windows 7 problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
mido_Hz
Posts: 94
Joined: 11/08/2009 23:08

#1 windows 7 problem

Post by mido_Hz »

posto vidim da je nestala tema za windows 7( koliko vidim, a sve sam pregledao), ovako imam porblema sa kompom.
Desava mi se u zadnja 2-3 dana, komp radi radi i odjenom samo zaledi, i nista nije moguce uraditi nego ga samo ugasiti, i kad hocu da ga upalim ne moze, upali se centralna al nece da se sistem podigne, i ako se podigne koji sat poslije opet isti problem, izbaci mi ponekad i plavi ekran na kojem pisu neke gluposti error i tako to... e sad mislim da nije to do procesora, danas sam uzeo i ocistio malo procesor i cooler i evo sad vidim da radi, pa mi nije jasno da mozda procesoru se blizi kraj ili....ako neko zna u cemu bi mogao bili problem nek odg...hvala svima..pozzz
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2 Re: windows 7 problem

Post by bordo gandalf »

Kako sam cuo a mozda sam i pogresno cuo :D kod procesora nema hoce nece, kod njega je ili radi ili ne radi, nema na pola :)
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#3 Re: windows 7 problem

Post by irvinx1 »

Ako te izbacuje na windows automatic repair, moze biti da je zastita...Inace, windows 7 je najnestabilniji OS...
Reinstaliraj OS sa diska.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4 Re: windows 7 problem

Post by stochar »

problem s windowsom - pleonazam!
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#5 Re: windows 7 problem

Post by bordo gandalf »

irvinx1 wrote:Ako te izbacuje na windows automatic repair, moze biti da je zastita...Inace, windows 7 je najnestabilniji OS...
Reinstaliraj OS sa diska.
:-) :-)
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#6 Re: windows 7 problem

Post by Sandra N. »

mido_Hz wrote:posto vidim da je nestala tema za windows 7( koliko vidim, a sve sam pregledao), ovako imam porblema sa kompom.
Desava mi se u zadnja 2-3 dana, komp radi radi i odjenom samo zaledi, i nista nije moguce uraditi nego ga samo ugasiti, i kad hocu da ga upalim ne moze, upali se centralna al nece da se sistem podigne, i ako se podigne koji sat poslije opet isti problem, izbaci mi ponekad i plavi ekran na kojem pisu neke gluposti error i tako to... e sad mislim da nije to do procesora, danas sam uzeo i ocistio malo procesor i cooler i evo sad vidim da radi, pa mi nije jasno da mozda procesoru se blizi kraj ili....ako neko zna u cemu bi mogao bili problem nek odg...hvala svima..pozzz
Pokreni Windows Memory Diagnostic moguce je da ti je pokvaren neki od slotova memorije.
mido_Hz
Posts: 94
Joined: 11/08/2009 23:08

#7 Re: windows 7 problem

Post by mido_Hz »

nista pokrenuo memory dijagonosic al nikakav problem nije izbacen, zasad normlano fercera kako sam malo procesor ocistio, sad do cega je pojma nemam, jer mi ni ne izbacuje system repair i tako to, sjecam se samo prije 2-3 dana kad je zastopao da je izbacio plavi ekran i pisalo lafo da nije nesto sa video kabal problem i tako to...hvala svima na odgovorima
User avatar
ČikaJosip
Posts: 250
Joined: 24/01/2011 12:17

#8 Re: windows 7 problem

Post by ČikaJosip »

Ima li itko ideju što bi moglo biti? Naime, bio sam kupio web kameru. Slijedio upute, instalirao i neće da radi. nekakva zelena riža bila. Odnesem u trgovinu gdje sam kupio i kod njega radi. Vrati ju kući. Odnesem prijatelju, inače programeru, zna sve o kompjuterima i kod njega isto neće da radi. I kod njega bi znao zaštopat kompjuter nakon što bi pokrenuo jedan instalirani program. Isto se i meni događalo. Odnesem formatirati kompjuter u jednu firmu i kažem njima da mi ju instaliraju. Oni kažu da mi kamera ne radi. Opet odnesem u trgovinu gdje sam kupio i kod njih radi na njihovom kompjuteru. Ostavim im i svoj ali na mome ne može. Instalira mi i W 7 ali ni to ne pomogne. Nisu pomogli ni instaliranje kodaka. Tako da sam na kraju uzeo slušalice sa mikrofonom.

