Windows 10

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#1 Windows 10

Post by ljuspica »

Nesto mi se poremetilo i sve ikonice su mi nestale a umjesto ikonica pojavile mi se one velike ikonice. Ne mogu se snaci.Navikla sam na staru verziju desktopa. Kako da vratim na staru verziju a da nista ne obrisem?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#2 Re: Windows 10

Post by ljuspica »

https://support.microsoft.com/hr-ba/hel ... windows-10
ovo ne mogu da nadjem, kad me pita hocu li da aktiviram windows javlja se neka greska...ajoooj upomoccccc :(((
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3 Re: Windows 10

Post by diablobih »

ljuspica wrote:https://support.microsoft.com/hr-ba/hel ... windows-10
ovo ne mogu da nadjem, kad me pita hocu li da aktiviram windows javlja se neka greska...ajoooj upomoccccc :(((
Select the Start Windows logo Start button button, and then select Settings Gear-shaped Settings icon > Personalization > Themes.

Under Themes > Related Settings, select Desktop icon settings.

Choose the icons you would like to have on your desktop, then select Apply and OK.

A ne kontam kakve su ti se velike ikone pojavile ? Imas i desni klik na desktopu - view - show desktop icons.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#4 Re: Windows 10

Post by ljuspica »

ne mogu to nikako da uradim.one velike ikonice kao na telefonu lumia710
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5 Re: Windows 10

Post by diablobih »

ljuspica wrote:ne mogu to nikako da uradim.one velike ikonice kao na telefonu lumia710
De screenshot, ne kontam sta se desava.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6 Re: Windows 10

Post by diablobih »

ljuspica wrote:ne mogu to nikako da uradim.one velike ikonice kao na telefonu lumia710
ili probaj ctrl i skroluj prema dole da ti se smanje ikone :P
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#7 Re: Windows 10

Post by ljuspica »

diablobih wrote:
ljuspica wrote:ne mogu to nikako da uradim.one velike ikonice kao na telefonu lumia710
De screenshot, ne kontam sta se desava.
[img][*][/img]

ne mogu sliku da zalijepim nikako....jojjjjjj

https://image.dhgate.com/0x0s/f2-albu-g ... mobile.jpg
nesto ovako se pokazuje
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8 Re: Windows 10

Post by crnivrag »

Prebacila na tablet mode, treba vratiti na desktop normalan mode:

https://support.microsoft.com/en-us/hel ... -on-or-off
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9 Re: Windows 10

Post by diablobih »

crnivrag wrote:Prebacila na tablet mode, treba vratiti na desktop normalan mode:

https://support.microsoft.com/en-us/hel ... -on-or-off
hahaha, e nevjerovatno ako je to :D
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#10 Re: Windows 10

Post by ljuspica »

diablobih wrote:
crnivrag wrote:Prebacila na tablet mode, treba vratiti na desktop normalan mode:

https://support.microsoft.com/en-us/hel ... -on-or-off
hahaha, e nevjerovatno ako je to :D
ma nije to....ali vidi kad kliknem na onaj prozorcic u lijevom uglu nista mi se ne pokaze.odem na jebeni setigns da izvines i pokaze mi se personalize izaberem al nista tu ne mogu nac sto mi kazes
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#11 Re: Windows 10

Post by ljuspica »

crnivrag wrote:Prebacila na tablet mode, treba vratiti na desktop normalan mode:

https://support.microsoft.com/en-us/hel ... -on-or-off
hocu ovo probat? necu nesto shandrit? joj nervozna sam ljudi sorry
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#12 Re: Windows 10

Post by crnivrag »

ljuspica wrote: ma nije to....ali vidi kad kliknem na onaj prozorcic u lijevom uglu nista mi se ne pokaze.odem na jebeni setigns da izvines i pokaze mi se personalize izaberem al nista tu ne mogu nac sto mi kazes
Ovo ti se pojavi?

