VW Passat ili Skoda Octavia???

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by amar1994 »

ja bi uvijek bio spreman dati nesto vise para za veci motor koji reno ne nudi :thumbup: , a iskreno mislim da je passat barem meni haman 2x bolji ko i 6 :D

pusti adu , nit je objektivan nit realan :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#27 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by mali_milojica »

amar1994 wrote:ja bi uvijek bio spreman dati nesto vise para za veci motor koji reno ne nudi :thumbup: , a iskreno mislim da je passat barem meni haman 2x bolji ko i 6 :D

pusti adu , nit je objektivan nit realan :D
Passat 2.0 TDI sa 150 KS i 340nm
Talisman 1.6 dci sa 130 KS i 320nm ili sa 160 KS i 360nm.
Rekao bih isti Q, samo ambalaža rotira :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#28 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:ja bi uvijek bio spreman dati nesto vise para za veci motor koji reno ne nudi :thumbup: , a iskreno mislim da je passat barem meni haman 2x bolji ko i 6 :D

pusti adu , nit je objektivan nit realan :D
Passat 2.0 TDI sa 150 KS i 340nm
Talisman 1.6 dci sa 130 KS i 320nm ili sa 160 KS i 360nm.
Rekao bih isti Q, samo ambalaža rotira :D
:D
ja ne vjerujem u te biturbo napakovane , recimo prva gen 6 2013 godista idu turbine ko halva , sklop 3000KM :-)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#29 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by condy »

mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:ja bi uvijek bio spreman dati nesto vise para za veci motor koji reno ne nudi :thumbup: , a iskreno mislim da je passat barem meni haman 2x bolji ko i 6 :D

pusti adu , nit je objektivan nit realan :D
Passat 2.0 TDI sa 150 KS i 340nm
Talisman 1.6 dci sa 130 KS i 320nm ili sa 160 KS i 360nm.
Rekao bih isti Q, samo ambalaža rotira :D
Ako su isti Q sta Talisman od dizelasa nudi vise ili isto od Passata preko 160 KS :P :mrgreen:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#30 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by mali_milojica »

condy wrote:
mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:ja bi uvijek bio spreman dati nesto vise para za veci motor koji reno ne nudi :thumbup: , a iskreno mislim da je passat barem meni haman 2x bolji ko i 6 :D

pusti adu , nit je objektivan nit realan :D
Passat 2.0 TDI sa 150 KS i 340nm
Talisman 1.6 dci sa 130 KS i 320nm ili sa 160 KS i 360nm.
Rekao bih isti Q, samo ambalaža rotira :D
Ako su isti Q sta Talisman od dizelasa nudi vise ili isto od Passata preko 160 KS :P :mrgreen:
Kad bude nudio onda ćemo tabiriti :D
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#31 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by radostan dan »

Tesko je biti Londonac u Šekovicima...mislim, može, al tesko ide.
Tako i ova vjecita rasprava na temu vau vau vs ostali.

Volim i ja citroenova vozila, al mi frka da ulozim lovu u njih/njega.
Jednostavno, ne mozes protiv naroda, njegovog trzista i njegove logike.
Sve da ga vozim po tepihu i brisem magicnom svaki dan, u bih ce te uvijek ucjenjivati prilikom kasnije prodaje tog tvog auta, a koje je mimo vw koncerna.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#32 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by commendatore »

radostan dan wrote:Tesko je biti Londonac u Šekovicima...mislim, može, al tesko ide.
Tako i ova vjecita rasprava na temu vau vau vs ostali.

Volim i ja citroenova vozila, al mi frka da ulozim lovu u njih/njega.
Jednostavno, ne mozes protiv naroda, njegovog trzista i njegove logike.
Sve da ga vozim po tepihu i brisem magicnom svaki dan, u bih ce te uvijek ucjenjivati prilikom kasnije prodaje tog tvog auta, a koje je mimo vw koncerna.
ti ko i svi turci a ja mislio da si srbin bre e jebi ga razocaro si me :mrgreen:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#33 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by Travnički Noćni Šetač »

Meni se čini da je teze od Londonca u Sekovicima ipak najteže procitati sta covjek trazi...
Znaci Passat 1,6 dizel vs. Octavia 1,6 dizel... dva konkretna vozila sa navedenim godistima i kilometrima... oba iz veve koncerna...
...
Nece Tourana, nece Renola, nece 2.0 motor...
....
I da... passat je bezobrazno skup u odnosu na konkurenciju a pojedinim modelima konkurencije nije ni do koljena...
User avatar
ElRe
Posts: 10847
Joined: 12/12/2011 11:28