Do čega bi moglo biti? Što mislite da li bi radila druga kamera nekog drugog proizvođača?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#9 Re: windows 7 problem

Post by bordo gandalf »

ČikaJosip wrote:Ima li itko ideju što bi moglo biti? Naime, bio sam kupio web kameru. Slijedio upute, instalirao i neće da radi. nekakva zelena riža bila. Odnesem u trgovinu gdje sam kupio i kod njega radi. Vrati ju kući. Odnesem prijatelju, inače programeru, zna sve o kompjuterima i kod njega isto neće da radi. I kod njega bi znao zaštopat kompjuter nakon što bi pokrenuo jedan instalirani program. Isto se i meni događalo. Odnesem formatirati kompjuter u jednu firmu i kažem njima da mi ju instaliraju. Oni kažu da mi kamera ne radi. Opet odnesem u trgovinu gdje sam kupio i kod njih radi na njihovom kompjuteru. Ostavim im i svoj ali na mome ne može. Instalira mi i W 7 ali ni to ne pomogne. Nisu pomogli ni instaliranje kodaka. Tako da sam na kraju uzeo slušalice sa mikrofonom.

Do čega bi moglo biti? Što mislite da li bi radila druga kamera nekog drugog proizvođača?
Sve si ovo uradio a nisi se sjetio odma na pocetku da uzmes drugu nego se istrosio nosio komp tamo vamo formatirao win 7 instalirao i na kraju uzeo samo sulsalice :-)
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#10 Re: windows 7 problem

Post by Pokerboy11 »

irvinx1 wrote:Ako te izbacuje na windows automatic repair, moze biti da je zastita...Inace, windows 7 je najnestabilniji OS...
Reinstaliraj OS sa diska.
Hahahahahahahahahhha. Najnestabilniji os ? HAHA.
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#11 Re: windows 7 problem

Post by Pokerboy11 »

mido_Hz wrote:posto vidim da je nestala tema za windows 7( koliko vidim, a sve sam pregledao), ovako imam porblema sa kompom.
Desava mi se u zadnja 2-3 dana, komp radi radi i odjenom samo zaledi, i nista nije moguce uraditi nego ga samo ugasiti, i kad hocu da ga upalim ne moze, upali se centralna al nece da se sistem podigne, i ako se podigne koji sat poslije opet isti problem, izbaci mi ponekad i plavi ekran na kojem pisu neke gluposti error i tako to... e sad mislim da nije to do procesora, danas sam uzeo i ocistio malo procesor i cooler i evo sad vidim da radi, pa mi nije jasno da mozda procesoru se blizi kraj ili....ako neko zna u cemu bi mogao bili problem nek odg...hvala svima..pozzz
Imao sam slican kvar.... samo se zaledi pa ti pjevaj borbene. Nakon toga restart ali nece da se upali pa vadi procesor i vracaj upalim nekako. Na kraju kad sam dobio slom zivaca, odnesem ga na servis.... zamjene mi napojnu i sve od tada radilo kao boba. Mislio sam da je do CPU ili maticne jer je maticna vec jednom gorila od groma. Ali nije nego napojna ...
User avatar
ČikaJosip
Posts: 250
Joined: 24/01/2011 12:17

#12 Re: windows 7 problem

Post by ČikaJosip »

rashtiman wrote:Sve si ovo uradio a nisi se sjetio odma na pocetku da uzmes drugu nego se istrosio nosio komp tamo vamo formatirao win 7 instalirao i na kraju uzeo samo sulsalice :-)

Kompjuter je svakako išao na formatiranje, a ne radi toga. A kada nije htijelo, onda me je baš zanimalo zbog čega je. :skoljka:
harleyquinn
Posts: 347
Joined: 25/06/2010 18:58

#13 Re: windows 7 problem

Post by harleyquinn »

