Westworld

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58451
Joined: 03/08/2010 19:04

#526 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dosadno mii wrote:Jel onom kcerka robot i ako jeste jel mrtva u RL

kome?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#527 Re: Westworld

Post by Dosadno mii »

Men in black
Ed harris
User avatar
basicm
Posts: 10408
Joined: 16/01/2012 21:38

#528 Re: Westworld

Post by basicm »

Meni sve nesto govori da je i ed harris robot samo on to ne zna.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#529 Re: Westworld

Post by klosar pravi »

Ne nego je bila kao mala s njim tamo poslije toga više nije htjela da ide zbog toga kad je on vidio iznenadio se i mislio da mu Ford spletku pravi..
A ona je ustvari došla s namjerom da ga zajebe za kompaniju zato ga je zvala da izađu zajedno napolje on je provalio zbriso ranom zorom.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24411
Joined: 08/09/2005 20:08

#530 Re: Westworld

Post by Haris.ba »

basicm wrote:Meni sve nesto govori da je i ed harris robot samo on to ne zna.
I ja mislim da je to. :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#531 Re: Westworld

Post by johnnykola »

dale cooper wrote:
Ovo se čini kao prilično neodređena i nepravedna kritika. Jer ponovo kažem serija je koncipirana
na drugačiji način od izvornog materijala. Možda je u originalnom, simpliciranom Westworldu gdje
su se mašine jednostavno pokvarile bilo mjesta za neki campy humor, ali u ovoj novoj inačici su
stvari od početka drugačije postavljene. Iako i ovdje ima momenata gdje se humor probija. Suptilan,
ali primjetan. I reči za nešto da je odron zato što manjka humora je kritika koja nije tebe dostojna
Johnny Hawaii. :mrgreen:
Dobro, možda je to prejako izrečeno, ali stoji mu definitivno onaj dio nabijanja na nos: "Vi'te,
nije to kao prije u knjigama i filmovima, mi smo nešto drugo." A ono isti robot i čova.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58451
Joined: 03/08/2010 19:04

#532 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dosadno mii wrote:Men in black
Ed harris

ne bih znao
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#533 Re: Westworld

Post by arzuhal »

Ne znam ništa, al' onog tehničara Felixa iz Hong Konga bih bezbolnom palicom ubio namrtvo...Koliko me idiot nervirao...Sad me prošlo...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58451
Joined: 03/08/2010 19:04

#534 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

arzuhal wrote:Ne znam ništa, al' onog tehničara Felixa iz Hong Konga bih bezbolnom palicom ubio namrtvo...Koliko me idiot nervirao...Sad me prošlo...

šta je reć.što te tako nervirao?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#535 Re: Westworld

Post by arzuhal »

kakavdanakneiskustvu wrote:
arzuhal wrote:Ne znam ništa, al' onog tehničara Felixa iz Hong Konga bih bezbolnom palicom ubio namrtvo...Koliko me idiot nervirao...Sad me prošlo...

šta je reć.što te tako nervirao?
Kasnije saznajemo kako je i šta je trebalo biti s Maeve (bez obzira na bilo čije, pa i Felixovo budalasanje), ali dotad taj glupson što god uradi, uradi k'o kompletni idiot...Isto debil neki a ne nekakav tehničar (ili šta već) koji rukuje vrhunskom tehnologijom...Prvo se sa onom pticom uzeo zafrkavat, pa pokrenu lanac događaja a svaki put gleda k'o tele kako se stvari oko njega dešavaju i radnja odvija bez ikakve mogućnosti da ikako utiče na to...

Ipak, Maeve je odličan lik :thumbup:
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#536 Re: Westworld

Post by Baltazar_khan »

pogledao sam prvu i drugu epizodu. jako mi dosadno djeluje 2 sezona. da nastavim ili ipak da ne pogledam?
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#537 Re: Westworld

Post by harač »

get's worse
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#538 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Sjajna epizoda. Svaka scena sa Hopkinsom je dragocjena. Hopkins je kao arhitekt iz Matrixa. Gospodar Westworld svijeta, zna
igru i konačni ishod. A očigledno je i da se sjetio mnogo prije onoga što su William i Delos kasnije pokušavali. Iako ne sa značajno
boljim rezultatima, ali moguće da i tu ima twist.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#539 Re: Westworld

Post by klosar pravi »

Provalio je kako prebacit mozak u drugo tijelo, dobra epizoda
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#540 Re: Westworld

Post by Dosadno mii »

U cije je prebacio ciji mozak
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#541 Re: Westworld

Post by klosar pravi »

Ford ne znam u cije mozda u Bernardov ponavljam nisam siguran.

