Wicca (vjesticja religija)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#151 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by HAVANA »

Hiljadu mu ljutih papričica,cuj dzina i sejtana :lol: :lol: :D
User avatar
<-m->
Posts: 10
Joined: 02/11/2009 02:14
Location: zemlja

#152 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by <-m-> »

TheMule wrote: Istocnjak je u pravu.

Cito sam prije godinu il dvije o nekim ritualima koji se rade od ljudi koji su bili naklonjeni tome. Iako u sustini mozes raditi sve ako ne povrijedis druge, i zlo nacinjeno drugom se tri put vraca, ipak tesko je kontrolisati sta je u redu i sta ne i kakve uzroke neko djelo ima. Uglavnom, ima tu Karbale (ili kako se vec pise onaj drevni Jevrejski misticizam) i drugih stvari. Obredi se sastoje od nekih rituala sa raznim predmetima u odredjena doba godine, od dozivanja demona (dzina) po njihovim drevnim imenima i pricanja tim jezicima, i trazenja pomoci od njih i td. Naravno, to je sve sirk koji izvodi iz vjere i strogo je zabranjeno (ako si muslimanka). Za muslimanku bi jedino gore bilo da totalno negira Allaha (dzs), dakle veliki grijeh.

Moj jedini savjet je zaboravi na to, jer nema od toga koristi osim prividljive kratkotrajne koja ne vodi dobru ni za tebe ni za druge.

Ritual:
Pranje zuba je ritual
Ritual je kada se posti
Ocigledno, za neke ljude, ne citati sta je dosada napisano o Wicca (ili se pravit glup/a) je ritual

Ako ces reci da Wiccas dozivaju dzina, onda hajde ti kuci, Muslimanu moj, i posveti se svojoj Bibliji.... isto ti je to, jelde?
User avatar
<-m->
Posts: 10
Joined: 02/11/2009 02:14
Location: zemlja

#153 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by <-m-> »

M.O.S- wrote:hiljadu mu ljuti papricica
:lol: :lol: :thumbup:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#154 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by TheMule »

<-m-> wrote:
TheMule wrote: Istocnjak je u pravu.

Cito sam prije godinu il dvije o nekim ritualima koji se rade od ljudi koji su bili naklonjeni tome. Iako u sustini mozes raditi sve ako ne povrijedis druge, i zlo nacinjeno drugom se tri put vraca, ipak tesko je kontrolisati sta je u redu i sta ne i kakve uzroke neko djelo ima. Uglavnom, ima tu Karbale (ili kako se vec pise onaj drevni Jevrejski misticizam) i drugih stvari. Obredi se sastoje od nekih rituala sa raznim predmetima u odredjena doba godine, od dozivanja demona (dzina) po njihovim drevnim imenima i pricanja tim jezicima, i trazenja pomoci od njih i td. Naravno, to je sve sirk koji izvodi iz vjere i strogo je zabranjeno (ako si muslimanka). Za muslimanku bi jedino gore bilo da totalno negira Allaha (dzs), dakle veliki grijeh.

Moj jedini savjet je zaboravi na to, jer nema od toga koristi osim prividljive kratkotrajne koja ne vodi dobru ni za tebe ni za druge.

Ritual:
Pranje zuba je ritual
Ritual je kada se posti
Ocigledno, za neke ljude, ne citati sta je dosada napisano o Wicca (ili se pravit glup/a) je ritual

