WiFi router ZTE zxv10w300

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#26 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by adincebic »

Imaš to na njihovoj stranici.
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#27 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by adincebic »

Bump!
Je li ko došao do admin passworda od ovog routera?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#28 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

adincebic wrote:Bump!
Je li ko došao do admin passworda od ovog routera?
Ne trebate se truditi, ako ne ide sa vr10.... onda nemožete ništa učiniti po pitanju pristupa modemu i promjeni podataka ili konfiguracije.
Postoji nešto što se zove Access Controling System koji ne dozvoljava samostalni pristup i promjenu podataka.
Oni modemi (i ostali uređaji) koji su obuhvaćeni ovim sistemom nisu više pod nadzorom korisnika.
Za sve promjene (morate ako želite) obratite se Službi za podršku.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#29 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

KvaziExpert wrote:Ili ga lagano resetuješ i vrati ti se vr10vr10....
yes vala, i onda ga ponovo nakačiš na liniju i poslije sinhronizacije opet pokupi sistemske podatke :lol:
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#30 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by Entropio »

Ne znam zašto ste aktivirali taj Access Controling System... pa ne mogu promjeniti SSID ili password od WiFi-ja ako to želim. Ima li neki način da to uradim, ili moram zvati 1422, ili ne mogu nikako? :)
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#31 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by Entropio »

hube wrote:
Entropio wrote:Ne znam zašto ste aktivirali taj Access Controling System... pa ne mogu promjeniti SSID ili password od WiFi-ja ako to želim. Ima li neki način da to uradim, ili moram zvati 1422, ili ne mogu nikako? :)
Šta kojeg vraga imaš dirati SSID i čaćkati po modemu i poslije kad šta zabrljate zovete podršku ko biva ona vam kriva. Ne dirajte ništa kako je urađeno!!! To su podesili ljudi koji rade u BHT-u i šta imate ulaziti u postavke modema i sl.
:lol:
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#32 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

Entropio wrote:Ne znam zašto ste aktivirali taj Access Controling System... pa ne mogu promjeniti SSID ili password od WiFi-ja ako to želim. Ima li neki način da to uradim, ili moram zvati 1422, ili ne mogu nikako? :)
ing-ecc wrote: ... Za sve promjene (morate ako želite) obratite se Službi za podršku.
:)

ako neko želi postići individualnu konfiguraciju i promjenu podataka onda to postiže kupovinom svoje opreme (modem, router, switch, server ...) pa izvoli, konfiguriši i setuj po svoje 8-)
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#33 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by Entropio »

ing-ecc wrote:
Entropio wrote:Ne znam zašto ste aktivirali taj Access Controling System... pa ne mogu promjeniti SSID ili password od WiFi-ja ako to želim. Ima li neki način da to uradim, ili moram zvati 1422, ili ne mogu nikako? :)
ing-ecc wrote: ... Za sve promjene (morate ako želite) obratite se Službi za podršku.
:)

ako neko želi postići individualnu konfiguraciju i promjenu podataka onda to postiže kupovinom svoje opreme (modem, router, switch, server ...) pa izvoli, konfiguriši i setuj po svoje 8-)
Pa... pošteno, nema šta.
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#34 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by Qurajber »

KvaziExpert wrote:
hube wrote: Pa samo se vi i dalje pravite pametni pa kad za...te nešta nemojte kriviti BH Telecom i Call centar
Ne ostavljaš mogućnost da ima ljudi koji znaju podesiti je*eni modem po je*enom nacrtanom uputstvu. Moguće je da imate problema sa ljudima koji nešto nasumice čačkaju i pokvare, ali je sve više ljudi koji znaju osnovne stvari.

Ne dešava se da se niko ne javlja U Call centru? Ne dešava se da čekaš 10-15 dana na izlazak servisera, pa onda moraš naći štelu, boga pitaj kad bi došli sami? Ne dešava se da ne možete napraviti je*eni mobilni internet na broju sa zamijenjenom SIM karticom. Pedeset puta zovi Call centar, oni samo postavke pa postavke. Halo ba, sa drugom karticom radi, sa mojom neće, kakve postavke. Džaba. Opet traži štelu i kur*eve i šefove, da ti uključe uslugu koju plaćaš.