#34 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by ElRe »

amar1994 wrote:
mali_milojica wrote:
amar1994 wrote:ja bi uvijek bio spreman dati nesto vise para za veci motor koji reno ne nudi :thumbup: , a iskreno mislim da je passat barem meni haman 2x bolji ko i 6 :D

pusti adu , nit je objektivan nit realan :D
Passat 2.0 TDI sa 150 KS i 340nm
Talisman 1.6 dci sa 130 KS i 320nm ili sa 160 KS i 360nm.
Rekao bih isti Q, samo ambalaža rotira :D
:D
ja ne vjerujem u te biturbo napakovane , recimo prva gen 6 2013 godista idu turbine ko halva , sklop 3000KM :-)
Ništa biturbo, 1.6 to nema kuveta :D
Još kad vidim da su isti biturbo ubacili u Traffica, Mastera ili VW 2.0 TDI u Craftera :run:

Nego, D klasa, VW/Škoda vs ostali u BiH. Kolega ima C5 2.0 HDI 2014 god, kupljen kod Pavića, prešao cca 110k km, redovno održavan, oprema manje više sve što je C5 mogao imati tada (osim hidroaktiv ovjesa i kožnih sjedišta) danas nema šanse da ga proda ni za 23 000 KM. Par mjeseci je auto bio na pik-u i imao je manje od 5 poziva, 10ak poruka za zamjene i sl. Na kraju ga je skinuo sa pik-a i najvjerovanije će ga dati staro za novo za Insigniu jer mu je Nešković dao najbolje uslove.
Koliko se sjećam 2014. je tu C5icu platio oko 53000 KM.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#35 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by UmaX »

ElRe wrote: Nego, D klasa, VW/Škoda vs ostali u BiH. Kolega ima C5 2.0 HDI 2014 god, kupljen kod Pavića, prešao cca 110k km, redovno održavan, oprema manje više sve što je C5 mogao imati tada (osim hidroaktiv ovjesa i kožnih sjedišta) danas nema šanse da ga proda ni za 23 000 KM. Par mjeseci je auto bio na pik-u i imao je manje od 5 poziva, 10ak poruka za zamjene i sl. Na kraju ga je skinuo sa pik-a i najvjerovanije će ga dati staro za novo za Insigniu jer mu je Nešković dao najbolje uslove.
Koliko se sjećam 2014. je tu C5icu platio oko 53000 KM.
Vec vidim naslov: "Citroen C5 ili kako izgubit 30 hiljada maraka u 4 godine". :mrgreen:

Natrag na temu, Octavia vs Passat, koju god da kupis to hoces se zajebat vise ovisi o konkretnom primjerku. Zakljucili smo da su oba dobri auti, Passat je naravno bolji ali zato se Octavia moze nac mladja za iste pare.

Ja sam osobno za mladje auto tu. Nekom ni Passat nije dobar, jebiga, imas i takvih uvijek.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#36 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by condy »

Najbolje je receno, da sve zavisi od konkretnog primjerka kakav je...ima ih dosta da se prodaje i moze se naci i jedan i drugi da valjaju. Od njih pet da pogledas, jedan mora da valja.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#37 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by Revolucionar ★ »

Ma kupi Arteona, da ti ne bi gurali Talismana u jednacinu :D Reno i Pezo, kao Francuzi, u odnosu na fau ve uvijek prednjacili kolicinom elektronike i na oko lijepih interijernih estetskih detalja. Medjutim, kakvi su noviji modeli sa kompleksnoscu reparacije vitalnih dijelova i njihovim trajanjem, to me zanima. I ovo za prodaju, itekako se osjeti poslije odredjenog vremena koje auto duze drzi cijenu. Jednostavno, mentalitet balkanaca je takav da je vw sinonim za kvalitet. Dal je to opravdano ili ne, nije ni vazno, jer ti brend odrzava cijenu. Skoda ima dobra auta. Ali ako je gledati iskljucivo objektivne, hard evidence podatke, Passat je bolje auto u toj komparaciji
User avatar
Rockefeller
Posts: 7323
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#38 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by Rockefeller »

VW i u DE drzi cijenu.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#39 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by radostan dan »

Travnički Noćni Šetač wrote:Meni se čini da je teze od Londonca u Sekovicima ipak najteže procitati sta covjek trazi...
Znaci Passat 1,6 dizel vs. Octavia 1,6 dizel... dva konkretna vozila sa navedenim godistima i kilometrima... oba iz veve koncerna...
...
Nece Tourana, nece Renola, nece 2.0 motor...
....
I da... passat je bezobrazno skup u odnosu na konkurenciju a pojedinim modelima konkurencije nije ni do koljena...
Ok...konkretno na temu, prije 6 mjeseci bio sam u istoj dilemi - za sminkere pozeljniji pasat, ili mladju oktaviu...
S tim da nisam trazio 1.6 vec 2.0.
I izabrao sam mladje.

