Windows 11

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
xPaco1337
Posts: 1076
Joined: 30/09/2020 14:34

#1101 Re: Windows 11

Post by xPaco1337 »

Ja imam Kaskarsky na poslovnom laptopu naravno enterprise je, mada ono na poslovnom laptopu i ne radim vecinu vremena i ne skidam neke fishy stvari da znam sad da li radi ili ne. Uglavnom antivirus nemam na kompu preko 10 godina i nemam problema sa virusima, jednom je se desilo da sam pokupio nešto što zajebaje clipboard pa svaki ETH adresu mi je Paste-alo neku drugu od nekog rusa, mada crypto nisam ni koristio tad baš i ufatiio sam odma o cemu se radi.

Defendere i te pizdarije gasim uvijek jer mi deru perfomanse i smaraju i sve mi je crackovano pa se dešavalo da mi brišu crackove programa/igrica. Ali ono to je moja licna odluka i moj racunar ne mora svatko to raditi, pogotovo ako je nov u ovom svijetu.
User avatar
Peacean
Posts: 2689
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#1102 Re: Windows 11

Post by Peacean »

@typeOnegative palo mi sad na pamet, jesi li provjerio stanje diskova preko chkdsk komandi? Možda je neki pred izdisajem pa pravi probleme.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1103 Re: Windows 11

Post by fortaleza »

Sanjarko wrote: 01/03/2024 05:26
suad-sarajevo wrote: 19/02/2024 12:16 WPS je najsličniji microsoftovom office-u.
Znam, navika jbga, ja navikao na Wordpad, imao sam i imam i Word ali istekla licenca Windows-a prije ima jedno oko godinu dana mozda i vise. Stoji u cosku zig Activate Windows, tako nekako.

Nije da sad ne mogu priustiti da mi se aktivira Windows nego nema ko sa mnom da ode kod majstora da aktivira, stara zauzeta vecinu vremena od posla pa nadalje, pa ne moze sa mnom da ode.

Hvala vama obojici. +1 i za tebe i @Hakiz
Instaliraj neki UI friendly Linux, Mint recimo i libreoffice i riješio si problem. Sve legalno.

A za aktivaciju windowsa pogledaj na netu kcmspico alat.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1104 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

fortaleza wrote: 12/03/2024 12:48
Sanjarko wrote: 01/03/2024 05:26
suad-sarajevo wrote: 19/02/2024 12:16 WPS je najsličniji microsoftovom office-u.
Znam, navika jbga, ja navikao na Wordpad, imao sam i imam i Word ali istekla licenca Windows-a prije ima jedno oko godinu dana mozda i vise. Stoji u cosku zig Activate Windows, tako nekako.

Nije da sad ne mogu priustiti da mi se aktivira Windows nego nema ko sa mnom da ode kod majstora da aktivira, stara zauzeta vecinu vremena od posla pa nadalje, pa ne moze sa mnom da ode.

Hvala vama obojici. +1 i za tebe i @Hakiz
Instaliraj neki UI friendly Linux, Mint recimo i libreoffice i riješio si problem. Sve legalno.

A za aktivaciju windowsa pogledaj na netu kcmspico alat.
Ma aktiviracu legalno sve opet, samo da bude vremena tj da nadze neko vremena da ode sa mnom do majstora da aktiviraju Windows. Navikao sam na njega. Od kako znam Windows koristim. Malo u skolama, malo u Nasoj Djeci, i preko deceniju kako imam kompjuter i internet.

Kazem navika. A imamo sad precih stvari od toga, a fercera i neaktiviran. Normalno sve fercera skoro.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1105 Re: Windows 11

Post by zforumas »

Sanjarko wrote: 12/03/2024 12:55
fortaleza wrote: 12/03/2024 12:48
Sanjarko wrote: 01/03/2024 05:26

Znam, navika jbga, ja navikao na Wordpad, imao sam i imam i Word ali istekla licenca Windows-a prije ima jedno oko godinu dana mozda i vise. Stoji u cosku zig Activate Windows, tako nekako.

Nije da sad ne mogu priustiti da mi se aktivira Windows nego nema ko sa mnom da ode kod majstora da aktivira, stara zauzeta vecinu vremena od posla pa nadalje, pa ne moze sa mnom da ode.

Hvala vama obojici. +1 i za tebe i @Hakiz
Instaliraj neki UI friendly Linux, Mint recimo i libreoffice i riješio si problem. Sve legalno.

