Web dizajn i Wordpress

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
ticmaaa
Posts: 64
Joined: 07/04/2011 21:14

#76 Re: Web dizajn i Wordpress

Post by ticmaaa »

elq wrote: 15/12/2021 18:40 Zavisi koliko ima posla, al ovako odokativno bi reko do 50
Hvala na odgovoru.

2 put mjesečno ažuriram pluginove
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#77 Re: Web dizajn i Wordpress

Post by tindbe »

Pa koliko vremena utrošiš na ažuriranje plugina?
Da li detaljno čitaš dokumentaciju plugina i teme/child teme, zbog raznoraznih mogućih promjena što u izgledu što u funkcionalnosti?
Da li je u održavanje uključeno praćenje sigurnosti sajta i mogućih breacheva u pluginima koje koristiš na sajtu? Skeniranje i analiza sadržaja i baze podataka?
Radiš li redovan backup? Dodavanje i izmjene sadržaja?

Ili samo fakat uradiš update na polumjesečnoj bazi i tjt?
Onda je i 50ka vrh. :-D
ajdamo
Posts: 1053
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#78 Re: Web dizajn i Wordpress

Post by ajdamo »

Ja održavanje naplaćujem 20-30 KM po satu zavisno od obima i kompleksnosti zadatka.(Obračunska jedinica 30 minuta)

Ranije nisam ništa fiksno ugrađivao u ugovor, ali pošto ljudi puno zovu zbog raznoraznih gluposti stavio sam ovu stavku u ugovor. Čisto da izbjegnem rečenice tipa tebi je to minut posla.

Pošto mi je wordpress side job ne želim da me zamaraju.
ticmaaa
Posts: 64
Joined: 07/04/2011 21:14

#79 Re: Web dizajn i Wordpress

Post by ticmaaa »

tindbe wrote: 16/12/2021 21:55 Pa koliko vremena utrošiš na ažuriranje plugina?
Da li detaljno čitaš dokumentaciju plugina i teme/child teme, zbog raznoraznih mogućih promjena što u izgledu što u funkcionalnosti?
Da li je u održavanje uključeno praćenje sigurnosti sajta i mogućih breacheva u pluginima koje koristiš na sajtu? Skeniranje i analiza sadržaja i baze podataka?
Radiš li redovan backup? Dodavanje i izmjene sadržaja?

Ili samo fakat uradiš update na polumjesečnoj bazi i tjt?
Onda je i 50ka vrh. :-D
da imam taj wordfence za sigurnost.

prije svakog update.a napravim backup.. to je to.

dodavanje sadržaja dodatno naplatim, ako je nešto sitno(kao izmjena ili dodatak texta) onda ništa.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#80 Re: Web dizajn i Wordpress

Post by kiligonzales »

ticmaaa wrote: 15/12/2021 17:17 bravo kiligonzales :)

Može jedno pitanje?

Koliko bi trebalo da se naplati održavanje Wp stranice koja ima 4-5podstranica i 7-8pluginova(email,feedovi instagrama i fejsa itd...)
Mene ne pitajte, mizerno naplacujem svoj rad.Takve stranice sam u BiH nalacivao 200KM, oni kupe domenu i hosting, obezbjede temu ili im skinem nullovanu sa wp lockera.

Raji vani to naplatim 400-500 eura.

Najskuplji sajt koji sam radio bio je 1200KM. Inace mi je princip da onome ko nabaci posao, dam pristojan udio procenat na cijenu koju dogovorimo.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#81 Re: Web dizajn i Wordpress

Post by kiligonzales »

ajdamo wrote: 16/12/2021 23:55 Ja održavanje naplaćujem 20-30 KM po satu zavisno od obima i kompleksnosti zadatka.(Obračunska jedinica 30 minuta)

Ranije nisam ništa fiksno ugrađivao u ugovor, ali pošto ljudi puno zovu zbog raznoraznih gluposti stavio sam ovu stavku u ugovor. Čisto da izbjegnem rečenice tipa tebi je to minut posla.

Pošto mi je wordpress side job ne želim da me zamaraju.
Mene ne zivkaju. U zadnje vrijeme sam IT bacio u drugi plan jer radim u trgovini. Nisam se mogo hrvati sa poslodavcima, a i klijenti sve za dzaba su mi se popeli na neku stvar.
ticmaaa
Posts: 64
Joined: 07/04/2011 21:14

#82 Re: Web dizajn i Wordpress

Post by ticmaaa »

kiligonzales wrote: 18/12/2021 19:23
ticmaaa wrote: 15/12/2021 17:17 bravo kiligonzales :)

Može jedno pitanje?

Koliko bi trebalo da se naplati održavanje Wp stranice koja ima 4-5podstranica i 7-8pluginova(email,feedovi instagrama i fejsa itd...)
Mene ne pitajte, mizerno naplacujem svoj rad.Takve stranice sam u BiH nalacivao 200KM, oni kupe domenu i hosting, obezbjede temu ili im skinem nullovanu sa wp lockera.

Raji vani to naplatim 400-500 eura.

Najskuplji sajt koji sam radio bio je 1200KM. Inace mi je princip da onome ko nabaci posao, dam pristojan udio procenat na cijenu koju dogovorimo.
ja oko 400-500km naplatim(bez tema, tj. koristim Envato elements gdje neke sekcije Copy/pasteam)..Počeo sa 300km i sad dižem lagano tarifu.
Vamo stranice većinom dobijem preko preporuka.

Vani još nit jednu stranicu nisam radio.
Post Reply