Whitesnake

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#26 Re: Whitesnake

Post by _BosanaC »

Neon_Knight wrote:nacuh nesto od nekoga na nekoj radio stanici da se vode pregovori sa kultnom grupom "Whitesnake" o odrzavanju koncerta u Sarajevu pocetkom naredne godine...da li neko ima koju informaciju vise? jel iko ista cuo? njihov koncert bi bio vrhunski hard rock performans! daj Boze da nesto bude od toga!
Ako ovo bude istinito imas pive od mene kolko mozes popiti :D
User avatar
Better Man
Posts: 16856
Joined: 01/10/2006 20:10

#27

Post by Better Man »

adi2 wrote:Očito je da dobar dio vas nije ni slušao "Paranoid",Master Of Reality"
Vol 4 ,prvi "Black Sabath".Sve poslije Ozzy-ja u bandu je bilo sranje: :D
Upravo tako! Sve poslije Ozzya je bilo čisto sranje!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#28

Post by ado-šampion »

adi2 wrote:
ado-šampion wrote:
adi2 wrote:Najbolji period Sabath-a je sa Ozzy-em kakav Dio on je bio ok u Rainbow!!

A što se tiče Coverdal-a on je bolji pjevač od Gillan-a & Planta!!Samo mu
je nažalost kreativnost slabija strana!!

Paul Rodgres je definitivno najbolji pjevač!!!!
Hehe, baš si me nasmijao. Reci još nešto smiješno. A i Gillanu je kreativnost jaka strana u p.m.!
Ko je uopšte spominjao Gillanovu kreativnost?
Dok je on pjevao u Purple-u ,bar na onim starijim albumima kao In Rock ili
Machine Head svi su se potpisivali kao autori!"!
Druga je stvar što tebi treba edukacija!!
Gillan u Sabath-u to nije bio Sabath,Samo sa Ozzy-jem!!!!
Meni treba edukacija da, ali tebe još mogu educirat. Da ti dočaram: Na svim mk2 "pre-reunion" albumima (In Rock, Fireball, Machine Head, Who Do We Think We Are) svi članovi benda su zbog ugovora potpisivani kao autori (što je u jednu ruku i dovelo do nesuglasica u bendu), ali muziku su pisali samo Blackmore i Glover. Sve tekstove napisao je Gillan, a Glover je pomagao na nekim. Da te još malo educiram: Blackmore je napisao 6 pjesama za Machine Head (pričam o muzici), a Glover je napisao 2 pjesme, od kojih je jedna When A Blind Man Cries koja se nije našla ne albumu. Poslije reuniona (1984.), pjesme su potpisivane pravim autorima (većina Blackmore/Glover/Gillan). Eto ti malo što ne možeš pronaći na internetu.
A što se tiče Gillanove kreativnosti (čitaj: tekstova) imao je dosta dobrih početkom sedamdesetih tačno, ali kasnije (1984. i dalje) tekstovi su mu bili katastrofa (poslušaj album Perfect Strangers).
A jadni Coverdale je toliko u kasnim 80-im pokušao doseći svog idola Planta da ga je ovaj prozvao Coverversion. Nije ni čudo što Ritchie s njim nije izdržao ni 2 godine.
Da se razumijemo; Coverdale je jako dobar pjevač, ali jednostavno što se tiče heavy rock scene Gillan i Plant su daleeeko iznad svih ostalih.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#29

Post by patrius »

Blackmore je "podmukli" genije.Rekao bih,"globalni Brega",ali ipak,jako dobar muzicar i izvodjac.A Gillanu,Coverdaleu,Diou,pa i Turneru samo "kapa dolje".Whitesnake i Rainbow su skoro pa identicni po stilu,s malim varijacijama vokalnog soliste(Dio/Turner).I jebi ga,i jedni i drugi su opako dobri :) I u svemu tome se osjeti Ritchiejev pecat,tu se nista ne moze :oops: Iako ja licno imam poseban,emotivan,naklonjen odnos prema Coverdaleu...Ljudina je to 8-)
User avatar
Better Man
Posts: 16856
Joined: 01/10/2006 20:10

