Windows XP "ne razumije" novi USB HDD

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Brankovac

Windows XP "ne razumije" novi USB HDD

Post by Brankovac » 29/04/2011 05:49

Pozz svima. Neki dan sam kupio USB hard disk, marke PQI, oznake H551. Kad ga skopčam USB kabelom na PC koji ima instaliran Windows Vistu ili Windows 7, onda se odmah automatski nađu driveri i instaliraju. U tom slučaju ovaj USB HD radi ko sat kako bi se reklo, sve funka. Ali kada ga prikopčam na PC koji na sebi ima Windows XP, onda niš ne funka. Samo lampica gori na hard disku kao da ima dotok struje, ali konkretno se u Windows niš ne dešava. Kao da ih nisam ni skopčao. Jednostavno kao da se ne prepoznaju ili bolje reći "ne razumiju". Može li se riješiti ovaj problem? Važno mi je pošto moram ove datoteke prebaciti na njeg.

dnaxy

Re: Windows XP "ne razumije" novi USB HDD

Post by dnaxy » 29/04/2011 06:32

ja mislim da mu ne daje kako treba ime. Neznam kako da se bolje izrazim :D
Hajd ovako: kad odes na my Computer imas tamo memorije prikazane.svaka od tih memorija ima slovo. C: je Harddisk,
D: Przac itd. eh sad pogledaj da tu nemas koliziju izmedju tih slova.jer ako ima isto slovo onda ti ga nece prikazat.

pogledaj pod http://www24.brinkster.com/thorsten123/ ... n/win2000/ tu imas prozor kako to na kraju izgleda.nazalost na njemackom je.

a ovu naredbu upisi u start /run --> compmgmt.msc i doces direktno tamo.

Black swan

Post by Black swan » 29/04/2011 08:48

i ja imam problem sa XP sp2
mislim da bi možda trebao instalirati drajvere :D ili updejtovati na sp3

očajnički pokušaj: uštekaj ga odzada :D

Brankovac

Post by Brankovac » 30/04/2011 02:50

Hvala svima na pomoći. Problem nije bio ni u XP-u ni u drive letteru, nego jednostavno sam morao hard disk spojiti izravno s USB utorom na matičnoj ploči (kako mi reče korisnik komi "očajnički pokušaj: uštekaj ga odzada", tako i bi hehe). Prije sam spajao s produžnim kabelom i nije radilo. Sad kad sam spojio direktno sve je OK! Tema može pod ključ...

Post Reply