"Vrh JNA se priklonio Miloševiću"

Post Reply
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#1 "Vrh JNA se priklonio Miloševiću"

Post by gavrilo »

Image

"Vrh JNA se priklonio Miloševiću"
23. jun 2005. | 11:06 | Izvor: Beta

Novi Sad -- General JNA Konrad Kolšek izjavio je da je vojni vrh SFRJ pogrešio jer se priklonio politici Slobodana Miloševića.[/size]

"Vojni vrh se nametnuo politici i oružjem počeo da rešava probleme. Procenio je da je najprikladnija politika Slobodana Miloševića i da će tako biti očuvana Jugoslavija", rekao je Kolšek na predstavljanju svoje knjige "Prvi pucnji u SFRJ".

Kolšek je bio komandant bivše V vojne oblasti, koja je obuhvatala delove Slovenije i Hrvatske, u vreme početka sukoba na prostoru SFRJ. "Milošević je bio saglasan s tim da Slovenija ide iz Jugoslavije i da granice treba postaviti tamo gde su narodi koji žele da žive u zajedničkoj državi, to jest tamo gde bi bilo omogućeno da svi Srbi žive u jednoj državi", kaže Kolšek.

On je ocenio da je proces cepanja SFRJ mogao biti izvršen bez prolivanja krvi. "Da je bilo više pameti, danas bismo svi bili u Evropi, živeli bismo bolje, ne bi bilo rušenja i ubijanja", rekao je Kolšek.


:roll:

ovo podsjeca na corbinu pjesmu "kako je lijepo biti glup..." :x
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#2

Post by Frutek »

Nije ništa novo rekao. To znaju i ptice na grani. JNA je bila mišić tadašnje Miloševićeve politike koja je kasnije u BiH samo promijenila ime u VRS, a sve drugo je ostalo isto.

Ali ni JNA nije imala šta njemu da se priklanja, jer je 90% generala bilo iz reda srpske nacionalisti, a armija je bila pod direktnom komandom Beograda kao glavnog grada Jugoslavije.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#3

Post by gavrilo »

vojska je trebala da napravi puc. prvo milosevica da strijelja pa onda ostale nacionaliste i onda da upravlja oko 5 godina drzavom. turci to najbolje rade. ako dodje neka ekstremna stranka na vlast, vrsi se vojni udar ... i tacka. :x :x :x
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#4

Post by Vozdra_123 »

@gavrilo

ma vi srbi ste fascinirani turcima :D

sad ih mrzite, sad se ugledate na njih :D

da niste kakav rod?? :D
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#5

Post by Frutek »

gavrilo wrote:vojska je trebala da napravi puc. prvo milosevica da strijelja pa onda ostale nacionaliste i onda da upravlja oko 5 godina drzavom. turci to najbolje rade. ako dodje neka ekstremna stranka na vlast, vrsi se vojni udar ... i tacka. :x :x :x
Nešto slično jeste bila opcija, samo naravno bez vješanja Miloševića :roll:, nego je vojska trebala da upostavi vojnu državu, koja bi za cilj imala da se postigne cilj, isti koji je bio da se postigne ratom, samo ovaj put kroz politička zatvaranja, torture, itd.
Tad je Bosnu Bogić Bogićević spasio glasajuć protiv toga da JNA uzme sve pod svoje...Nekad bi mu trebalo spomenik napravit radi toga. Bit Srbin a imat muda to uradit tada, svaka mu čast!
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#6

Post by bosniaque »

gavrilo wrote:vojska je trebala da napravi puc. prvo milosevica da strijelja pa onda ostale nacionaliste i onda da upravlja oko 5 godina drzavom. turci to najbolje rade. ako dodje neka ekstremna stranka na vlast, vrsi se vojni udar ... i tacka. :x :x :x
ali je onda diktatura a ne demokratija, to u evropi ne pali! :)
na kraju bi titoslavija imala drug predsednik nest u vidu sadama huseina! :-?
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#7

Post by No_Comment »

gavrilo wrote:vojska je trebala da napravi puc. prvo milosevica da strijelja pa onda ostale nacionaliste i onda da upravlja oko 5 godina drzavom. turci to najbolje rade. ako dodje neka ekstremna stranka na vlast, vrsi se vojni udar ... i tacka. :x :x :x
Ali prvo da strijelja (kako kazesh) Generale Kadijevica,Adzica,Vasiljevica...pa tek onda Slobo i bratija...