Ako ništa drugo ne možete, trebate makar promijeniti taj stav "Šta kojeg vraga imaš dirati SSID i čaćkati po modemu i poslije kad šta zabrljate zovete podršku ko biva ona vam kriva."
U ovom odnosu snaga, kad su mtel i eronet amateri k'o i Vi (ako ne i gori), dobro prolazite, ali ako nekog od njih kupi neki ozbiljniji igrač (kao što je bilo priče prije par godina da su T.com i Turk Telecom zainteresovani za mts, a samim tim i za mtel), pa uvede svoja pravila, da okači onaj T punkt :mrgreen: , ima da vas nema.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#35 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

KvaziExpert wrote: ... Ne ostavljaš mogućnost da ima ljudi koji znaju podesiti je*eni modem po je*enom nacrtanom uputstvu.
Pa ostavljena je i ta mogućnost:
ing-ecc wrote: ako neko želi postići individualnu konfiguraciju i promjenu podataka onda to postiže kupovinom svoje opreme (modem, router, switch, server ...) pa izvoli, konfiguriši i setuj po svoje 8-)
:-D
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#36 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by guber90 »

Meni je ovdje najgotivnije sto je svima isti pass od WIFI na ovom ruteru, jer ga naravno ne mozes promjeniti, jer se ne moze pristupiti modemu, pa bih volio da mi tu gotivnu logiku objasni neko ko brani BH Telecom i ovaj njihov potez.

Pa fino komsija ti se na net nakaci, ne mora placati i dobar on.

Mene licno ovo i ne zanima, barem ne u smisli da imam taj modem, ali mi je tragikomicno da ovakvo nesto naprave, nikako da nadjem neku logiku u tome svemu, pa bih volio da mi neko prosiri vidike.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#37 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by escobar__ »

hube wrote:
KvaziExpert wrote:
hube wrote: Pa samo se vi i dalje pravite pametni pa kad za...te nešta nemojte kriviti BH Telecom i Call centar
Ne ostavljaš mogućnost da ima ljudi koji znaju podesiti je*eni modem po je*enom nacrtanom uputstvu. Moguće je da imate problema sa ljudima koji nešto nasumice čačkaju i pokvare, ali je sve više ljudi koji znaju osnovne stvari.

Ne dešava se da se niko ne javlja U Call centru? Ne dešava se da čekaš 10-15 dana na izlazak servisera, pa onda moraš naći štelu, boga pitaj kad bi došli sami? Ne dešava se da ne možete napraviti je*eni mobilni internet na broju sa zamijenjenom SIM karticom. Pedeset puta zovi Call centar, oni samo postavke pa postavke. Halo ba, sa drugom karticom radi, sa mojom neće, kakve postavke. Džaba. Opet traži štelu i kur*eve i šefove, da ti uključe uslugu koju plaćaš.

Ako ništa drugo ne možete, trebate makar promijeniti taj stav "Šta kojeg vraga imaš dirati SSID i čaćkati po modemu i poslije kad šta zabrljate zovete podršku ko biva ona vam kriva."
U ovom odnosu snaga, kad su mtel i eronet amateri k'o i Vi (ako ne i gori), dobro prolazite, ali ako nekog od njih kupi neki ozbiljniji igrač (kao što je bilo priče prije par godina da su T.com i Turk Telecom zainteresovani za mts, a samim tim i za mtel), pa uvede svoja pravila, da okači onaj T punkt :mrgreen: , ima da vas nema.
Ako ti se šta ćaćka fino izdvoji 50 KM i kupi sebi router i radi od njega šta god želiš. Adsl modemi su vlasništvo BH Telecoma i tu nemaš prava ništa dirati i kvit. BH Telecom je odgovoran do adsl porta na modemu a sve iza toga je odgovornost korisnika i sa tim BH Telecom nema nikakave veze. Ako oštetiš modem nestručnim rukovanjem, isti ćeš morati platiti po tržišnoj cijeni.
Ugledajte se na Eronet i njihov Web site. Lopovski operater par excellence, a ipak na sajtu vrlo jednostavno možeš pronaći uputstva za podešavanje njihove opreme - bez restrikcija.

