Welcome to Neum

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
User avatar
Ashrafieh
Posts: 419
Joined: 13/06/2008 16:09
Location: Cedrovi pod snijegom

#26 Re: Welcome to Neum

Post by Ashrafieh »

riko-ga wrote:OK.Znaci rahat u Neum.A nas idu tri famelije skupa tako da se neboimo ni NATA a kamoli neki huligancica iz Konjica.
Nećeš ih ni vidjeti, oni rade garant cijelo ljeto od jutra do sutra. Opasni su tek kad sezona završi
i kad više nema posla. Onda naprosto podivljaju, radoholičari, šta se može :lol:
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#27 Re: Welcome to Neum

Post by pjega »

DaysleepeR wrote:Neum daje perfektnu sliku kako bi izgledala jadranska obala da je kojim slučajem pripala nama

ciganija, fašizam, prljavštima, seljakluk, itd. itd.

inače u Neumu se ponašam kao i domaćini, bahat sam i bezobrazan tačno onoliko koliko i oni.
Na veliku zalost, moram se u potpunosti sloziti s tobom. Osim da se ponasam kao domacini jer ne vidim svrhu toga. :wink:
User avatar
ranger
Posts: 2642
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#28 Re: Welcome to Neum

Post by ranger »

eto ga, sad konjic posta leglo skinheadsa.... aj fino... a da ista znate nebi tako govorili...
a usput, zapita li se iko kako je stranim turistima (iz hrvatske ili srbije) kad dodju u sarajevo, kad sjednu u kafic a tamo seka dere u 16, kad voze gradom a prolaze auti sa turskim zastavama, kad prodju carsijom a vehabije ih iz prikrajka gledaju...
neko rece nije vidio veceg seljakluka od neuma, jok.... ja veceg grada, a veceg seljakluka, ciganluka i primitivizma, ko u sarajevu, nikad nisam vidio.
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#29 Re: Welcome to Neum

Post by DobroJutroKolumbo »

ranger wrote:eto ga, sad konjic posta leglo skinheadsa.... aj fino... a da ista znate nebi tako govorili...
a usput, zapita li se iko kako je stranim turistima (iz hrvatske ili srbije) kad dodju u sarajevo, kad sjednu u kafic a tamo seka dere u 16, kad voze gradom a prolaze auti sa turskim zastavama, kad prodju carsijom a vehabije ih iz prikrajka gledaju...
neko rece nije vidio veceg seljakluka od neuma, jok.... ja veceg grada, a veceg seljakluka, ciganluka i primitivizma, ko u sarajevu, nikad nisam vidio.

Ja sam to rekao...Ali citaj sta sam dalje napisao ,papanluka i seljakluka od strane turista , tj. nasih domacih turista iz svih gradova BiH...Cast normalnim...A mjestani su papci kad su dozvolili 10 kafana sa muzikom uzivo na plazi i to turbofolkom najgorim mogucim...Sve u svemu, fuj...
User avatar
Ashrafieh
Posts: 419
Joined: 13/06/2008 16:09
Location: Cedrovi pod snijegom

#30 Re: Welcome to Neum

Post by Ashrafieh »

ranger wrote:eto ga, sad konjic posta leglo skinheadsa.... aj fino... a da ista znate nebi tako govorili...
a usput, zapita li se iko kako je stranim turistima (iz hrvatske ili srbije) kad dodju u sarajevo, kad sjednu u kafic a tamo seka dere u 16, kad voze gradom a prolaze auti sa turskim zastavama, kad prodju carsijom a vehabije ih iz prikrajka gledaju...
neko rece nije vidio veceg seljakluka od neuma, jok.... ja veceg grada, a veceg seljakluka, ciganluka i primitivizma, ko u sarajevu, nikad nisam vidio.
Nije niko rekao Konjic, vec su spomenuli izbjeglice iz Konjica koji zive u Neumu koji se uz sve to
jos i drogiraju. Problem kod Neuma je sto turisti ocekuju tamo "dalmatinski stih" kojeg nema.
Neum je na moru, ali nema kupiti ribe na pijaci, nema ugodjaja kao na drugim mjestima na obali,
vec cevapi i kajmak. Nas sarajevski seljakluk, ciganluk i primitivizam je nas brend, pa ako slusamo
Seku preko godine zelimo onih 7 ili 14 dana na moru odmoriti usi i slusati dalmatinske klape, ali
to u Neumu mozes zaboraviti. Stanovnistvo Neuma se iz Popovog polja i sa brda spustilo na more.
Nije to mentalitet mudrih zapadnih Hercegovaca vec bas istok. Sto reci, katolicke obitelji, Hrvati,
u Neumu imaju svoje kucne svece, svoje slave.
User avatar
ranger
Posts: 2642
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#31 Re: Welcome to Neum

