Wi-Fi router

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#1 Wi-Fi router

Post by cigara »

Trebam pomoc oko wifi routera, naime moja kolegica je uvela HS kablovski internet i kada je pitala lika koji joj je to postavljao kako da napravi wireless frajer joj je rekao da mora prvo uzeti skuplji paket, pa zvati njih da donesu drugi modem i da on postavi, to sve 100KM. Sad, nisam najupuceniji al mi ovo nema logike osim da joj zele tusnuti svoju robu, tj modem s wifi routerom.

Za svaki slucaj hocu da provjerim da li bi fercerao normalni wi fi router( bez modema) i koji da uzme (do 50KM).
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#2 Re: Wi-Fi router

Post by Nermin_BH »

Zašto ne bi radio obični router to je samo navlakuša. Nek kupi wr740n 30 KM nov i samo poveže sa modemom i onda ugasi i jedno i drugo 1-2 min iz struje kad uključi bit će neta za ostale postavke 192.168.1.1 ili 192.168.0.1.
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#3 Re: Wi-Fi router

Post by Qurajber »

Naravno da će raditi svaki ruter.....Samo ga treba konfigurisati....za ostale postavke na tp link ruterima treba da kuca u web browser tplinklogin.net, username i pasword je admin.....
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#4 Re: Wi-Fi router

Post by cigara »

Ok, hvala puno. Znao sam da ide teko al nisam htio rizikovati :)
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#5 Re: Wi-Fi router

Post by Djubre_ »

Moraju oni dati modem sa wi-fiem, mozda nemaju na stanju..

Ja sam kupio CANYON nov router 40 km. Spojio ga na modem. Usao u router, ispod routera pise adresa username i pass..

Kada se ulogujes u router ides na:

WLAN / WIRELESS

Pod SSID: naziv mreze (bla bla)
Wireless: Enable
Security: Wap/wap psk 2
Password (zastiti ga)

I to je to..

Save..
Reboot/Restart..
Na tel ga nadji pod tim nazivom koji je stavila pod SSID i sifru jednom ukuca, takodje koju je stavila i on ce zapamtiti taj tel/laptop..

Ja sam na routes skopcao dva kompa, jedan laptop i par telefona.. nesmetano rade..

Pozz

Sent from my GT-i9001 using Tapatalk 2
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#6 Re: Wi-Fi router

Post by Deep red »

Mozete li i meni pomoci :-D Imam kablovski internet i njihov Motorla modem. Nedavno sam kupila android telefon, a sledeca investicija je laptop. E sad bih ja bezicni internet, pa me interesuje na sta da obratim paznju. U pitanju je kuca na 2 sprata, a ja bih i oko kuce internet :lol: Kakav je konkretno ovaj ili mi treba nesto jace
http://www.zdtronic.com/products/210.html
Gledala sam i ove:
http://www.comtradeshop.ba/ra%C4%8Dunar ... Ena-oprema
Svaka pomoc je dobrodosla.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7 Re: Wi-Fi router

Post by fortaleza »

Nemoj uzimati u Comtrade, obično su oni nešto skuplji od ostalih u pojedinim artiklima, iz svog iskustva.
Post Reply