Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

ASurogat
Posts: 96
Joined: 03/02/2019 00:37

#1 Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by ASurogat »

Svjesni smo da smo već fino zagazili u treće desetljeće 21. stoljeća. Živimo u doba kada imamo mobilni internet, smartphone i bezbroj aplikacija koje dopuštaju neometan promet raznoraznih mišljenja, a to pogoduje cvjetanju teorija zavjere. Nikad u ljudskoj historiji nije bilo teorija zavjere ko danas i nikad nisu bile tako dostupne svima i toliko prihvaćene.

Zbog čega su ljudi skloni vjerovanju u teorije zavjere

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /210206030

Trend je počeo u SAD-u masovno 90ih godina gle čuda kada je internet se počeo širit tako i teorije. Lijepo da su nam sada informacije na dlanu, iste one informacije koje da bi smo saznali prije 20 godina bismo morali kupiti poskupu enciklopediju općeg znanja. Ali to donosi i sve ovo loše.

Teorije zavjere su se posebno razmahale u doba depresije, recesije, ekonomske krize, neimaštine, nezaposlenosti a sve je kulminiralo onom ekonomskom krizom 2008.-2009. i jačanjem desničara u svijetu.

Za sve loše što se dešava na dunjaluku okrivljeni su "liberalni ljevičari i globalisti" vođeni jednim starcem koji se zove George Soroš.

Danas je doba pandemije nesretnog koronavirusa, ni prva ni zadnja virusna pandemija/epidemija na svijetu, ali ovu su nazvali PLANdemija i iza svega navodno stoji jedan filantrop i vlasnik tehnološkog giganta Bill Gates.

E sad koliko je pametno i normalno optužiti za sve loše što se dešava na svijetu dva čovjeka - Georgea Soroša do 2020. i Bill Gatesa od 2020. pa na dalje.

Nekako mi to nema nikakvog smisla. Kao ni teoretičari zavjere.

Mogu li ove luđačke teorije jednog dana dovesti do masovnih svjetskih nereda i proizvesti Treći svjetski rat?
Last edited by ASurogat on 31/03/2021 09:09, edited 1 time in total.
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#2 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by saimidin »

ASurogat wrote: 30/03/2021 14:18 Svjesni smo da smo već fino zagazili u drugo desetljeće 21. stoljeća. Živimo u doba kada imamo mobilni internet, smartphone i bezbroj aplikacija koje dopuštaju neometan promet raznoraznih mišljenja, a to pogoduje cvjetanju teorija zavjere. Nikad u ljudskoj historiji nije bilo teorija zavjere ko danas i nikad nisu bile tako dostupne svima i toliko prihvaćene.

Zbog čega su ljudi skloni vjerovanju u teorije zavjere

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /210206030

Trend je počeo u SAD-u masovno 90ih godina gle čuda kada je internet se počeo širit tako i teorije. Lijepo da su nam sada informacije na dlanu, iste one informacije koje da bi smo saznali prije 20 godina bismo morali kupiti poskupu enciklopediju općeg znanja. Ali to donosi i sve ovo loše.

Teorije zavjere su se posebno razmahale u doba depresije, recesije, ekonomske krize, neimaštine, nezaposlenosti a sve je kulminiralo onom ekonomskom krizom 2008.-2009. i jačanjem desničara u svijetu.

Za sve loše što se dešava na dunjaluku okrivljeni su "liberalni ljevičari i globalisti" vođeni jednim starcem koji se zove George Soroš.

Danas je doba pandemije nesretnog koronavirusa, ni prva ni zadnja virusna pandemija/epidemija na svijetu, ali ovu su nazvali PLANdemija i iza svega navodno stoji jedan filantrop i vlasnik tehnološkog giganta Bill Gates.

E sad koliko je pametno i normalno optužiti za sve loše što se dešava na svijetu dva čovjeka - Georgea Soroša do 2020. i Bill Gatesa od 2020. pa na dalje.

Nekako mi to nema nikakvog smisla. Kao ni teoretičari zavjere.