Post by ranger »

ma sve je to uredu, al nema potrebe naglasavat da su to bas izbjeglice iz konjica, hajvan je hajvan, bio on iz velegrada il iz neke vukojebine! to ce nekome stvorit predrasudu.
a sto se tice ostalog, poenta je u tome da prvo treba pocistit svoju avliju pa tek onda komentarisat komsijinu.....
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#32 Re: Welcome to Neum

Post by paratrooper »

ranger wrote:eto ga, sad konjic posta leglo skinheadsa.... aj fino...

neko rece nije vidio veceg seljakluka od neuma, jok....

ja veceg grada, a veceg seljakluka, ciganluka i primitivizma, ko u sarajevu, nikad nisam vidio.
cjela bosna jednu ovcu muzla
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#33 Re: Welcome to Neum

Post by palermo »

Meni dobro u Neumu
ksarajlija
Posts: 120
Joined: 26/11/2007 13:03

#34 Re: Welcome to Neum

Post by ksarajlija »

paratrooper wrote:
ranger wrote:eto ga, sad konjic posta leglo skinheadsa.... aj fino...

neko rece nije vidio veceg seljakluka od neuma, jok....

ja veceg grada, a veceg seljakluka, ciganluka i primitivizma, ko u sarajevu, nikad nisam vidio.
cjela bosna jednu ovcu muzla
Paratruperu, molim te pojasni nam smisao ovog liričkog dragulja. Please...
ksarajlija
Posts: 120
Joined: 26/11/2007 13:03

#35 Re: Welcome to Neum

Post by ksarajlija »

palermo wrote:Meni dobro u Neumu
Što se onda javljaš. Podijeli svoju sreću sa cca. 10.000 domačina i turista kojima je takođe (pre)dobro. Pročitaj topic otpočetka i vidi slike, pa ako ti još bude dobro, uživaj u neonacističkom raju.
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#36 Re: Welcome to Neum

Post by paratrooper »

ksarajlija wrote:Paratruperu, molim te pojasni nam smisao ovog liričkog dragulja. Please...
ma hercegovina i bosna je dragulj sama po sebi, jel ti godra sada ?

nema potrebe da se flejmujemo i da i tebe moram dodati u ignore listu.

skoro vise i ne vidim postove osim vas par koji citirate jedni druge.
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#37 Re: Welcome to Neum

Post by palermo »

ksarajlija wrote:
palermo wrote:Meni dobro u Neumu
Što se onda javljaš. Podijeli svoju sreću sa cca. 10.000 domačina i turista kojima je takođe (pre)dobro. Pročitaj topic otpočetka i vidi slike, pa ako ti još bude dobro, uživaj u neonacističkom raju.
pa šta ja mogu što tebi nije dobro, meni jeste, bolje mi je nego u Podacama i Zaostragu (ja mjesta), uostalom ako ti možeš reći da ti nije dobro,ja mogu reći da mi je dobro, jel ti to smeta
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#38 Re: Welcome to Neum