Ako ces reci da Wiccas dozivaju dzina, onda hajde ti kuci, Muslimanu moj, i posveti se svojoj Bibliji.... isto ti je to, jelde?
Ja govorim o onom sto je meni preneseno od ljudi koji o tome mnogo vise znaju nego ti, nauci se citati. Nista sto sam reko nije netacno. Ako ti se ne svidja, otpocni svoju religiju, jer tvoja ideja Wicca religije nije isto sto i drugi praktikuju. Ako imas nesto pametno reci da argumentativno pobijes sto sam napiso - reci; ako ne, poklopi se.
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#155 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by kecher II »

u sustini sam nevjernik ovozemaljskih oficijelnih religija a
evo nesto o wicca-i sto sam na brzinu pronas'o i nakon sto sam procit'o shvatio sam da u sustini oni samo teze duhovnom miru i skladu sa prirodom i da su totalno ne nasilan oblik ispoljavanja svojih uvjerenja sto pokazuje cesto ponavljano pravilo ili sta vec ''none harm'' za razliku od ove 3-4 glavne koje su spremen i ubit ako nisi jedan od njih.

http://www.wicca.com/celtic/wicca/wicca0.htm

@ateista
''ateista je onaj sto u boga nema vjere,
dakle, nisam ateista ja vjerujem u sebe''
machina
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#156 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by Rambo-Amadeus »

black wrote:
Emily the Strange wrote:Cini mi se da niko nije otvarao ovu temu, ako jeste izvinjavam se :)

Je li ima ovdje medju forumasima iko da je Wiccan, ako nista, barem da ga to zanima ili da proucava ovu religiju. Ja spadam u ovu trecu kategoriju.

Za one koji ne znaju, Wicca (anglosaksonski - podciniti, oblikovati, imati mudrost) je paganska, moderna religija, koja se zasniva na stovanju covjekova jednistva sa prirodom i njenim ciklusima. Cesto se stuje vatrom i biljem, pa su njihovi rituali veoma zabavni, extaticni i ucinkoviti. Njeni sljedbenici vjeruju da je nasa dusa spojena se energijom koja nas okruzuje, tako da je covjek dio te prirode, i ona je dio njega. Rituali koje izvode i predmeti kojima se koriste, samo su pomocna sredstva da bi lakse upotrijebili zakon privlacnosti. NIJE ni na koji nacin povezana sa sotonizmom!
Naprotiv, Wiccani se nikome ne pokoravaju, vec rade na vlastitom duhovnom razvoju, vjeruju u ravnotezu i harmoniju, i imaju glavno eticko pravilo koje glasi: "Cini sto zelis, ne naudi nikome!". :thumbup:

Ako neko ima namjeru pljuvati po ovome, molicu da zaobidje temu, a sva ostala misljenja su dobrodosla :)
a to bilje se mota jele :mrgreen: imas 17 godina, neshvacena si, oblachis se u crno i slushash mensona :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

joj care, nasmija me na sabahu k'o niko...svaka cast za kostataciju :D :D :D :D :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#157 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by Chmoljo »

TheMule wrote: Ja govorim o onom sto je meni preneseno od ljudi koji o tome mnogo vise znaju nego ti, nauci se citati. Nista sto sam reko nije netacno. Ako ti se ne svidja, otpocni svoju religiju, jer tvoja ideja Wicca religije nije isto sto i drugi praktikuju. Ako imas nesto pametno reci da argumentativno pobijes sto sam napiso - reci; ako ne, poklopi se.
ohani ljudino da ja ne bih ovdje počeo poklapati. sve što imaš reći može se reći na uljudan način.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#158 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by arzuhal »

Image
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#159 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by TheMule »

Chmoljo wrote:
TheMule wrote: Ja govorim o onom sto je meni preneseno od ljudi koji o tome mnogo vise znaju nego ti, nauci se citati. Nista sto sam reko nije netacno. Ako ti se ne svidja, otpocni svoju religiju, jer tvoja ideja Wicca religije nije isto sto i drugi praktikuju. Ako imas nesto pametno reci da argumentativno pobijes sto sam napiso - reci; ako ne, poklopi se.
ohani ljudino da ja ne bih ovdje počeo poklapati. sve što imaš reći može se reći na uljudan način.
Naravno da moze, ali trebas sankcionisati sve jednako. Ja sam lijepo (nazalost, sa nekim ljudima se izgleda ne moze lijepo postupati) napiso svoj stav , a ona nije napisala nista da ga pobije, vec se meni podrugljivo obraca sa "moj Muslimanu" :roll:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#160 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by HAVANA »

arzuhal wrote:Image


Image :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#161 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by Chmoljo »