Mogu li ove luđačke teorije jednog dana dovesti do masovnih svjetskih nereda i proizvesti Treći svjetski rat?
Ja dok nisam 6.1. vidio one trampove qurce, mislio sam ma nema sanse, to je BO skupina nadrkanih hronicnih nejebica, ali sad im dajem 10% sanse da naprave stvarno sranje tipa siri sukobi po americkim kasabama zaboravljenim od svih

U glavnim gradovima mogu napraviti metez, ali tu bi ih brzo doveli u red, a onako tipa 6.1. da dodju na par metara od vecine vrhuske usa nece vise dobiti priliku

U fudbalskom zargonu, predribrali su I golmana I promasili gol

Ps usao sam misleci opet tema smak svijeta I bosnje prve stradaju :lol: :bih:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#3 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by jeza u ledja »

ASurogat wrote: 30/03/2021 14:18 Svjesni smo da smo već fino zagazili u drugo desetljeće 21. stoljeća.
Drugo desetljece 21. stoljeca je zavrseno ima vec ihihi. :D
User avatar
pojedinac
Posts: 1453
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#4 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by pojedinac »

jeza u ledja wrote: 30/03/2021 17:31
ASurogat wrote: 30/03/2021 14:18 Svjesni smo da smo već fino zagazili u drugo desetljeće 21. stoljeća.
Drugo desetljece 21. stoljeca je zavrseno ima vec ihihi. :D
Upravo tako, al` nije on toga ni svjestan.
A, da ne govorimo o stvarnim zbivanjima tzv. "teorije z.".
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#5 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by muhafuca »

pojedinac wrote: 30/03/2021 22:43
jeza u ledja wrote: 30/03/2021 17:31
ASurogat wrote: 30/03/2021 14:18 Svjesni smo da smo već fino zagazili u drugo desetljeće 21. stoljeća.
Drugo desetljece 21. stoljeca je zavrseno ima vec ihihi. :D
Upravo tako, al` nije on toga ni svjestan.
A, da ne govorimo o stvarnim zbivanjima tzv. "teorije z.".
nova teorija zavjere: Da li je stvarno zavrseno drugo desetljece (?)

:D
User avatar
pojedinac
Posts: 1453
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#6 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by pojedinac »

muhafuca wrote: 30/03/2021 22:46
pojedinac wrote: 30/03/2021 22:43
jeza u ledja wrote: 30/03/2021 17:31

Drugo desetljece 21. stoljeca je zavrseno ima vec ihihi. :D
Upravo tako, al` nije on toga ni svjestan.
A, da ne govorimo o stvarnim zbivanjima tzv. "teorije z.".
nova teorija zavjere: Da li je stvarno zavrseno drugo desetljece (?)

:D
Kalendarski jest.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#7 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by muhafuca »

pojedinac wrote: 30/03/2021 22:48
muhafuca wrote: 30/03/2021 22:46
pojedinac wrote: 30/03/2021 22:43

Upravo tako, al` nije on toga ni svjestan.
A, da ne govorimo o stvarnim zbivanjima tzv. "teorije z.".
nova teorija zavjere: Da li je stvarno zavrseno drugo desetljece (?)

:D
Kalendarski jest.
a ko pravi kalendare ... huh hajd sad :D
User avatar
pojedinac
Posts: 1453
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#8 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by pojedinac »

muhafuca wrote: 30/03/2021 22:53
pojedinac wrote: 30/03/2021 22:48
muhafuca wrote: 30/03/2021 22:46

nova teorija zavjere: Da li je stvarno zavrseno drugo desetljece (?)

:D
Kalendarski jest.
a ko pravi kalendare ... huh hajd sad :D
Hajd` nam ti reci.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#9 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by muhafuca »

pojedinac wrote: 30/03/2021 22:58
muhafuca wrote: 30/03/2021 22:53
pojedinac wrote: 30/03/2021 22:48

Kalendarski jest.
a ko pravi kalendare ... huh hajd sad :D
Hajd` nam ti reci.
ma zajebajem se vidish da smajlije gore stavljam
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#10 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by zrakomlat »

muhafuca wrote: 30/03/2021 22:53
pojedinac wrote: 30/03/2021 22:48
muhafuca wrote: 30/03/2021 22:46

nova teorija zavjere: Da li je stvarno zavrseno drugo desetljece (?)

