Wimbledon 2019

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#826 Re: Wimbledon 2019

Post by radostan dan »

Bodkin wrote:
breuer wrote:jes, inače se tenis igra za naklonost fanova...

baš ga zaboli za koga većina navija dok ih on nabija...
Govorimo o lovi od sponzora. Za titule nije bitno
ne sjećaš se ti rasprave o uniklo opremi, prije pet-šest godina, kad je đoković potpisao za njih...te seljačka, te jeftina, te nula kvalitet, te to je samo za papke, ta će jadnik...

kad, ne lezi vraže ili preciznija - vidi kurca:

Image
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#827 Re: Wimbledon 2019

Post by MensurM »

Federer najbolji u istoriji,
Novak u tenisu.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#828 Re: Wimbledon 2019

Post by necko_hz »

Kikibombona wrote:Aj da se slozimo oko poredjenja, mada bih radije rekao Rodzer - Dzordan, Rafa - Lebron, Nole - Kobi :D

Tako je za sada...

Novak mi je puno bliži Jordanu nego Roger. Jordan je kombinacija skilla i mentalne superiornosti, dok Federerova mentalna snaga nikada nije bila na nivou njegova dva najveća rivala. Jak je mentalno, ali Novak i Rafa su u definiciji clutcha, sigurnosti u ključnim poenima, druga vasiona. A istovremeno, njihov teniski skill nije ništa manji od Rogerovog.
Kikibombona wrote:Nikako se ne mogu sloziti da je Nole defanzivniji od Rafe. U skoro svakom njihovom duelu Nole diktira tempo i vise napada. Nole kreira kao Barsa a Rafa napada iz kontre kao Liverpul.
Dobra usporedba sa fudbalom, mada ih i nema potrebe praviti da bi se istakle razlike.

Đoković u osnovi nije defanzivniji ni od Rogera ni od Rafe, jer se oni ne brane ništa manje od njega. Ono gdje mnogi ljudi prave grešku jeste što ofanzivom smatraju samo broj direktno pogođenih vinera. Ustvari, direktni vineri su samo jedan vid ofanzive kojim će se koristiti igrač protiv Federera da bi protivniku razbio ritam gađanjem rizičnih udaraca.

Đoković nema potrebe da igra rizično jer mu stabilnost sa oba krila dozvoljava da igra sigurnijom varijantom. Dok će Federer nastojati da iz teških pozicija agresivno napada, Đoković će kontrolisano agresivnim udarcima sebi obezbijeđivati poziciju za sigurnu završnicu poena ili će dubinom udaraca iznuditi grešku protivnika. To nije defanziva, to je samo drugi vid ofanzive. Onaj vid ofanzive koji recimo Federera natjera da pretrči više od Đokovića, jer je u većini poena primoran da se brani. Onaj vid ofanzive koji Novakov igrački paket čini kompletnijim jer će postići ono što želi bez da se samoubije neiznuđenim greškama.

No Đoković na ovogodišnjem Wimbledonu nije bio ni blizu svojih stvarnih kapaciteta, posebno kad su servis, ritern i forhend u pitanju. 2015. je na Wimbledonu razbio Federera forhendom i tempom sa osnovne linije. Ovdje mu je 'ukrao' pobjedu.

A kako ustvari izgleda kada lik igra u tom tempu i kada počne lupati po loptici iz sve snage, najbolje je pokazala 2011. godina i ovaj poen. A može se pogledati i ovogodišnje finale u Melbourneu protiv Nadala.

https://www.youtube.com/watch?v=N16ikBfue7c
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#829 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

Izvukao se Novak da je izgubio bila bi prica da ga je 37godisnji Federer pobjedio i ne bi bilo ni bitno da ga stigne na kraju s GS opet bi ordinirali na tu činjenicu.

Ovako samo treba prešišati GS i Roger je u retrovizoru.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#830 Re: Wimbledon 2019

Post by drogon2 »

Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#831 Re: Wimbledon 2019

Post by MensurM »

drogon2 wrote:Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
Đoković: Kad sam ovo uspio osvojiti na 70 posto...
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#832 Re: Wimbledon 2019

Post by drogon2 »

MensurM wrote:
drogon2 wrote:Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
Đoković: Kad sam ovo uspio osvojiti na 70 posto...
I onda se neko cudi zasto publika ne voli Djokovica :lol:
Kazem vec, disrespekt prema igri koju je Federer pokazao protiv njega. Covjek je lupio 40 winnera vise od njega, nije ni cudo sto ovaj "nije bio na nivou"
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#833 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

drogon2 wrote:Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
Jebeno je pricati o tome jer jedan ima 37 pa ga se gleda kao da je invalid i eto mora se pricati kao da je Novak bio na 70.

