Windows 10

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#101 Re: Windows 10

Post by SONY_91 »

Quaresma wrote:čekaj, mi pirati mozemo rezervisat win10, a hoce li biti aktiviran, kako to ustvari funkcionise?
Pa, kome se pojavi moći će, kratko i jasno :D
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#102 Re: Windows 10

Post by DON_eARL »

Funkcioniše kao update, neće biti neophodno formatirati particiju. Aktiviraš nakon toga novi Windows sa serijskim koji si koristio na 7 ili 8.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#103 Re: Windows 10

Post by Maharadza »

DON_eARL wrote:Funkcioniše kao update, neće biti neophodno formatirati particiju. Aktiviraš nakon toga novi Windows sa serijskim koji si koristio na 7 ili 8.
Image

:thumbup: :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#104 Re: Windows 10

Post by Quaresma »

SONY_91 wrote:
Quaresma wrote:čekaj, mi pirati mozemo rezervisat win10, a hoce li biti aktiviran, kako to ustvari funkcionise?
Pa, kome se pojavi moći će, kratko i jasno :D
meni se pojavilo, ali ja volim frisko pa cu cekati iso image
DON_eARL wrote:Funkcioniše kao update, neće biti neophodno formatirati particiju. Aktiviraš nakon toga novi Windows sa serijskim koji si koristio na 7 ili 8.

znaci nista dok se ne pojave pravi aktivatori, mene je proslo ono vrijeme kada sam formatirao windowse, sad mi se bas i ne da, 8.1 je sjajno sluzi, vjerovatno cu i ostati duze na njemu, taman da vidim kako windows 10 bude radila
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#105 Re: Windows 10

Post by ExNihilo »

avaks wrote:A jbt pa lik nekoliko postova iznad veli da mu je i na piratskoj verziji stiglo a ti pitaš o5 ccc
I ja rezervisah pa ćemo da vidimo :D
Čemu nervoza?
SONY_91 wrote:
ExNihilo wrote:Je li došlo kome s piratskom verzijom*
Jeste meni :D , ali, ovo me zabrinjava, ali, valjda se riješi do tada kada puste 'upgrade'

Image
Koji si aktivator koristio?
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#106 Re: Windows 10

Post by SONY_91 »

ExNihilo wrote:Koji si aktivator koristio?
Pa, mislim da to nema veze ili ipak ima? Zar nije problem koliko ja vidim kompatibilnost moje HD7670M grafičke i W10
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#107 Re: Windows 10

Post by ExNihilo »

SONY_91 wrote:
ExNihilo wrote:Koji si aktivator koristio?
Pa, mislim da to nema veze ili ipak ima? Zar nije problem koliko ja vidim kompatibilnost moje HD7670M grafičke i W10
Ma sredit će kompatibilnost do finalne verzije.

Ne nude rezervaciju svim piratima, koliko sam upratio, pa pokušavam da dokučim u čemu je kvaka i razlika.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#108 Re: Windows 10

Post by DON_eARL »

Quaresma wrote:
DON_eARL wrote:Funkcioniše kao update, neće biti neophodno formatirati particiju. Aktiviraš nakon toga novi Windows sa serijskim koji si koristio na 7 ili 8.

znaci nista dok se ne pojave pravi aktivatori, mene je proslo ono vrijeme kada sam formatirao windowse, sad mi se bas i ne da, 8.1 je sjajno sluzi, vjerovatno cu i ostati duze na njemu, taman da vidim kako windows 10 bude radila
Ne znam šta i kako za piratsku verziju, kod mene je legalna sedmica i upgrade je besplatan, a besplatnom OS-u se ne gleda u zube. :D

Nisam sad 100% siguran da li je besplatan trajno ili na određeni period, pošto je bilo raznoraznih "vijesti" o jednogodišnjem besplatnom korištenju i sl.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#109 Re: Windows 10

Post by SONY_91 »

ExNihilo wrote:
SONY_91 wrote:
ExNihilo wrote:Koji si aktivator koristio?
Pa, mislim da to nema veze ili ipak ima? Zar nije problem koliko ja vidim kompatibilnost moje HD7670M grafičke i W10
Ma sredit će kompatibilnost do finalne verzije.