:D
Kalendarski jest.
a ko pravi kalendare ... huh hajd sad :D
Pit Gejts.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by Sanjarko »

O WWIII, Treci Svjetski rat se mozda vodi, samo je se definicija Svjetskog rata po meni promjenila. Nemogu naci sta sam pisao o tome kao komentar na forumu. A sta sam pisao o tome ne znam, davno bilo i vjerovatno je u nekoj svesci. Pisao sto, sta.
Imam i rad negdje da se odavno vodi svjetski rat. Samo da nije vise kako se zamislja svjetski rat. Da je se definicija svjetskog rata promjenila i da ima jos ta moja definicija svjetskog rata. Nazalost nemogu da se nicega sjetim u vezi toga. Ali imam rad u vezi toga negdje, mozda cak i vise radova. Nisam znao da je Papa Franjo ovo rekao. Upucen je. [Papa Franjo rekao da se vodi III svjetski rat vec]
A world war is a large-scale war which affects the whole world directly or indirectly. World wars span multiple countries on multiple continents or just two countries, with battles fought in many theaters. While a variety of global conflicts have been subjectively deemed “world wars”, such as the Cold War and the War on Terror, the term is widely and usually accepted only as it is retrospectively applied to two major international conflicts that occurred during the 20th century: World War I (1914–18) and World War II (1939–45).
https://en.wikipedia.org/wiki/World_war

“A world war is a large-scale war which affects the whole world directly or indirectly. World wars span multiple countries on multiple continents or just two countries, with battles fought in many theaters.”

Ovo je se kao definicija promjenilo. Sta je svjetski rat. Rat vise drzava i naroda na nekom prostoru. E taj prostor moze biti citav svijet ali moze biti i ogranicen. Cak moze biti rat i par drzava i naroda na nekom prostoru. Da li na prostoru citavog svijeta ili na ogranicenom prostoru. Imam kazem rad negdje u vezi ovoga, ako se desetljece poslije nije obrisao jer je u sveskama nekim pisan.
O klimi, i kako se mozda slucajno, pa cak namjerno mijenja. Pisao sto, sta.
Vidjeti temu nase forumasice @piupiu, Rijeke postaju Modificirana tijela i moju o Klimatskim promjenama.

viewtopic.php?f=74&t=157708&p=17245281#p17245281
https://www.google.com/search?q=Sanjark ... CAw&uact=5

Zadnji link od Gugla ima 4 moja komentara o klimi i kako se ona mijenja.

O teorijama zavjere, sam isto ostavljao komentare razne od onih koje su se pokazale tacnim pa nadalje. Pisao sto, sta.
Vidjeti na forumu par tema o njima.

corona-virus-2019-coronavirus-covid-19- ... s2550.html

PS. O kalendaru, cak sam i za kalendar pisao nesto, bolji da sam smislio, precizniji i laksi. Pisao sto, sta.
PPS. Ne znam sta sve i gdje. Vecinu nemogu da pronadzem na Guglu i ovdje na forumu.

Edit
ASurogat
Posts: 96
Joined: 03/02/2019 00:37

#12 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by ASurogat »

Ispričavam se. Zagazili smo u treće desetljeće. Tipkovnica brža od mozga bila.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#13 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by Sanjarko »

Evo nesto za razmisljanja. Da li su Udruzeni zlocinacki poduhvat i Genocid u Bosni, kao i Holokaust bili zavjera, ako jesu onda su na pocetku te zavjere bile teorije tj., planovi da se oni urade od strane zavjerenika i ucesnika toga svega.

Po meni skovan ovaj termin "teorija zavjere" da se odbaci svo alternativno/nekonvencionalno razmisljanje, ideje itd., pa eto i teorije o necemu ali i da se smutnja uvede jer eto nemogu se ljudi udruzit da realiziraju nesto sto su zacrtali da urade, pa ni neku zavjeru.

Sad sto se pod to sve vodi sto sta od cega je vecina glupost, to je druga prica.
WRecker
Posts: 144
Joined: 01/01/2017 03:36

#14 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by WRecker »

ASurogat wrote: 30/03/2021 14:18 Svjesni smo da smo već fino zagazili u treće desetljeće 21. stoljeća. Živimo u doba kada imamo mobilni internet, smartphone i bezbroj aplikacija koje dopuštaju neometan promet raznoraznih mišljenja, a to pogoduje cvjetanju teorija zavjere. Nikad u ljudskoj historiji nije bilo teorija zavjere ko danas i nikad nisu bile tako dostupne svima i toliko prihvaćene.

