Vrtoglavica....?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#1 Vrtoglavica....?

Post by Soul_Sista »

...sta covjek da radi kad ga spuca vrtoglavica (ili kako se vec kaze?)...od jucer mi se vrti u glavi, danas citav dan, jucer pao tlak :-? ...i ne nisam cugala :( :D
...dajte neki brzi ljek za oporavak ...i dok ovo pisem vrti mi se u glavi
:-?
Image
Image
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#2

Post by danas »

da te nije spucala suncanica? pao secer?
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#3

Post by PITARKA_SA »

ako je nizak pritisak-popij sok,kafu jos bolje il jako slanu supu
ako je visok-apaurin od 2mg :D
i bices kao nova vjeruj mi :D
desava se i meni tako da sam to studirala vise.. :D
jedino ako nisi trudna e onda je ginekolog najbole rijesenje :D :D :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#4

Post by Soul_Sista »

...ma sumnjam da je to jer sunce nije bilo uopste jako...ono bila u samoposluzi i krene mi se mantati u glavi i ja kontam ma to je nesto prolazno... :roll: dodjem kuci jos gore...tlakomjer da provjerim za svki slucaj...ispostavi se da je gornji pao...i danas citav dan mi se bukvalno vrti u glavi, ne mogu da stojim...ima li nesto protiv toga...:( nesto expresno :D
..sad jedva sjedim :-?
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#5

Post by Soul_Sista »

PITARKA_SA wrote:ako je nizak pritisak-popij sok,kafu jos bolje il jako slanu supu
ako je visok-apaurin od 2mg :D
i bices kao nova vjeruj mi :D
desava se i meni tako da sam to studirala vise.. :D
jedino ako nisi trudna e onda je ginekolog najbole rijesenje :D :D :D
..apaurin ...toga ti ja nemam :roll:
...i nisam trudna :D

idemo dalje,,,hajde brze ljudi dok sam jos u zivotu :(
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#6

Post by danas »

Soul_Sista wrote:...ma sumnjam da je to jer sunce nije bilo uopste jako...ono bila u samoposluzi i krene mi se mantati u glavi i ja kontam ma to je nesto prolazno... :roll: dodjem kuci jos gore...tlakomjer da provjerim za svki slucaj...ispostavi se da je gornji pao...i danas citav dan mi se bukvalno vrti u glavi, ne mogu da stojim...ima li nesto protiv toga...:( nesto expresno :D
..sad jedva sjedim :-?
lezi spavat. popij advil ili aspirin...
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#7

Post by PITARKA_SA »

Soul_Sista wrote:...ma sumnjam da je to jer sunce nije bilo uopste jako...ono bila u samoposluzi i krene mi se mantati u glavi i ja kontam ma to je nesto prolazno... :roll: dodjem kuci jos gore...tlakomjer da provjerim za svki slucaj...ispostavi se da je gornji pao...i danas citav dan mi se bukvalno vrti u glavi, ne mogu da stojim...ima li nesto protiv toga...:( nesto expresno :D
..sad jedva sjedim :-?
ozbiljno,bez zezanja..kafa ,jaka ili supa sa puno,puno soli,bez zezanja :)
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#8 Re: Vrtoglavica....?

Post by Harrys »

Soul_Sista wrote:...sta covjek da radi kad ga spuca vrtoglavica (ili kako se vec kaze?)...od jucer mi se vrti u glavi, danas citav dan, jucer pao tlak :-? ...i ne nisam cugala :( :D
...dajte neki brzi ljek za oporavak ...i dok ovo pisem vrti mi se u glavi
:-?
Image
Image
Mazni odmah koju kockicu cokolade, ako imas crne,i cekaj reakciju. :)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#9

Post by Lace »

meni neki dan porastao pritisak 153 sa 60...nije mi se vrtilo vec tutnjalo u usima...i dadose mi u apoteci neke kapi na bazi bijelog luka...trebalo je sat-dva da se stabilizuje al je ok od tada

ovo ako nekom poraste pritisak :D
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#10 Re: Vrtoglavica....?