Pokerboy11 wrote:
irvinx1 wrote:Ako te izbacuje na windows automatic repair, moze biti da je zastita...Inace, windows 7 je najnestabilniji OS...
Reinstaliraj OS sa diska.
Hahahahahahahahahhha. Najnestabilniji os ? HAHA.
ja dvaput citala da vidim jel' pise najstabilniji ili ovo drugo, vidim ovo drugo pa mi upitnici iznad glave :D
User avatar
Pokerboy11
Posts: 865
Joined: 06/02/2010 19:40

#14 Re: windows 7 problem

Post by Pokerboy11 »

harleyquinn wrote:
Pokerboy11 wrote:
irvinx1 wrote:Ako te izbacuje na windows automatic repair, moze biti da je zastita...Inace, windows 7 je najnestabilniji OS...
Reinstaliraj OS sa diska.
Hahahahahahahahahhha. Najnestabilniji os ? HAHA.
ja dvaput citala da vidim jel' pise najstabilniji ili ovo drugo, vidim ovo drugo pa mi upitnici iznad glave :D
Znam !!! ahhahahahahahaha !!
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#15 Re: windows 7 problem

Post by cappy_tempo »

aj sad i meni pomozite :D

juce formatiran i instaliran windows 7 i danas se poceo mangupisati

http://img269.imageshack.us/i/49942466.jpg/


ja cacko nesta i nisam procacko nista,pa ako neko zna koji mu je bio bi jako zahvalan :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#16 Re: windows 7 problem

Post by mrtva kokoš »

e ovako malo malo mi se pojavljuje sl. prozor. zanimljiv naziv, morate priznati..
prvo sam ga ignorirao, pa onda kontam neciji bluetooth, i haj reko da vidim sta je, ali mi se
pokaza u vidu sistemskog file-a, tako da sam odmah prekinuo.
sta bi ovo moglo biti, i kako bih ga uklonio na najbezbolniji nacin pocinje mi ici na zivce... :roll:
Image
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#17 Re: windows 7 problem

Post by bordo gandalf »

Splinter wrote:e ovako malo malo mi se pojavljuje sl. prozor. zanimljiv naziv, morate priznati..
prvo sam ga ignorirao, pa onda kontam neciji bluetooth, i haj reko da vidim sta je, ali mi se
pokaza u vidu sistemskog file-a, tako da sam odmah prekinuo.
sta bi ovo moglo biti, i kako bih ga uklonio na najbezbolniji nacin pocinje mi ici na zivce... :roll:
Image
http://www.hitovi.ba/id-27831-Elitni_Od ... jesma.aspx :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#18 Re: windows 7 problem

Post by mrtva kokoš »

evo unazad pola sata nije se pojavljivalo, sigurno su otisli na cert :mrgreen: :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#19 Re: windows 7 problem

Post by bordo gandalf »

Splinter wrote:
evo unazad pola sata nije se pojavljivalo, sigurno su otisli na cert :mrgreen: :lol:
:lol:

nego jesi li ih slucajno sluaso ili pokusao skinuti tu pjesmu mozda je to uzrok





priznaj da ih slusas :mrgreen:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#20 Re: windows 7 problem

Post by mrtva kokoš »

rashtiman wrote:
Splinter wrote:
evo unazad pola sata nije se pojavljivalo, sigurno su otisli na cert :mrgreen: :lol:
:lol:

nego jesi li ih slucajno sluaso ili pokusao skinuti tu pjesmu mozda je to uzrok


priznaj da ih slusas :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:
majke mi bratu ne dam za ovaj comp :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

samo sam elitne sporete slusao i to preko tjuba :mrgreen:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#21 Re: windows 7 problem

Post by mrtva kokoš »

skontao sam u cemu je point :mrgreen:
neki mi majstori nesto rade kuci, i ovome jednom telefon zarazen virusom, tako da taj telefon preko bluetooth- sam salje te neke fajlove na moj comp, a kod mene bluetooth uvijek aktivan :-)
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#22 Re: windows 7 problem

Post by suad-sarajevo »

Trebao si primiti taj file, možda se radi o nekom kućnom uradku tipa Seve. :dance:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#23 Re: windows 7 problem

Post by mrtva kokoš »

suad-sarajevo wrote:Trebao si primiti taj file, možda se radi o nekom kućnom uradku tipa Seve. :dance:
kud se toga ne sjetih, mogao sam ga ucjenjivati, dzaba bi mi radili :oops:
Post Reply