User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#13 Re: Windows 10

Post by crnivrag »

ljuspica wrote: hocu ovo probat? necu nesto shandrit? joj nervozna sam ljudi sorry
Nećeš, ne brini, eto video iznad, pa vidi je li to to što ti se prikazuje.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#14 Re: Windows 10

Post by ljuspica »

jest to mi se prikazuje!!!
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#15 Re: Windows 10

Post by ljuspica »

uspjela!!!! joooj kako da vam kupim cokoladu???????????? fala ljudi puno joj jesam glupa kako je lako ovo bilo!!!
User avatar
pajogamer
Posts: 74
Joined: 22/11/2015 22:29

#16 Re: Windows 10

Post by pajogamer »

Nakon Update Win10Pro v.1803 na v.1903 javlja mi se greška da AMD driver za grafiku nije instaliran ili dobro konfiguriran. Inače u kontrolno ploči pokazuje da je driver instaliran i sve radi OK. Interesuje me neki način da se to upozorenje ne pokazuje više.
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18 Re: Windows 10

Post by escobar__ »

Stvarno se licenca može nabavit za siću, sramota je imat piratsku verziju pored ovakvih cijena (a bit zaposlen i imat mogućnost kupit ga).
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#19 Re: Windows 10

Post by SmokingMan »

U jednu ruku OEM bash i nije koristan,posebno kada se javi problem kompitabilnosti OEM windowsa sa pojedinim hardwareom PC.a.Jos interesatnije,svakom zamjenom maticne morash kupiti novu OEM verziju....
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#20 Re: Windows 10

Post by typeOnegative »

ne mjenja se ploča svaki dan, a ako je problem dat 5 maraka u 5 godina onda stvarno ne znam sta bi rekao. A i u većini slučajeva se može prenijeti na novi komp vezanjem za Ms acc digitalnom licencom.
Jedino neisplatno po meni je koristit aktivatore i pm pored ovako smiješnih cijena windowsa.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#21 Re: Windows 10

Post by CPT »

SmokingMan wrote:U jednu ruku OEM bash i nije koristan,posebno kada se javi problem kompitabilnosti OEM windowsa sa pojedinim hardwareom PC.a.Jos interesatnije,svakom zamjenom maticne morash kupiti novu OEM verziju....
Omg, ovo je kao u vrticu... Kupiti moras FPP ili GKK Windowse, ne OEM. OEM u principu uopste ne mozes legalno kupovati ili prodavati na ovakav nacin. OEM se prodaje uz NOV racunar jer OEM (kao i sto sam ime govori) dobije nesto nizu cijenu zbog kolicine.

Ili ako citiram Microsoft:
Here is the language from the MS website:

"If you are building a system for your personal use or installing an additional operating system in a virtual machine, you will need to purchase a full version of Windows 10, available in FPP. Windows 10, Windows 8.1, and Windows 7 system builder software does not permit personal use, and is intended only for preinstallation on customer systems that will be sold to end users.*"


Znaci ne kupuje/prodaje se "licenca" vec koda. To nije i ne moze biti LICENCA. To nisu i ne mogu biti legalni Windowsi. Jasno? Kode koje su "skrenule" iz nekog VL ugovora i rade (ako rade) dok se ne prijavi. To moze biti 5 dana ili 5 godina.

Jeftini Windowsi ne postoje, pogotovo za neki anonimni site koji to prodaje u bundlu sa AV software-om. :lol: Trenutna cijena za FPP W10 je cca 500KM ko vjeruje da neki anonimni site to moze poklanjati iz jeftin AV ima zaista naivan pogled na svijet (blago receno).
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#22 Re: Windows 10

Post by Qler »

Dok god mi za 5KM u system pise Windows is activated, a nemam nikakav KMS ili slicno... ja zadovoljan...
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#23 Re: Windows 10

Post by avaks »

Duže od 5 godina mi radi aktivacija/ključ na desktop računaru (plaćen tada oko 15ak€) dok na dva laptopa već 3 godine rade ti kodovi (3-4€ plaćeni na ebay) i nikakvih problema... Idu ažuriranja regularno, godinama nisam obarao sistem otkako imam tako aktiviran Win i regularan AV (znači bez aktivatora/krekova)...