U realnosti Roger odigrao kao u najboljim danima i da je imao muda da završi meč izašao bi kao pobjednik.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#834 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

A Novak je meni strašan lik zbog tog mentaliteta i jeste tu gdje jeste u zivotu baš zbog toga što uvijek misli da je bolji od protivnika mnogo.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#835 Re: Wimbledon 2019

Post by necko_hz »

Ma bio Novak na 100%, odigrao najbolji tenis u životu. Nema tu šta, bolje od onoga ne može. :mrgreen:

Ko Federer u Cincinnatiju prošle godine.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#836 Re: Wimbledon 2019

Post by Bosanski_kralj »

90minut wrote:
drogon2 wrote:Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
Jebeno je pricati o tome jer jedan ima 37 pa ga se gleda kao da je invalid i eto mora se pricati kao da je Novak bio na 70.

U realnosti Roger odigrao kao u najboljim danima i da je imao muda da završi meč izašao bi kao pobjednik.
Da je imao muda i u nekim drugim finalima sad bi imao bar 3-4 GS titule više. Ali...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#837 Re: Wimbledon 2019

Post by skafiskafsnjak »

Roger > Djole 8)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#838 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

Bosanski_kralj wrote:
90minut wrote:
drogon2 wrote:Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
Jebeno je pricati o tome jer jedan ima 37 pa ga se gleda kao da je invalid i eto mora se pricati kao da je Novak bio na 70.

U realnosti Roger odigrao kao u najboljim danima i da je imao muda da završi meč izašao bi kao pobjednik.
Da je imao muda i u nekim drugim finalima sad bi imao bar 3-4 GS titule više. Ali...

Roger?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#839 Re: Wimbledon 2019

Post by Bosanski_kralj »

90minut wrote:
Roger?
Da
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#840 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

Bosanski_kralj wrote:
90minut wrote:
Roger?
Da
Reko da slucajno ne pricas o Novaku umalo da ti napisem Roger bi onda trebao imati 10 više GS :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#841 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

Jebiga to ti je individualni sport tako to ide ja lično sam uvjeren da je dobio Roger ovo ne bi bilo bitno na kraju da ga nekoliko GS prešiša Novak i dalje bi ga smatrali za najboljeg i povlacilo bi se to da ga je 37godisnji Roger pobjedio a bio je strahovito blizu.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#842 Re: Wimbledon 2019

Post by drugtito2011 »

drogon2 wrote:
MensurM wrote:
drogon2 wrote:Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
Đoković: Kad sam ovo uspio osvojiti na 70 posto...
I onda se neko cudi zasto publika ne voli Djokovica :lol:
Kazem vec, disrespekt prema igri koju je Federer pokazao protiv njega. od njega, nije ni cudo sto ovaj "nije bio na nivou"
Covjek je lupio 40 winnera vise. Jbg za pobjedu mu je trebao 41. Samo jos jedan.

Image

Vjerni navijaci ce morati sacekati sljedecu godinu da vide 41 winner, samo je pitanje hoce li sljedece godine to biti dovoljno.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#843 Re: Wimbledon 2019

Post by drogon2 »

90minut wrote:
drogon2 wrote:Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
Jebeno je pricati o tome jer jedan ima 37 pa ga se gleda kao da je invalid i eto mora se pricati kao da je Novak bio na 70.