Jel moze konkretnije od ovog?
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#40 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by Me_again »

UmaX wrote:
ElRe wrote: Nego, D klasa, VW/Škoda vs ostali u BiH. Kolega ima C5 2.0 HDI 2014 god, kupljen kod Pavića, prešao cca 110k km, redovno održavan, oprema manje više sve što je C5 mogao imati tada (osim hidroaktiv ovjesa i kožnih sjedišta) danas nema šanse da ga proda ni za 23 000 KM. Par mjeseci je auto bio na pik-u i imao je manje od 5 poziva, 10ak poruka za zamjene i sl. Na kraju ga je skinuo sa pik-a i najvjerovanije će ga dati staro za novo za Insigniu jer mu je Nešković dao najbolje uslove.
Koliko se sjećam 2014. je tu C5icu platio oko 53000 KM.
Vec vidim naslov: "Citroen C5 ili kako izgubit 30 hiljada maraka u 4 godine". :mrgreen:

Natrag na temu, Octavia vs Passat, koju god da kupis to hoces se zajebat vise ovisi o konkretnom primjerku. Zakljucili smo da su oba dobri auti, Passat je naravno bolji ali zato se Octavia moze nac mladja za iste pare.

Ja sam osobno za mladje auto tu. Nekom ni Passat nije dobar, jebiga, imas i takvih uvijek.
Ima li lovackih prica ovdje ?
Ne znam kako se C5 moze platiti 53000 KM a pri tome nema hidrauliku i kozna sjedista.
Exclusive paket koji je imao elektricna polukozna sjedista i hidrauliku plus xenone je kostao 45000 KM. 2.0 140 KS.

A sada pogled istini u lice - nece ga taj prodati ni za 19.000 KM, takvo je trenutno trziste.

Glede dileme Passat vs Octavia, za nekoga ko prelazi 10.000 km godisnje Passat je jednostavno previsoka ljestvica. Octavia, pri tome jos i mladja, je puno bolji izbor, kako po prakticnosti tako i po ekonomicnosti, u svakom pogledu.
User avatar
ElRe
Posts: 10847
Joined: 12/12/2011 11:28

#41 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by ElRe »

Me_again wrote:
Ima li lovackih prica ovdje ?
Ne znam kako se C5 moze platiti 53000 KM a pri tome nema hidrauliku i kozna sjedista.
Exclusive paket koji je imao elektricna polukozna sjedista i hidrauliku plus xenone je kostao 45000 KM. 2.0 140 KS.
Cjenovnik iz 2017 god - https://www.citroen.ba/index.php/c5
Ja sam i napisao da mislim da ga je platio oko 53000 a post je išao u smjeru da ga je teško prodati iako je auto u fenomenalnom stanju.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#42 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by tempuser »

Nije sve u autu, ima nesto u objektivnim potrebama. Ja sam nedavno bio u prilici da kupim Passat B8 2016. god 2,0 TDOI 150 KS, presao 20k km za stvarno povoljnu cijenu, realno 10k KM ispod trzisne (reorganizacija u jednoj firmi, bila zurba da se rjese auta), ali jednostavno ja nemam porebe za autom tipa Passata, a kako nisam lik koji ce kupiti pa preprodati, priliku sam proslijedio prijatelju. Bez obzira na povoljnu cijenu cifra je bila tolika da se za nju moze kupiti nov dobar kompakt cak i dizel.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#43 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by mali_milojica »

Posto se radi o 1.6 TDI motoru, mislim da je primjereniji Octaviji. Poseban plus je sto je Octavia noviji model (Passat B7 je baziran na modelu B6 iz 2005), novije godište, manje presla...
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#44 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by Me_again »

ElRe wrote:
Me_again wrote:
Ima li lovackih prica ovdje ?
Ne znam kako se C5 moze platiti 53000 KM a pri tome nema hidrauliku i kozna sjedista.
Exclusive paket koji je imao elektricna polukozna sjedista i hidrauliku plus xenone je kostao 45000 KM. 2.0 140 KS.
Cjenovnik iz 2017 god - https://www.citroen.ba/index.php/c5
Ja sam i napisao da mislim da ga je platio oko 53000 a post je išao u smjeru da ga je teško prodati iako je auto u fenomenalnom stanju.
Taj prilozeni cjenovnik je smijesan. U prodavnici je druga prica. Odgovorno to tvrdim jer sam bio vlasnik dva komada.
Ako ti kazem da sam prvog, koji je bio paket ispod Exclusive, a imao je hidrauliku i 2.0 HDI 140 ks, platio novog ispod 39.000 KM da li bi mi vjerovao ?
Ako ne vjerujes, postoji i racun.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#45 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by mali_milojica »