Post by moler »

nopasaran wrote:opet da se ne bi kacio bezveze s nekim ili da netko ne pomisli da nesto sad ja branim....u svakom slucaju meni kao neumljaninu ovo smeta 100 puta vishe nego nekom ko je doso sa strane....al ko da u ostatku nase divne BiH ili ostalim gradovima se ne mogu naci ovaki ili slicni grafiti....ali bas svakom,pa i kod vas sto komentirate ovo...ja tocno i znam tko je sarao ovo, dva tri mala seljacica - djuturuma, izbjeglice iz Konjica....koji misle da je furanje na skinhead kulturu nesto posebno..pa mozesh im se samo smijati kao totalnim budalama....jbg, ne mozes ni ocistiti koliko oni mogu nasarati...al stvarno ispada ko da smo svi mi totalni fasisti dolje...zato toliko ljudi i dodje iz bosne na ljetovanje, jelte...samo moram prigovorit zasto autor clanka stavlja sliku grba hrv naroda u bih koji se nalazi na poluotoku medju kukaste krizeve koje su sarali par maloumnih klipana...nije valjda da i to on smatra fasistickim znakom...
e pa moj neumljane pazi ovo 1. lik pravi razglednice na plaži ono slika te i napravi razglednicu ja prilazim nigdje nikog i hoću to da mi djecu uslika i lik govori neću da pravim skini mjesec i zvjezdu 2. trafika na autobuskoj stanici ja tražim avaz a kučka meni daje nekakav večernji list i crče od smijeha 3. u neretvancu neće da naplati viza karticom i striktno ti govori iznos u kunama 4 u neretvancu kad tražiš kiflu kaže ti ona žuta balavica nije kifla nego mali kruv i naravno da trebaju da ti smetaju te stvari a o policiji drugi put :bih:
User avatar
mirzazmaj
Posts: 351
Joined: 24/06/2008 11:57
Location: sarajevo

#39 Re: Welcome to Neum

Post by mirzazmaj »

ranger wrote:eto ga, sad konjic posta leglo skinheadsa.... aj fino... a da ista znate nebi tako govorili...
a usput, zapita li se iko kako je stranim turistima (iz hrvatske ili srbije) kad dodju u sarajevo, kad sjednu u kafic a tamo seka dere u 16, kad voze gradom a prolaze auti sa turskim zastavama, kad prodju carsijom a vehabije ih iz prikrajka gledaju...
neko rece nije vidio veceg seljakluka od neuma, jok.... ja veceg grada, a veceg seljakluka, ciganluka i primitivizma, ko u sarajevu, nikad nisam vidio.
ma nisi ti majmune nikad ni bio u sarajevu
User avatar
mirzazmaj
Posts: 351
Joined: 24/06/2008 11:57
Location: sarajevo

#40 Re: Welcome to Neum

Post by mirzazmaj »

mirzazmaj wrote:
ranger wrote:eto ga, sad konjic posta leglo skinheadsa.... aj fino... a da ista znate nebi tako govorili...
a usput, zapita li se iko kako je stranim turistima (iz hrvatske ili srbije) kad dodju u sarajevo, kad sjednu u kafic a tamo seka dere u 16, kad voze gradom a prolaze auti sa turskim zastavama, kad prodju carsijom a vehabije ih iz prikrajka gledaju...
neko rece nije vidio veceg seljakluka od neuma, jok.... ja veceg grada, a veceg seljakluka, ciganluka i primitivizma, ko u sarajevu, nikad nisam vidio.
ma nisi ti majmune nikad ni bio u sarajevu
đe si ti to vidio te turske zastave po sarajevu, jedino ako si biopred turskom ambasadom pa nisi skonto daje to to, konju jedan neinformisani
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#41 Re: Welcome to Neum

Post by cyprus »

mirzazmaj wrote:đe si ti to vidio te turske zastave po sarajevu, jedino ako si biopred turskom ambasadom pa nisi skonto daje to to, konju jedan neinformisani
Ma u Sarajevu nema šanse da vidiš tursku zastavu :-)
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#42 Re: Welcome to Neum

Post by pape »

@mirzazmaj, ... skuliraj se malo, ... tek si dosao i ocito si neurozan. Easy boy, ... :D
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#43 Re: Welcome to Neum

Post by vox-populi »

moler wrote: 2. trafika na autobuskoj stanici ja tražim avaz a kučka meni daje nekakav večernji list i crče od smijeha
Za ovo ostalo ok, al ni ja ti ne bih dao Avaz. Mislim ne znam te ali ipak ne zelim da trujem ljude sa smecem.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#44 Re: Welcome to Neum