A za aktivaciju windowsa pogledaj na netu kcmspico alat.
Ma aktiviracu legalno sve opet, samo da bude vremena tj da nadze neko vremena da ode sa mnom do majstora da aktiviraju Windows. Navikao sam na njega. Od kako znam Windows koristim. Malo u skolama, malo u Nasoj Djeci, i preko deceniju kako imam kompjuter i internet.

Kazem navika. A imamo sad precih stvari od toga, a fercera i neaktiviran. Normalno sve fercera skoro.
Ako ti treba Office licenca javi se na PP.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1106 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

Ma platim, imam sad invalidninu, a stara penziju, a i dalje ulete ljudi i meni i staroj povremeno sa svim i svacim od hrane pa do cak parama.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1107 Re: Windows 11

Post by zforumas »

Sanjarko wrote: 12/03/2024 13:05 Ma platim, imam sad invalidninu, a stara penziju, a i dalje ulete ljudi i meni i staroj povremeno sa svim i svacim od hrane pa do cak parama.
Nemas sta placati, imam jos nekoliko licenci Officea, dat cu ti jednu. Meni svakako ne trebaju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1108 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

zforumas wrote: 12/03/2024 13:07
Sanjarko wrote: 12/03/2024 13:05 Ma platim, imam sad invalidninu, a stara penziju, a i dalje ulete ljudi i meni i staroj povremeno sa svim i svacim od hrane pa do cak parama.
Nemas sta placati, imam jos nekoliko licenci Officea, dat cu ti jednu. Meni svakako ne trebaju.
Hvala, davali su i drugi ali ja ne znam kako to nastimati, nikako. Nikad do sad nisam stimao sistem i sl. Nepismen sam sta se IT tice i samouk. Mora ovo neki majstor da odradi. Rekao nam je jedan da donesemo i da mu je to cas posla nastimati, ali nema ko sa mnom da ode.

Vremena nikako da nadzu. Evo sad licnu trebam da ganjam. A i za to ce tesko naci vremena. A ja sam ne izlazim bez pratnje nigdje. Ni na sisanje cak.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1109 Re: Windows 11

Post by fortaleza »

Sanjarko wrote: 12/03/2024 12:55
fortaleza wrote: 12/03/2024 12:48
Sanjarko wrote: 01/03/2024 05:26

Znam, navika jbga, ja navikao na Wordpad, imao sam i imam i Word ali istekla licenca Windows-a prije ima jedno oko godinu dana mozda i vise. Stoji u cosku zig Activate Windows, tako nekako.

Nije da sad ne mogu priustiti da mi se aktivira Windows nego nema ko sa mnom da ode kod majstora da aktivira, stara zauzeta vecinu vremena od posla pa nadalje, pa ne moze sa mnom da ode.

Hvala vama obojici. +1 i za tebe i @Hakiz
Instaliraj neki UI friendly Linux, Mint recimo i libreoffice i riješio si problem. Sve legalno.

A za aktivaciju windowsa pogledaj na netu kcmspico alat.
Ma aktiviracu legalno sve opet, samo da bude vremena tj da nadze neko vremena da ode sa mnom do majstora da aktiviraju Windows. Navikao sam na njega. Od kako znam Windows koristim. Malo u skolama, malo u Nasoj Djeci, i preko deceniju kako imam kompjuter i internet.

Kazem navika. A imamo sad precih stvari od toga, a fercera i neaktiviran. Normalno sve fercera skoro.
Neće ga "majstor" aktivirati legalno već na isti način kao što sam ti i naveo. :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1110 Re: Windows 11

Post by fortaleza »

Sanjarko wrote: 12/03/2024 13:15
zforumas wrote: 12/03/2024 13:07
Sanjarko wrote: 12/03/2024 13:05 Ma platim, imam sad invalidninu, a stara penziju, a i dalje ulete ljudi i meni i staroj povremeno sa svim i svacim od hrane pa do cak parama.
Nemas sta placati, imam jos nekoliko licenci Officea, dat cu ti jednu. Meni svakako ne trebaju.
Hvala, davali su i drugi ali ja ne znam kako to nastimati, nikako. Nikad do sad nisam stimao sistem i sl. Nepismen sam sta se IT tice i samouk. Mora ovo neki majstor da odradi. Rekao nam je jedan da donesemo i da mu je to cas posla nastimati, ali nema ko sa mnom da ode.

