušaj ući u postavke modema, odaberi Advanced Setup > ADSL pa čaprkaj ADSL Type prije nego što bilo šta drugo uradiš i vidi hoće li se modem sinhronizovati.
User avatar
0haris0
Posts: 34
Joined: 04/08/2011 02:00
Contact:

#8 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by 0haris0 »

Halcyon wrote:ADSL lampica ne bi trebala blinkati. Ako blinka znači da se modem iz nekog razloga ne može sinhronizovat sa DSLAM-om. A sinhronizovat će se (ako je sve u redu) bez obzira jesi li mu podesio parametre ili ne.
To i mene brine :/ Cijelo vrijeme blinka kao da nema kabla za ADSL. Na drugom modemu ADSL lampica uredno radi :S
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#9 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by Halcyon »

0haris0 wrote:
Halcyon wrote:ADSL lampica ne bi trebala blinkati. Ako blinka znači da se modem iz nekog razloga ne može sinhronizovat sa DSLAM-om. A sinhronizovat će se (ako je sve u redu) bez obzira jesi li mu podesio parametre ili ne.
To i mene brine :/ Cijelo vrijeme blinka kao da nema kabla za ADSL. Na drugom modemu ADSL lampica uredno radi :S
Kod modema postoji razlika jesu li Annex A (ADSL over POTS iliti analogna telefonska linija) i Annex B (ADSL over ISDN iliti digitalna telefonska linija). Annex A ne radi na ISDN i obratno. Ti podaci ti pišu na modemu ili kutiji.
User avatar
0haris0
Posts: 34
Joined: 04/08/2011 02:00
Contact:

#10 Re: Wireless modem (TP-link TD-W8901g) problem

Post by 0haris0 »

Ovaj modem ima ANNEX B/J/M :/ To sam pročitao u onim podešavanjima ADSL-a. Postoji li kakva mogućnost da ga ubacim u bridge mod. Jer kad spojim kablove tako da iz kompa ide u TP-Link iz TP-Linka u ADSL modem, imam konekciju ali nema WiFi-ja :(

Edit: Imam ADSL 2/2+ Modem/router bez wifi-ja i na njemu piše da je Annex A :( Mogu li se kako ta dva modema postaviti u bridge mod pa da preko jednog budem na LAN-u (tj kompjuter), a preko TP linka da budem na wifi-ju :)
Post Reply