TheMule wrote:
Chmoljo wrote:
TheMule wrote: Ja govorim o onom sto je meni preneseno od ljudi koji o tome mnogo vise znaju nego ti, nauci se citati. Nista sto sam reko nije netacno. Ako ti se ne svidja, otpocni svoju religiju, jer tvoja ideja Wicca religije nije isto sto i drugi praktikuju. Ako imas nesto pametno reci da argumentativno pobijes sto sam napiso - reci; ako ne, poklopi se.
ohani ljudino da ja ne bih ovdje počeo poklapati. sve što imaš reći može se reći na uljudan način.
Naravno da moze, ali trebas sankcionisati sve jednako. Ja sam lijepo (nazalost, sa nekim ljudima se izgleda ne moze lijepo postupati) napiso svoj stav , a ona nije napisala nista da ga pobije, vec se meni podrugljivo obraca sa "moj Muslimanu" :roll:
odgovorila je na tvoje pitanje (koje je bilo s visoka) i ničim te nije uvrijedila.

još jednom prokomentariši moje upozorenje i dobićeš ban.

rasprava je oko ovoga završena.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#162 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by arzuhal »

HAVANA wrote:
arzuhal wrote:Image


Image :D

Image
User avatar
Destinationx
Posts: 12
Joined: 27/10/2009 22:24

#163 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by Destinationx »

kecher II wrote:u sustini sam nevjernik ovozemaljskih oficijelnih religija a
evo nesto o wicca-i sto sam na brzinu pronas'o i nakon sto sam procit'o shvatio sam da u sustini oni samo teze duhovnom miru i skladu sa prirodom i da su totalno ne nasilan oblik ispoljavanja svojih uvjerenja sto pokazuje cesto ponavljano pravilo ili sta vec ''none harm'' za razliku od ove 3-4 glavne koje su spremen i ubit ako nisi jedan od njih.

http://www.wicca.com/celtic/wicca/wicca0.htm

@ateista
''ateista je onaj sto u boga nema vjere,
dakle, nisam ateista ja vjerujem u sebe''
machina
:thumbup:
justice_c
Posts: 39
Joined: 27/04/2010 01:24

#164 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by justice_c »

Ja sam takodje nesto vise istrazivala o Wicci u posljednje vrijeme, i evo sta ja mogu rec o tome. ;-)

Wicca se u suštini ne moze svrstati u kategoriju religije, Wicca je nesto sto je prirodno stanje uma u i duha. Mi jesmo dio prirode i ciklusi u prirorodi utjecu na nas. Sve je povezano, svaka cestica u prirodi se preplice ... Wicca ne zahtijeva slijedenje ikakve dogme, kao monoteisticke religije, nego podstice na individulani razvoj kroz vlastitu intuiciju i spoznaju svijeta oko nas.

Sto se tice magije, magija je za jednog sljedbenika Wicce nesto sto se dogadja svakodnevno ... i mi svi imamo moc da utjecemo na svijet oko nas vlastitim usmjeravanjem zelje i misli. Magijski rituali su nesto sto pomaze samo boljem fokusu, a u sustini nisu ni potrebni ...jer svijet se mjenja u skladu sa nasom spoznajom i voljom. Znaci, to nema nikakve veze sa satanizmom, niti icim zlim ... nego je to pronalazenje nacina kako zivjet u skladu sa prirodom. Iako je Wicca termin forminran tek u 50-im godinama, ova vrsta spiritualizma datira iz daleke proslosti, bazirana ja ne paganskim vjerovanjima ... i kombinacija je razlicitih vjerovanja. :-D
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#165 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by dr.Gonzo »