Ne nude rezervaciju svim piratima, koliko sam upratio, pa pokušavam da dokučim u čemu je kvaka i razlika.
Uglavnom, meni je ponuđeno i ja sam se prijavio. Ali, ne znam da li ću i uraditi jer ako bude kao što je netko ranije napisao da moram unijeti serial code koji sam unio prilikom aktivacije W7 onda će biti problema jer sam aktivirao preko W7 loadera ili tako već nekako, sad se ne sjećam. Ne znam da li mogu koristiti onaj serial code iz BIOS-a, ali, on je kraći :shock: . Inače, instalirao sam sa originalnog CD-a W7, ali, nisam unio taj kod jer je aktiviran na drugom službenom računaru pa nisam htio unositi kod sebe na privatnom :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#110 Re: Windows 10

Post by O'zone »

Eeeeee kad bih ja znao koji sam serijski broj unio đe bi mi kraj bio :lol: :lol: :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#111 Re: Windows 10

Post by ExNihilo »

DON_eARL wrote:
Quaresma wrote:
DON_eARL wrote:Funkcioniše kao update, neće biti neophodno formatirati particiju. Aktiviraš nakon toga novi Windows sa serijskim koji si koristio na 7 ili 8.

znaci nista dok se ne pojave pravi aktivatori, mene je proslo ono vrijeme kada sam formatirao windowse, sad mi se bas i ne da, 8.1 je sjajno sluzi, vjerovatno cu i ostati duze na njemu, taman da vidim kako windows 10 bude radila
Ne znam šta i kako za piratsku verziju, kod mene je legalna sedmica i upgrade je besplatan, a besplatnom OS-u se ne gleda u zube. :D

Nisam sad 100% siguran da li je besplatan trajno ili na određeni period, pošto je bilo raznoraznih "vijesti" o jednogodišnjem besplatnom korištenju i sl.
Prije 2-3 dana je rečeno da nije ograničeno na godinu. Korištenje će biti besplatno dok ti živi uređaj.

http://www.pcworld.com/article/2926086/ ... ifies.html
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#112 Re: Windows 10

Post by ExNihilo »

SONY_91 wrote:
ExNihilo wrote:
SONY_91 wrote:
Pa, mislim da to nema veze ili ipak ima? Zar nije problem koliko ja vidim kompatibilnost moje HD7670M grafičke i W10
Ma sredit će kompatibilnost do finalne verzije.

Ne nude rezervaciju svim piratima, koliko sam upratio, pa pokušavam da dokučim u čemu je kvaka i razlika.
Uglavnom, meni je ponuđeno i ja sam se prijavio. Ali, ne znam da li ću i uraditi jer ako bude kao što je netko ranije napisao da moram unijeti serial code koji sam unio prilikom aktivacije W7 onda će biti problema jer sam aktivirao preko W7 loadera ili tako već nekako, sad se ne sjećam. Ne znam da li mogu koristiti onaj serial code iz BIOS-a, ali, on je kraći :shock: . Inače, instalirao sam sa originalnog CD-a W7, ali, nisam unio taj kod jer je aktiviran na drugom službenom računaru pa nisam htio unositi kod sebe na privatnom :D
Ako se bude morao unijeti serial code, tu završavaju nade pirata po pitanju legalnog upgradea. :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#113 Re: Windows 10

Post by SONY_91 »

ExNihilo wrote:Ako se bude morao unijeti serial code, tu završavaju nade pirata po pitanju legalnog upgradea. :D
Samo, ja sam prije oko mjesec pročitao da će biti upgrade omogućen i za pirate. Jer, kome nisu bile blokirane zakrpe na trenutnim windowsima bez problema će uraditi i upgrade :wink: . Tako je pisalo, jer, ne bi bilo baš pametno da traže da se unose ponovo kodovi, jer, neki su ih i izgubili i tako :D

http://www.pcworld.com/article/2898668/ ... s-too.html
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#114 Re: Windows 10

Post by ExNihilo »

SONY_91 wrote:
ExNihilo wrote:Ako se bude morao unijeti serial code, tu završavaju nade pirata po pitanju legalnog upgradea. :D
Samo, ja sam prije oko mjesec pročitao da će biti upgrade omogućen i za pirate. Jer, kome nisu bile blokirane zakrpe na trenutnim windowsima bez problema će uraditi i upgrade :wink: . Tako je pisalo, jer, ne bi bilo baš pametno da traže da se unose ponovo kodovi, jer, neki su ih i izgubili i tako :D

http://www.pcworld.com/article/2898668/ ... s-too.html
Ta informacija je, kasnije, demantovana od strane Microsofta. Pisao sam o tome već na temi.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#115 Re: Windows 10

Post by SONY_91 »