!
User avatar
Kaktusssss
Posts: 220
Joined: 02/10/2004 20:40

#8

Post by Kaktusssss »

Frutek wrote:Nije ništa novo rekao. To znaju i ptice na grani. JNA je bila mišić tadašnje Miloševićeve politike koja je kasnije u BiH samo promijenila ime u VRS, a sve drugo je ostalo isto.
Ali ni JNA nije imala šta njemu da se priklanja, jer je 90% generala bilo iz reda srpske nacionalisti, a armija je bila pod direktnom komandom Beograda kao glavnog grada Jugoslavije.
Frutek,
Ovdje je interesantna jedna druga stvar, a to je da nase komsije preko Drine u zadnje vrijeme sve vise i vise govore pozitivnije stvari.
Kada kazem pozitivnije stvari mislim da pri tome ne govore u smislu ustasko-muslimanska propaganda, te kako su jedino Srbi bili ugrozeni i morali se braniti.
Po mojoj procjeni stvari su krenule u pozitivnijem smjeru.
Tek sada nakon tolikih godina sa sigurnoscu mogu reci da ima nade za Balkan. Vrijeme je da se krene vec jednom sa te jebene mrtve tacke.
U svakom slucaju ovakve izjave mi daju nadu u bolju sutrasnjicu, kako za nas tako i za nasu djecu.
Ajnslag-cincilator
Posts: 172
Joined: 19/06/2005 02:27

#9

Post by Ajnslag-cincilator »

bosniaque wrote:
gavrilo wrote:vojska je trebala da napravi puc. prvo milosevica da strijelja pa onda ostale nacionaliste i onda da upravlja oko 5 godina drzavom. turci to najbolje rade. ako dodje neka ekstremna stranka na vlast, vrsi se vojni udar ... i tacka. :x :x :x
ali je onda diktatura a ne demokratija, to u evropi ne pali! :)
na kraju bi titoslavija imala drug predsednik nest u vidu sadama huseina! :-?
Nas drži jedino diktatura ništa drugo a i ti ga prećera gdje ćeš Tita porediti sa Sadamom.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#10

Post by Frutek »

Kaktusssss wrote:
Frutek wrote:Nije ništa novo rekao. To znaju i ptice na grani. JNA je bila mišić tadašnje Miloševićeve politike koja je kasnije u BiH samo promijenila ime u VRS, a sve drugo je ostalo isto.
Ali ni JNA nije imala šta njemu da se priklanja, jer je 90% generala bilo iz reda srpske nacionalisti, a armija je bila pod direktnom komandom Beograda kao glavnog grada Jugoslavije.
Frutek,
Ovdje je interesantna jedna druga stvar, a to je da nase komsije preko Drine u zadnje vrijeme sve vise i vise govore pozitivnije stvari.
Kada kazem pozitivnije stvari mislim da pri tome ne govore u smislu ustasko-muslimanska propaganda, te kako su jedino Srbi bili ugrozeni i morali se braniti.
Po mojoj procjeni stvari su krenule u pozitivnijem smjeru.
Tek sada nakon tolikih godina sa sigurnoscu mogu reci da ima nade za Balkan. Vrijeme je da se krene vec jednom sa te jebene mrtve tacke.
U svakom slucaju ovakve izjave mi daju nadu u bolju sutrasnjicu, kako za nas tako i za nasu djecu.
Ma to što oni tek sad se počinju dozivat pameti, ne bi trebao da se gleda kao njihov uspjeh nego kao njihova sramota. Ovo nešto njihovim pozitvnih komentara i osude zločina ne znači sad zasad apsolutno ništa.