U realnosti Roger odigrao kao u najboljim danima i da je imao muda da završi meč izašao bi kao pobjednik.
Ma apsolutno glupa prica. Pa komentator na SK, onaj Visko kad Novak poce gubit u drugom i u cetvrtom setu poce pricat kako frajer tankuje setove :lol: Ko da igra na turniru za raju, a ne u finalu Wimbledona :lol:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#844 Re: Wimbledon 2019

Post by Bodkin »

radostan dan wrote:
Bodkin wrote:
breuer wrote:jes, inače se tenis igra za naklonost fanova...

baš ga zaboli za koga većina navija dok ih on nabija...
Govorimo o lovi od sponzora. Za titule nije bitno
ne sjećaš se ti rasprave o uniklo opremi, prije pet-šest godina, kad je đoković potpisao za njih...te seljačka, te jeftina, te nula kvalitet, te to je samo za papke, ta će jadnik...

kad, ne lezi vraže ili preciznija - vidi kurca:

Image
Ne sjecam jebiga. Sigurno je samo da to nisam ja napisao :D ali iako novak isto ima solidnih imena kao sto je seiko, za lovu od sponzora bitan je globalni brend (sto on nije) i domace trziste. Japanski, njemacki ili kineski iole solidan teniser ce da ubije pare od sponzora radi domace potrosnje
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#845 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

drogon2 wrote:
90minut wrote:
drogon2 wrote:Po meni je apsolutni disrespekt prema Federeru pricat da ovaj nije bio na nekom nivou. Ko kaze bgti da moze bolje od onoga. Za jedan mec ove sezone se moze rec da je odigrao bolje od ovog finala, a to je ono finale na AO. Ovo je bila druga podloga, drugi protivnik i ko bgti kaze da moze bolje od onoga.
Jebeno je pricati o tome jer jedan ima 37 pa ga se gleda kao da je invalid i eto mora se pricati kao da je Novak bio na 70.

U realnosti Roger odigrao kao u najboljim danima i da je imao muda da završi meč izašao bi kao pobjednik.
Ma apsolutno glupa prica. Pa komentator na SK, onaj Visko kad Novak poce gubit u drugom i u cetvrtom setu poce pricat kako frajer tankuje setove :lol: Ko da igra na turniru za raju, a ne u finalu Wimbledona :lol:
Pa i tankuje kad vidi da ce ga izgubiti zar je to nešto novo?
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#846 Re: Wimbledon 2019

Post by Melbourne_Australia »

Ovom Necku zakonom zabraniti da pise vise :lol: Sta kaze vise je Novak blizi Jordanu od Rogera :lol: :lol: Jordan je bio poezija na terenu i njegovi potezi su bili magicni...E takav je Roger na terenu, fakat ne znam sto pises vise i brukas se...Joj kako bi ja volio da ima slika ispred profila :lol: samo da vidim ove face sto pisu.. :izet: :izet:
Last edited by Melbourne_Australia on 16/07/2019 18:33, edited 1 time in total.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#847 Re: Wimbledon 2019

Post by drogon2 »

Pa on tankuje, zatim dobije jedan game (tada ne tankuje) pa opet pocne tankovat :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#848 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

Melbourne_Australia wrote:Ovom Necku zakonom zabraniti da pise vise :lol: Sta kaze vise je Novak blizi Jordanu od Rogera :lol: :lol: Jordan je bio poezija na terenu i njegovi potezi su bili magicni...E takav je Roger na terenu, fakat ne znam sto pises vise i brukas se...Joj kako bi ja volio da ima slika ispred profila :lol: samo da vidim ove face sto pisu.. :izet: :izet:
Daj nam svoju sliku zanima me.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#849 Re: Wimbledon 2019

Post by 90minut »

drogon2 wrote:Pa on tankuje, zatim dobije jedan game (tada ne tankuje) pa opet pocne tankovat :lol:
Eh to je vec druga priča s kojom s slazem s tobom u potpunosti. :lol:

To je onaj naš sindrom balkanski kurčeviti bez ikakvog pokriča doduše Novak je jedini blizu tog mentaliteta.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#850 Re: Wimbledon 2019

Post by necko_hz »

Melbourne_Australia wrote:Ovom Necku zakonom zabraniti da pise vise :lol: Sta kaze vise je Novak blizi Jordanu od Rogera :lol: :lol: Jordan je bio poezija na terenu i njegovi potezi su bili magicni...E takav je Roger na terenu, fakat ne znam sto pises vise i brukas se...Joj kako bi ja volio da ima slika ispred profila :lol: samo da vidim ove face sto pisu.. :izet: :izet:
Poslat ću ti sliku brt ako treba, sumnjam da može bit gora od slike koju dobiješ kad sebe u ogledalo pogledaš. :mrgreen:

A na tvoje nebuloze od pisanja se ne bih ni osvrtao. Diskvalifikovao si se odavno. :D
Locked