Vremena nikako da nadzu. Evo sad licnu trebam da ganjam. A i za to ce tesko naci vremena. A ja sam ne izlazim bez pratnje nigdje. Ni na sisanje cak.
Skini legalno instalaciju office-a sa microsoftove stranice.

https://www.microsoft.com/hr-hr/microso ... nload-page

I za vrijeme instalacije unesi ključ koji će it zforumas poslati i to je to.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1111 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

fortaleza wrote: 12/03/2024 14:48
Sanjarko wrote: 12/03/2024 13:15
zforumas wrote: 12/03/2024 13:07

Nemas sta placati, imam jos nekoliko licenci Officea, dat cu ti jednu. Meni svakako ne trebaju.
Hvala, davali su i drugi ali ja ne znam kako to nastimati, nikako. Nikad do sad nisam stimao sistem i sl. Nepismen sam sta se IT tice i samouk. Mora ovo neki majstor da odradi. Rekao nam je jedan da donesemo i da mu je to cas posla nastimati, ali nema ko sa mnom da ode.

Vremena nikako da nadzu. Evo sad licnu trebam da ganjam. A i za to ce tesko naci vremena. A ja sam ne izlazim bez pratnje nigdje. Ni na sisanje cak.
Skini legalno instalaciju office-a sa microsoftove stranice.

https://www.microsoft.com/hr-hr/microso ... nload-page

I za vrijeme instalacije unesi ključ koji će it zforumas poslati i to je to.
Ne znam kako. Preko Haloo telekoma ulazim ovdje i VPN-a, a to ne mogu preko njega, mislim na VPN, limitiran je. Hvala vama, ali cu majstoru kad tad odnijeti da nastima. Ne moze mozda ovako to bas s limitiranim VPN-om, Haloo telekomom i na MiFi ruteru koji nema neogranicen potkovani promet.

Ne bi vas zahmetio.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#1112 Re: Windows 11

Post by zforumas »

Sanjarko wrote: 12/03/2024 14:54
fortaleza wrote: 12/03/2024 14:48
Sanjarko wrote: 12/03/2024 13:15

Hvala, davali su i drugi ali ja ne znam kako to nastimati, nikako. Nikad do sad nisam stimao sistem i sl. Nepismen sam sta se IT tice i samouk. Mora ovo neki majstor da odradi. Rekao nam je jedan da donesemo i da mu je to cas posla nastimati, ali nema ko sa mnom da ode.

Vremena nikako da nadzu. Evo sad licnu trebam da ganjam. A i za to ce tesko naci vremena. A ja sam ne izlazim bez pratnje nigdje. Ni na sisanje cak.
Skini legalno instalaciju office-a sa microsoftove stranice.

https://www.microsoft.com/hr-hr/microso ... nload-page

I za vrijeme instalacije unesi ključ koji će it zforumas poslati i to je to.
Ne znam kako. Preko Haloo telekoma ulazim ovdje i VPN-a, a to ne mogu preko njega, mislim na VPN, limitiran je. Hvala vama, ali cu majstoru kad tad odnijeti da nastima. Ne moze mozda ovako to bas s limitiranim VPN-om, Haloo telekomom i na MiFi ruteru koji nema neogranicen potkovani promet.

Ne bi vas zahmetio.
Posaljem ti ja .zip File, skines, otpakujes, pokrenes i cekas da setup zavrsi (u pozadini skida sebi sta mu treba). Poslije neses Key koji ces dobiti od mene, prijavis se sa svojim Microsoft (Hotline, Outlook) accountom i to je to. Imas za zivota Office na sebe licenciran. Ne znam sto ce ti VPN
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1113 Re: Windows 11

Post by fortaleza »

zforumas wrote: 12/03/2024 15:29
Sanjarko wrote: 12/03/2024 14:54 Ne znam kako. Preko Haloo telekoma ulazim ovdje i VPN-a, a to ne mogu preko njega, mislim na VPN, limitiran je. Hvala vama, ali cu majstoru kad tad odnijeti da nastima. Ne moze mozda ovako to bas s limitiranim VPN-om, Haloo telekomom i na MiFi ruteru koji nema neogranicen potkovani promet.