Ovo je tek kao neki početak njihovog "razmišljanja", a oni moraju da urade još milion stvari, između ostalog da javno priznaju učešće u agresiji i genocidu BiH, da bi se dalje možda moglo raspravljat sa njima.

Brzo svijet zaboravlja koje su zlo oni napravili. Taman da se izvinjavaju godinama, da ne ušućuju i da se kaju non-stop, nije dosta. Moraju dobro radit, da bi mogli počet razgovarat o drugim stvarima...
User avatar
Kaktusssss
Posts: 220
Joined: 02/10/2004 20:40

#11

Post by Kaktusssss »

Frutek,
Da razjasnimo prvo neke stvari koje su vrlo bitne u ovoj raspravi.
Prije svega ja zelim da budem na strani razuma, tj. razmisljanja u nekom zdravom duhu. Zelim da BiH vec jednom krene prema nekom jebenom prosperitetu, ali dok je tebe i tebi slicnim nama nema mrdnuti nigdje jos zadugo.
Misljenja sam da zlocini u Srebrenici moraju biti kaznjeni, svako ko je imalo zdrave pameti se zalaze za to.
Politika koja se vodil u ratnoj Srbiji je uveliko ispirala mozak svome narodu. Ta politika je bila potpomugnuta crkvom, koja se btw. otvoreno stavila u njenu sluzbu za ostvarivanje krvavih planova.
Glas razuma se nije mogao cuti u to vrijeme u Srbiji, ljudima kao sto su Petar Lukovic skidam kapu i viosko ih cijenim.
Fakat ne zelim da ponavljam sve ovo jer je ovo prozvakano mali milion puta...
I ja sada u ovoj sitaciji kada cujem ovakve vijesti vidim da se klima preko Drine uveliko mjenja. Misljenja sam da dolazi do jedne ogromne lavine koja ce uveliko promjeniti situaciju na Balkanu.
Zasto je toliko dugo trebalo da se ceka na nesto ovako ja ti nisam u mogucnosti reci. Dali je to sve dio nekog velikog plana, nemam pojma, jer ja sam na kraju krajeva samo jedan mali covjek bas kao i ti... :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#12

Post by gavrilo »

Kaktusssss wrote:
Frutek wrote:Nije ništa novo rekao. To znaju i ptice na grani. JNA je bila mišić tadašnje Miloševićeve politike koja je kasnije u BiH samo promijenila ime u VRS, a sve drugo je ostalo isto.
Ali ni JNA nije imala šta njemu da se priklanja, jer je 90% generala bilo iz reda srpske nacionalisti, a armija je bila pod direktnom komandom Beograda kao glavnog grada Jugoslavije.
Frutek,
Ovdje je interesantna jedna druga stvar, a to je da nase komsije preko Drine u zadnje vrijeme sve vise i vise govore pozitivnije stvari.
... a kod tebe nikakva bitna promjena... :roll:
User avatar
Kaktusssss
Posts: 220
Joined: 02/10/2004 20:40

#13

Post by Kaktusssss »

gavrilo wrote:
Kaktusssss wrote:
Frutek wrote:Nije ništa novo rekao. To znaju i ptice na grani. JNA je bila mišić tadašnje Miloševićeve politike koja je kasnije u BiH samo promijenila ime u VRS, a sve drugo je ostalo isto.
Ali ni JNA nije imala šta njemu da se priklanja, jer je 90% generala bilo iz reda srpske nacionalisti, a armija je bila pod direktnom komandom Beograda kao glavnog grada Jugoslavije.
Frutek,
Ovdje je interesantna jedna druga stvar, a to je da nase komsije preko Drine u zadnje vrijeme sve vise i vise govore pozitivnije stvari.
... a kod tebe nikakva bitna promjena... :roll:
O cemu ti Gavrilo, hajde pojasni mi? Ne kontam.... :-)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#14