ExNihilo wrote:
SONY_91 wrote:
ExNihilo wrote:Ako se bude morao unijeti serial code, tu završavaju nade pirata po pitanju legalnog upgradea. :D
Samo, ja sam prije oko mjesec pročitao da će biti upgrade omogućen i za pirate. Jer, kome nisu bile blokirane zakrpe na trenutnim windowsima bez problema će uraditi i upgrade :wink: . Tako je pisalo, jer, ne bi bilo baš pametno da traže da se unose ponovo kodovi, jer, neki su ih i izgubili i tako :D

http://www.pcworld.com/article/2898668/ ... s-too.html
Ta informacija je, kasnije, demantovana od strane Microsofta. Pisao sam o tome već na temi.
Pa, logično da će ju demantovati. Jer, ispadoše budale oni koji su plaćali OS. Uglavnom, vidjeti ćemo šta će biti kada puste. Ja ću pokrenuti najvjerovatnije upgrade ako riješe ovo za grafičku, a, šta će se desiti poslije vidjeti ćemo. Nitko nema prave informacije, svi nagađamo :D
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#116 Re: Windows 10

Post by DON_eARL »

ExNihilo wrote:
DON_eARL wrote:
Ne znam šta i kako za piratsku verziju, kod mene je legalna sedmica i upgrade je besplatan, a besplatnom OS-u se ne gleda u zube. :D

Nisam sad 100% siguran da li je besplatan trajno ili na određeni period, pošto je bilo raznoraznih "vijesti" o jednogodišnjem besplatnom korištenju i sl.
Prije 2-3 dana je rečeno da nije ograničeno na godinu. Korištenje će biti besplatno dok ti živi uređaj.

http://www.pcworld.com/article/2926086/ ... ifies.html
Znači ako padne sistem, otkaže HDD ili matična, pozdravi se sa besplatnom verzijom, naravno nakon ove prve godine u kojoj nude besplatan upgrade. :D Pitanje je da li će se kod opet moći koristiti za sedmicu u slučaju da se desi "smrt" uređaja...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#117 Re: Windows 10

Post by ExNihilo »

DON_eARL wrote:
ExNihilo wrote:
DON_eARL wrote:
Ne znam šta i kako za piratsku verziju, kod mene je legalna sedmica i upgrade je besplatan, a besplatnom OS-u se ne gleda u zube. :D

Nisam sad 100% siguran da li je besplatan trajno ili na određeni period, pošto je bilo raznoraznih "vijesti" o jednogodišnjem besplatnom korištenju i sl.
Prije 2-3 dana je rečeno da nije ograničeno na godinu. Korištenje će biti besplatno dok ti živi uređaj.

http://www.pcworld.com/article/2926086/ ... ifies.html
Znači ako padne sistem, otkaže HDD ili matična, pozdravi se sa besplatnom verzijom, naravno nakon ove prve godine u kojoj nude besplatan upgrade. :D Pitanje je da li će se kod opet moći koristiti za sedmicu u slučaju da se desi "smrt" uređaja...
Tačno tako. Ali, opet, to je bolja opcija, nego da važi samo godinu dana...
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2517
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#118 Re: Windows 10

Post by Del_Boy1 »

Image
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#119 Re: Windows 10

Post by Quaresma »

jače je od mene
Image
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#120 Re: Windows 10

Post by DON_eARL »

Procurile su i cijene desetke: Home 100$, Professional 149$ za one koji će možda kupovati. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#121 Re: Windows 10

Post by O'zone »

I tu završi onaj dio "bit će džabe" :lol: :lol:
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#122 Re: Windows 10

Post by DON_eARL »

O'zone wrote:I tu završi onaj dio "bit će džabe" :lol: :lol:
Godinu dana od izlaska svi koji imaju legalan 7 ili 8 će moći da pređu na 10 besplatno. Oni koji nemaju legalan OS, mogu ga kupiti po ovim cijenama.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#123 Re: Windows 10

Post by O'zone »

DON_eARL wrote:
O'zone wrote:I tu završi onaj dio "bit će džabe" :lol: :lol:
Godinu dana od izlaska svi koji imaju legalan 7 ili 8 će moći da pređu na 10 besplatno. Oni koji nemaju legalan OS, mogu ga kupiti po ovim cijenama.
Pošteno.

A ako na piratu ponudi opciju nadogradnje znači dobro si prošao :mrgreen:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#124 Re: Windows 10

Post by shiljak »

Nadam se da će tražiti ključ da uneseš prilikom upgrade, jer sad ne znam koju licencu koristim a imam dva komada :D
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#125 Re: Windows 10

Post by Qler »

Crkne ti hdd ti ga zamijenis novim nazoves ms i kazes tako i tako, imam legalnu licencu, crko hdd, oni kazu nije frka i aktiviraju windows...
Post Reply