Post by luciferino »

Bila sam prošle godine, eto samo da me popusti želja i sjećam se par grafita, uglavnom slovo U i NDH. Kukaste krstove nisam vidjela, ali eto, pojaviše se i oni. I onda se sjetim da sam svake godine prije rata išla u Neum na more i provodila čitav raspust i da mi je kao djetetu bilo predobro. O ljudima ste uglavnom sve rekli, ali tamo ni more više nije isto. Nikada više pecača nisam vidjela i manje ulova.

A kada hoću ljubaznost i kulturu, trudim se da se dokopam Istre.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#45 Re: Welcome to Neum

Post by Eborg »

ProS wrote:ovaj prekomorski poluotocic je zapravo Poluotok Klek?
nekako to nisam znao,a sada vidim da je i vecinskim dijelom nas i sad se pocinjem nadati da ce se vec nesto izgraditi tamo,vidjeh da su otkazani neki skoro milijarderski projekti...

ja sam bio nekih 10tak puta u neumu i svaki put covjek nema osjecaj ugode od mjestana,ugostitelja...
mnogo sigurnije se osjecam u rvatskoj :wink:

Image
Sada sam bash gledao na karti.Chitav poluotok Klek (tj. obje njegove obale i "korijen" poluotoka) su nashi.Ima tu dosta prostora,kada bi se pametno planiralo i napravila kakva luka sa terminalom u pozadini,eee,gdje bi nam kraj bio... :roll:
lalemali
Posts: 169
Joined: 03/07/2006 13:31

#46 Re: Welcome to Neum

Post by lalemali »

I meni je dobro u Neumu!
Možda ima poneka sitnica koju bih rado promijenio, ali sve u svemu drag mi je Neum.

A papci su papci. Isti su, bili oni iz Neuma ili iz ostatka svijeta. Ima ih guta, ali se uvijek može naći mali kutak za sebe.
Volim vidjeti da Neum napreduje i nešto mi govori da će sve ići nabolje, pa i u pogledu opadanja količine netrpeljivosti.
U Neumu nisam imao problema, a grafiti mi ne smetaju niti ih gledam. (očekujem da će se neko sad nešta ljutit, ali ne bendam!).

Iz Sarajeva sam i ovim putem želim pozdraviti sve Neumljane, pa čak i one koji zbog fjake ili nekog drugog razloga ne znaju biti ili neće da budu ljubazniji. No oni su manjina. Obično su to neki, od rada i vrućine, umorni ljudi koji možda šljakaju za nekog novopečenog kapitalistčića koji ih onako momački dere za malu lovu. (Ha, ako im se kulturno obratiš, dobiješ uglavnom ono što ti treba. Budi pristojan, pa će i drugi biti pristojni s tobom).

Ah da, još ovo: doista bi cijene mogle biti umjerenije. Ne da nemam para, ali bezze se osjećam kad za nešto plaćam više no što vrijedi.
User avatar
ranger
Posts: 2642
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#47 Re: Welcome to Neum

Post by ranger »

mirzazmaj wrote:
mirzazmaj wrote:
ranger wrote:eto ga, sad konjic posta leglo skinheadsa.... aj fino... a da ista znate nebi tako govorili...
a usput, zapita li se iko kako je stranim turistima (iz hrvatske ili srbije) kad dodju u sarajevo, kad sjednu u kafic a tamo seka dere u 16, kad voze gradom a prolaze auti sa turskim zastavama, kad prodju carsijom a vehabije ih iz prikrajka gledaju...
neko rece nije vidio veceg seljakluka od neuma, jok.... ja veceg grada, a veceg seljakluka, ciganluka i primitivizma, ko u sarajevu, nikad nisam vidio.
ma nisi ti majmune nikad ni bio u sarajevu
đe si ti to vidio te turske zastave po sarajevu, jedino ako si biopred turskom ambasadom pa nisi skonto daje to to, konju jedan neinformisani
moj dragi gospodine mirza, steta sto se tako izrazavas. procitaj moje ostale postove pa onda daj neke argumente. nema potrebe da vrijedjas. ja vrlo dobro znam sta sam napisao i stojim iza toga, a ti si se vjerovatno prepoznao u navedenim atributima, pa otuda i takva reakcija.
btw u sarajevu zivim pola svog zivota :sax:
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#48 Re: Welcome to Neum