Da li je priroda ljudima draga i brizna majka, ili surova i zla maceha? Bas me zanima sta o tome recimo misle prezivjeli sa Haitija.
I da li moze nekome biti majka, a nekome maceha? Ako moze, zasto obozavati taj dualizam?
justice_c
Posts: 39
Joined: 27/04/2010 01:24

#166 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by justice_c »

dr.Gonzo wrote:Da li je priroda ljudima draga i brizna majka, ili surova i zla maceha? Bas me zanima sta o tome recimo misle prezivjeli sa Haitija.
I da li moze nekome biti majka, a nekome maceha? Ako moze, zasto obozavati taj dualizam?

Eh pa, sve u prirodi je zasnovano na dualizmu ... dobro-zlo, mrak-svjetlost, dobro-lose ... pa valjda po toj osnovi i dualizam je dio prirode. Da li je priroda nesto sto djeluje po zakonu Vise Sile, il je nesto sto ima svoje vlastite zakone?
Ako priroda djeluje po zakonu Vise Sile/Boga ... jel' priroda tada okrutna? Taj argumenat je los koji si iskoristio. 8-)

A ljudi su nastali od grude zemlje, kako je onda moguce razdvojiti to dvoje. Ti u sebi imas elemente prirode. To te uci i tvoja religija. A zar religija mora ama bas sve reci, imas vlastit razum da uvidjas odnose izmedju stvari. To ti je Bogom dato, il vec dato prirodom. Uzmi kako ti odgovara.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#167 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by arzuhal »

justice_c wrote:
dr.Gonzo wrote:Da li je priroda ljudima draga i brizna majka, ili surova i zla maceha? Bas me zanima sta o tome recimo misle prezivjeli sa Haitija.
I da li moze nekome biti majka, a nekome maceha? Ako moze, zasto obozavati taj dualizam?

Eh pa, sve u prirodi je zasnovano na dualizmu ... dobro-zlo, mrak-svjetlost, dobro-lose ... pa valjda po toj osnovi i dualizam je dio prirode. Da li je priroda nesto sto djeluje po zakonu Vise Sile, il je nesto sto ima svoje vlastite zakone?
Ako priroda djeluje po zakonu Vise Sile/Boga ... jel' priroda tada okrutna? Taj argumenat je los koji si iskoristio. 8-)

A ljudi su nastali od grude zemlje, kako je onda moguce razdvojiti to dvoje. Ti u sebi imas elemente prirode. To te uci i tvoja religija. A zar religija mora ama bas sve reci, imas vlastit razum da uvidjas odnose izmedju stvari. To ti je Bogom dato, il vec dato prirodom. Uzmi kako ti odgovara.
Koliko sam ja shvatio, dr.Gonzo nema religiju, već kritičku misao ;-)

I slažem se sa njegovom konstatacijom, kao vjernik u Živog Boga. Naime, jedan od meni najdražih ćafira (i najoriginalnijih, velemajstor!), Nietzsche, ismijao je maksimu ''živjeti u skaldu sa prirodom'' upravo na ovaj način. On se upitao kako živjeti u skladu sa erupcijom vulkana, zemljotresima, uraganima, mećavama...Da, to bi moglo ako bi iza te prirode postojao neki Um, Logos, Bog. Ali ako bi postojao, onda valja živjeti u skladu sa Njim, ne sa Njegovom manifestacijom. A ako ne postoji, a Nietzsche je ustvrdio već kako je Bog mrtav, o čemu onda pričamo?
Naumpade mi sad još jedna dosjetka ovog Brke...Ka'e on, govoreći o moralu kojeg se grozio i pravima, otprilike nešto ovako (parafraziram): živjeti u skladu sa prirodom znači poštovati samo jedno pravo - pravo jačeg! Priroda ne poznaje moral i pravo slabijeg. Treba li zabraniti vuku da rastrgne srnu? Po kojem pravu i moralu? Moral je izmišljotina slabih, onih koji su protiv Života kakav on, usitinu, jest...
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#168 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by dr.Gonzo »

