windows xp??

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
label

windows xp??

Post by label » 28/08/2011 02:07

eh ovako

imam racunar sa operativnim sistemom win7 32 bit
preslab mi je te mislim da ako bih povratio xp racunar bi bio mnogo ucinkovitiji

2GB rama
ati radeon 3850 graficka

e sad mi vi trebate
posto nemam nikakvog iskustva oko dizanja sistema? ili kako vec

trebao bi mi link za download XP SP3 te malo objasnjenje kako da bootujem cd te kako da to sve napravim da radi
onog ko mi pomogne castim pivom poslije Bajrama...

e sad mogu sve pratiti jer imam 2 racunara tako da bi jedan radio dok bi citao upustva sa laptopa :) poz nadam se da cete mi pomoc :D

arnes_king
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: windows xp??

Post by arnes_king » 28/08/2011 03:11

nezz smijem li ti ovdje dat link od torrenta pa necu dok ne dobijem potvrdu, a mozes i sam potraziti : windows xp black edition, trazi na piratebay i samo tako ukucaj taj nazis i od uploadera luxlol, to za butanje neka ti neko drugi pise ili nadji na google jer nemam vremena, idem spavati xD a uglavnom taj sistem je najbolji koji sam probao, sto se tice windows xp, samo ga bootujes i on ce ti sve sam odraditi (sp3) cak ti instalira i net frameworke zadnje i dosta korisnih programcica koje bi svakako skinuo i instalirao, probaj pa ces vidjeti sve sam mrsko mi pisati vise xD

A imas 2 gige rama i kazes malo ti za win7 ? jest ako koristis 64 bitni, koristi 32 bitni i sigurno nece biti malo, u mene je pc samo giga rama, 3.2 GHz (hypertrade) procesor i nvidia 8600 gt, i radi mi bolje od windows xp-a :)

label

Post by label » 28/08/2011 16:20

arnes_king wrote:nezz smijem li ti ovdje dat link od torrenta pa necu dok ne dobijem potvrdu, a mozes i sam potraziti : windows xp black edition, trazi na piratebay i samo tako ukucaj taj nazis i od uploadera luxlol, to za butanje neka ti neko drugi pise ili nadji na google jer nemam vremena, idem spavati xD a uglavnom taj sistem je najbolji koji sam probao, sto se tice windows xp, samo ga bootujes i on ce ti sve sam odraditi (sp3) cak ti instalira i net frameworke zadnje i dosta korisnih programcica koje bi svakako skinuo i instalirao, probaj pa ces vidjeti sve sam mrsko mi pisati vise xD

A imas 2 gige rama i kazes malo ti za win7 ? jest ako koristis 64 bitni, koristi 32 bitni i sigurno nece biti malo, u mene je pc samo giga rama, 3.2 GHz (hypertrade) procesor i nvidia 8600 gt, i radi mi bolje od windows xp-a :)

malo mi je kralju jer pocinjem da se pavim nekim ozbiljnijim stvarima video produkcija i muzicka a win 7 je zahtjevan puno a jos je i krekovan i 32 bit verzija... tako da malo sta hoce da se pokrene...

e sad kako botovat?? hitno!!

arnes_king
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Post by arnes_king » 28/08/2011 17:49

label wrote:
arnes_king wrote:nezz smijem li ti ovdje dat link od torrenta pa necu dok ne dobijem potvrdu, a mozes i sam potraziti : windows xp black edition, trazi na piratebay i samo tako ukucaj taj nazis i od uploadera luxlol, to za butanje neka ti neko drugi pise ili nadji na google jer nemam vremena, idem spavati xD a uglavnom taj sistem je najbolji koji sam probao, sto se tice windows xp, samo ga bootujes i on ce ti sve sam odraditi (sp3) cak ti instalira i net frameworke zadnje i dosta korisnih programcica koje bi svakako skinuo i instalirao, probaj pa ces vidjeti sve sam mrsko mi pisati vise xD

malo mi je kralju jer pocinjem da se pavim nekim ozbiljnijim stvarima video produkcija i muzicka a win 7 je zahtjevan puno a jos je i krekovan i 32 bit verzija... tako da malo sta hoce da se pokrene...

e sad kako botovat?? hitno!!

Obicno bi po defaultu trebalo biti nastimano da je prvi boot device cd/dvd pa tako ubaci cd od windows xp restartuj komp i trebao bi te pitati da stisnes bilo koju tipku za bootovanje sa cd/dvd-a a ako ne ima neka tipka al nezz tacno koja da direkt izaberes, uglavnom mozes uci u bios i tamo podesiti da prvo bootuje sa cd/dvd ....

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

Post by Decerto » 28/08/2011 18:08

Hoces se baviti video i audio produkcijom sa tim racunarom.... :lol: :lol:

label

Post by label » 28/08/2011 18:23

Decerto wrote:Hoces se baviti video i audio produkcijom sa tim racunarom.... :lol: :lol:

a jbg nista preozbiljno ;) bar dok nestigne macbook pro ;)

Post Reply