U ono sto sam poprilicno siguran ova se sezona upravo vrti oko toga prebacivanje mozga u drugo tijelo..
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#542 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Nije riječ o prebacivanju mozga, nego ljudske svijesti u umjetno tijelo. Delosovi pokušaji su propali zato
što se svijest nije mogla uskladiti sa novim tijelom. Zato sada i sama Fordova svijest egzistira negdje u ogromnim
bespućima Westworldovog kompjuterskog sistema, bestjelesan i digitaliziran. Bernard je replika odnosno
rekonstrukcija Arnolda.U njemu nije Arnoldova svijest, nego skup osobina, sjećanja baziranih na Fordovom osobnom doživljaju i sjećanjima o tome kakav je bio njegov prijatelj. Kako smo vidjeli u Bernardovoj konsktrukciji je učestvovala
i sama Dolores koja je kao host imala najviše interakcija sa Arnoldom pa je mogla prepoznati i dotjerati Arnoldove
specifične karakteristike.
User avatar
video
Posts: 6775
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#543 Re: Westworld

Post by video »

Slazem se.
U ovoj epizodi je puno toga receno. Sve se vrti oko Bernarda. Sto se kaze, tek se zakuhalo :D
Btw, sto ne pustise Maeve da rokne onog, pun mi ga je vise qrac!
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#544 Re: Westworld

Post by klosar pravi »

dale cooper wrote:Nije riječ o prebacivanju mozga, nego ljudske svijesti u umjetno tijelo. Delosovi pokušaji su propali zato
što se svijest nije mogla uskladiti sa novim tijelom. Zato sada i sama Fordova svijest egzistira negdje u ogromnim
bespućima Westworldovog kompjuterskog sistema, bestjelesan i digitaliziran. Bernard je replika odnosno
rekonstrukcija Arnolda.U njemu nije Arnoldova svijest, nego skup osobina, sjećanja baziranih na Fordovom osobnom doživljaju i sjećanjima o tome kakav je bio njegov prijatelj. Kako smo vidjeli u Bernardovoj konsktrukciji je učestvovala
i sama Dolores koja je kao host imala najviše interakcija sa Arnoldom pa je mogla prepoznati i dotjerati Arnoldove
specifične karakteristike.

Na to sam i mislio.. :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#545 Re: Westworld

Post by KB9 »

dokle je dosla druga sezona, jel pri kraju? :-)
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#546 Re: Westworld

Post by klosar pravi »

A kakva su to pitanja?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8696
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#547 Re: Westworld

Post by SanskiBiser »

Image


:thumbup:

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58451
Joined: 03/08/2010 19:04

#548 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

ovaj indijanac je cini mi se glumio u zadnjoj sezoni farga
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#549 Re: Westworld

Post by klosar pravi »

Jest dobro oko, nisam ni obratio paznju

Ipak nakon tek pogledane epizode shvatio sam da nemaš dobro oko mislio sam da nije bez šminke bio u novoj :D
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#550 Re: Westworld

Post by So What! »

Umjetnik Hubert Duprat je grupi morskih tulara, poznatim po gradnji vlastitih gnijezda, dao bisere i zlato kao materijal za gnijezdo.
[PROČITAJ VIŠE]

Dakle, dobije se nešto zanimljivo i lijepo, ali ne i spektakularno.

Taj eksperiment bi uporedio s ovom serijom. Dobiješ mnogo novca, mnogo vremena, odlične ljude na raspolaganju i ti odlučiš pretvoriti ideju iz filma koji čak i nije odnio toliko pažnje, u seriju.

Za ovaj novac, sa ovim ljudima i sa ovoliko vremena, HBO je mogao ekranizovati bilo šta i kao šro je slučaj sa Game of Thronesom, izmjeniti tok historije kada su televizijske serije u pitanju.

Na kraju smo dobili jednu dobru seriju, zanimljivu, ali ne toliko spektakularnu. S vremenom bi mogla postati čak i kultna, a najbliži srodnik bio joj bio Rome.

A što se tiče druge sezone, a meni je vala dobra, čak možda i zanimljivija neko prva jer je dosta toga jasnije i sada je mnogo lakše pratiti priču.

Da ne budem pogrešno shvaćen, ja volim ovu seriju, ali kritikujem sam projekat koji stoji iza iste.

Image
Post Reply