Me_again wrote:
ElRe wrote:
Me_again wrote:
Ima li lovackih prica ovdje ?
Ne znam kako se C5 moze platiti 53000 KM a pri tome nema hidrauliku i kozna sjedista.
Exclusive paket koji je imao elektricna polukozna sjedista i hidrauliku plus xenone je kostao 45000 KM. 2.0 140 KS.
Cjenovnik iz 2017 god - https://www.citroen.ba/index.php/c5
Ja sam i napisao da mislim da ga je platio oko 53000 a post je išao u smjeru da ga je teško prodati iako je auto u fenomenalnom stanju.
Taj prilozeni cjenovnik je smijesan. U prodavnici je druga prica. Odgovorno to tvrdim jer sam bio vlasnik dva komada.
Ako ti kazem da sam prvog, koji je bio paket ispod Exclusive, a imao je hidrauliku i 2.0 HDI 140 ks, platio novog ispod 39.000 KM da li bi mi vjerovao ?
Ako ne vjerujes, postoji i racun.
Oduvijek je cjenovnik Citroena bio tek onako,reda radi. Znam ljude koji su dobijali popust na C4 u iznosu od 10k KM u odnosu na cijenu u cjenovniku.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#46 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by ado-šampion »

Potrebe su dobar argument, ali ako je Passat prevelik zasto onda ne A3 sedan umjesto Octavije? :) Te potrebe realno uglavnom diktira cijena. I covjek uglavnom dodje na to poredjenje jer skonta da za cijenu Octavije moze uzeti malo starijeg Passata (u ovom slucaju).

Ja sam licno uvijek za varijantu onoga sto zadovoljava tvoje potrebe, ali ne da platis puno para za golac Octaviju. Makar uzmes neku s dosta opreme da vidis neku razliku u tome sto je ona noviji model. Jer s golom 1.6 nemas nikakve fajde sto ne ona noviji model, a za polovnu Octaviju golu i dalje platis relativno puno para. Medjutim tu je problem sto onda ne bi bila jeftinija 4-5 hiljada nego hiljadu-dvije i postala bi skuplja od slabije opremljenog Golfa. Pa onda kontajuci mozes otici i do A6. :D Tesko je danas odabrati auto. :D

Jbga tesko je danas svariti da malo solidnije opremljena polovna Octavija A3 hladno izadje na 30 hiljada.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#47 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by condy »

Dileme dileme ....Nek se ba dvoumi i konta pokretac teme sta bi... :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#48 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Potrebe su dobar argument, ali ako je Passat prevelik zasto onda ne A3 sedan umjesto Octavije? .
Pa samo djeca mala mogu sjesti nazad , ono je kriminalan prostor zarad neke sport linije lafo :-) , bolji je sportback :)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#49 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by Travnički Noćni Šetač »

mali_milojica wrote:Posto se radi o 1.6 TDI motoru, mislim da je primjereniji Octaviji. Poseban plus je sto je Octavia noviji model (Passat B7 je baziran na modelu B6 iz 2005), novije godište, manje presla...
:thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#50 Re: VW Passat ili Skoda Octavia???

Post by condy »

amar1994 wrote:
ado-šampion wrote:Potrebe su dobar argument, ali ako je Passat prevelik zasto onda ne A3 sedan umjesto Octavije? .
Pa samo djeca mala mogu sjesti nazad , ono je kriminalan prostor zarad neke sport linije lafo :-) , bolji je sportback :)
Ja se nedavno vozio tri odrasle osobe se smjestile bez problema...nije sad neka komocija al može...zadnja vrata su pomala za veće osobe pa je ulazak i izlazak malo teži za duže ljude. Nije to auto konfekcija i multinamjensko vozilo ko Octavija...kriteriji i razlozi za odabir Audija A3 u odnosu na Octaviju su drukčiji...to su dva potpuno različita auta...ko gleda na prostor jarana na zadnjoj klupi ide na Octaviju, ko gleda na sebe ide na Audi :D Salu na stranu nije to za veće porodice auto. Više za zapadnu omladinu...zapadnu jer mogu ga priuštiti.
Post Reply