Windows 11

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zippoo87
Posts: 15753
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1126 Re: Windows 11

Post by zippoo87 »

Razumijem ja tvoju poziciju ,samo ovo sto pises da na netu polako gase sve ne pije vode. Sve se moze naci i sve je tu,nista nije ugaseno...za sve imas alternativu.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12476
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#1127 Re: Windows 11

Post by dr_Evil »

zippoo87 wrote: 17/04/2024 12:57 Razumijem ja tvoju poziciju ,samo ovo sto pises da na netu polako gase sve ne pije vode. Sve se moze naci i sve je tu,nista nije ugaseno...za sve imas alternativu.
Sve je manje pristupacno, ima istine u tom sta sanjarko kaze, a i istovremeno previse je informacija.

S druge strane dobili smo udemy, edx i slicne stvari.
zippoo87
Posts: 15753
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1128 Re: Windows 11

Post by zippoo87 »

Pa ima logicno i da se placa ,jer svako ide na zaradu ali opet skoro sve se moze naci i bez trosenja novca. Mozda nesto specificno ali ono sto meni treba ,sve je dostupno.
Evo jedna stvar koje vise nema,sada mi naumpade...nema vise da skinem dzaba hrvatski magazin BUG,prije se mogao naci u pdfu...nekada skeniran a nekada originalni pdf ali evo zadnjih mjeseci nema.
Ne znam da li je to sto su ljudi odustali od postanja ili im je kako dohakano ali ajde,to se moze i kupiti ,10 KM mjesecno papirno izdanje (ne znam je li jos uvijek dostupno printanonizdanje na kioscima) a i pretplata je moguca,isto oko 10 KM mjesecno.
User avatar
Praetorious
Posts: 1542
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#1129 Re: Windows 11

Post by Praetorious »

BUG-a nema, izvor je presušio. Može se naći bukadar IT časopisa na Eng. jeziku, a kao alternativa mogu ići Svet Kompjutera i PC Press Srbija, koliko moje okice vide to se još redovno kači. Od kako je BUG odbacio DVD medij više mi nije "gušt" da ga čitam :D
A na netu ima svega besplatnog, čak se i W11 može naći "besplatno", samo koliko je to preporučljivo pitanje je sad.
Nije da pitam, ne treba mi. Samo kažem.
Eto.
zippoo87
Posts: 15753
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1130 Re: Windows 11

Post by zippoo87 »

Praetorious wrote: 17/04/2024 13:27 BUG-a nema, izvor je presušio. Može se naći bukadar IT časopisa na Eng. jeziku, a kao alternativa mogu ići Svet Kompjutera i PC Press Srbija, koliko moje okice vide to se još redovno kači. Od kako je BUG odbacio DVD medij više mi nije "gušt" da ga čitam :D
A na netu ima svega besplatnog, čak se i W11 može naći "besplatno", samo koliko je to preporučljivo pitanje je sad.
Nije da pitam, ne treba mi. Samo kažem.
Eto.
Skidam te srbijanske casopise ali bug mi je nesto bio gust citati . Tako sam i do u detalje pratio kada izadju novu procesori,maticne,lezista,tehnologije itd itd,jer oni to sve detaljno objasne u temama broja.
Mislim da zadnji broj koji imam je septembar 2023. I vise nema novih brojeva
User avatar
dr_Evil
Posts: 12476
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#1131 Re: Windows 11

Post by dr_Evil »

zippoo87 wrote: 17/04/2024 13:08 Pa ima logicno i da se placa ,jer svako ide na zaradu ali opet skoro sve se moze naci i bez trosenja novca. Mozda nesto specificno ali ono sto meni treba ,sve je dostupno.
Evo jedna stvar koje vise nema,sada mi naumpade...nema vise da skinem dzaba hrvatski magazin BUG,prije se mogao naci u pdfu...nekada skeniran a nekada originalni pdf ali evo zadnjih mjeseci nema.
Ne znam da li je to sto su ljudi odustali od postanja ili im je kako dohakano ali ajde,to se moze i kupiti ,10 KM mjesecno papirno izdanje (ne znam je li jos uvijek dostupno printanonizdanje na kioscima) a i pretplata je moguca,isto oko 10 KM mjesecno.
Jednostavno si u toj struci izgleda koja jos voli da sara po bespucima interneta. Sto se tice moje struke(konstrukcije i posude pod pritiskom) izvori su uveliko presusili, ali pronadje se. Mozemo reci da je google krenuo putem yahoo-a odavno, pa rezultati ne valjaju qrcu.

AI(UI) sto se tice moje struke je beskoristan, probao sam ga na vise primjera.