Koliko sam ja shvatio, dr.Gonzo nema religiju, već kritičku misao

I slažem se sa njegovom konstatacijom, kao vjernik u Živog Boga. Naime, jedan od meni najdražih ćafira (i najoriginalnijih, velemajstor!), Nietzsche, ismijao je maksimu ''živjeti u skaldu sa prirodom'' upravo na ovaj način. On se upitao kako živjeti u skladu sa erupcijom vulkana, zemljotresima, uraganima, mećavama...Da, to bi moglo ako bi iza te prirode postojao neki Um, Logos, Bog. Ali ako bi postojao, onda valja živjeti u skladu sa Njim, ne sa Njegovom manifestacijom. A ako ne postoji, a Nietzsche je ustvrdio već kako je Bog mrtav, o čemu onda pričamo?
Naumpade mi sad još jedna dosjetka ovog Brke...Ka'e on, govoreći o moralu kojeg se grozio i pravima, otprilike nešto ovako (parafraziram): živjeti u skladu sa prirodom znači poštovati samo jedno pravo - pravo jačeg! Priroda ne poznaje moral i pravo slabijeg. Treba li zabraniti vuku da rastrgne srnu? Po kojem pravu i moralu? Moral je izmišljotina slabih, onih koji su protiv Života kakav on, usitinu, jest...
Upravo tako. Moram priznati da mi je drago vidjeti da ima poznatih filozofa sa idejama kompatibilnim mojim :razz:
Mada je Nietzsche bio previse cinican za moj ukus. U ovome slucaju, reci da je moral ili nebeski i uzvisen, ili sasvim beznacajan (izmisljotina slabih) zvuci suvise redukcionisticno. Po tome pitanju je Nietzschea validno kritikovao Bertrand Russell.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#169 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by arzuhal »

'ta će Russel :lol:
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#170 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by Sunrise00 »

Destinationx wrote:
bez_ideje wrote:imas li neki link za te knjige,pogotovo me zanima ta prva
Naravno :) evo izvoli http://www.hermetics.org/pdf/bookofshadows.pdf
Image

imaju i one book of shadows :D :D
justice_c
Posts: 39
Joined: 27/04/2010 01:24

#171 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by justice_c »

arzuhal wrote:
justice_c wrote:
dr.Gonzo wrote:Da li je priroda ljudima draga i brizna majka, ili surova i zla maceha? Bas me zanima sta o tome recimo misle prezivjeli sa Haitija.
I da li moze nekome biti majka, a nekome maceha? Ako moze, zasto obozavati taj dualizam?

Eh pa, sve u prirodi je zasnovano na dualizmu ... dobro-zlo, mrak-svjetlost, dobro-lose ... pa valjda po toj osnovi i dualizam je dio prirode. Da li je priroda nesto sto djeluje po zakonu Vise Sile, il je nesto sto ima svoje vlastite zakone?
Ako priroda djeluje po zakonu Vise Sile/Boga ... jel' priroda tada okrutna? Taj argumenat je los koji si iskoristio. 8-)

A ljudi su nastali od grude zemlje, kako je onda moguce razdvojiti to dvoje. Ti u sebi imas elemente prirode. To te uci i tvoja religija. A zar religija mora ama bas sve reci, imas vlastit razum da uvidjas odnose izmedju stvari. To ti je Bogom dato, il vec dato prirodom. Uzmi kako ti odgovara.
Koliko sam ja shvatio, dr.Gonzo nema religiju, već kritičku misao ;-)