#30

Post by Better Man »

patrius wrote:Blackmore je "podmukli" genije.Rekao bih,"globalni Brega",ali ipak,jako dobar muzicar i izvodjac.A Gillanu,Coverdaleu,Diou,pa i Turneru samo "kapa dolje".Whitesnake i Rainbow su skoro pa identicni po stilu,s malim varijacijama vokalnog soliste(Dio/Turner).I jebi ga,i jedni i drugi su opako dobri :) I u svemu tome se osjeti Ritchiejev pecat,tu se nista ne moze :oops: Iako ja licno imam poseban,emotivan,naklonjen odnos prema Coverdaleu...Ljudina je to 8-)
Kakve veze sad ima Ritchie Blackmore sa Whitesnake?
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#31

Post by patrius »

Better Man wrote:
patrius wrote:Blackmore je "podmukli" genije.Rekao bih,"globalni Brega",ali ipak,jako dobar muzicar i izvodjac.A Gillanu,Coverdaleu,Diou,pa i Turneru samo "kapa dolje".Whitesnake i Rainbow su skoro pa identicni po stilu,s malim varijacijama vokalnog soliste(Dio/Turner).I jebi ga,i jedni i drugi su opako dobri :) I u svemu tome se osjeti Ritchiejev pecat,tu se nista ne moze :oops: Iako ja licno imam poseban,emotivan,naklonjen odnos prema Coverdaleu...Ljudina je to 8-)
Kakve veze sad ima Ritchie Blackmore sa Whitesnake?
He-he, ;-) Tajne veze...Ako dobro vidis,u sto ne sumnjam,nisam ni rekao da ima veze,nego,eto,ljudi su se u prethodnim postovima dotakli svega pomalo,izmedju ostalog i pjevaca koji su nastupali pod njegovom "trzalicom",pa ga i ja spomenuh.Kakogod,uporedio sam Rainbow i Whitesnake,Ritchie je,uopce,golema figura u tom miljeu,a i ruku na srce,mnogo toga nosi njegov pecat.(upitati,recimo npr.Zeleta Lipovacu) 8-)
User avatar
Neon_Knight
Posts: 95
Joined: 11/10/2007 15:17
Location: Somewhere in time

#32 Re: Whitesnake

Post by Neon_Knight »

_BosanaC wrote:
Neon_Knight wrote:nacuh nesto od nekoga na nekoj radio stanici da se vode pregovori sa kultnom grupom "Whitesnake" o odrzavanju koncerta u Sarajevu pocetkom naredne godine...da li neko ima koju informaciju vise? jel iko ista cuo? njihov koncert bi bio vrhunski hard rock performans! daj Boze da nesto bude od toga!
Ako ovo bude istinito imas pive od mene kolko mozes popiti :D
nemoj reci dvaput,mogu popiti jako puno kad krene... :D
User avatar
Neon_Knight
Posts: 95
Joined: 11/10/2007 15:17
Location: Somewhere in time

#33

Post by Neon_Knight »

fakat neki ne odustaju od filozofiranja...sto se sabbatha tice, njih slusam nekih 15-20 godina vec i malo je glupo da neko postavlja pitanje koje albume je ko slusao...od sabbatha imam apsolutno sve ukljucujuci i i neke solo projekte njegovih clanova itd. nemojte, molim vas, prosipati suplje ko je u sabbathu bio bolji pjevac od koga...sta bi bilo da je ozzy ostao bubnjar?! uvijek je bio svojeglav i na kraju je otisao zbog geoffa,nidze veze...blabla...mozemo sad pametovat koliko hocemo! volim sve sto je taj bend napravio i sa ozzy-em i sa dio-m i sa martinom,gillanom,hughesom itd. nemojte naturati svoje misljenje drugima!
User avatar
Whitesnake
Posts: 134
Joined: 21/04/2007 13:49
Location: Sarajevo