Ne bi vas zahmetio.
Posaljem ti ja .zip File, skines, otpakujes, pokrenes i cekas da setup zavrsi (u pozadini skida sebi sta mu treba). Poslije neses Key koji ces dobiti od mene, prijavis se sa svojim Microsoft (Hotline, Outlook) accountom i to je to. Imas za zivota Office na sebe licenciran. Ne znam sto ce ti VPN
Bravo. :thumbup:

Eto sanjarko sve ti je olakšano.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1114 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

zforumas wrote: 12/03/2024 15:29
Sanjarko wrote: 12/03/2024 14:54
fortaleza wrote: 12/03/2024 14:48

Skini legalno instalaciju office-a sa microsoftove stranice.

https://www.microsoft.com/hr-hr/microso ... nload-page

I za vrijeme instalacije unesi ključ koji će it zforumas poslati i to je to.
Ne znam kako. Preko Haloo telekoma ulazim ovdje i VPN-a, a to ne mogu preko njega, mislim na VPN, limitiran je. Hvala vama, ali cu majstoru kad tad odnijeti da nastima. Ne moze mozda ovako to bas s limitiranim VPN-om, Haloo telekomom i na MiFi ruteru koji nema neogranicen potkovani promet.

Ne bi vas zahmetio.
Posaljem ti ja .zip File, skines, otpakujes, pokrenes i cekas da setup zavrsi (u pozadini skida sebi sta mu treba). Poslije neses Key koji ces dobiti od mene, prijavis se sa svojim Microsoft (Hotline, Outlook) accountom i to je to. Imas za zivota Office na sebe licenciran. Ne znam sto ce ti VPN
S Haloo telekoma se ne može ući u forum bez VPN-a, pa zbog toga ne mogu, politika foruma zbog nečega, a još sam na ograničenom potkovnom internet prometu, a i ne znam da li bi i znao i kad ne bi bilo ovoga svega.

Kažem ja hvala vama ali ne znam kako bi moglo ovo ovako.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1115 Re: Windows 11

Post by fortaleza »

Sanjarko wrote: 12/03/2024 16:27
S Haloo telekoma se ne može ući u forum bez VPN-a, pa zbog toga ne mogu, politika foruma zbog nečega, a još sam na ograničenom potkovnom internet prometu, a i ne znam da li bi i znao i kad ne bi bilo ovoga svega.

Kažem ja hvala vama ali ne znam kako bi moglo ovo ovako.
Sve može prijatelju kad se hoće. S VPN-om ili bez, svejedno.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#1116 Re: Windows 11

Post by typeOnegative »

typeOnegative wrote: 11/03/2024 15:17 Pozdrav svima, windows11 od neki dan poslije nekog od updatea počeo zafrkavat, taskbar nestane pa se pojavi , kao i win explorer ( sruši se na sekundu, sve pocrni pa dođe, pa opet nakon nekog vremena i tako stalno ) , već me opasno nervira :-D ..
odradio i reset windowsa da inst ponovno, sačuva podatke i app, 'sfc' , 'dism health ' kroz cmd , ništa nisam postigao, a volio bi izbjeći fresh install ako je ikako moguće.
Gledao malo po netu , navodno taj problem je povezan s updateom kb5034765 , no ne pronalazim ga u instaliranim updateima, nisam više pametan sto još p okušati... neko imao sličan problem, ili neki savjet kako ovo riješit??
Hvala
Samo da prijavim , problem je riješen kao što je i došao tj preko updatea :lol: Jučer se taman htio zadeverat u to , dočeka me 'spreman' update kad sam upalio komp, odradio ga i nakon restarta sve ok , radi ko curica .
Hvala svima :thumbup:
User avatar
mirota
Posts: 2350
Joined: 11/01/2018 11:42

#1117 Re: Windows 11

Post by mirota »

:izet: :thumbup:
Posmatrac_007
Posts: 418
Joined: 12/01/2012 11:36

#1118 Re: Windows 11

Post by Posmatrac_007 »

Pozdrav svima,
Možda je i bilo slično pitanje ali da ga nisam vidio, pa izvinite ako je to slučaj.
Na Windows 11 laptopu mi se desilo sljedeće:
Laptop je izgubio mogućnost logovanja. Nakon pokretanja mi traži šifru uz obaveznu konekciju na net. Kada ukucam šifru, pojavi se prozor Dobrodošli, ali me ubrzo ponovo vrati na početni ekran gdje biram korisnika i ponovo ukucavam šifru i tako u nedogled. Kada sam odabrao Zaboravljena lozinka, ponudio mi je da kroz SMS pošalje novi kood za reset šifre i sve je uredno prošlo, ali svaki put se vrtimo u krug, jednostavno neće da ide dalje nakon ukucavanja šifre koju prihvati. Ako ukucam pogrešnu, uredno kaže da je pogrešna.
Pokušao sam sa opcijom Brisanje i reset na podrazumijevane postavke uz zadržavanje podataka. Ponovo je povukao sa neta i instalirao windows, međutim i dalje ne mogu da se ulogujem.
Da li imate neki prijedlog?
Unaprijed hvala
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1119 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