Zbog čega su ljudi skloni vjerovanju u teorije zavjere

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /210206030

Trend je počeo u SAD-u masovno 90ih godina gle čuda kada je internet se počeo širit tako i teorije. Lijepo da su nam sada informacije na dlanu, iste one informacije koje da bi smo saznali prije 20 godina bismo morali kupiti poskupu enciklopediju općeg znanja. Ali to donosi i sve ovo loše.

Teorije zavjere su se posebno razmahale u doba depresije, recesije, ekonomske krize, neimaštine, nezaposlenosti a sve je kulminiralo onom ekonomskom krizom 2008.-2009. i jačanjem desničara u svijetu.

Za sve loše što se dešava na dunjaluku okrivljeni su "liberalni ljevičari i globalisti" vođeni jednim starcem koji se zove George Soroš.

Danas je doba pandemije nesretnog koronavirusa, ni prva ni zadnja virusna pandemija/epidemija na svijetu, ali ovu su nazvali PLANdemija i iza svega navodno stoji jedan filantrop i vlasnik tehnološkog giganta Bill Gates.

E sad koliko je pametno i normalno optužiti za sve loše što se dešava na svijetu dva čovjeka - Georgea Soroša do 2020. i Bill Gatesa od 2020. pa na dalje.

Nekako mi to nema nikakvog smisla. Kao ni teoretičari zavjere.

Mogu li ove luđačke teorije jednog dana dovesti do masovnih svjetskih nereda i proizvesti Treći svjetski rat?
Sam taj pojam teorija zavjere je osmisljen od CIA tjst vladajucih da obeshrabri ljude da razmisljaju stvaraju svoje zakljucke(citaj COVID pasosi,Epstein,Azbest)
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#15 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by Dado dijasporitus »

Preporučujem dva dokumentarca na ovu temu i to ovim redom

The Social Dilema - Netflix
https://youtu.be/uaaC57tcci0

Q: Into The Storm - HBO
https://youtu.be/rK_Gf9H2CWI
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#16 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by cyprus »

Pajte sad ovo --- Drugi svjetski rat nikad nije završen, samo se vodi drugačijim sredstvima :oops:
User avatar
House
Posts: 46615
Joined: 17/03/2010 15:36

#17 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by House »

cyprus wrote: 01/04/2021 03:01 Pajte sad ovo --- Drugi svjetski rat nikad nije završen, samo se vodi drugačijim sredstvima :oops:
ni hladni.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#18 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by cyprus »

House wrote: 01/04/2021 04:41
cyprus wrote: 01/04/2021 03:01 Pajte sad ovo --- Drugi svjetski rat nikad nije završen, samo se vodi drugačijim sredstvima :oops:
ni hladni.
Ni križarski :wink:
User avatar
enko 1964
Posts: 1069
Joined: 11/02/2010 10:45

#19 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by enko 1964 »

Mislite da su Osmanlije odustale od Beča???
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#20 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by spreca »

Nema teorija ,postoje samo zavjere
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#21 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by spreca »

enko 1964 wrote: 01/04/2021 09:54 Mislite da su Osmanlije odustale od Beča???
Oni su vec odavno po cijelom zaapdu :mrgreen:
User avatar
enko 1964
Posts: 1069
Joined: 11/02/2010 10:45

#22 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by enko 1964 »

spreca wrote: 01/04/2021 09:57
enko 1964 wrote: 01/04/2021 09:54 Mislite da su Osmanlije odustale od Beča???
Oni su vec odavno po cijelom zaapdu :mrgreen:
Jesu i saće hinjski napast' s leđa iz Njemačke i sa Ilidže. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#23 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by spreca »

enko 1964 wrote: 01/04/2021 10:01
spreca wrote: 01/04/2021 09:57
enko 1964 wrote: 01/04/2021 09:54 Mislite da su Osmanlije odustale od Beča???
Oni su vec odavno po cijelom zaapdu :mrgreen:
Jesu i saće hinjski napast' s leđa iz Njemačke i sa Ilidže. :D
s ledja :oops: oni vec odavno napadaju po evropi :lol:
User avatar
enko 1964
Posts: 1069
Joined: 11/02/2010 10:45