#34

Post by Whitesnake »

ado-šampion wrote:
adi2 wrote:
ado-šampion wrote: Hehe, baš si me nasmijao. Reci još nešto smiješno. A i Gillanu je kreativnost jaka strana u p.m.!
Ko je uopšte spominjao Gillanovu kreativnost?
Dok je on pjevao u Purple-u ,bar na onim starijim albumima kao In Rock ili
Machine Head svi su se potpisivali kao autori!"!
Druga je stvar što tebi treba edukacija!!
Gillan u Sabath-u to nije bio Sabath,Samo sa Ozzy-jem!!!!
Meni treba edukacija da, ali tebe još mogu educirat. Da ti dočaram: Na svim mk2 "pre-reunion" albumima (In Rock, Fireball, Machine Head, Who Do We Think We Are) svi članovi benda su zbog ugovora potpisivani kao autori (što je u jednu ruku i dovelo do nesuglasica u bendu), ali muziku su pisali samo Blackmore i Glover. Sve tekstove napisao je Gillan, a Glover je pomagao na nekim. Da te još malo educiram: Blackmore je napisao 6 pjesama za Machine Head (pričam o muzici), a Glover je napisao 2 pjesme, od kojih je jedna When A Blind Man Cries koja se nije našla ne albumu. Poslije reuniona (1984.), pjesme su potpisivane pravim autorima (većina Blackmore/Glover/Gillan). Eto ti malo što ne možeš pronaći na internetu.
A što se tiče Gillanove kreativnosti (čitaj: tekstova) imao je dosta dobrih početkom sedamdesetih tačno, ali kasnije (1984. i dalje) tekstovi su mu bili katastrofa (poslušaj album Perfect Strangers).
A jadni Coverdale je toliko u kasnim 80-im pokušao doseći svog idola Planta da ga je ovaj prozvao Coverversion. Nije ni čudo što Ritchie s njim nije izdržao ni 2 godine.
Da se razumijemo; Coverdale je jako dobar pjevač, ali jednostavno što se tiče heavy rock scene Gillan i Plant su daleeeko iznad svih ostalih.

sram te bilo papak jedan kad ti jednom DC-u kazes da je jadan..!
Malo ukljuci blesimetar i ne samo ti..ko god kaze za Gillana ili DC-a ili Ritchia da je "jadan" ne zasluzuje uopste da pise na ovu temu.. Idi brate tamo po drugim temama i raspravljaj o Lajcaku i politici a nemoj ovde da mi srac, srac, kenj, kenj o Coverdalu.. Oprosti ako sam pregrub ali ono fakat sa tom izjavom pokazujes koliko volis i respektujes i DC-a i rnr.. Sto se tice tvoje price o purplu, potpuno se slazem ali nemoj nametati svoje misljenje drugoj raji ako je tebi DC losiji od Gillana... meni je, vidis, suprotno ali ne pada mi na pamet da te ubijedjujem u to ili jos gore da govorim da je Gillan jadan...
no hard feelings
ali pazi malo sta pises
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#35

Post by ado-šampion »

