Windows 8

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#1 Windows 8

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 17:06, edited 2 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Windows 8

Post by Truba »

baš sam sad gledao...

ne sviđa mi se
kuda sve ovo goni :roll:
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3 Re: Windows 8

Post by escobar__ »

Windows 8 je još uvijek u ranoj fazi razvoja tako da do finalnog izdanja može biti dosta promjena.

Btw, priča se o novom datotečnom sistemu, tzv. Protogon-u.
User avatar
1pajdo
Posts: 752
Joined: 05/05/2010 02:55
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#4 Re: Windows 8

Post by 1pajdo »

Ljudi, ne postoji još osmica, pa ni ne znamo kako će izgledati. :-) To su sve ljudi praviili prijedloge i imaju svoju viziju kako bi trebao novi windows izgledati, najčešće su modificirali sedmicu. :lol:

Okanite se gluposti, kad dođe vrijeme microsoft će najaviti. :)
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#5 Re: Windows 8

Post by bug »

User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Windows 8

Post by Truba »

kako sam se sinoć iznervirao
baš sam ovdje mislio napisati kako mi je XP dovoljno dobar do 2015.
jer nije zaštopao godinama
ne pamtim kad sam vidio plavi ekran i tako to
kad sinoć prvi put
pogađate plavi ekran :cry: :cry: :cry: i to dok sam gledao divx

još jednom ću iskazati svoje gađenje ovim novim windowsom ili barem prijedlogom izgleda novog windowsa
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#7 Re: Windows 8

Post by Decerto »

Ovaj windows 8 bas izgleda futuristicno...i kao da je pravljen za touch-pad gadgete.Ma XP SP3 zakon,koristim ga jos uvijek,i namjeravam ga koristiti jos par godina (pa onda na linux :D )
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#8 Re: Windows 8

Post by fole13 »

Decerto wrote:Ovaj windows 8 bas izgleda futuristicno...i kao da je pravljen za touch-pad gadgete.Ma XP SP3 zakon,koristim ga jos uvijek,i namjeravam ga koristiti jos par godina (pa onda na linux :D )
Ako ovakav bude windows8 kao na ovom videu to je za mene takode zesce njasra iz Zvjezdanih staza XD
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#9 Re: Windows 8

Post by mousstapha »

Ja vjerujem da ce postojati opcija da se zadrzi stari izgled Windowsa na desktop racunarima. Iz Microsofta su bili prinudjeni uraditi jednu ovakvu verziju windowsa za tablet racunare, jer je evidentno da ce se broj takvih racunara znatno povecati.
promaha
Posts: 600
Joined: 04/01/2011 21:11

#10 Re: Windows 8

Post by promaha »

jbg treba biti realan i prinzati da je microsoft sa 7com napravio odlican OS..

trenutno na poslu imam pola racunara na 7 pola na xp sp3 i par servera na 2008 r2 serveru i osjetna su poboljsanja u novim OS-ovima na novim sistemima.

8ca ce vjerovatno biti dosta drugacija al mislim isto tako da ovaj preview sto vidimo ce vise biti orjentisan za ARM arhitekturu procesora dok ce za x86 vjerovatno bit blize tradicionalnom.
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#11 Re: Windows 8

Post by escobar__ »

Najbitnije je popljuvati proizvod koji je još uvijek u ranoj fazi razvoja. Slična stvar se dogodila i sa Vistom čiji pokop ponajviše možemo zahvaliti medijima i nepoznavaocima računara (jer je Vista, doduše nakon popravki, bila sasvim solidan sistem).

Imam osjećaj da to medijsko silovanje očekuje i Windows 8 jer su se i kod ovog interfejsa već naoštrili za pljuvanje po sistemu, a sumnjam da se puno ljudi potrudilo da pročita da će Windows 8 pored ovog tablet sučelja imati i standardni interfejs.

Ovaj članak, na primjer, govori i o tome.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#12 Re: Windows 8

Post by JoseMujica »

komi wrote:kako sam se sinoć iznervirao
baš sam ovdje mislio napisati kako mi je XP dovoljno dobar do 2015.
jer nije zaštopao godinama
ne pamtim kad sam vidio plavi ekran i tako to
kad sinoć prvi put
pogađate plavi ekran :cry: :cry: :cry: i to dok sam gledao divx

još jednom ću iskazati svoje gađenje ovim novim windowsom ili barem prijedlogom izgleda novog windowsa
standardno....ne volim teorije zavjere ali mislim da Microsoft počne sam obarati svije starije OS-ove da napravi mjesta na tržištu za nove :x Ista stvar je bila i sa Win 2000, koji je bio izuzetno stabilan, sve dok nije krenuo razvoj onog smeća od Viste i onda odjednom štopanja. :shock:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#13 Re: Windows 8

Post by pici »

JoseMujica wrote:
komi wrote:kako sam se sinoć iznervirao
baš sam ovdje mislio napisati kako mi je XP dovoljno dobar do 2015.
jer nije zaštopao godinama
ne pamtim kad sam vidio plavi ekran i tako to
kad sinoć prvi put
pogađate plavi ekran :cry: :cry: :cry: i to dok sam gledao divx

još jednom ću iskazati svoje gađenje ovim novim windowsom ili barem prijedlogom izgleda novog windowsa
standardno....ne volim teorije zavjere ali mislim da Microsoft počne sam obarati svije starije OS-ove da napravi mjesta na tržištu za nove :x Ista stvar je bila i sa Win 2000, koji je bio izuzetno stabilan, sve dok nije krenuo razvoj onog smeća od Viste i onda odjednom štopanja. :shock:

moguće je da microsofte novim updejtovima malkice opstruiše rad al bi ga to koštalo milijarde na sudu da neko provali.....tako da sam ja za onu drugu teoriju zavjere :mrgreen: a to je jednostavno....drivers, games, codeci, softveri itd itd .....ja sam nedavno prešao na WIN 7 64 bit.......i ne da sam zadovoljan nego prezadovoljan.....što se tiće brzine....tu je XP al stabilnost je definitivno na strani WIN 7......izgleda da ih je opametilo ono sa vistom jer boba je falilo da moj buduĆi OS bude LINUX.....
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#14 Re: Windows 8