Izbaci mi maloprije da ce mi oni pomoci da pronadzem novi komp na koji se moze instalirati Windows 11, pod oni mislim na kompaniju Windows, pa sta je se u medzuvremenu promjenilo pa ne moze se Windows na ovaj komp nabaciti za ove oko 2 godine?

Komp ima TPM ili TMP 2.0 itd, kako vec, nije mi jasno sta jos treba da ima da se Windows 11 moze instalirati, mislim ne brine mene, nije ni Windows 10 na ovom kompu aktiviran, istekla mu licenca, ali stvarno mi nije jasno sta treba da jos ima komp da moze instalirati Windows 11 ili 12 kad i ako izadze?

Izgleda cu prijeci na Linux neki, kao Njemacka vlada i mnogi drugi ili na neki drugi operativni sistem.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#1120 Re: Windows 11

Post by Hakiz »

Sanjarko wrote: 16/04/2024 22:44 Izbaci mi maloprije da ce mi oni pomoci da pronadzem novi komp na koji se moze instalirati Windows 11, pod oni mislim na kompaniju Windows, pa sta je se u medzuvremenu promjenilo pa ne moze se Windows na ovaj komp nabaciti za ove oko 2 godine?

Komp ima TPM ili TMP 2.0 itd, kako vec, nije mi jasno sta jos treba da ima da se Windows 11 moze instalirati, mislim ne brine mene, nije ni Windows 10 na ovom kompu aktiviran, istekla mu licenca, ali stvarno mi nije jasno sta treba da jos ima komp da moze instalirati Windows 11 ili 12 kad i ako izadze?

Izgleda cu prijeci na Linux neki, kao Njemacka vlada i mnogi drugi ili na neki drugi operativni sistem.
Imaš na ovoj stranici

https://learn.microsoft.com/en-us/windo ... quirements

koje hardverske uslove mora kompjuter ispuniti. Nije samo procesor i TMP, mora grafika podržavati DirectX 12 i WDDM 2 driver.

Na ovoj stranici

https://learn.microsoft.com/en-us/windo ... quirements

Imaš linkove na stranice na kojima pišu procesori koji rade sa 11.

Ne brini previše, nastavi raditi na 10. Ja na laptopu imam 10, ali na desktop računaru mi je još Windows 7. I radi bez problema.

A ako ne moraš imati baš Windows, Linux je sasvim dobar. I sve više distribucija (verzija) Linuxa toliko liči na Windows da nećeš imati puno problema da se navikneš. Drugačije se instališu programi, ali i to se lako nauči.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1121 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote: 16/04/2024 23:06
Sanjarko wrote: 16/04/2024 22:44 Izbaci mi maloprije da ce mi oni pomoci da pronadzem novi komp na koji se moze instalirati Windows 11, pod oni mislim na kompaniju Windows, pa sta je se u medzuvremenu promjenilo pa ne moze se Windows na ovaj komp nabaciti za ove oko 2 godine?

Komp ima TPM ili TMP 2.0 itd, kako vec, nije mi jasno sta jos treba da ima da se Windows 11 moze instalirati, mislim ne brine mene, nije ni Windows 10 na ovom kompu aktiviran, istekla mu licenca, ali stvarno mi nije jasno sta treba da jos ima komp da moze instalirati Windows 11 ili 12 kad i ako izadze?

Izgleda cu prijeci na Linux neki, kao Njemacka vlada i mnogi drugi ili na neki drugi operativni sistem.
Imaš na ovoj stranici

https://learn.microsoft.com/en-us/windo ... quirements

koje hardverske uslove mora kompjuter ispuniti. Nije samo procesor i TMP, mora grafika podržavati DirectX 12 i WDDM 2 driver.

Na ovoj stranici

https://learn.microsoft.com/en-us/windo ... quirements

Imaš linkove na stranice na kojima pišu procesori koji rade sa 11.