Whitesnake wrote:
ado-šampion wrote:
adi2 wrote: Ko je uopšte spominjao Gillanovu kreativnost?
Dok je on pjevao u Purple-u ,bar na onim starijim albumima kao In Rock ili
Machine Head svi su se potpisivali kao autori!"!
Druga je stvar što tebi treba edukacija!!
Gillan u Sabath-u to nije bio Sabath,Samo sa Ozzy-jem!!!!
Meni treba edukacija da, ali tebe još mogu educirat. Da ti dočaram: Na svim mk2 "pre-reunion" albumima (In Rock, Fireball, Machine Head, Who Do We Think We Are) svi članovi benda su zbog ugovora potpisivani kao autori (što je u jednu ruku i dovelo do nesuglasica u bendu), ali muziku su pisali samo Blackmore i Glover. Sve tekstove napisao je Gillan, a Glover je pomagao na nekim. Da te još malo educiram: Blackmore je napisao 6 pjesama za Machine Head (pričam o muzici), a Glover je napisao 2 pjesme, od kojih je jedna When A Blind Man Cries koja se nije našla ne albumu. Poslije reuniona (1984.), pjesme su potpisivane pravim autorima (većina Blackmore/Glover/Gillan). Eto ti malo što ne možeš pronaći na internetu.
A što se tiče Gillanove kreativnosti (čitaj: tekstova) imao je dosta dobrih početkom sedamdesetih tačno, ali kasnije (1984. i dalje) tekstovi su mu bili katastrofa (poslušaj album Perfect Strangers).
A jadni Coverdale je toliko u kasnim 80-im pokušao doseći svog idola Planta da ga je ovaj prozvao Coverversion. Nije ni čudo što Ritchie s njim nije izdržao ni 2 godine.
Da se razumijemo; Coverdale je jako dobar pjevač, ali jednostavno što se tiče heavy rock scene Gillan i Plant su daleeeko iznad svih ostalih.

sram te bilo papak jedan kad ti jednom DC-u kazes da je jadan..!
Malo ukljuci blesimetar i ne samo ti..ko god kaze za Gillana ili DC-a ili Ritchia da je "jadan" ne zasluzuje uopste da pise na ovu temu.. Idi brate tamo po drugim temama i raspravljaj o Lajcaku i politici a nemoj ovde da mi srac, srac, kenj, kenj o Coverdalu.. Oprosti ako sam pregrub ali ono fakat sa tom izjavom pokazujes koliko volis i respektujes i DC-a i rnr.. Sto se tice tvoje price o purplu, potpuno se slazem ali nemoj nametati svoje misljenje drugoj raji ako je tebi DC losiji od Gillana... meni je, vidis, suprotno ali ne pada mi na pamet da te ubijedjujem u to ili jos gore da govorim da je Gillan jadan...
no hard feelings
ali pazi malo sta pises
Jarane ima važnijih stvari u životu od Coverdale-a i Gillana. To kao prvo. Kao drugo, ko si pa ti da mene nazivaš papkom?! Dalje, Coverdalea uopšte ne repektujem. Ko je on da ja njega respektujem?! Pa nije Paul McCartney u p.m. Ako ti svršavaš na njega, ja ne svršavam. Kad sam napisao za Coverdale-a da je jadan, mislio sam da je bio toliko jadan u namjeri da dosegne svog idola Planta, da ga je ovaj počeo javno ismijavati (Coverversion). Zar to nije jadno?! A kakav ti je ukus za muziku vidim po nicku. Pozz
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7562
Joined: 16/01/2007 23:38

#36 Re: Whitesnake

Post by banjaluka078 »

Neon_Knight wrote:nacuh nesto od nekoga na nekoj radio stanici da se vode pregovori sa kultnom grupom "Whitesnake" o odrzavanju koncerta u Sarajevu pocetkom naredne godine...da li neko ima koju informaciju vise? jel iko ista cuo? njihov koncert bi bio vrhunski hard rock performans! daj Boze da nesto bude od toga!
Ako ne bude u SA, bice definitivno (danas je potvrdjeno od strane organizatora) u BL 2. juna 2008.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#37

Post by patrius »

Vidis,@sampione,uceras "idolu" koji ismijava svog poklonika :oops: A David Coverdale je zasigurno jedan od rijetkih svijetlih primjera uopste,kako na muzickoj sceni,tako i u cjelokupnom javnom zivotu na globalnom nivou.Da se razumijemo,ja visoko respektujem i jednog i drugog,pa ako je istina to sto kazete da je Plant rekao,onda se apsolutno stavljam na Coverdaleovu stranu...
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#38