Jer su ljudi skontali da je bolje raji ostavit uputstva i mogućnost da modeme podešavaju lično, nego da njih zivkaju za svaku sitnicu, kao što je kod vas slučaj. Znaju ljudi da onaj ko nema blage veze o tome neće ni pokušavat podešavat, a oni koji su iole upoznati s tim će modeme podesiti sami, uz pomoć uputstva. Vrlo jednostavno, zar ne?

Je*o vas vaša oprema... ZTE. Drama.
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#38 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by lelooo »

guber90 wrote:Meni je ovdje najgotivnije sto je svima isti pass od WIFI na ovom ruteru, jer ga naravno ne mozes promjeniti, jer se ne moze pristupiti modemu, pa bih volio da mi tu gotivnu logiku objasni neko ko brani BH Telecom i ovaj njihov potez.

Pa fino komsija ti se na net nakaci, ne mora placati i dobar on.

Mene licno ovo i ne zanima, barem ne u smisli da imam taj modem, ali mi je tragikomicno da ovakvo nesto naprave, nikako da nadjem neku logiku u tome svemu, pa bih volio da mi neko prosiri vidike.
Pass of wifi je isto samo na nepodesenom modemu, na ACS konfigurisanom modemu, svaki pass je razlicit :)
A za ove sto kukaju na restrikcije, ja ne vidim stvarno da imaju ikakve restrikcije ;) cak i na modemu koji je nakacen na ACS. Bocni ga na iglicu, blokiraj PVC za ACS i radi od njega sta hoces... niko te ne moze sprijeciti. Ako ne budes znao, bocni ga opet, sam ce se iskonfigurisati i to je to. Bezveze drvlje i kamenje :skoljka:
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#39 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by guber90 »

lelooo wrote:
guber90 wrote:Meni je ovdje najgotivnije sto je svima isti pass od WIFI na ovom ruteru, jer ga naravno ne mozes promjeniti, jer se ne moze pristupiti modemu, pa bih volio da mi tu gotivnu logiku objasni neko ko brani BH Telecom i ovaj njihov potez.

Pa fino komsija ti se na net nakaci, ne mora placati i dobar on.

Mene licno ovo i ne zanima, barem ne u smisli da imam taj modem, ali mi je tragikomicno da ovakvo nesto naprave, nikako da nadjem neku logiku u tome svemu, pa bih volio da mi neko prosiri vidike.
Pass of wifi je isto samo na nepodesenom modemu, na ACS konfigurisanom modemu, svaki pass je razlicit :)
A za ove sto kukaju na restrikcije, ja ne vidim stvarno da imaju ikakve restrikcije ;) cak i na modemu koji je nakacen na ACS. Bocni ga na iglicu, blokiraj PVC za ACS i radi od njega sta hoces... niko te ne moze sprijeciti. Ako ne budes znao, bocni ga opet, sam ce se iskonfigurisati i to je to. Bezveze drvlje i kamenje :skoljka:
Kako je razlicit?
Kod jarana se na njegov nakacim i sa istim passom na nekakvu znju konekciju (naravno ZTE konekciju) u gradu sam uspio.
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#40 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by lelooo »

Ako je rucno iskonfigurisan ZTE onda mozes sta hoces, pa moze i ostat fabricki, sto je situacija o kojoj ti pricas.