Što kaže kolega Qler dok je tako ja zadovoljan :thumbup:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#24 Re: Windows 10

Post by He1972 »

CPT wrote:
SmokingMan wrote:U jednu ruku OEM bash i nije koristan,posebno kada se javi problem kompitabilnosti OEM windowsa sa pojedinim hardwareom PC.a.Jos interesatnije,svakom zamjenom maticne morash kupiti novu OEM verziju....
Omg, ovo je kao u vrticu... Kupiti moras FPP ili GKK Windowse, ne OEM. OEM u principu uopste ne mozes legalno kupovati ili prodavati na ovakav nacin. OEM se prodaje uz NOV racunar jer OEM (kao i sto sam ime govori) dobije nesto nizu cijenu zbog kolicine.

Ili ako citiram Microsoft:
Here is the language from the MS website:

"If you are building a system for your personal use or installing an additional operating system in a virtual machine, you will need to purchase a full version of Windows 10, available in FPP. Windows 10, Windows 8.1, and Windows 7 system builder software does not permit personal use, and is intended only for preinstallation on customer systems that will be sold to end users.*"


Znaci ne kupuje/prodaje se "licenca" vec koda. To nije i ne moze biti LICENCA. To nisu i ne mogu biti legalni Windowsi. Jasno? Kode koje su "skrenule" iz nekog VL ugovora i rade (ako rade) dok se ne prijavi. To moze biti 5 dana ili 5 godina.

Jeftini Windowsi ne postoje, pogotovo za neki anonimni site koji to prodaje u bundlu sa AV software-om. :lol: Trenutna cijena za FPP W10 je cca 500KM ko vjeruje da neki anonimni site to moze poklanjati iz jeftin AV ima zaista naivan pogled na svijet (blago receno).

Ne kaže se kodA nego kod i ne kaže se kode nego kodovi! :skoljka:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#25 Re: Windows 10

Post by CPT »

He1972 wrote:
CPT wrote:
SmokingMan wrote:U jednu ruku OEM bash i nije koristan,posebno kada se javi problem kompitabilnosti OEM windowsa sa pojedinim hardwareom PC.a.Jos interesatnije,svakom zamjenom maticne morash kupiti novu OEM verziju....
Omg, ovo je kao u vrticu... Kupiti moras FPP ili GKK Windowse, ne OEM. OEM u principu uopste ne mozes legalno kupovati ili prodavati na ovakav nacin. OEM se prodaje uz NOV racunar jer OEM (kao i sto sam ime govori) dobije nesto nizu cijenu zbog kolicine.

Ili ako citiram Microsoft:
Here is the language from the MS website:

"If you are building a system for your personal use or installing an additional operating system in a virtual machine, you will need to purchase a full version of Windows 10, available in FPP. Windows 10, Windows 8.1, and Windows 7 system builder software does not permit personal use, and is intended only for preinstallation on customer systems that will be sold to end users.*"


Znaci ne kupuje/prodaje se "licenca" vec koda. To nije i ne moze biti LICENCA. To nisu i ne mogu biti legalni Windowsi. Jasno? Kode koje su "skrenule" iz nekog VL ugovora i rade (ako rade) dok se ne prijavi. To moze biti 5 dana ili 5 godina.

Jeftini Windowsi ne postoje, pogotovo za neki anonimni site koji to prodaje u bundlu sa AV software-om. :lol: Trenutna cijena za FPP W10 je cca 500KM ko vjeruje da neki anonimni site to moze poklanjati iz jeftin AV ima zaista naivan pogled na svijet (blago receno).

Ne kaže se kodA nego kod i ne kaže se kode nego kodovi! :skoljka:
za singular i plural nisi cuo vjerovatno iako to nije bit gornjeg posta...
vjerovatno kupujes KODOVI, ako vec trazimo dlaku onda kupujes "license key" i ne kod ili kodovi
Post Reply