Post by pici »

User avatar
Whitesnake
Posts: 134
Joined: 21/04/2007 13:49
Location: Sarajevo

#39

Post by Whitesnake »

ado-šampion wrote:
Whitesnake wrote:
ado-šampion wrote: Meni treba edukacija da, ali tebe još mogu educirat. Da ti dočaram: Na svim mk2 "pre-reunion" albumima (In Rock, Fireball, Machine Head, Who Do We Think We Are) svi članovi benda su zbog ugovora potpisivani kao autori (što je u jednu ruku i dovelo do nesuglasica u bendu), ali muziku su pisali samo Blackmore i Glover. Sve tekstove napisao je Gillan, a Glover je pomagao na nekim. Da te još malo educiram: Blackmore je napisao 6 pjesama za Machine Head (pričam o muzici), a Glover je napisao 2 pjesme, od kojih je jedna When A Blind Man Cries koja se nije našla ne albumu. Poslije reuniona (1984.), pjesme su potpisivane pravim autorima (većina Blackmore/Glover/Gillan). Eto ti malo što ne možeš pronaći na internetu.
A što se tiče Gillanove kreativnosti (čitaj: tekstova) imao je dosta dobrih početkom sedamdesetih tačno, ali kasnije (1984. i dalje) tekstovi su mu bili katastrofa (poslušaj album Perfect Strangers).
A jadni Coverdale je toliko u kasnim 80-im pokušao doseći svog idola Planta da ga je ovaj prozvao Coverversion. Nije ni čudo što Ritchie s njim nije izdržao ni 2 godine.
Da se razumijemo; Coverdale je jako dobar pjevač, ali jednostavno što se tiče heavy rock scene Gillan i Plant su daleeeko iznad svih ostalih.

sram te bilo papak jedan kad ti jednom DC-u kazes da je jadan..!
Malo ukljuci blesimetar i ne samo ti..ko god kaze za Gillana ili DC-a ili Ritchia da je "jadan" ne zasluzuje uopste da pise na ovu temu.. Idi brate tamo po drugim temama i raspravljaj o Lajcaku i politici a nemoj ovde da mi srac, srac, kenj, kenj o Coverdalu.. Oprosti ako sam pregrub ali ono fakat sa tom izjavom pokazujes koliko volis i respektujes i DC-a i rnr.. Sto se tice tvoje price o purplu, potpuno se slazem ali nemoj nametati svoje misljenje drugoj raji ako je tebi DC losiji od Gillana... meni je, vidis, suprotno ali ne pada mi na pamet da te ubijedjujem u to ili jos gore da govorim da je Gillan jadan...
no hard feelings
ali pazi malo sta pises
Jarane ima važnijih stvari u životu od Coverdale-a i Gillana. To kao prvo. Kao drugo, ko si pa ti da mene nazivaš papkom?! Dalje, Coverdalea uopšte ne repektujem. Ko je on da ja njega respektujem?! Pa nije Paul McCartney u p.m. Ako ti svršavaš na njega, ja ne svršavam. Kad sam napisao za Coverdale-a da je jadan, mislio sam da je bio toliko jadan u namjeri da dosegne svog idola Planta, da ga je ovaj počeo javno ismijavati (Coverversion). Zar to nije jadno?! A kakav ti je ukus za muziku vidim po nicku. Pozz
Ja se bolan svojim ukusom za muziku ponosim..ado-sampione...
"Ko je on da ja njega respektujem?!"....?????????? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAH
Ovom recenicom si rekao svoj raji na forumu koliko znas i o rnr i o muzici generalno!! Na osnovu ovoga ispadas kao klinac iz 2 razreda muzicke skole.. hehee necu vise na ovu temu postati, tako da se ne moras muciti da mi ono kao "mudro"repliciras... over and out

p.s. oprosti sto sam rekao da si papak, malo sam bio pregrub, naravno isfrustriran tvojim postom, javno povlacim gore izgovoreno
pozz
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#40