I slažem se sa njegovom konstatacijom, kao vjernik u Živog Boga. Naime, jedan od meni najdražih ćafira (i najoriginalnijih, velemajstor!), Nietzsche, ismijao je maksimu ''živjeti u skaldu sa prirodom'' upravo na ovaj način. On se upitao kako živjeti u skladu sa erupcijom vulkana, zemljotresima, uraganima, mećavama...Da, to bi moglo ako bi iza te prirode postojao neki Um, Logos, Bog. Ali ako bi postojao, onda valja živjeti u skladu sa Njim, ne sa Njegovom manifestacijom. A ako ne postoji, a Nietzsche je ustvrdio već kako je Bog mrtav, o čemu onda pričamo?
Naumpade mi sad još jedna dosjetka ovog Brke...Ka'e on, govoreći o moralu kojeg se grozio i pravima, otprilike nešto ovako (parafraziram): živjeti u skladu sa prirodom znači poštovati samo jedno pravo - pravo jačeg! Priroda ne poznaje moral i pravo slabijeg. Treba li zabraniti vuku da rastrgne srnu? Po kojem pravu i moralu? Moral je izmišljotina slabih, onih koji su protiv Života kakav on, usitinu, jest...


Ja mislim da u ovome slucaju kada govorimo o sjedinjavanju sa prirodom ne mislimo na sjedinajavanje sa vulkanima i uraganima sto je vise nego ocito, nego se misli na sjedinjavanje sa energijom koja nas okruzuje.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#172 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by arzuhal »

Objasni tu energiju i kako živjeti u skladu sa njom :?: :idea:

Hvala!
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#173 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by bijela »

ipak nije otišla, samo joj se energija transformirala u :arrow: 8
justice_c
Posts: 39
Joined: 27/04/2010 01:24

#174 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by justice_c »

arzuhal wrote:Objasni tu energiju i kako živjeti u skladu sa njom :?: :idea:

Hvala!

Hmm, ti zelis definiciju energije? Pa zar ne znas da je energija sve ono sto nas okrujue, sva ziva i neziva materija. Materija kakvu je mi vidimo je produkt nasih cula, jer negdje u nasoj DNK postoji program koji cini da mi vidimo realonost ovakvu kakva jest. Mi vidimo svijet u slikama onako kako smo programirani, kako je nas mozak programiran da spoznaje te slike. A zapravo na drugom nivou sve je energija, atomi ... molekule ... Sto vodi ka zakljucku da smo mi vec spojeni sa prirodom oko nas, i jedina razlika je sto mi imamo svijest o postajanju. Biti dio prirode znaci probudit svijest o uzajamnoj vezi, postati svijestan realnosti izvan onoga sto nase cula vida prima. Postati osvijesten.

Mogla bih jos ovako ... al eto ovdje stajem. :razz:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#175 Re: Wicca (vjesticja religija)

Post by arzuhal »

justice_c wrote:
arzuhal wrote:Objasni tu energiju i kako živjeti u skladu sa njom :?: :idea:

Hvala!

Hmm, ti zelis definiciju energije? Pa zar ne znas da je energija sve ono sto nas okrujue, sva ziva i neziva materija. Materija kakvu je mi vidimo je produkt nasih cula, jer negdje u nasoj DNK postoji program koji cini da mi vidimo realonost ovakvu kakva jest. Mi vidimo svijet u slikama onako kako smo programirani, kako je nas mozak programiran da spoznaje te slike. A zapravo na drugom nivou sve je energija, atomi ... molekule ... Sto vodi ka zakljucku da smo mi vec spojeni sa prirodom oko nas, i jedina razlika je sto mi imamo svijest o postajanju. Biti dio prirode znaci probudit svijest o uzajamnoj vezi, postati svijestan realnosti izvan onoga sto nase cula vida prima. Postati osvijesten.

Mogla bih jos ovako ... al eto ovdje stajem. :razz:
I kako onda da djelujemo, nakon spoznaje i osvještenosti? mada mislim da se niko neće usprotiviti tvom objašnjenju da je sve neka energija.
Post Reply