#24 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by enko 1964 »

spreca wrote: 01/04/2021 10:05
enko 1964 wrote: 01/04/2021 10:01
spreca wrote: 01/04/2021 09:57

Oni su vec odavno po cijelom zaapdu :mrgreen:
Jesu i saće hinjski napast' s leđa iz Njemačke i sa Ilidže. :D
s ledja :oops: oni vec odavno napadaju po evropi :lol:
Ma nisu ba, to su Arapi... peta kolona. Vidjećeš jarane kad krene Gundogan, Ozil, Mehmet Schol i, e sad ne znam jel' Čalhanoglu il' je Emre Čan.
Ti se sjećaš i onog Murata Jakina iz Švajcarske. Ljudi odavno na strateškim mjestima. :D
ASurogat
Posts: 96
Joined: 03/02/2019 00:37

#25 Re: Vrijeme cvjetanja teorija zavjere i mogućnost Trećeg svjetskog rata

Post by ASurogat »

WRecker wrote: 01/04/2021 01:41
Sam taj pojam teorija zavjere je osmisljen od CIA tjst vladajucih da obeshrabri ljude da razmisljaju stvaraju svoje zakljucke(citaj COVID pasosi,Epstein,Azbest)
Daleko od toga da ne postoje svjetske grupacije i moćnici koje narodne mase drže u zabludama po određenim pitanjima. Toga je uvijek bilo i uvijek će biti.

Ali evo recimo ovo je bolesno, pa ne može svak imat mišljenje o svemu:

https://www.klix.ba/vijesti/regija/poli ... /210401037

U JEKU PANDEMIJE
Policija u Srbiji pretresla stan poznate antivakserice zbog izazivanja straha i panike


Policija je rano jutros došla u stan Jovane Stojković, antivakserice i predsjednice pokreta "Živim za Srbiju", sa nalogom za pretres. Ona se sumnjiči za izazivanje straha i panike.

Dolazak policije i raspravu s njima Stojković je emitovala uživo na Facebook profilu pokreta. Kako se čuje u razgovoru Stojković i muškarca koji sve snima, inspektori sa policijskim značkama došli su s naredbom za pretres stana.

Poznata antivakserica, inače političarka i psihijatrica, bunila se i raspravljala sa pripadnicima MUP-a, kako se čuje u snimku, zbog straha da će joj policajci "podmetnuti oružje ili drogu".

Video možete pogledati ovdje.

"Kao da smo kriminalci. Šta očekujete da pronađete ovdje, oružje i drogu kod nekoga koga sumnjičite za izazivanje straha i panike", pitali su Stojković i muškarac koji je snimao razgovor.

Na snimku se jasno čuje da policajci mirno i staloženo razgovaraju sa Stojković i muškarcem, objašnjavaju im naredbu za pretres, međutim Stojković paniči, zove advokata i vrijeđa pripadnike MUP-a.

Zvanične potvrde iz MUP-a o pretresu stana Jovane Stojković još nema.

Blic podsjeća da je Stojković nezvanična "zvijezda vodilja" antivakserskog lobija u Srbiji. Političarka i psihijatrica koja se zalaže za neobaveznu vakcinaciju i u eri koronavirusa nastavlja da javno iznosi svoje stavove, koji se kose sa svim zvaničnim preporukama i mišljenjima struke. Mediji napominju da naročito treba imati u vidu činjenicu da je ona ljekar.


Odličan odgovor na ovaj komentar:

Image

Znači ne mogu svi znati sve o svemu. Treba zabraniti ove antivakserske pokrete, ja sam čak po tom pitanju i za uvođenje smrtne kazne ili kontrolirano zaražavanje antivaksera koronom.

Teoretičari zavjere će nas glave doći. Dok god jedna turbo-folk preljubnica poput Jelene Karleuše ima šta reć o vakcinama a masa je poslušati to nije dobro. Znači ili smrtna kazna ili kontrolirano zaražavanje takvih ljudi.
Post Reply