Post by PR80. »

Soul_Sista wrote:...sta covjek da radi kad ga spuca vrtoglavica (ili kako se vec kaze?)...od jucer mi se vrti u glavi, danas citav dan, jucer pao tlak :-? ...i ne nisam cugala :( :D
...dajte neki brzi ljek za oporavak ...i dok ovo pisem vrti mi se u glavi
:-?
Image
Image
Da nisi mozda malokrvna?
Pitam zato sto ja to nekad prolazim (srecom ne cesto).
Zakon je koristiti nesto sto sadrzi zeljezo. Ja npr koristim vitamine + kompot od borovnica i kad ovo koristim nemam nikakvih problema.
Ali, sve je to individualno... zato je zakon pregled kod doktora (ne igraj se sa tim ako tako nastavi).
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#11

Post by gavrilo »

doktor :roll: :?
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#12

Post by PR80. »

gavrilo wrote:doktor :roll: :?
doktor, hodza, pop... jedan od njih, pa ti biraj! :D
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#13

Post by štzngrm »

cugni kafu na avazovom rotirajućem restoranu-klin se klinom izbija
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#14

Post by gavrilo »

PR80. wrote:
gavrilo wrote:doktor :roll: :?
doktor, hodza, pop... jedan od njih, pa ti biraj! :D
u ovom slucaju doktor ... :D
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#15

Post by PR80. »

štzngrm wrote:cugni kafu na avazovom rotirajućem restoranu-klin se klinom izbija
Skup je taj prijedlog lijecenja... Bolje nam je onda u bure pa nas zakotrljajte niz kakvo brdo u Sarajevu (bar nam toga ne manjka u nasem glavnom). :D Jeftino, brzo i efikasno... :D
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#16

Post by PR80. »

gavrilo wrote:
PR80. wrote:
gavrilo wrote:doktor :roll: :?
doktor, hodza, pop... jedan od njih, pa ti biraj! :D
u ovom slucaju doktor ... :D
To i gospodina gavrila vrtoglavica "handri"? :D
ambulanta
Posts: 201
Joined: 16/08/2005 20:00
Location: mjesto

#17 Re: Vrtoglavica....?

Post by ambulanta »

Soul_Sista wrote:...sta covjek da radi kad ga spuca vrtoglavica (ili kako se vec kaze?)...od jucer mi se vrti u glavi, danas citav dan, jucer pao tlak :-? ...i ne nisam cugala :( :D
...dajte neki brzi ljek za oporavak ...i dok ovo pisem vrti mi se u glavi
:-?
Image
Image
evo da pomognem ako si jos u zivotu a mozda sam i malko zakasnio,

jedino ti pomaze hladna voda i secer, jer secer sadrzi glukozu a glukoza poboljsava koncentraciju.
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#18

Post by Nesferatu »

Koliko znam, mogu reci da imaju dva moguca uzroka tvojoj vrtoglavici.

Ako ti se vrti u glavi kad naglo ustanes ili promjenis pozicije tijela, onda je to pod uticajem promjena u krvnom pritisku i vezano je za dehidriranost, malokrvnost ili neke od aberacije vezanih za rad srca/krvni sudova ili mozda ima veze sa nekim ljekom koji uzimas.

Ako ti se vrti bez obzira za poziciju u kojoj si, onda je to moguc slucaj vertiga tj. poremecaja unutrasnjeg uha koje sluzi za balansiranje tijela. Moguce je da imas infekciju labirinta (organa za balansiranje) koja moze biti viralne ili bakterijalne prirode sa svim popratnim simpotima, kao npr mucnina, promjene u vidu, gubitak sluha i slicno...