Post by moler »

vox-populi wrote:
moler wrote: 2. trafika na autobuskoj stanici ja tražim avaz a kučka meni daje nekakav večernji list i crče od smijeha
Za ovo ostalo ok, al ni ja ti ne bih dao Avaz. Mislim ne znam te ali ipak ne zelim da trujem ljude sa smecem.
slušaj dijasporac ja barem svoje pare ostavljam u svojoj državi pa avaz smeće neka je kad boljeg nema a ti? garant i na godišnjem puniš buđete drugih država nego de ti budi pošten jesili se registrovao za naredne izbore i ispunio svoju građansku dužnost?nismo mi svi imali sreću ili nesreću da izbjegnemo iz b i h neko je morao i da ostane tu i sad nam trebaš ti iz minkena da soliš pamet jel avaz smeće ili ne pozzz dijaspori iz sarajeva :bih:
ksarajlija
Posts: 120
Joined: 26/11/2007 13:03

#49 Re: Welcome to Neum

Post by ksarajlija »

moler wrote:
vox-populi wrote:
moler wrote: 2. trafika na autobuskoj stanici ja tražim avaz a kučka meni daje nekakav večernji list i crče od smijeha
Za ovo ostalo ok, al ni ja ti ne bih dao Avaz. Mislim ne znam te ali ipak ne zelim da trujem ljude sa smecem.
slušaj dijasporac ja barem svoje pare ostavljam u svojoj državi pa avaz smeće neka je kad boljeg nema a ti? garant i na godišnjem puniš buđete drugih država nego de ti budi pošten jesili se registrovao za naredne izbore i ispunio svoju građansku dužnost?nismo mi svi imali sreću ili nesreću da izbjegnemo iz b i h neko je morao i da ostane tu i sad nam trebaš ti iz minkena da soliš pamet jel avaz smeće ili ne pozzz dijaspori iz sarajeva :bih:
Ljudi moji, pa vi stvarno mislite da forum služi za svađu?! Imamo neofašističke grafite u Neumu, usred turističke sezone, na području naše zemlje, a vi o Avazu. Ako nemate komentar vezan za temu, imate PM pa se svađajte bez nasKE... ako nemate pametnijeg posla (a nemate). Poštedite nas ABZ (Ako Boga Znate). Please, Bitte...
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#50 Re: Welcome to Neum

Post by vox-populi »

moler wrote:
vox-populi wrote:
moler wrote: 2. trafika na autobuskoj stanici ja tražim avaz a kučka meni daje nekakav večernji list i crče od smijeha
Za ovo ostalo ok, al ni ja ti ne bih dao Avaz. Mislim ne znam te ali ipak ne zelim da trujem ljude sa smecem.
slušaj dijasporac ja barem svoje pare ostavljam u svojoj državi pa avaz smeće neka je kad boljeg nema a ti? garant i na godišnjem puniš buđete drugih država nego de ti budi pošten jesili se registrovao za naredne izbore i ispunio svoju građansku dužnost?nismo mi svi imali sreću ili nesreću da izbjegnemo iz b i h neko je morao i da ostane tu i sad nam trebaš ti iz minkena da soliš pamet jel avaz smeće ili ne pozzz dijaspori iz sarajeva :bih:
Ja se izvinjavam ako sam koga uvrijedio, nije bilo namjere. U svakom slucaju, bio sam par puta u Neumu i osim idilicnih grafita, vecih problema (kao sto su dobacivanja, tuce, prijetnje i slicno), nisam imao. U svakom slucaju ne bih preporucio nikome jer more smrdi a i ugodjaj je generalno upitan (vec spomenuti osjecaj da nisi na moru, nema ribe, morskih plodova i sl.).
Locked