Westworld

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
video
Posts: 6820
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#551 Re: Westworld

Post by video »

Odlicna epizoda :thumbup:

Definitivno nam provlace teoriju da je ovaj nas ovozemaljski svijet Westworld :shock:

U ovoj epizodi objasnjeno mnogo toga, jos sam pod utiskom.
Svaka cast :thumbup:
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#552 Re: Westworld

Post by brain bubbles »

video wrote:
Definitivno nam provlace teoriju da je ovaj nas ovozemaljski svijet Westworld :shock:
Ko zna, mozda i jeste :P

Dobro objasnjenje za Deja Vu :run:

Odlicna epizoda, moram i to dodati. Uz onu kada "kloniraju" starijeg Delosa, vjerovatno najbolja ove sezone. Nadam se da nas ocekuje jos bolji kraj
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#553 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

Image[/spoiler]
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#554 Re: Westworld

Post by brain bubbles »

E ovo se zove koristan timeline
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#555 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

uj jebote nisam ni vidio da je ovolika slika
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#556 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

sinoc epizoda a nigdje komentara
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#557 Re: Westworld

Post by Haris.ba »

Šta reći, koju posluku porati. :D

Prve dvije epizode sezone su bile onako. Meni ok, ali kada se usporede sa očekivanjima iz prve sezone ipak mlake. Treća epizoda je bila zagrijavanje, a sve je eksplodiralo sa 4 epizodom. I onda se samo nižu fantastične epizode. Nisam očekivao poslije osme epizode da se nadmaše (ona sa indijancima je vrh sezone). Tako da mi je 9 epizoda ok. Dobra epizoda. Neophodna očito da bi mogao da se naštima kraj sezone.

Da mogu birati izbrisao bih čitav narativ sa Dolores, i samo gledao bez nje. Jer mi je samo dosadno kada ona ima priču. Sve ostalo mi se sviđa. Još ne shvatam koja je njena uloga. I mislim da se moglo bez nje bez problema. Bolja bi bila serija. Jer toliko zanimljivijih likova ima da je to za nepovjerovati. I šta reći za seriju koja ima sijaset likova kojima mi bolje leži gluma od Hopinsa.

P.S.
Možda je bajato, iz 2016. godine je o glumi.

Last edited by Haris.ba on 19/06/2018 14:13, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#558 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

iduca je navodno oko sat i po dugacka,epizoda,zadnja u sezoni
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#559 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Odlična epizoda, jedva čekam finale. William je istinski sociopata, lik pogubljen u svojim nasilnim deluzijama koji više ne zna ni
šta je ni ko je. Teddy je napravio herojski čin, pokazao je Dolores kako ni kod hosta kao ni kod ljudskog bića ne možeš promijeniti
njegovu suštinu, njegov duboko ukorijenjeni izvorni kod. Čini se da sada svi putevi svih likova vode do Valley Beyond. A šta nas
tamo čeka, samo Ford zna. :D Koliko Hopkinsovo prisustvo daje ovoj seriji na težini i šarmu to je nevjerovatno. Čovjek bukalno krade
i opčinjuje u svakoj sceni u kojoj se pojavljuje. And Maeve će izgleda preživjeti. Yeeeee. :sretan:

Mali teaser finala:

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#560 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:Odlična epizoda, jedva čekam finale. William je istinski sociopata, lik pogubljen u svojim nasilnim deluzijama koji više ne zna ni
šta je ni ko je. Teddy je napravio herojski čin, pokazao je Dolores kako ni kod hosta kao ni kod ljudskog bića ne možeš promijeniti
njegovu suštinu, njegov duboko ukorijenjeni izvorni kod. Čini se da sada svi putevi svih likova vode do Valley Beyond. A šta nas
tamo čeka, samo Ford zna. :D Koliko Hopkinsovo prisustvo daje ovoj seriji na težini i šarmu to je nevjerovatno. Čovjek bukalno krade
i opčinjuje u svakoj sceni u kojoj se pojavljuje
. And Maeve će izgleda preživjeti. Yeeeee. :sretan:

Mali teaser finala:

:thumbup:
User avatar
video
Posts: 6820
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#561 Re: Westworld

Post by video »

Sto kaze kolega iznad, ona prosla sa indijancima je digla ljestvicu jaaaako visoko tako da je ova zagrijavanje pred finale :thumbup:

Za Wilijama se moglo i pretpostaviti da je sadista i sociopata jer ono sto je radio u westworld-u je sve samo ne normalno.
Kako kaze Ford da mu je Maeve najomiljenija i da ga je iznenadila jer joj je namjenio da ode u vanjski svijet a ona se vratila po svoje dijete :thumbup: Mislim da ce ona sve da rasturi na kraju. Go Maeve go :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#562 Re: Westworld