Post by gavrilo »

Kaktusssss wrote:
gavrilo wrote:
Kaktusssss wrote: Frutek,
Ovdje je interesantna jedna druga stvar, a to je da nase komsije preko Drine u zadnje vrijeme sve vise i vise govore pozitivnije stvari.
... a kod tebe nikakva bitna promjena... :roll: :
O cemu ti Gavrilo, hajde pojasni mi? Ne kontam.... :-)
... prema srbima :P sta mislis da li si i ti bio izlozen propagandi sa druge strane? da li bi i ti rebao misljenje da promjenis? :-?
Ajnslag-cincilator
Posts: 172
Joined: 19/06/2005 02:27

#15

Post by Ajnslag-cincilator »

Kaktusssss wrote:Frutek,
Da razjasnimo prvo neke stvari koje su vrlo bitne u ovoj raspravi.
Prije svega ja zelim da budem na strani razuma, tj. razmisljanja u nekom zdravom duhu. Zelim da BiH vec jednom krene prema nekom jebenom prosperitetu, ali dok je tebe i tebi slicnim nama nema mrdnuti nigdje jos zadugo.
Misljenja sam da zlocini u Srebrenici moraju biti kaznjeni, svako ko je imalo zdrave pameti se zalaze za to.
Politika koja se vodil u ratnoj Srbiji je uveliko ispirala mozak svome narodu. Ta politika je bila potpomugnuta crkvom, koja se btw. otvoreno stavila u njenu sluzbu za ostvarivanje krvavih planova.
Glas razuma se nije mogao cuti u to vrijeme u Srbiji, ljudima kao sto su Petar Lukovic skidam kapu i viosko ih cijenim.
Fakat ne zelim da ponavljam sve ovo jer je ovo prozvakano mali milion puta...
I ja sada u ovoj sitaciji kada cujem ovakve vijesti vidim da se klima preko Drine uveliko mjenja. Misljenja sam da dolazi do jedne ogromne lavine koja ce uveliko promjeniti situaciju na Balkanu.
Zasto je toliko dugo trebalo da se ceka na nesto ovako ja ti nisam u mogucnosti reci. Dali je to sve dio nekog velikog plana, nemam pojma, jer ja sam na kraju krajeva samo jedan mali covjek bas kao i ti... :D

Fino rečeno.
User avatar
Kaktusssss
Posts: 220
Joined: 02/10/2004 20:40

#16

Post by Kaktusssss »

gavrilo wrote:
Kaktusssss wrote:
gavrilo wrote: ... a kod tebe nikakva bitna promjena... :roll: :
O cemu ti Gavrilo, hajde pojasni mi? Ne kontam.... :-)
... prema srbima :P sta mislis da li si i ti bio izlozen propagandi sa druge strane? da li bi i ti rebao misljenje da promjenis? :-?
Gavrilo,
Opet ja tebe ne kontam u potpunosti...Ti kao da pises zagenetke :D ali hajde evo pokusat cu da odgovorim onako kako sam shvatio ovo tvoje pitanje.
Moje pravilo je oduvjek bilo (tako su me moji roditelji naucili i hvala im na tome) prije nego optuzim nesto/nekoga da barem pokusam da shvatim i dokucim razlog takvog njegovog djelovanja (sam Ajnstajn je rekao da od nista nemoze nastati nesto)...znaci za sva desavanja mora postojati neki razlog, nesto od cega je sve krenulo. :D
Znaci sada, nakon 10 godina rata kada se u Srbiji otvoreno prica, bez straha da ce te noc pojesti o desavanjima u ex Yugi ljudi pocinju drugacije razmisljati. Dovoljno je vidjeti komentare na b92 nakon prikazanih snimaka.
Kontas sta zelim da kazem.
Moje pravilo br 1 je jos uvjek u tome da ja ljude (ne)djelim po nacionalnosti, vec po tome kakav je ko covjek.
Post Reply