Bug-a se sjecam jos kao momcic, koja radost kad postave cd sa hrpom nekih utility-a! Nostalgija me sad neka povuce, Fala :)
zippoo87
Posts: 15753
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1132 Re: Windows 11

Post by zippoo87 »

dr_Evil wrote: 17/04/2024 13:34
zippoo87 wrote: 17/04/2024 13:08 Pa ima logicno i da se placa ,jer svako ide na zaradu ali opet skoro sve se moze naci i bez trosenja novca. Mozda nesto specificno ali ono sto meni treba ,sve je dostupno.
Evo jedna stvar koje vise nema,sada mi naumpade...nema vise da skinem dzaba hrvatski magazin BUG,prije se mogao naci u pdfu...nekada skeniran a nekada originalni pdf ali evo zadnjih mjeseci nema.
Ne znam da li je to sto su ljudi odustali od postanja ili im je kako dohakano ali ajde,to se moze i kupiti ,10 KM mjesecno papirno izdanje (ne znam je li jos uvijek dostupno printanonizdanje na kioscima) a i pretplata je moguca,isto oko 10 KM mjesecno.
Jednostavno si u toj struci izgleda koja jos voli da sara po bespucima interneta. Sto se tice moje struke(konstrukcije i posude pod pritiskom) izvori su uveliko presusili, ali pronadje se. Mozemo reci da je google krenuo putem yahoo-a odavno, pa rezultati ne valjaju qrcu.

AI(UI) sto se tice moje struke je beskoristan, probao sam ga na vise primjera.

Bug-a se sjecam jos kao momcic, koja radost kad postave cd sa hrpom nekih utility-a! Nostalgija me sad neka povuce, Fala :)
I AI ce se uskoro poceti naplacivati,za komercijalnu upotrebu,tj. biti ce placena verzija sa vise pretraga i besplatna,valjda reda radi. I ja ne koristim AI,nije mi ni za sto koristan...to najvise pogoduje programerima i grafickim dizajnerima i artistima.
Nekada probam MSov copilot ali ocito i to treba nauciti koristiti i praviti specificne upite,inace je obicna trazilica 😆
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3684
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#1133 Re: Windows 11

Post by anex »

Ne znam gdje, pa ću ovdje...

Pitanje za Microsoft Teams aplikaciju:

Dobio sam na email pozivnicu za sastanak koji ce se desiti za par dana u tačno navedene sate.

Šta ja moram taj dan u toliko sati uraditi da budem na sastanku?

Otvoriti MTeam aplikaciju i...?
Moram li biti prijavljen na MT sa ovim email-om na koji sam dobio pozivnicu ili može bilo koji (ne igra ulogu)?

Nadam se da se razumije pitanje.
User avatar
crnivrag
Posts: 12933
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#1134 Re: Windows 11

Post by crnivrag »

anex wrote: 02/05/2024 17:48 Ne znam gdje, pa ću ovdje...

Pitanje za Microsoft Teams aplikaciju:

Dobio sam na email pozivnicu za sastanak koji ce se desiti za par dana u tačno navedene sate.

Šta ja moram taj dan u toliko sati uraditi da budem na sastanku?

Otvoriti MTeam aplikaciju i...?
Moram li biti prijavljen na MT sa ovim email-om na koji sam dobio pozivnicu ili može bilo koji (ne igra ulogu)?

Nadam se da se razumije pitanje.
Možeš se prijaviti sa e-mail adresom organizacije, svojim lični Microsoft nalogom ili ući kao gost.

Ulaskom kao gost moraš čekati u lobiju da te neko od ovih što su logovani pusti unutra, te tad možeš unositi proizvoljno ime i sliku.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3684
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#1135 Re: Windows 11

Post by anex »

To sve razumijem.

Ako imam 2 microsoft naloga, mogu se logovati s bilo kojim ili ima veze s pozivnicom?

Jer link je poslan na email adresu, zato pitam na koji nacin uci? Jednostavno join meeting i prijavim se sa bilo kojim nalogom?
User avatar
crnivrag
Posts: 12933
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#1136 Re: Windows 11

Post by crnivrag »

anex wrote: 02/05/2024 18:12 To sve razumijem.

Ako imam 2 microsoft naloga, mogu se logovati s bilo kojim ili ima veze s pozivnicom?

Jer link je poslan na email adresu, zato pitam na koji nacin uci? Jednostavno join meeting i prijavim se sa bilo kojim nalogom?
Bilo koji nalog, nije bitno.

Možeš ući direktno putem weba ili Microsoft Teams aplikacije instalirane na sistemu.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3684
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#1137 Re: Windows 11

Post by anex »

Hvala. :thumbup:
Post Reply