Post by Haris.ba »

Nešta mi naumpade, a šta ako je dosta hostova ko Bernard? :run:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#563 Re: Westworld

Post by klosar pravi »

Nekoliko dobrih epizoda i finale dosta dobro sve u svemu ne moze u istu recenicu s prvom.
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#564 Re: Westworld

Post by Radar71 »

kraj :thumbup:
samo trebalo je mnogo bolje s obzirom da smo čekali 2 godine
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#565 Re: Westworld

Post by The 51st State »

Radar71 wrote:kraj :thumbup:
samo trebalo je mnogo bolje s obzirom da smo čekali 2 godine
idealan kraj za trece sezone.

cije li je sve loptice dolores ponijela?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#566 Re: Westworld

Post by arzuhal »

Ne vjerujem da je Bog počinuo sedmog dana, nakon što je sve stvorio...Mislim da se divio stvorenom znajući da će jednom biti svo uništeno...

Ležao sam kada sam slušao ovo, pa sam se ispravio u sjedeći položaj :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#567 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Dobro finale. Hosts are out! Barem većina, a dobar dio je pohranjen na sigurnom. Sad će tek jeba početi. :mrgreen:
Nego jeste li uhvatili onu scenu sa Williamom poslije creditsa? Ironično, sa obzirom da mu je punac bio u istom položaju. :mrgreen:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#568 Re: Westworld

Post by SanskiBiser »

dale cooper wrote:Dobro finale. Hosts are out! Barem većina, a dobar dio je pohranjen na sigurnom. Sad će tek jeba početi. :mrgreen:
Nego jeste li uhvatili onu scenu sa Williamom poslije creditsa? Ironično, sa obzirom da mu je punac bio u istom položaju. :mrgreen:

Jedan od autora serije Lisa Joy je objasnila da je ta scena tj. da se radnja te scene dogadja u dalekoj buducnosti u odnosu na radnju u drugoj sezoni, treca sezona ce se vise baviti s hosts u stvarnom svijetu a ishodiste serije bi trebala biti daleka buducnost iz te post credits scene vjerovatno u finalnoj sezoni.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#569 Re: Westworld

Post by dale cooper »

SanskiBiser wrote:
dale cooper wrote:Dobro finale. Hosts are out! Barem većina, a dobar dio je pohranjen na sigurnom. Sad će tek jeba početi. :mrgreen:
Nego jeste li uhvatili onu scenu sa Williamom poslije creditsa? Ironično, sa obzirom da mu je punac bio u istom položaju. :mrgreen:

Jedan od autora serije Lisa Joy je objasnila da je ta scena tj. da se radnja te scene dogadja u dalekoj buducnosti u odnosu na radnju u drugoj sezoni, treca sezona ce se vise baviti s hosts u stvarnom svijetu a ishodiste serije bi trebala biti daleka buducnost iz te post credits scene vjerovatno u finalnoj sezoni.
Da, skontao sam to po ruševnom izgledu ovog postrojenja, baš kao da je prošlo jako dugo vremena i da je park napušten.
Znači u nekom momentu će se i William prebaciti u tijelo hosta pa će i njega testirati za "fidelity" :mrgreen:
Na kraju haman zaista postaneš ono što si najviše mrzio. :|
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#570 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

biti će i treća sezona,iduće godine?
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#571 Re: Westworld

Post by Averus »

Kompletan timeline:
(da ne bih ovoliku sliku stavljao preko teme :D )

http://amp.thisisinsider.com/images/5b3 ... -12124.png





Sezona odlična. Počela je sporo, zbunjeno i već sam se bio malo prepao da možda nemaju ideje šta da rade. Onda su odjednom napravili korak i po' i već sam se oduševio. Onda se vrati Ford i popizdim! :D
Na kraju sam ostao širom otvorenih usta (kao i moja draga VV), jer iako mi je sve jasno i sve kontam, opet mi ništa nije jasno :lol:

Mnogi se ne slažu sa mnom, ali meni je ova serija već sad daleko bolja od Game of Thrones, koju sam smatrao najboljom svih vremena :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#572 Re: Westworld

Post by dale cooper »

kakavdanakneiskustvu wrote:biti će i treća sezona,iduće godine?
Biti će treća, ali kada...još nema preciznih informacija.
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#573 Re: Westworld

Post by Averus »

:-)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#574 Re: Westworld

Post by hadzinicasa »

Nista ne citam dok ne pogledam sezonu
:twisted:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#575 Re: Westworld

Post by klosar pravi »

hadzinicasa wrote:Nista ne citam dok ne pogledam sezonu
:twisted:

Možeš komotno ništa novo nema.
Post Reply