Ako je modem na ACSu (sto telekom forsira, a vidimo s pravom) onda je pass za wireless 2xpass za bihnet konekciju. I kad promjenis na portalu pass za bihnet konekciju, modem ce sam sebi promijeniti pass za wifi. Clever ;)
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#41 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by guber90 »

lelooo wrote:
guber90 wrote:Meni je ovdje najgotivnije sto je svima isti pass od WIFI na ovom ruteru, jer ga naravno ne mozes promjeniti, jer se ne moze pristupiti modemu, pa bih volio da mi tu gotivnu logiku objasni neko ko brani BH Telecom i ovaj njihov potez.

Pa fino komsija ti se na net nakaci, ne mora placati i dobar on.

Mene licno ovo i ne zanima, barem ne u smisli da imam taj modem, ali mi je tragikomicno da ovakvo nesto naprave, nikako da nadjem neku logiku u tome svemu, pa bih volio da mi neko prosiri vidike.
Pass of wifi je isto samo na nepodesenom modemu, na ACS konfigurisanom modemu, svaki pass je razlicit :)
A za ove sto kukaju na restrikcije, ja ne vidim stvarno da imaju ikakve restrikcije ;) cak i na modemu koji je nakacen na ACS. Bocni ga na iglicu, blokiraj PVC za ACS i radi od njega sta hoces... niko te ne moze sprijeciti. Ako ne budes znao, bocni ga opet, sam ce se iskonfigurisati i to je to. Bezveze drvlje i kamenje :skoljka:
Jaran ni ne moze da udje u postavke svoga ZTE modema, tako da to nije to :).
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#42 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by adincebic »

Meni je tehnicar promijeniio pass od wifi, ali nije dao admin pass.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#43 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by adincebic »

Jel te ko sta pitao? Ako mi se cacka resetovat cu ga.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#44 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by fortaleza »

KvaziExpert wrote:U ovom odnosu snaga, kad su mtel i eronet amateri k'o i Vi (ako ne i gori), dobro prolazite, ali ako nekog od njih kupi neki ozbiljniji igrač (kao što je bilo priče prije par godina da su T.com i Turk Telecom zainteresovani za mts, a samim tim i za mtel), pa uvede svoja pravila, da okači onaj T punkt :mrgreen: , ima da vas nema.
Ma kakav T-com, da si u Hrvatskoj ne bi tako govorio. A i u BiH je slično, 39% Eroneta i drži dojče telekom, samo je pitanje vremena kad će postati većinski vlasnik, a najgori su i najnepovoljniji, kako ht u hr, kako eronet u bih.
avalanche168
Posts: 103
Joined: 21/01/2012 03:38

#45 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by avalanche168 »

Što se tiče tog passworda, sasvim je ok da se krajnjem korisniku ne daje. Pošto se i sam bavim izgradnjom i konfiguracijom mreža, ni ja ne dajem nikom passworde routera i sličnih uređaja. Razlog?
Zato što poslije mene može doći milion ljudi: drugih tehničara, "majstora" za razne alarmne sisteme i videonadzore, televiziju i ko zna šta, sve to fino raštimat. Koga onda gazda zove?
Onog ko je postavio osnovicu za to. I smatra da je to "nešto pogrešno postavljeno u početku", i očekuje džabno servisiranje, i onda ni kriv ni dužan popravljaš tuđe greške.
Tako isto možete nešto "čačkati" ili vi, ili vaša djeca, ili roditelji, ili neki lijevi serviser, da to sve padne, a onda vi nazovete BH Telecom (ili bilo koga drugog) i sve im po spisku :D Na kraju krajeva, ne mora značiti da ćete uopšte išta pokvariti, ali ako su ljudi (barem polako, postepeno) krenuli s uvođenjem neke vrste remote controle-a, i pomoći korisnicima (koji su, istini za volju, u 90% slučajeva totalni laici za ove stvari), opet vama/nama, nešto smeta... :)
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#46 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

adincebic wrote: ... Ako mi se cacka resetovat cu ga.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
To nemoj, nikako! Opasno po okolinu i čovječanstvo.
Ostavlja i posljedice.
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#47 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by belami1111 »