Post by Ghost_Rider_XXX »

pici wrote:
JoseMujica wrote:
komi wrote:kako sam se sinoć iznervirao
baš sam ovdje mislio napisati kako mi je XP dovoljno dobar do 2015.
jer nije zaštopao godinama
ne pamtim kad sam vidio plavi ekran i tako to
kad sinoć prvi put
pogađate plavi ekran :cry: :cry: :cry: i to dok sam gledao divx

još jednom ću iskazati svoje gađenje ovim novim windowsom ili barem prijedlogom izgleda novog windowsa
standardno....ne volim teorije zavjere ali mislim da Microsoft počne sam obarati svije starije OS-ove da napravi mjesta na tržištu za nove :x Ista stvar je bila i sa Win 2000, koji je bio izuzetno stabilan, sve dok nije krenuo razvoj onog smeća od Viste i onda odjednom štopanja. :shock:

moguće je da microsofte novim updejtovima malkice opstruiše rad al bi ga to koštalo milijarde na sudu da neko provali.....tako da sam ja za onu drugu teoriju zavjere :mrgreen: a to je jednostavno....drivers, games, codeci, softveri itd itd .....ja sam nedavno prešao na WIN 7 64 bit.......i ne da sam zadovoljan nego prezadovoljan.....što se tiće brzine....tu je XP al stabilnost je definitivno na strani WIN 7......izgleda da ih je opametilo ono sa vistom jer boba je falilo da moj buduĆi OS bude LINUX.....
Ma nije valjda da ovo ozbiljno neko misli?! Ko nije vidio plavi ekran na XP-u, tvrdim životom, nije ništa ozbiljno radio na kompjuteru.
Ne kontam razlog tolikog pljuvanja po novim OS-ovima, da svi tako misle, još bi se koristila pisaća mašina.
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#15 Re: Windows 8

Post by sarajev_o »

planiram da gulim 7 jos bar 5 godina:d
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#16 Re: Windows 8

Post by Amomiman »

Ghost_Rider_XXX wrote: Ma nije valjda da ovo ozbiljno neko misli?! Ko nije vidio plavi ekran na XP-u, tvrdim životom, nije ništa ozbiljno radio na kompjuteru.
Ne kontam razlog tolikog pljuvanja po novim OS-ovima, da svi tako misle, još bi se koristila pisaća mašina.

:thumbup:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#17 Re: Windows 8

Post by Decerto »

Ovaj microsoft je postao ko infinity ward...svake godine novi serijal.
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18 Re: Windows 8

Post by escobar__ »

Decerto wrote:Ovaj microsoft je postao ko infinity ward...svake godine novi serijal.
Nije postao, ovo bi bio njihov standardni ciklus izdavanja operativnih sistema. Jedino su veću razliku napravili između XP-a i Viste.

Skontaj samo koliko su ih izdali u periodu između 1995-2000 i bit će ti jasno da Infinity veze s njima nema. ;)
User avatar
autotoxis
Posts: 74
Joined: 06/10/2009 19:51
Location: Rajvosa

#19 Re: Windows 8

Post by autotoxis »

User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#20 Re: Windows 8

Post by pici »

imal kakve pozitive za ovaj win8...ja sam već poodavno na win7 64bit i šljaka ko zuca...mislim da je ipak malo prerano za win8...da ne bude ko sa vistom
User avatar
autotoxis
Posts: 74
Joined: 06/10/2009 19:51
Location: Rajvosa

#21 Re: Windows 8

Post by autotoxis »

pici wrote:imal kakve pozitive za ovaj win8...ja sam već poodavno na win7 64bit i šljaka ko zuca...mislim da je ipak malo prerano za win8...da ne bude ko sa vistom
Valjda ih je vista opametila, ja koliko sam skonto win8 nece biti nesto senzacionalno nego rade na tome da bude sto jednostavnije za koristiti. :)
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#22 Re: Windows 8

Post by mahalik »

ja evo imam novi komp i radim na 64-bitnoj 7 i odlično je
:D
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#23 Re: Windows 8

Post by Quaresma »

da, jos kad izadje w8, kakav ce taj onda tek biti
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Windows 8

Post by Truba »

u Bugu zanimljiv tekst o Win 8

meni je najprivlačnija opcija sistem restart :D umjesto restora kojeg nikad nisam koristio :D

SR vraća win 8 u stanje nakon prve instalacije... :D što će biti sa instaliranim programima i registrijem će da vidimo...


zanimljiva mi je priča sa ubrzavanjem paljenja i gašenja
mada mi je gašanje važnije :D jer obično kad upalim komp odem negdje drugdje raditi nešto :D

gašenje je bitno zbog otvorenih programa i one famozne instalacije dodataka... znao sam svjedočiti da se komp cijelu noć gasi dođeš sutra on se još gasi :D
tako se nadam da su tu opciju poboljšali

dijelovi za tablete padove podove i mobitele me ne zanimaju :D
kao i touch naredbe...
ja sam old skul :D miš tastatura monitor i kućište :lol:

eh da... i dalje sam vijeran XPu Sp 2 8)
Post Reply