Post by Bea_Trix »

ljudi se po citav dan gadjaju uvredama na ovoj temi, pa da sami nisu shvatili da se treba izviniti, ne bi bili ni upozoreni.

novi moderator na muzici ocito "sjajno" obavlja svoj posao...
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#41

Post by DYD666 »

:D :D :D
Dakle "sudnji dan" je drugog juna 08 u BanjaLuci?
Kao svaki roker koji drzi do sebe, pripremio sam se na vrijeme ovako
ImageImage

NEPROPUSTIVO!!! :x
doktor78
Posts: 3062
Joined: 14/09/2006 11:02

#42 Re: Whitesnake

Post by doktor78 »

banjaluka078 wrote:
Neon_Knight wrote:nacuh nesto od nekoga na nekoj radio stanici da se vode pregovori sa kultnom grupom "Whitesnake" o odrzavanju koncerta u Sarajevu pocetkom naredne godine...da li neko ima koju informaciju vise? jel iko ista cuo? njihov koncert bi bio vrhunski hard rock performans! daj Boze da nesto bude od toga!
Ako ne bude u SA, bice definitivno (danas je potvrdjeno od strane organizatora) u BL 2. juna 2008.
Ko je organizator? Dajte malo vise informacija, jer se bojim da sve ovo nije samo jos jedna u nizu glasina...
Shootwa
Posts: 12
Joined: 20/09/2007 01:08
Location: Na kraj sela zuta kuca

#43 Re: Whitesnake

Post by Shootwa »

_BosanaC wrote:
Neon_Knight wrote:nacuh nesto od nekoga na nekoj radio stanici da se vode pregovori sa kultnom grupom "Whitesnake" o odrzavanju koncerta u Sarajevu pocetkom naredne godine...da li neko ima koju informaciju vise? jel iko ista cuo? njihov koncert bi bio vrhunski hard rock performans! daj Boze da nesto bude od toga!
Ako ovo bude istinito imas pive od mene kolko mozes popiti :D
Morat' cete plaćat' prevoz 8-) Whitesnake, 2.jun 2008. dvorana Borik u BANJALUCI!!!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14833
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#44

Post by DaysleepeR »

To jos nije potvrdjeno, na stranici navedene firme koja ih dovodi nema takve vijesti :D

Prvi dokaz vijest na stranici Lupa Promotion
Drugi i konacan dokaz podatak na stranici Whitesnake :D
Shootwa
Posts: 12
Joined: 20/09/2007 01:08
Location: Na kraj sela zuta kuca

#45

Post by Shootwa »

Pogledaj malo bolje, a na oficijelnoj stranici Whitesnake-a ne pise nista posto im jos nije pocela turneja za 2008. godinu.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =111955236
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7562
Joined: 16/01/2007 23:38

#46

Post by banjaluka078 »

EliasVeskot
Posts: 788
Joined: 16/05/2007 11:02

#47 Re: Whitesnake

Post by EliasVeskot »

Da ne otvaram drugu temu,
gdje se u Sa mogu zbaviti karte za koncert u Osijeku??
help :(
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#48 Re: Whitesnake

Post by Van Halen »

Jesu li svirali u Banja luci, nisam nešto upratio taj koncert. Bilo bi fenomenalno da se pojave u Sarajevu mada mi je žao što nisam bio u BL ako su svirali?
User avatar
RIZVA
Posts: 20764
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#49 Re: Whitesnake

Post by RIZVA »

ja ne cuh nigdje da su svirali u BAnja Luci,ni u medijima ni u novinama,to bi bilo popraceno maksimalno da se odrzalo
User avatar
Better Man
Posts: 16856
Joined: 01/10/2006 20:10

#50 Re: Whitesnake

Post by Better Man »

Ne, nisu svirali u B.L.! Koncert je odavno bio otkazan.
Post Reply