Poserem im se na modem/ruter.
j..o ih Mao Ce Tung...
Cuj da ne cacka papci kako da covjek otvori portove kome trebaju ....pa onaj ko ce nesto zeznuti zeznuce i na kupljenom ruteru pa ce opet morati doci ja papanske firme....
Evo probajte kao pass ukucati serijski broj rutera
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#48 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

belami1111 wrote: ....pa onaj ko ce nesto zeznuti zeznuce i na kupljenom ruteru pa ce opet morati doci ....
za kupljeni router ti neće morati doći!!!
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#49 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by guber90 »

avalanche168 wrote:Što se tiče tog passworda, sasvim je ok da se krajnjem korisniku ne daje. Pošto se i sam bavim izgradnjom i konfiguracijom mreža, ni ja ne dajem nikom passworde routera i sličnih uređaja. Razlog?
Zato što poslije mene može doći milion ljudi: drugih tehničara, "majstora" za razne alarmne sisteme i videonadzore, televiziju i ko zna šta, sve to fino raštimat. Koga onda gazda zove?
Onog ko je postavio osnovicu za to. I smatra da je to "nešto pogrešno postavljeno u početku", i očekuje džabno servisiranje, i onda ni kriv ni dužan popravljaš tuđe greške.
Tako isto možete nešto "čačkati" ili vi, ili vaša djeca, ili roditelji, ili neki lijevi serviser, da to sve padne, a onda vi nazovete BH Telecom (ili bilo koga drugog) i sve im po spisku :D Na kraju krajeva, ne mora značiti da ćete uopšte išta pokvariti, ali ako su ljudi (barem polako, postepeno) krenuli s uvođenjem neke vrste remote controle-a, i pomoći korisnicima (koji su, istini za volju, u 90% slučajeva totalni laici za ove stvari), opet vama/nama, nešto smeta... :)
Pa ti zivis u nekom idealnom svijetu, gdje se taj ruter nikada nece pokvariti i nece biti nikakvih problema sa njim, medjutim stvarnost nije ni blizu takva.

Kada dodje do nekog kvara, koji je jedino otklonjiv tako da se udje u postavke modema, moraju se cekati gospoda iz BH Telecoma da dodju i otklone kvar, koliko god isti mizeran ili komplikovan bio, a to zna potrajati poprilicno dugo, kao sto je svima poznato. Tako da ta tvoja prica i ne pije vodu, a konfigurisanje po njihovim uputama je jednostavno i nije komplikovano, tako da svako sa osrednjim poznavanjem racunara moze da konfigurise modem.

Jos da dodam, na onaj dio gdje je neko spomenuo da je modem u vlasnistvu BHT, u velikom broju slucajeva ljudi potpisuju dvogodisnje ugovore, nakon kojih taj modem postaje njihovo, a ne vlasnistvo BHT, tako da ni taj argument nije utemeljen.
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#50 Re: WiFi router ZTE zxv10w300

Post by ing-ecc »

guber90 wrote:Kada dodje do nekog kvara, koji je jedino otklonjiv tako da se udje u postavke modema, moraju se cekati gospoda iz BH Telecoma da dodju i otklone kvar ...
Nije tačno, očigledno ne poznaješ način rada ACS-a!!! Problem se rješva DALJINSKIM pristupanjem modemu i eventualnoj promjeni konfiguracije što i jeste suština funkcionisanja ACS-a.
guber90 wrote: Jos da dodam, na onaj dio gdje je neko spomenuo da je modem u vlasnistvu BHT, u velikom broju slucajeva ljudi potpisuju dvogodisnje ugovore, nakon kojih taj modem postaje njihovo, a ne vlasnistvo BHT, tako da ni taj argument nije utemeljen.
Jeste, u vlasništu je BH T. Ni nakon isteka 24 mjeseca taj modem nije "njihovo" vlasništo nego je BH T-ov. (ovo je nekada važilo al se već odavno ne primjenjuje)
E hajd sad provjeri svoju argumentaciju
Post Reply