Ne brini previše, nastavi raditi na 10. Ja na laptopu imam 10, ali na desktop računaru mi je još Windows 7. I radi bez problema.

A ako ne moraš imati baš Windows, Linux je sasvim dobar. I sve više distribucija (verzija) Linuxa toliko liči na Windows da nećeš imati puno problema da se navikneš. Drugačije se instališu programi, ali i to se lako nauči.
Ma ne brinem se ali samo kazem, nisu normalni, ni oni, ni iz Samsunga, ni iz Xiaomija itd. Imam 10 i ne prelazim s njega jos, i jos je skoro godinu dana neaktiviran, pise activate your Windows, zig kako vec to ide.

Zar u nekoliko godina se ovo sve izdesava, i zar se ide prema izgleda zatvorenim sistemima, svako svoj ce izgleda da gura.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#1122 Re: Windows 11

Post by Hakiz »

Sanjarko wrote: 16/04/2024 23:13

Zar u nekoliko godina se ovo sve izdesava, i zar se ide prema izgleda zatvorenim sistemima, svako svoj ce izgleda da gura.
Da.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1123 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote: 16/04/2024 23:39
Sanjarko wrote: 16/04/2024 23:13

Zar u nekoliko godina se ovo sve izdesava, i zar se ide prema izgleda zatvorenim sistemima, svako svoj ce izgleda da gura.
Da.
Jbnica, jos kljucaju prirateriju, svu, cak i retro pirateriju, jedva igre retro pronasao, da se ne mora platit, iako su istekle po onom zakonu o patentima prava na njih kako znam, 10 godina pravo na patenat imas, tako nekako.

A para narod sve manje ima da priusti sve to, jos mi zaostajemo ovdje i parama, a i tehnoloski pa ni ne znamo online platit nesto i sl. Nemamo to IT obrazovanje kako treba. :|
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1124 Re: Windows 11

Post by zippoo87 »

Ako imas internet,imas na dlanu svo obrazovanje svijeta.
E sada,da li ti to razumijes,da li mozes pronaci sve sebi i doci do tih informacija,to je pitanje za svakoga licno.
Nista se ne mora platiti ako neces...ni znanje,ni knjige,ni video,ni tutorijali,ni nista...ni igre,ni filmovi...sve ima u bespucima neta.

Btw. da se i ja upisem na temu win 11...sluzbeno sam uradio upgrade sa win 10 na win 11...zbog jednog problema kojeg sam imao,misleci da ce prelazak rijesiti problem a problem je bio u malwareu,koji me nervirao 15ak dana ali sada je zapakovan :D

Na novom i jakom hardwareu,win11 leti kao i win 10
Probao sam prije na starom hardwareu win11 i bilo je to lose iskustvo a na ovom kompu leti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1125 Re: Windows 11

Post by Sanjarko »

zippoo87 wrote: 17/04/2024 01:46 Ako imas internet,imas na dlanu svo obrazovanje svijeta.
E sada,da li ti to razumijes,da li mozes pronaci sve sebi i doci do tih informacija,to je pitanje za svakoga licno.
Nista se ne mora platiti ako neces...ni znanje,ni knjige,ni video,ni tutorijali,ni nista...ni igre,ni filmovi...sve ima u bespucima neta.

Btw. da se i ja upisem na temu win 11...sluzbeno sam uradio upgrade sa win 10 na win 11...zbog jednog problema kojeg sam imao,misleci da ce prelazak rijesiti problem a problem je bio u malwareu,koji me nervirao 15ak dana ali sada je zapakovan :D

Na novom i jakom hardwareu,win11 leti kao i win 10
Probao sam prije na starom hardwareu win11 i bilo je to lose iskustvo a na ovom kompu leti.
Ma znam da ima ali na vidljivom internetu sve manje svega ima, polako gase sve, a ja baš zbog bolesti se ne krećem i ne komuniciram s ljudima skoro nikako pa mi/me nema ko ni malo uputiti i objasniti kako što šta uraditi, znam ima YT tutorijali, knjige itd o svemu ali opet i zbog bolesti ne mogu preko toga da skontam i naučim što šta, nego sam učim, samouk/autodidakta pa ako skontam i naučim, skontam i naučim, ako ne, ne.

Stara s 70 godina teško šta može da nauči novo. Vidim nisam glup da joj ne ide od ruke učenje novih tehnologija, kao i šta meni ne ide.
Post Reply