Uglavnom trebala bi konslutovati ljekara jer ovo je jedan od simptoma koji se desavaju cesto ali su takve prirode da ih treba ozbiljno covjek shvatiti i odraditi par nalaza, tek toliko da znas na cemu si...
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#19

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

A šta fali da uradiš osnovne pretrage krvi i urina te tako vidiš imaš li viška šećera, kojekakvih masnoća u krvi i ostalo.
Bolje je da ti popiju malo krvi nego da dozziviš mozzdani ili srčani udar ako si kao i ja u kriznim kasnim srednjim godinama.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#20 Re: Vrtoglavica....?

Post by digger »

Soul_Sista wrote:...sta covjek da radi kad ga spuca vrtoglavica (ili kako se vec kaze?)...od jucer mi se vrti u glavi, danas citav dan, jucer pao tlak :-? ...i ne nisam cugala :( :D
Bome, meni je seks sve lijecio. K'o rukom odneseno. :)
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#21

Post by Soul_Sista »

Pozz dezurnoj ekipi :)

Hvala na ozbiljnim odgvorima (posebno ovaj diggerov :D ), na vasu nesrecu jos sam u zivotu i tu sam da vas tusim :D :)

@gavrilo,
ipak sam se obratila doktoru ...diagnoza je mogla biti bolja ali bit ce bolje. :) :) :)

8)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#22

Post by danas »

Soul_Sista wrote:
@gavrilo,
ipak sam se obratila doktoru ...diagnoza je mogla biti bolja ali bit ce bolje. :) :) :)

8)
pa sta bi ako smijemo da znamo?
anemija?
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by Pooll »

Soul,... kako si nam? Cuvaj se... :)
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#24

Post by Soul_Sista »

danas wrote:
Soul_Sista wrote:
@gavrilo,
ipak sam se obratila doktoru ...diagnoza je mogla biti bolja ali bit ce bolje. :) :) :)

8)
pa sta bi ako smijemo da znamo?
anemija?
Naravno..nije tajna :D
Doktorica je pregledala krv, urin, tlak, balans u usima (ovo sto Nesferatu spomenu u svom postu) i svasta jos nesto i sve se ispostavilo da je normalno osim sto sam navodno imala visak ketona u krvi. A to kao znaci da sam u zadnje vrijeme gladovala. Sad tome moze da bude vise razloga (zasto se gladovalo jel ...) ali u mom slucaju ja licno mislim da je vezano za psihicki stres. :( Nesto drugo sto mi je bilo cudno u ovom svemu je to sto se ispostavilo da imam sasvim normalan tlak jer mi se tri dana bukvalno ljuljalo u glavi, i na nogama i u krevetu a to mi se bas nije desavalo prije. :-?
Sve u svemu sad se manje ljulja u glavi ali opet idem check up.
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#25

Post by Nesferatu »

Mozak je jedini dio tijela koji koristi iskljucvio glucose da bi regenerisao enegriju koja mu je potrebna da funkcionise. Ostatak tijela moze koristiti i druge oblike energije kao npr masnoce koje konvertira kroz metabolizam i koje imaju by producte kao npr ketone koje izmokris. Tokom gladovanja, da bi obezbjedio mozdanu funkcionalnost prvo se u jetri glycogen (kompleksan secer) pretvara u glucose, a po crpljenju ovoga, i masnoce u krvi se pocinju konvertirati u glucose tj. secer u krvi, koja tokom gladovanja pada sve nize i nize. Nedostatak goriva za sve mozdane procese se manifestira vrtoglavicom/nesvjesticom/slabosti/mucninom i slicno. Ne znam da li si uradila sve potrebne nalaze, ali moguce je da si hypoglycemic, tj. da ti secer u krvi pri gladovanju pada ispod normalne granice, sto moze dovesti do nesvjestice. Najbolje ti je da se pobrines sama o sebi i redovno jedes, mozda cak i vise manjih obroka dnevno. Na taj nacin ces izbjeci ovakve episode vrtoglavice i nesvjestice.
Post Reply